26 Nisan 2017, BOĞA Burcu'ndaki YENİAY'ın Genel ve Burçlara Göre Etkisi;

Kaburagi Kiyokata
Resim:

26 Nisan 2017, BOĞA Burcu'ndaki YENİAY'ın Genel ve Burçlara Göre Etkisi;

26 Nisan 2017 günü, İstanbul’a göre saat 15:17 itibariyle, YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak.
YENİAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş, Boğa Burcu’nun 6 derecesinde, haritanın 8’inci evinde kavuşum halindeler.
 • Boğa’nın yöneticisi olan Venüs, 7’inci evde, SCHEAT sabit yıldızı ve Chiron ile kavuşumda. Chiron Satürn ile kare görünümde.
 • Haritanın Yükselen noktası, 12 derece Başak ve ZOSMA sabit yıldızı ile kavuşumda. Yöneticisi Merkür, 8’inci evde KOç’ta retro konumda, Uranüs ile kavuşumda ve Satürn ile üçgen görünümde.
 • Aldebaran sabit yıldızı MC’ye yerleşmiş. Kuzey AY Düğümü ise REGULUS ile kavuşum halinde.

MEALİ;
Önce BOĞA’nın niteliklerini ve 8’inci evdeki YENİAY yerleşimini dikkate almak lazım elbette!
Değişmek istemeyen, kalıcı değerlerin ve toplumsal düzeninin savunucusu, tutarlılık sayesinde elde edilmiş refahın koruyucusu olan bir burçtaki YENİAY, önü alınamaz dönüşümlerin, yıkım ve yeniden yapılanmanın, büyük hesaplaşmaların, çözülmelerin ve  yepyeni zeminler üzerinde yükselecek başlangıçların evinde…
Demek ki, çok hızlı olmayacak, gelişinin işaretini hemen vermeyecek, ama kalıcı dönüşümlere işaret eden bir sürecin eşiğindeyiz!
Kuralların, değerlerin, önceliklerin, kıymet verilen niteliklerin değişime uğradığına şahit olabilir ve bu durum içinde ayakta kalma yeteneğimizi, duruşumuzu, önceliklerimizi sorgulayabiliriz.
Bir süre için kendimizi hak edilmemiş başarılara ve sınırsız egoizme paye verilen bir ortama düşmüş gibi hissedebiliriz. Kendinden başkasını düşünmeyen, toplumca kabul edilen etiklere ve kurallara uymayan kişilerin baskısı ve arka arkaya tekrar eden şaşırtıcı kazanımları bizi şaşırtabilir. Sahip olduğumuzu ya da hak ettiğimizi düşündüğümüz maddi veya manevi kazanımlar elimizden alınıyormuş gibi gelebilir. Bu durum bizde melankolik, yıkılmış bir ruh haline yol açabilir. Ya da kuralsız oynamamıza, hakkı hukuku göz ardı etmemize, bize yapılmasını istemeyeceğimiz şeyleri yapmamıza rağmen, ayağına hiç bir taş değmiyor, hatta yükseklere tırmanıyor gibi hisseden biz de olabiliriz! (1’inci ve 10’uncu  evin yöneticisi olan Merkür, haksız başarıların, düşük ahlakın ve melankolinin yıldızı ZOSMA ile kavuşumda, Uranüs ve Satürn’ün de desteğini alıyor.)
Oysa göğün gözü her daim tepemizde… Yani güneşin altında yapılan hiç bir iyilik, verilen hiç bir söz, söylenen hiç bir yalan, yapılan hiç bir aldatmaca, dikkatlerden kaçmıyor. (Aldebaran MC’de)
Eline geçirdiği bir fırsatla, hak etmediği maddi ya da manevi kazanımlara bir sıçrayışta uzanmak isteyenler, bir süre  yükselişe geçmiş gibi görünseler de, sonra hiç hesapta olmayan, akla bile gelmeyen vesilelerle, kaçınılmaz bir düşüşe mahkum olurlar. (Venüs ile kavuşumda olan SCHEAT, bu konuda bizi uyarmaktadır! Bellerophon tanrıların dağına ulaşmak için binilecek at olan Pegasus’u nasılsa ele geçirip sırtına atlar ve hak etmediği halde bu ayrıcalıklı konuma doğru uçmaya başlar. Ancak bir at sineği Pegasus’u ısırır ve Pegasus binicisini sırtından atıverir! SCHEAT bu sinek ısırığıdır.)
Hayat bize oyunu işimize gelen kurallara değil, EVRENİN ÖZÜNDE VAR OLAN kurallara göre oynamayı öğretmek, zaman değişse de değişmeyen değerlerin kıymetini bildirmek için, farklı yollar dener 🙂 ÖNCE kuralsızlığın ”an itibariyle kimilerine göre olumlu kimilerine göre olumsuz görünen” geçitlerini, SONRA yan etkilerini ve kalıcı sonuçlarını yaşarız. Böylelikle YARATICI’nın unutmak, göz ardı etmek istediğimiz kanunları, kalbimize kazınır.
Bu süreçte yalnız haksız yükselişte olanlar değil, hak etmedikleri bir mağduriyeti yaşadıklarını düşünenler de, SINAVDAN GEÇERLER!

 • Durum itibariyle kayba uğramış gibi görünsek de, içimizde zaafiyete kapılmamak, özsaygımızı, onurumuzu, inancımızı, umudumuzu yitirmemek,
 • Kaybeden olmamak için, kendimizi anlamsız bir savaşın içinde kaybetmemek,
 • Maddi anlamda bir kazancı reddetmiş, tepside sunulan yasak meyvayı geri çevirmiş, ya da kuralsız oynayanlar karşısında zarara uğramış gibi görünsek de, bizi biz yapan değerleri çöpe atmamak,
 • Kolay ve çıkarımıza uygun olanı değil, özümüzdeki pusulanın işaret ettiği şeyi yapmak,

böyle dönemlerde, bize uzun vadeli kazançların kapısını açar!
Bazen kaybetme, yitirme, haksız konuma düşme deneyimini yaşamak da çok değerli bir derstir;
Bu şekilde kaybedenin, mağdurun, yok sayılanın, ezilenin ne hissettiğini ve nasıl davranacağını öğreniriz.
Geçmişte öylesine yapıvermiş olduğumuz küçük ya da büyük haksızlıkların bedelini öder, açık kaldığının farkında bile olmadığımız hesapları kapatır, temizlenir, hafifleriz.
Ya da düştüğümüz duruma rağmen, kendimizi bizi bu duruma düşürenin ahlakına, seviyesine, tutumuna indirmemeyi, onunla bir olmamayı başararak, ileri dönük ve şimdi aklımıza bile gelmeyecek kadar güzel kazanımları hak edebiliriz.
En önemlisi, böyle dönemlerde hem kendimizin hem de  etrafımızdakilerin gerçekte ”Nasıl Bir Kumaştan” yapılmış olduğunu fark ederiz. Eksikler, gedikler, onarıma ya da dönüştürülmeye belki de tamamen terk edilmeye ihtiyaç duyan bütün nitelikler, ortaya dökülür.
Eğer basit bir kayıp-kazanç denkleminde kaybolmak yerine, gözlem, değerlendirme, idrak, ders alma sürecine geçebilirsek, bizim için yepyeni kapıları açacak bir dönüşüme yol verebiliriz.
Hayat ADİLDİR! Olayların hep ama hep bizim işimize gelen yönde gelişmesini bekleyen ve böyle olmadığı zaman evrenin kendi usulünce hepimizi dönüştürmek için kullandığı yöntemlerden şüpheye düşen biziz…
Şüphe, kaygı, inatçılık, melankoli, sadece bizim daha uzun bir kayboluş yaşamamıza ve önümüzde uzanan  yolları görmeyi reddetmemize neden olur.
Oysa hayat ölümü, başlangıçlar bitişi, bahar kışı izler 🙂
BAHARA YOL VERİN!
Burç ve Yükselen Burca göre Etkilere gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Yeni kazançların peşinde olacağınız bir zaman. İşinizde öne çıkmak, gelirlerinizi arttırmak veya saygınlığınızı pekiştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için kullandığınız yöntemlere dikkat edin yeter 🙂 Sadece ısrar ve inat yüzünden, size yakışmayacak, ya da uzun vadede kayıp getirecek işlere kalkışmamaya özen gösterin. Ne pahasına olursa olsun kazanma arzunuz, kendinizi kaybetmenize yol açmasın 😉
BOĞA veya Yükselen BOĞA: Kendinizi yeni başlangıçların eşiğinde hissettiğiniz bir zaman. Ama adım atacak cesareti toplamakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Geçmişte mağdur olduğunuz durumlar, ya da yenik düştüğünüz davaların anısı ayak sürümenize neden olabilir. Geçmişten ders almış bir tutumla yeni başlangıçlar yaparsanız, farklı sonuçlar alırsınız. Eğer alacaklarınız, eski davalarınız varsa, bu dönemde onların peşine de düşebilirsiniz.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Tükenmişlik sendromu, geçmiş kayıpların getirdiği mağdurluk bilinci ve buna bağlı yıkım hissi, kapatamadığınız defterlerin sancıları… AYYY bunlar bitmez Anacım 🙂 Unutmayın ki yüzünüzü nereye çevirirseniz, önünüzde o manzarayı görür ve oraya doğru yürürsünüz. Ve yine unutmayın ki hiç bir nehir geriye doğru akmaz! Siz de eski davaların sancısıyla geçmişte savrulmak yerine önünüzdeki yeni yolların coşkusuna kucak açın.
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Bir karar aşamasındasınız! Bazı beklentilerinizi rafa kaldırmanız ve içinde olduğunuz durumu olduğu gibi tanımlayıp kabul etmeniz gereken bir zamandasınız. Bir kapıyı arkanızdan kapatmadığınız sürece yeni bir kapı asla açılmayacak. Baskıcı veya size tehditkar gelen çevrelere girmeniz, yüzleşmeler yaşamanız gerekebilir.  Güvende olmama korkusu veya uğradığınız haksızlığı sindirememenin verdiği isyan hissi sizi hareketsizleştirmesin. Zaman Gordiyon’un Düğümüne kılıç vurma zamanı… CESUR OLUN!
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Güç ile sınanacağınız bir zamandasınız… Kariyerinizde bir yükseliş, bir geçiş ya da bir sonlanma söz konusu olabilir. Size verilen değerin bedeline, bir konumu elde etmenin koşullarına dikkat edin. Sunulan imkanları, ve yetkiyi yıkıcı değil yapıcı bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Eğer baskı altındaysanız, buna da nasıl tepki verdiğinizi gözleyin ve kendinizi güçlü tutun. Yargı sistemiyle ilgili konularda bir sonuç almanız da söz konusu olabilir.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Yeni hayat planlarına, yolculuklara ya da eğitim girişimlerine kalkışabileceğiniz bir zaman…  Ancak Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma korkusu sizi yavaşlatıyor olabilir. Eskiden yaşamış olduğunuz olaylara, almış olduğunuz kararlara, geliştirdiğiniz inançlara, yeni bir gözle bakmak ve iman tazelemek ya da bakış açınızı tazelemek gereken bir dönemden de geçebilirsiniz. Uçlara savrulmamaya ve dengeyi kaybetmemeye, aslolanı korumaya özen gösterin. O zaman kaybolmazsınız!
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bu YENİAY’da değişim ve dönüşüm enerjisini en yoğun hissedecek olan burç sanırım Terazi… Erteleme, bahane, yan çizme filan gibi atraksiyonlara yer bırakmayan bir geçiş süreci içindesiniz. Bu süreçte az hareket edip az hasar almak türünden alışılmış yöntemlerinize tutunmaya çalışmayın. Samimiyetle kendinizi sorgulayın ve işinize yaramayan tutum, ortam ve sistemlerle bağınızı kopartmaya açık olun.  Aşırı savunmayı bırakın ki, bünyeniz hava alsın 🙂
AKREP veya Yükselen AKREP: Uzun vadeli ilişkilerinize, iş ve hayat ortaklıklarınıza ilişkin tutumunuzu gözden geçirip, değişimlere kapı açmanız gereken bir zaman! Ya uzlaşmanın mümkün olmadığını ya da kuralların değişmesini kabul edeceksiniz. Böyle durumlarda, güç mücadelesi değil, önce kendinize sonra da etrafınızdakilere dürüst olmak çözüm getirir. Önceliğinizin ne olduğuna karar verin ve ona göre adım atın. Dönüşüme yardımcı olacak avukat, doktor, danışman gibi uzmanları da – eğer gerekli olacaksa – iyi seçin.
YAY veya Yükselen YAY: Yeni bir düzen kurmak istiyorsunuz ama alışkanlıklarınızdan da vaz geçmiyorsunuz! Etrafınızdakileri sizin kurallarınızın ya da tercihlerinizin içine sıkıştırmaya çalışırsanız, olay bir yerinden patlak verecek. O yüzden sınırları fazla zorlamasanız iyi edersiniz. Bunun yerine, kimden ne bekleyebileceğinizi, kimin neye hazır ve uygun olduğunu kabul edin. Siz de hazır olmadığınız, taşıyamayacağınız görevleri üstlenmeye çalışmayın. Geçmişten ders almak böyle zamanlarda çok işe yarayabilir 😉 Sağlığınıza da dikkat edin!
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Mutluluğunuz ve sevdikleriniz için mücadele etmek istediğiniz bir süreçtesiniz. Ama eğer konu sizi mutlu etsinler diye, sevdiğinizi söylediğiniz kişilerle mücadele etmeye dönüşüyorsa dikkat edin 🙂 İnsanın huzur bulmak için, önce ”dışarıdan gelen mutluluk” anlayışını dönüştürmesi gerekir.  Sizi mutlu etmeyenleri zorlamak yerine, olanı görmek, kabul etmek ve kendinize yön çizmek, hep daha kalıcı sonuçlar getirecektir. Bu arada baştan çıkmaya açık bir döneminizde de olabilirsiniz 🙂 Kimi ya da neyi, neden istediğinize accık tikkat edin!
KOVA veya Yükselen KOVA: Aile düzeniniz, güvenlik alanınız, aidiyetleriniz veya hayatınızın alt yapısı konusunda yeni bakış açılarına ihtiyacınız olduğunu fark ettiğiniz bir dönemdesiniz. Siz mümkün olduğunca kendi istediklerinizde diretmeye yatkın olsanız da, bu şekilde davranmanın sizi korumayacağını fark edin. Eski kayıp deneyimleri bizi aşırı savunmacı ve bazen de despot yapar. Ama fazla ısrarcılık ve inat da yeni kayıplar yol açar… Yani işte – en zor geçişte bile – denge iyidir 🙂
BALIK veya Yükselen BALIK: Yakın çevrenizle ilişkilerinize dair yeni değerlendirmelere ihtiyacınız olacak bir süreçtesiniz. Bazı ilişkileri, bazı insanlarla iletişim şeklinizi değiştirmek, kendinizi farklı yöntemlerle ifade etmek durumunda kalacaksınız. Bir konuda görüşlerinizi kabul ettirmek için fazla baskı yaptığınızı fark etmek, ya da tam tersi size yapılan baskıyı yönetmeyi veya baskı unsurlarından kurtulmayı başarmak gibi bir sınavdan da geçebilirsiniz. Dil ve tutum değişirse, konumlar da değişir. Değişimden korkmayın 🙂

0 Comment

 1. Gözde

  ?

 2. Selma

  Siz varya supersiniz dort gun önce buldum sizi.bi süredir astrolojı takıbındeyım.nasıl olduysa sizi buldum coook beğendim işte tamm bu dedirtiyorsunuz

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: