7 Ağustos 2017, KOVA Burcu'ndaki AY Tutulması ve DOLUNAY'ın Burçlara Etkisi…

Designed by Hisao Ching Lee
Resim:

7 Ağustos 2017, KOVA Burcu'ndaki AY Tutulması ve DOLUNAY'ın Burçlara Etkisi…

7 Ağustos 2017 günü, İstanbul’a göre saat 21:11 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAY, aynı zamanda bir AY TUTULMASINA da sahne olacak.
Genel yazıda; Bu AY TUTULMASININ mesajı bence ; ‘’HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR!’’ demiştik… Detaylı olkumak isteyenler için 7 Ağustos 2017, KOVA Burcu’nda AY Tutulması ve DOLUNAY; Hiç Birşey Göründüğü Gibi Değildir!
Burç ve Yükselen Burca göre yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Zamanınızı ve enerjinizi odakladığınız konuları ve insanları seçerken kullandığınız kriterleri gözden geçirmeniz gereken bir zamana giriyorsunuz. Bu süreçte fırsatlar ümit ettiğiniz değil, gözardı ettiğiniz yerlerden karşınıza çıkabilir 🙂 Yüksek beklentilerle yaklaştığınız bir konuda hayal kırıklığına uğrarken, asıl odaklanmanız gereken ama küçümsediğiniz bir projeden daha fazla şans elde edebilirsiniz.  Ya da olumsuz beklentilerle yaklaştığınız, kaygıyla baktığınız bir mesele, kararlı bir yaklaşımla, gayet yaratıcı ve keyifli bir işe dönüşebilir. Aşk hayatınızda da, ille bu olsun diye tutturduğunuz bir kişi varsa, biraz temkinli olun 😉 Verdiğiniz emeğe, ya da atfettiğiniz öneme değip değmediğini iyice gözleyin.
BOĞA veya Yükselen BOĞA: Siz, siz güvende tutanın eviniz, alışkanlıklarınız ve aidiyet duyduğunuz mecralar veya insanlar olduğunu zannediyorsunuz… Oysa, insanı güvende tutan insiyatif kullanma, gerektiğinde radikal değişiklikler yapabilme ve riskleri yönetme becerisidir. Alıştığınız alanların içine saklanmak ve onları savunmak yerine, size meydan okuma gibi gelen alanların içerdiği fırsatlara daha açık fikirli bakmak, içine girdiğiniz güvenlik krizinden çıkmanıza yardımcı olabilir. Önümüzdeki dönemde, yeni bir iş fırsatı nedeniyle yaşadığınız yeri ya da haya rutininizi değiştirmeniz gerekebilir. Bu imkanı özenle inceleyip öyle karar verin. Düzeninizi devam ettirmek adına, boş umutlara tutunup sonra hayal kırıklığına uğramaktansa, hayatınızdaki tıkalı alanları cesaretle tespit edip, cesur adımlar atmaya hazır olun.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER:  Sizin için yol, eğitim veya hayat planlarınızda değişiklikler yapma zamanı… En doğru yönü seçip ilerlediğinizi düşünürken, yanılgı içinde olduğunuzu ve kontrolün elinizden kaçtığını fark edebilirsiniz. Ya da aslında ne yapmak gerektiğini bilmiyor, fakat bunu kendinize itiraf etmekten kaçındığınız için en bildik ya da genel geçer yaklaşıma göre mantıklı görünen tercihleri yapıyor olabilirsiniz. Hata yaptıysanız kabul etmeye, bakış açınızı değiştirmeye hazır olun. Seçimlerinizi netleştirdikten sonra bunları hayata geçirmek için mücadele etmeniz, etrafınızı ikna etmeniz gerekecek. Cesur, dürüst, aktif ve sorumluluğu taşımaya hazır olun. Önünüze çıkan herekesle boş tartışmalara girmek yerine yanyana yürüyebileceğiniz insanlarla işbirliği içinde davranın.
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Aslında zor günler geride kaldı! Ödemek zorunda kaldığınız bedeller, elinizden çıkanlar, arkada kalanlar için daha fazla ağıt yakmayın. Aslında ne yapmış olsanız bu duruma gelmemiş olacağınız hakkında düşünmek yerine, önünüzdeki işlerle ilgilenin. Şimdi size düşen yeni bir düzen kurmak. Boş hayaller, ya da bir yere varmayan fikir uçuşmaları yerine, somut adımlar atmanız gereken bir zaman. Önceliklerinizi saptayın ve çaba gösterin. Arzu ettiklerinizi, umduğunuz ya da tercih ettiğiniz kadar çok ve rahat bir şekilde elde edemeyebilirsiniz. Küçük kazanımlar için büyük çabalar sarf ettiğinizi düşünüp boşa yorulmaktan endişe edebilirsiniz. Bunlara hiç takılmayın 🙂 Düzenli ve tutarlı bir çaba göstermek kadar insanın kendine olan saygısını pekiştiren bir şey yoktur.
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Evet bu bir dönüm noktası! Hayatınıza yeni bir çeki düzen vermek, çalışma ve yaşama biçiminizi elden geçirmek durumundasınız. Düzeninizi birileri ile olan işbirlikleriniz ve yol arkadaşlıklarınız üzerine kurduysanız, bunların size umduğunuz fayda veya karşılıkları sağlayıp sağlamadığını iyice düşünün! Artık atağa kalkmanız, odaklanıp hedefe kilitlenmeniz lazım ve koşarken at değiştirmek istemiyor olabilirsiniz. O zaman atın yolda sizi sırtından atmayacağından emin olun 🙂 İş ve hayat ortaklarınızla aranızdaki anlaşmazlık noktalarını saptayın ve bunlara çözüm bulun. Ne istediğinizin ve ne yapmaya hazır olduğunuzun adını karşılıklı olarak koyun. Ya da çözümsüzlük noktasına gelindiyse, ille zarara girecek kadar beklemeyip, kesilmesi gereken kolu şimdi kesin ve elinizde ne kaldığını bilerek yola devam edin.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Fiziksel ve zihinsel olarak tükenme hissi, boşa kürek çekiyor olma duygusu, hayatınızda bazı temel değişikliklerin şart olduğunu bilip yapamama hali… Yani işte öyle ortaya karışık mızıl mızıl bir şeyler :))) Varlığınızın anlamını, hayatta ne işe yaradığınızı sorguluyor olabilirsiniz. Bu süreçte kendinize görev edindiğiniz şeylerin gerekli ya da hala geçerli olup olmadığını gözden geçirecek ve yeni bir düzen kurmanız, farklı bir duruş saptamanız gerektiğini anlayacaksınız. İş ve hayat sisteminizde radikal değişiklikler yapmanız mümkün! Bazı sorumlulukların da üzerinizden kalkması ya da sizin bu konudaki tavrınızı değiştirmeniz söz konusu olabilir. Sağlığınızı da ihmal etmeyin… Tükenmişlik hissinin bedelini bedeninizden çıkartmak yerine, size yenilenme imkanı verecek bir yaşam, yeme ve çalışma düzenine geçin.
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bir aşkın anlamsız, bir projenin umutsuz, bir heyecanın sonuçsuz olduğunu görebilirsiniz… Ve bu sizde bir isteksizlik ve umutsuzluk hissine yol açabilir. Ama hayatın yolları sonsuz ve evrenin işleyişi gizemlidir 🙂 Bir fırsat tükenirken, başka bir fırsatın kapısı açılabilir. Bir çiçek solarken, tohumunu toprağa döküp, bir sonraki baharın umutlarını ekebilir. Dolayısıyla siz hayal kırıklığı ile vakit kaybetmeyin. Sizi tatmin etmeyen işler ve insanlarla vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, tatminkar olacak fırsatların peşine düşün. Garantili ama sıkıcı olan yerine, emek isteyen fakat size yaşam enerjisi veren olasılıkların peşine düşmekten kaçınmayın. Ya da elde ettiklerinizin kıymetini bilmek yerine, sürekli başka ne olasılıklar vardı diye kendi kafanızı bulandıran sizseniz, eh bunun da farkına varın :)))
AKREP veya Yükselen AKREP:  Hayatınızda bir kapı kapanıyor. Bir ev değişikliği, bir düzen değişikliği, bir iş değişikliği sizi bekliyor… Ya da aileniz içinde meydana gelecek bazı gelişmeler, sizi sorumluluklarınızı gözden geçirmeye sevk edecek ve yeni bir düzene adapte olmanız gerekecek. Bu durumu nasıl göğüslemeniz, nereden başlayıp nasıl ilerlemeniz gerektiği hakkında kafanız karışık olabilir. Mantıklı bir biçimde önceliklerinizi saptamaya ve pratik adımlarla yavaş yavaş ilerlemeye gayret edin. Böyle durumlarda doğru konan her taş, bir sonrakinin yerini hazırlar. Bilmediklerinizi söylemek ve soru sormaktan da çekinmeyin. Etrafınızdakilerin belirsizliği sizi rahatsız ediyorsa, kendinizi onlara bağımlı hale getirmemeye özen gösterin.
YAY veya Yükselen YAY:  Bazı yollar tıkalı, bazı arkadaşlıklar imkansız, bazı iletişimler sonuçsuz olabilir… Demek ki sizin için gerekli olan yeni bir yol haritası 🙂 Eğer harita çıkartırken, sizin için uygun olmayan yöntemler ya da insanlarla ilerlemeye çalıştıysanız, bunu da fark edin! Bir yolculuk planınız da ertelenebilir. Çok fazla şaapmayın 🙂 Siz kontrolü elinizde tutamayınca, her şey sizin istediğiniz gibi gitmeyince, kendinizi güvensiz ve dayanaksız hissediyorsunuz. O zaman da, bahaneler bulmaya, baktığınız yerde çözümsüzlük görmeye yatkın oluyorsunuz. Ama belki de sizi güvenliksiz kılan, kullandığınız yöntemler, yakın olmayı tercih ettiğiniz insanlar, ya da atmaktan kaçındığınız adımlardır…
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK:  Bu aralar para akışınız harcamalarınızı desteklemiyor, ya da kazandıklarınız hep ödemelerinize veya yapmanız gereken yatırımlara gidiyor olabilir. Üzerinizde bir durağanlık, bir isteksizlik varsa, bunu aşmanın yollarını bulun. İnsanlar umduğunuz gibi davranmıyorlarsa, sizi başkalarına bağımlı olmaktan kurtaracak planlar yapın.  Para kazanma, değer üretme, kendinizi var etme şeklinizi değiştirmeniz gerekiyorsa, beklentilerinizde, hayat akışınızda, harcamalarınızda, çalışma biçiminizde de bazı değişiklikler yapmayı göze almanız şart! Eğer hayattan beklediklerinizi alamamak, size kendinizi tatsız ve değersiz hissettiriyorsa, bunu da aşmanın yolu hareketsizliğinizi kırıp, üretken olmanın bir yolunu bulmak!
KOVA veya Yükselen KOVA: Hımmm… Tarzan zor durumda :))) Verdiğiniz sözlerden, içine girdiğiniz kontratlardan dolayı, yapmaktan hoşlanmadığınız bazı işlere bir süre için katlanmak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreç size kendinizi işlevsiz, değersiz, baskı altında ya da bunalmış da hissettirebilir. Ama bu devreyi kendiniz için verimli ve yararlı hale getirmenin bie yolunu bulmak da yine sizin elinizde! İnsanı değerli, özgür ve anlamlı kılan, hep stediklerini yapıyor olmak değildir. Bazen beklentilerimizin, kendimize yakıştırdığımız tanımların da esiri olabiliriz. Ve bu bizi içinde bulunduğumuz durumun hakkını vermekten, ya da bu duruma uyum sağlayacak yeteneklerimizi fark edip ortaya çıkartmaktan alıkoyuyor olabilir. Sıkılmak yerine, alışmadığınız gibi davranmayı kabul edin. Ya da, anlaşmalarınızı, bağlantılarınızı, çalışma yerinizi ve koşullarınızı değiştirin. Ama o zaman da yine bir dönemi arkanızda bırakmayı, bazı alanları ve kazanımları terk etmeyi göze almanız gerektiğini cesurca kabul edin!
BALIK veya Yükselen BALIK:  Tatlım bakın bu gördüğünüz şey yolun sonu işareti 🙂 Yani harç bitti yapı paydos! Hayatınızdaki insanlar, işiniz, yaşama şekliniz gibi konular içinde hepsi ya da bazıları error veriyor olabilir. Artık bunu görmezden gelmeye çalışarak, durumu geçiştiremezsiniz. Cesur kararlar alıp, hayatınıza yeni bir yön vermeniz, yeni bir işe, yeni bir yaşam ritmine ayak uydurmanız şart. Eğer sağlığınızla ilgili aksaklıklar varsa, lütfne bunlara da kulak tıkamayın. Kalbinize, sırtınıza, belinize iyi bakın. Sizi işlevsiz hale getirebilecek sağlıksız alışkanlıklarınıza bir son verin. Karar almak gibisi yoktur 🙂 Karar zararın köşesinden döndürür. yeter ki cesur olun ve hayatınıza sahip çıkın.

0 Yorum

  1. Gidenlerden

    Teraziyim, geçen hafta isten ayrılmak uzere istifami vermistim zaten, bu hafta neyden ayriliyorum acaba. Allah yolumuzu acik etsin 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: