Ay – Mars Karşıtlığı Merkür ile T-Kare; HAD BİLDİRME SEVDASI…

unknownartist
Resim:

Ay – Mars Karşıtlığı Merkür ile T-Kare; HAD BİLDİRME SEVDASI…

27 – 28 Temmuz günlerinde etkili olabilecek bir açıyı temel alıyor bu yazı…
Boğa’daki AY, Akrep’teki Mars ile karşıt ve Aslan’da Merkür ile T-kare oluşturuyorlar. Esaasen Merkür’ün Mars’a karesi zaten gerilimli bir zihinsel ve fiziksel tutuma neden oluyor… Ay da işin içine girince durum daha RENKLİ bir hal alıyor.
MEALİ;
Sosyal düzlemde kutuplaşma söylemlerini tetikleyebilecek bir açı… Zira herkesin EN İYİSİNİ  BİLME eğilimini çok güzel temsil ediyor. Maalesef fikir farklılıklarının saldırgan tutumlara, aşağılamalara dönüşme ihtimali var. Yürütülen soruşturmalarda aşırı bir titizlik gösterilmesi, yargının hataya yer bırakmamak adına fazla sert sonuçlara gitmesi potansiyeli mevcut.
Bireysel düzlemde ise bizim fikir farklılıklarına tahammülümüzün az olduğu bir süreçten geçiyoruz. Fazla iyi dinlemeden, tam anlamadan hoşlanmadığımız kişilere çıkışma, tavır alma eğilimi gösterebiliriz.
Öte yandan eleştirilere aşırı duyarlı olma, hatalarımızı kabul edememe, kendi bildiğimizi her şeye rağmen yapmakta ısrar etme gibi eğilimler de iyice artabilir.
HAKLI olmak insanı kısa bir süre için iyi hissettirir…
Ama bir şekilde HAKLI çıkmanın verdiği güç hissi ve gazla, HAK’tan yana olmayı bırakıyor, bize yapılmasını istemediğimiz şeyi hazır imkan çıkmışken yapıveriyorsak, bu vicdanımızı alttan alta tırmalamaya, ağzımızda hoş olmayan bir tat bırakmaya başlar…
Hatta bu ”fazla ileri gitmiş olma” hissini bastırmak için, karşıt bellediğimiz kişileri iyice suçlu çıkartmaya çalışabiliriz. Eksik bulma, aşağılama çabamız artar. Yani özünde bizim onlara sert davranmaya yerden göğe hakkımız olduğuna kendimizi inandıracak şeyler bulmak için uğraşır ha uğraşırız 🙂
Ama her şeye DUR demek gereken bir zaman vardır… Bize yapılmış bir haksızlığın karşılığını dahi hak sınırlarını aşarak verdiğimizde, zarar gören bizim özsaygımız, vicdanımızla bağımız, ve elbette başka insanlar gözündeki meşruiyetimiz olacaktır.
Eğer birileri bize AŞIRI sert davranıyorsa, yani yapmayın diye uyardığım durumla biz karşılaşıyorsak, bu süreci de geri çekilerek ve tartışmayı daha fazla büyütecek adımlar atmayarak geçirmekte fayda vardır. Zira yanan ateşe odun atmak iyi sonuç vermez.
Bir insan bize adaletsiz davranıyorsa, yapılacak en iyi şey ”istersen bir daha düşün” deyip bir süre için durmaktır. Bu zayıflık değildir. Bu önce ayağını basacak sağlam bir zemin bulmak, sonra da uygun zamanda uygun tutumla yeni bir hak arayışına gitmek için kendine fırsat yaratmaktır.
Sertliğe eşit hatta daha yüksek bir sertlikle karşılık vermek, uzlaşılmaz çatışmalara yol açar…
Anlık savaşları kazanmak için YOLU kaybetmeyelim! Zira bir kez çıktıktan sonra yola geri dönmek hep daha acı vericidir…
Hard To Say I Am Sorry – Chicago … Birbirimize Ne Söylemiş Olursak Olalım Sen Benim Vazgeçemeyeceğim Bir Parçamsın!
[wpvideo oDQCxK91]

0 Yorum

 1. Sertap

  Hani burçlara göre yorumlar? 🙁

  1. JUNO

   Sertab Hanım,
   Dolunay ve Yeniay yazılarına vakit bulabildiğim sürece burca göre yorum yazıyorum.
   Diğerlerine yazmıyorum.
   Bu birkaç günlük kısa bir süreci kapsayan genel bir yorum.
   Bu şekilde de işinize yarayacaktır.

 2. Mukitika

  Junicim. .yola cikip da geri donmesi en zoru evet..hak’lisin. .yine kalplerimize dokundun..tesekkurler..teknik bir soru sormak isterim..genel olarak aslan; mars ve merkurde oldugunda bu tur had bildirme hali hissedebilir mi..2.sorum da bu T kare acaba bir kaç gun öncesine de yansir mi? Yani ayin 25 ve 26sina da yansir mi? Simdi den tesekkurler..

  1. JUNO

   Selamlar 🙂
   1. soruya da cevabım; bu kadar sert olmak zorunda değil genel bir kendini beğenmişlik ve ödünsüzlük olur ama ille kavgacılık olmaz.
   2. evet

 3. seraysargin

  Michelle Obama’nin konusmasinin eszamanli geldigini anliyorum burdan 🙂
  “when they go low, we go high!”. “Onlar duserse (dusse bile), siz cikin!” Ne dersiniz?

  1. JUNO

   Bilemedim 🙂
   Obama Hanım bunu niye demiş ben kendisine katılayım mı biraz karışık…
   İsterseniz siz bunu olduğu gibi alın diğerini de kendi içinde değerlendirin.
   Sevgiler

 4. Gülgün

  Birbirimize Ne Söylemiş Olursak Olalım Sen Benim Vazgeçemeyeceğim Bir Parçamsın!
  ağlattınız beni sevgili Juno…
  ne yani tüm bu patırtıdan sonra barışacak mıyız ?

  1. JUNO

   Onu bilemem kuzum 🙂
   Hayırlısı olsun

   1. Gülgün

    🙂
    teşekkür ederim

 5. bal

  etliye sütlüye bulaşmadan kendi yolundan çıkmadan yazdığın için teşekkürler juno!

  1. JUNO

   Yapmaya çalıştığım işin anlaşılması ve takdir edilmesi benim için çok önemli 🙂
   Ben teşekkür ederim.

 6. serpil

  Tam da 24 ünde böyle birsey yaşadım. Ve o günün gecesinde de had bildirme isteği ve düşüncelerinden uyuyamadım. Bu yazıda anlatılana çok benzer olarak evet haksızlığa ugrayan bendim ama olgun ve sakin davranması gereken yine bendim. Teşekkürler 🙂

 7. Crn

  Yine çok güzel,emeğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: