6 Eylül 2017, BALIK Burcu'nda DOLUNAY; Boşta Gezen Aklı Başa Dönderme Zamanı :)

lesgaleriesdart

6 Eylül 2017, BALIK Burcu'nda DOLUNAY; Boşta Gezen Aklı Başa Dönderme Zamanı :)

6 Eylül 2017 günü, İstanbul’a göre 10:04 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş Başak Burcu’nun 14 derecesinde ve haritanın 11’inci evinde.
 • AY Balık Burcu’nun 14 derecesinde ve haritanın 5’inci evinde Balık’ın modern yöneticisi olan retro konumdaki Neptün ile kavuşumda.
 • Retro konumdaki Pluto  Güneş ve AY ikilisine ılımlı açılar yapıyor.
 • Haritanın Yükselen noktası, 24 derece Terazi. AY’ın girdiği Balık’ın klasik yöneticisi Jüpiter, 12’inci evden Yükselen ile kavuşum yapıyor. ARCTURUS ve SPICA sabit yıldızları da, Yükselen ile kavuşumda.
 • Yükselen Noktası aynı zamanda Güney Ay Düğümü, Retro Satürn – Lilith – RAS ALHAGUE kavuşumu ve Şans Noktası arasındaki açılarla oluşmuş bir uçurtma formunun da, uç noktası konumunda.
 • Terazi Burcu’nun yöneticisi olan Venüs, Aslan Burcu’nda, haritanın 10’uncu evinde ve AY&Neptün ikilisi ile 150 derece açı yapıyor.
 • Güneş’in girdiği Başak Burcu’nun yöneticsi Merkür, Aslan Burcu’nun 29 derecesinde, retrodan çıkmış ama hala durağan konumda, Regulus ve Başak Burcu’ndaki Mars ile kavuşumda. Retro konumdaki Uranüs’e de üçgen açı yapıyor.

MEALİ 🙂
Genel düzlemde;

 • Tanınmış birilerinin – ünlü kişi, devlet adamı, sanatçı – bilinçli olarak gözardı  edilmiş ya da bir şekilde gözden kaçmış suçları ortaya dökülebilir.
 • Haksız yere suçlanmış kişiler için adalet yolu açılabilir.
 • İnsan hakkı ihlalleri konusu gündem oluşturabilir. Geçmişte yapılmış bazı ihlaller hakkında da soruşturmalar açılabilir.
 • Bazı lüks tüketim maddelerine ya da keyif verici maddelere yeni vergiler konabilir.

Kişisel düzlemde;

 • Genel anlamda hayat planlarımızı, gelecek için kurup durduğumuz hayallerin ne kadar gerçekçi olduğunu, fırsat ve risk olarak gördüğümüz konuları, önümüzde uzanan seçenekleri düşünüp, bir sonuca varmak için bizi tetikleyen bir zaman olacaktır.
 • Sosyal çevremizle ilişkilerimizin ne kadar tatminkar olduğunu, enerjimizi ve zamanımızı saçtığımız ortamların hayatımıza ne getirip ne götürdüğünü, insanların bize verdikleri kıymeti SATIN ALMA şeklimizi veya bunu bize olan bedellerini, çok önemli olduğunu sandığımız bazı sosyal kriterlerin gerçek anlamını ve bunların içini doldurmak gerekip gerekmediğini düşünmek isteyebiliriz 😉
 • Maddi durumumuzu, harcamalarımızı gözden geçirmemiz, açıklarımızı kapatmak için önlemler almamız gerekebilir. Gözden kaçırdığımız ve sorun oluşturabilecek borçlar olduğunu fark edebiliriz.
 • Vücudumuza, saygınlığımıza veya kesemize zarar veren yaşam ve tüketim alışkanlıklarımızı tespit edebiliriz. Kendimiz için sağlıklı, dengeli, yakışık alır, durumumuza uygun standartlar belirlemek isteyebiliriz.
 • Bize çekici geldiği için verdiği zararı bile bile vazgeçmediğimiz davranış ve düşünce kalıplarımız, ucunda hayal kırıklığı veya kayıp olduğunu bile bile aldığımız riskler, HATTAAA ZEHİRLİ AŞKLAR! Hepsi, bu DOLUNAY’da masaya yatar ve ameliyat edilir :)))
 • Maddi kayba ya da hayal kırıklığına uğradığımız konularda, kendine acıma, bedbinlik, çökkünlük, kendini cezalandırma ya da TAM TERSİ inkar gibi verimsiz ve yararsız tutumlarımızı değiştirip, pratik çözümlere odaklanmamız şart olur!
 • Dengeyi kaybettiğimiz, ipin ucunu kaçırdığımız, verimliliği koruyamadığımız, beklentilerimizin karşılığını alamadığımız tüm ilişkiler ve işler hakkında ne yapacağımızı düşünmek zorunda kalabiliriz.
 • Yeteneklerimizi ortaya koyamadığımızı, hakettiğimiz karşılığı alamadığımızı düşündüğümüz işlerde çalışıyor ya da böyle ortamlarda var oluyorsak, bunları nasıl dönüştürmemiz gerektiği içimize dert olur.
 • Yalnız başkalarının bize haksızlık ettiği yerleri değil, kendimize de haksızlık ettiğimiz durumları fark etmemiz şart olur 🙂
 • Özensiz, sorumsuz, burnu büyük, şımarık ve pervasız davrandığımız konular önümüze dökülebilir ve hem tutum değişikliği yapmak hem de gerekli özürleri dilemek şart olabilir!

Bütün bu sorgulamalara, DOLUNAY’ın önümüze çıkartacağı gerilimli deneyimler VESİLE olacaktır! Olaylara değil, bu olayların arkasındaki fark edilmeyi bekleyen MESAJA odaklanmamız, çatışmayı dengeye, sorunu çözüme kavuşturmak için daha iyi olur 😉
BURÇ ve Yükselen Burca göre yorumlar da gelecek…
Ama şimdi; Bir Neşet Ertaş türküsü olan EYVAH! – Cem Karaca yorumuyla…

0 Comment

 1. Mediha

  Juno; ya
  Senin meallerini okumaya başladığımdan bu yana burçların etkisini kişiliğimde dünya görüşümde insan ilişkilerimde tekrar tekrar gözden geçirmemi öğretiyorsun bana.
  İyiki varsın iyiki seni okuyabiliyorum. Sevgiylesin.??

  1. JUNO

   Teşekkür ederim 🙂 Cesaret ve şevk verdi bu mesaj

 2. vildan önvar

  Harika yorumların için teşekkürler. İlgi ve beğeniyle takip ediyorum. ?

 3. Alex

  burçlara göre yorumlar geliyor muuu:)

 4. Işık Erol

  Teşekkür ederim.Burç ve yükselen burçlar için yorumu merakla bekliyorum?

 5. Işık Erol

  Teşekkür ederim?

 6. cigdemgun

  Ama burca göre yorumlarınızı bekliyorduk 😉

 7. cansu erkmen

  Burçlarla ilgili yorumlar yine gelmedi…

 8. Eiarinos

  Merhaba. Burç ve yükselen burç yorumları ne zaman gelecek?

 9. Junoo, yeni yazıyı heyecanla bekliyoruz 🙂 Sevgiler.

 10. Ozlem Alici

  Sevgili Juno, yorumlarını beğenerek takip ediyorum, Facebook’tan da takipteyiz fakat orada soru vb sormak istiyorum ama yoruma kapalı sanırım; böyle sorularım içimde kaldım.

  1. JUNO

   Takip edenler yorum yapıyor aslında… Arkadaş listem dolu maalesef. Özelden mesaj atın. Sevgiler

 11. Jardzy

  Burc ve yukselenlere gore yorumlar gelecek deyip, birkac zamandir yazmiyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: