9 Temmuz 2017, Oğlak'taki DOLUNAY'ın Burçlara Etkisi;

pinupkitchen
Resim:

9 Temmuz 2017, Oğlak'taki DOLUNAY'ın Burçlara Etkisi;

9 Temmuz 2017 günü, İstanbul’a göre 07:07 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini aldı.
Genel yorumda; ”Bu DOLUNAY’da yaşama ve çalışma biçimimizin bizi güvende tutuyormuş gibi görünse de, kaldırılamayacak kadar aşırı bir baskıya yol açan yanları ile yüzleşeceğiz. Ve belki de ertelemeye çalıştığımız bazı bitişleri dikkate almak, bazı yol ayrımlarına adım atmak, bazı alışkanlıklarımızdan ve tutumlarımızdan, düzen sandığımız bazı uygunsuz hallerden vazgeçmeyi göze almak durumunda kalacağız.” demiştim. 9 Temmuz 2017, OĞLAK Burcu’nda DOLUNAY; Ertelenmiş Bir Düdüklü Tencere Efekti :)))
Burç ve Yükselen Burç için yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ:  Siz kendinizi bildik güvenlik alanlarına çekmek, eve ya da evde hissettiren yerlere ve insanlara sığınmak, geri çekilmek istiyorsunuz. Ama size yönelik beklentiler yüksek, yapılacak işler çok ve hayat size gevşeme izni vermiyor. Aileniz içinde yaşanan bir zorluğa göğüs germeniz ya da bir dönemin kapanışını kabul etmeniz de gerekebilir. Ancak bu bitiş size de bazı sözler vermek, ya da bazı sorumlulukları kabul etmek mecburiyetini getiriyor. ”HAZIR DEĞİLİM!” demekten korkmayın. Bunu kabul ederseniz, herşeyi değilse de yapabildiğinizin en iyisini yapmak için enerjiniz olur. Ayrıca sürekli güçlü görünmeye çalışmazsanız, yardım istemekten de çekinmeniz gerekmez 😉
BOĞA veya Yükselen BOĞA:  Eğer her şeyi yapmaya alıştığınız biçimde yola devam etmeniz mümkün olmuyorsa, kendinizi engelli gibi hissediyorsanız, Bİ DURUN! Demek ki, ısrarla aynı şeyleri yapmak değil, neden yapamadığınızı fark etmek zamanı gelmiş 🙂 Hayatınızın kurgusunu, bedeninize nasıl yaklaştığınızı, gündelik hayattan neler beklediğinizi, iş yapma şeklinizi gözden geçirin. Mutlaka daha farklı yapabileceğiniz ama kaçındığınız bir şeyler göreceksiniz! KAÇINMAYIN 🙂 En büyük engel insanın kendi önüne koyduğu zihinsel engeldir. Biraz içe dönün ve düşünün. Yeni bir kurgu, yeni bir bakış açısı, yeni bir plan bu ara size iyi gelecek. Bazı yakın plan ilişkiler, dostlar ve akrabalarla iletişimler de tıkanabilir. Bunlara dair bakış açınızı da güncelleyin.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Üretkenliğinizin, yetkinliğinizin, değerli olma hissinizin tükendiğini, kendinizi isteklerinize ulaşmak ya da sizden beklenenleri yerine getirmek konusunda becerikli hissetmediğinizi  fark edebilirsiniz. Bunun sizinle değil, içinde yaşadığınız sistemin sizi yeterince besleyip desteklemiyor olmasıyla ilgisi olabilir! Neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Bu ara işinizi değiştirmek isteyebilir, ya da işsiz ve parasız kalmaktan korkuyor da olabilirsiniz.  Aslında mesele biraz ”tatmin olamama” duygunuzla ilgili. Sizi mutlu eden, heyecanlandıran şeyler ile, şu an yapmakta olduklarınız arasındaki makas büyüyor. Her ne yaşıyorsanız, bunu tercih etmiş, kendini buna mahkum etmiş ıolan sizsiniz. Yeterince sevilmiyorum, beklentilerim karşılanmıyor diye dırdır etmek yerine, ne istediğinizi bulun ve YAPIN!
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Size şu  anda en iyi gelecek şey BİRAZ DURMAK 🙂 Kendinizi yorgun ve dinlenmeye muhtaç hissediyorsunuz. Korunup kollanmaya, bir nekahat dönemine girip yenilenmeye ihtiyacınız var. Zira kendinizi olup bitenlerin içinde kaybolmuş ve sürükleniyor hissediyorsunuz. Oysa sorumluluklarınız, verdiğiniz sözler, yaptığınız kontratlar, insanların sizden beklentileri, bu duygularınızı dışa vurmak yerine sağlam ve sakin olmaya sizi zorluyor. Tutamayacağınız sözler verdiyseniz, sadece bazı bağları kaybetmemek adına hazır olmadığınız ya da size uygun olmayan şeylere eyvallah dediyseniz, bunu fark edin. Bu bir seçim ise, bunu taşıyabilmek için yükü makul şekilde dağıtın. Yoksa ya karşınızdakileri suçlamaya ve iletişimi kopartmaya kalkar, ya da hastalık icat edip kendinizi kızağa çekersiniz 😉
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayatınızda bir dönemin arkada kaldığının farkında olun! Bir kapı kapandı… Bir süreç bitti… Bir dönemeci çoktan aldınız… Ama bunu kabul edemiyor olabilirsiniz. Belki de bir iş ya da yaşam biçimi değişikliği yapmak üzeresiniz. Bu geçişi olduğu gibi kabul edin. Yeni koşulları algılamak ve bunlara göre davranmak için kendinize zaman verin. Duruma uyum sağlamak için özenle ve sakince yeni bir strateji geliştirin. Eğer hayatınızın şeklinde  değişen bir şey yoksa, o zaman içinize bakın! Kendinizde ihmal ettiğiniz alanları fark edin. Duygularınız ile barışın ve onları reddetmek yerine kabul edip, yönetmek yolunu seçin. Sağlığınıza özen gösterin. Bedeninize iyi davranın ve biraz dinlenin ya da yeni bir beslenme şekli veya kondisyon kürüne başlayın.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Üzerinizde bir ”parti sonrası” yorgunluğu olabilir 🙂 Heyecan verici veya zevkli görünen şeylerin, ummadığınız bir yöne doğru evrildiğini ve sizi sıkmaya hatta üzerinize yük bindirmeye başladığını fark edebilirsiniz. Mutluluk versin diye başladığınız şeyler dahi göreve dönüşüyorsa, ya da tat vermeyeceği belli olan bir şeyi sırf parti devam etsin diye siz taşımaya başlıyorsanız, TİKKAT EDİN! Mutluluğu planlamak mümkün değildir. İnsan ya keyif alır, ya almaz 🙂 Keyif almayı dahi proje haline getirip, herkesi örgütlemeye filan başladığınız anda onun adı yeni bir stres olur 😉 Durup dururken kendinize bir düdüklü tencere ortanı yaratmayın!
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ:: Elinizden gelen hiç bir şey yok ve siz SIKILIYORSUNUZ! Hayat bu ara pek inisiyatif kullanmanıza, kontrolü elinize alıp, gönlünüze göre seçimler yapmanıza izin vermiyor olabilir. Sıkıcı bir düzeni, ite kaka devam ettirdiğimiz zamanlar vardır… İşte siz tam öyle bir dönemdesiniz. Oysa arzularınız şelale :))) Kendiniz için istedikleriniz veya hayattan bekledikleriniz, şu an olup bitenle hiç de paralel değil. Canımcım, eğer ait olmadığınız bir hikayeyi sürdürmeye çalıştığınızdan ve başka türlü bir şey istediğinizden eminseniz – Terazi’ye emin misin dedim :))) – ”OYNAMIYORUM!” deyin. Yok oyunu böyle devam ettirmek zorundaysanız da, iç baskıları ufak ufak kaçamaklarla boşaltmaya çalışın.
AKREP veya Yükselen AKREP: Bitirmeniz gereken bir iş, sona ermek üzere olan bir proje, tamamlamanız gereken bir eğitim ya da bir türlü çıkılamayan ya da bekleneni vermeyen bir seyahat olabilir. Ya siz bu rutinden çok sıkıldınız, ya da nasıl devam etmeniz gerektiğini göremediğiniz için kendinizi biraz kaybolmuş hissediyorsunuz. Canımcım, hayat bazen böyledir! Kırtasiye işleri, sıkıcı  detaylar, yaratıcı gelmeyen ama yapılması zorunlu olan tamamlayıcı faaliyetler… Bunları kendinizi fazla germeden toparlayıp bitirmeye bakın 🙂 Eğer kendinizi bir yere saplanıp kalmış hissediyor ama aslında bir kelebek gibi uçmak istiyorsanız, önce bu aşamayı bitirmeniz gerektiğini kabul edin. Şu ay bir geçsin, kelebek de olursunuz, kuş da :)))
YAY veya Yükselen YAY: Aslında üzerinizden bir yük kalktı! Bir sorunu, belayı, sıkıntıyı savuşturdunuz! Ama siz farkında değilsiniz :))) Siz daha ziyade, üstünüzden kamyon geçmiş ama kimse size bunun için bir dinlenme hakkı vermiyormuş gibi hissediyorsunuz. Zira hayat hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor… Bırakın etsin 🙂 Bu dönemi, ayrık otlarını temizlemek, borçlarınızı ödemek, sorunları teker teker savuşturmak için kullandığınız bir geçiş süreci olarak kabul edin. Yüzdünüz, yüzdünüz kuyruğuna geldiniz. Azcık daha sabredin 😉 Önümüzdeki ay, daha farklı olacak… Valla bak :))))
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Hayatınızda yol veya hayat arkadaşı edindiğiniz, iş ortaklığı yaptığınız, kontrat içinde olduğunuz, iş birliği kurduğunuz kişilerle, birlikte olmaya devam etme koşullarınızı gözden geçirmeniz gereken bir zamandasınız. Zira sizin yeni bir düzen kurmanız, yeni bir çalışma ve yaşama biçimi oluşturmanız gerekiyor. Ve bunun için insanlarla aranızdaki karşılıklı yükümlülüklerinizi de yeniden yapılandırmalısınız. Kim sizden ne bekleyebilr? Siz kimden ne bekleyebilirsiniz? Bunları iyice bir netleştirin… Taşınmak, ya da kiracınız veya ev sahibinizle kontratınızı yenilemek gibi kararlar da alabilirsiniz.
KOVA veya Yükselen KOVA: Enerjiniz çok düşük olabilir. Ya da siz kalan son damlalar ile yola devam etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Zira ”Buna Mecburum!” demenize neden olan bazı yükümlülükleriniz var. Bir yanınız ”Lanet Olsun!” deyip, her şeyi ortada bırakmak istiyor :))) Bir yanınız da, zor ama güvenli olan bu sistemi şu anda bozmamaktan yana… Sağlığınıza biraz özen gösterin. Vücudunuz, içinizin isyan ettiği şeylere, kendini arızaya sokarak tepki veriyor olabilir. Önceliklerinizi gözden geçirin. Ve sizin için en önemli olanı koruyun! Önümüzdeki ay kartlar yeniden dağıtılacak merak etmeyin 😉
BALIK veya Yükselen BALIK: Size keyif veren bir şeyin bitişini izliyorsunuz… Soğuk kanlılıkla bazı kararlar aldınız. Ya da bazı dış faktörler sizi bu kararları almaya mecbur etti. Zira kaçınılmaz olanın farkına vardınız. Ama şimdi üzerinizde bir hüzün, bir melankoli, biraz yorgun bir hal var… İsteksizlik ve depresyon hissi nedeniyle, önünüzdeki fırsatlara veya günlük tempoya adapte olmakta zorluk çekiyor da olabilirsiniz. Kendinizi bu kadar salıp bırakmayın! Hüznün de, isteksizliğin de, hayal kırıklığının da en iyi çaresi, kendinizi duygusal olmayan bir rutinle oyalamaktır. Kimbilir, belki heyecan verici görünmeyen şeylerin içinde, güzel fırsatlar yatmaktadır 😉

0 Yorum

 1. kelebek gibi uçar arı gibi sokarım diyordu kentaki’li muhammed ali. artık ben de uçmak istiyorum. ben de ben de..:)
  a scorpion.

 2. Düşler Ülkesinin Kayıp Dişisi

  Aslan burcu. Juno bu evre bitti diyorsan süper, öyle yorgunum ki hiçbir şeye gücüm kalmadı gibi… Umarım artık güzel günler gelir. Duygularınızla barışın demişsin, üstüne bastın diyorum duygularım doğrularıma uymadığından reddediliyor yani o zaman doğrularımdan mı vazgeçmeliyim?

 3. Chubby mermaid

  Tükendim…( güneş yay / kova yükselen)

 4. Paola

  Son bir kaç aydır özellikle burç yorumlarında yazdıklarınızı biraz suçlayıcı ve negatif buluyorum. Eskiden heyecanla yeni yazı gelmiş mi diye her gün bakardım şimdi çok nadir uğruyorum bloga. Gökyüzü karışık ve zorlayıcı olabilir tabii ama benim bahsettiğim şey uslup

  1. JUNO

   🙂 siz de suçlayıcı ve negatif bir cevap yazıp haddimi bildirmek mi istediniz 😉

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d