27 Nisan 2021, AKREP Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

Kitano Tsunetomi
Resim: Kitano Tsunetomi

27 Nisan 2021, AKREP Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Bir kayba uğrama kaygısı sizi fazla geriyor olabilir. Önceliklerinizi gözden geçirin. Kayba tahammül edememek kazanmanın bedelini ya da kaybettiğiniz şeyin gerçek önemini ölçmenizi mani olabilir. Kendinzi mahrum bırakılmış, küçük düşmüş filan hissettiğiniz için uzanamadığınız ciğeri abartıyor olabilirsiniz. İş anlaşmalarınıza gerçekçi bir gözle bakın ve değmeyecek işlere onay vermeyin.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Öncelikle sağlığınıza çok özen göstermeniz gereken bir dönem! Vücudunuzun error işaretlerini küçümsemeyin ve etraflı bir taramadan geçin. Genel olarak fazla bunaldığınız ve üzerinizde çok baskı hissettiğiniz bir süreç olabilir. Sizi aşırı kontrol altında tutan kişilerle çalışıyor ya da sizin için çalışan kişilerin performansından memnun kalamıyor, kendinizi tatminkar olmayan bir duruma sıkışıp kalmış görüyor olabilirsiniz. Bu sürece kendinizi abartıl ıkaygılara sürüklemeden bir iki hafta tahammül edin.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Kendinizi hiç bir şekilde kontrol edemediğiniz bir durumun içinde kaybolmuş ve fazlasıyla kaygılı hissedebilirsiniz. Kontrol etmeye değil, durumun gereğini yapmaya odaklanın. Aklınızın fikrinizin ya da müdahale kaabiliyetinizin yetmediği şeyleri sadece seyretmekle veya elinizden geleni yapıp sabretmekle geçemesi gereken dönemler vardır… Bu da onlardan biri. Ay sonuna doğru rahatlayacaksınız.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Önünüze bazı fırsatlar çıkabilir… Sosyal erişiminizi arttırmak, iş imkanlarınızı genişletmek gibi konularda bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Fazla ince eleyip sık dokuyarak, her şeyin bir şeyini bularak kendinizi sabote etmeyin! Bir durum tam sizin istediğiniz gibi olmadığı için ondan geri çekilmek, hayattan geri çekilmektir. Daha nereye kadar size göre biçilmiş kaftanın ayağınıza gelmesini bekleyerek yaşayacaksınız? Elinizi hayata daldırın… Yaparken karar verin.

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Gücünüzü, etkinizi, konumunuzu kaybetme korkusu yaşayabileceğiniz bir zaman. Ya da yetkilerinizi kendi istediğiniz yönde değil mecbur olduğunuz şekilde kullanmanız gerekebilir. Kendinizi bu konuda baskı altında hissedebilirsiniz. Farkedip ortaya koymanız gereken bir yetkinliğinizi siz baskılıyor, inisiyatif almaktan çekiniyor da olabilirsiniz. Bütün bunların arkasında güvenliğinizi ya da alışlanlıklarınızı koruma güdünüz olabilir. Bazen korunmak için kapanmak değil açılmak gerekir. Bazı Aslanlar için bir aile büyüğünün sıkıntılaır veya sağlığı ile ilgilenme zamanı olabilir.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Hayat planlarınızda ya da seyahat veya eğitim planlarınızda istemediğiniz bir değişiklik yapmanız gerekebilir. Ya da siz bu aralar plan yapamıyor, önünüzü göremiyor, çıkış yolu üretemiyor gibi hissedebilirsiniz. Bunun altında fazla temkin yaıtoyr bilesiniz. Biraz temkin iyidir. Ama fazla tereddüt, fazla korunma, fazla atalet sizi korumaz… Sadece hayattan geri bırakır. Zaten ne kadar geri çekilseniz de kontrolünüz dışındaki değişimler sizi olduğunuz yerden çıkmaya zorlayacaktır.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Aslında uzun sürmüş bir sıkıntı veya tehdit sürecini tamamlamış gibisiniz. Bu bir özgürleşme ve yeni yollara açılma imkanı… Ama siz elinizde olan tanıdık parçalara tutunup incik cincik ile vakit kaybetmeye hevesli görünüyorsunuz. Küçük hesap büyük kayba yol açar! Tembellik, mızmızlık, korku ya da aşırı güven ihtiyacı sizi yol almaktan geri koymasın. Bazen arzu ve anksiyetenin kaynağı aynıdır. O yüzden bazen mutluluk da korku verir…

AKREP veya Yükselen AKREP : Kendinizi, sağlığınızı, işinizi ya da konfor alanınızı korumak için, bir bağı kopartmaya, bir ilişkiyi bitirmeye ya da bir anlaşmayı bozmaya, uzlaşmak yerine savaşmaya ya da savaşmak yerine vazgeçmeye karar verebilirsiniz. Ya da bir bağı, bir anlaşmayı, bir ilişkiyi sadece alışkanlık yüzünden sürdürdüğünüzü ama bunun artık size umduğunuz rahatı sağlamadığını fark edebilirsiniz. Önceliklerinizi doğru saptayın! Bşr de bu aralar sağlığınıza dikkat edin ve kontrollerinizi ihmal etmeyin.

YAY veya Yükselen YAY : Düzen ve alışkanlık namına tutunduğunuz şeylerin kontrolden çıktığı ya da bir düzeni kontrol altında tutma çabasının sizi çok yorduğu bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Şu aralar yaptığınız şeylerin hiç biri istediğiniz için yapılan değil, öyle gerektiği için tahammül edilen şeyler olabilir. Bunların ne kadarının mecburiyet, ne kadarının ödenmesi gereken bedel veya zorunlu temizlik, ne kadarının gerekmediği halde taşıdığınız yük olduğuna karar verin. Eğer bahar temizliği yapıyorsanız sorun yok ama kurban psikolojisine girip kendinize acımaya yer yaratıyorsanız saçmalamayın derim 🙂

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Parti bitmiş görünüyor şekerim… Siz heyecanlandıran, coşku veren, aşk hissi uyandıran ya da endişelendiren ve yükselten şeyler, geride biraz kül biraz duman bırakarak sahneyi terk ediyorlar… Hava hafif bulutlu da olsa aydınlık ve yol açık. Ama siz geçmişin getirdiği hayal kırıklığı ve isteksizlik hissini aşıp, yeni olasılıklara bakmaya hevesli değilsiniz. Beklentili ve yargılı olmayın! Gelecek sizin umduklarınızı değil hak ettiklerinizi verecektir. Ve bunlar sandığınız kadar kötü olmayabilir.

KOVA veya Yükselen KOVA : Aidiyetleriniz, aileniz veya bireysel düzeniniz ve güvenliğiniz için biraz fazlaca endişeleniyor olabilirsiniz. Bu konuda taşıdığınız endişe sizi istediğinizden fazla sorumluluk almaya ya da istemediğiniz bir görevi ite kaka sürdürmeye sevk edebilir. İlle de şunlar bunlar şöyle olmak zorunda diye düşünmek yerine o zihni sinir kafacığınızı alternatif çözümlere çalıştırsanız sanki farklı yollar da bulabilirsiniz. Ama siz şikayet ederek ve endişelenerek yaşamayı şimdilik daha güvenli buluyorsunuz 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK : Aslında pek de büyük bir sorunla karşı karşıya değilsiniz. Sadece düşünmeniz, bazı planlar yapmanız ya da bir akışı itinayla gözlemlemeniz ve onun içinde bir şekilde ayakta kalmanız gerekiyor. Ama siz müdahale edemediğiniz süreçlerle ilgili fazla kaygılısınız ve eliniz kolunuz bağlı kalmaktan mutlu değilsiniz. Ya da canınız durumun gereklerini yerine getirmek istemiyor. Dur denilince ille de bir şey yapmak ama hadi yap denilince öööle durmayı istemek o kadar size özgü bir hal ki diyecek bir şey bulamıyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: