26 Ağustos 2018, BALIK Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi…

Tsuzen Nakajima

26 Ağustos 2018, BALIK Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi…

26 Ağustos 2018 günü, İstanbul’a göre 14:56 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Genel yorumda 26 Ağustos 2018, BALIK Burcunda DOLUNAY – Çözülme Zamanı… şöyle demiştik;
”Anlam vermekte ya da kabullenmekte zorluk çektiğimiz durumlar hakkında, derin bir anlayış getiren, içsel bir idrak ve uyumlanmaya yol açan ya da zorlandığımız konularda çözülme ve teslimiyet hissi getiren bir DOLUNAY yaşayacağız.”
BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ : Kendinizi hareketsiz, kısıtlanmış ya da rutin içerisinde hapsolmuş hissedebileceğiniz bir zaman… Bakış açınızı ortaya koymakta, düşüncelerinizi hayata geçirmekte, üzerinize aldığınız sorumlulukları beklenen şekilde yapmakta zorlanabilir, ya da bir şekilde engellendiğiniz/baskılandığınız için, istediğinizi yapmak yerine isteneni yapmak durumunda kalabilirsiniz. Karamsar düşüncelerinizi, otorite karşısındaki tepkilerinizi, baskı altında kaldığınız zaman kendini yeme ya da yıkıcı olma arzularınızı, kontrol altına alın 🙂 Kendine farklı bir zemin hazırlamak konusunda yetkin ve yeterli olmayan kişilerin, bulundukları zeminlerde belirleyici olma imkanları SINIRLIDIR! Eğer yaşama ve çalışma biçiminiz alışkanlıklarınızla uyum içinde değilse, ya bununla barışın ya da değişimi planlayın. Önceliklerinizi ve sorumluluklarınızı sıraya koyup, sınırlarınızı buna göre belirlerseniz, isteneni ya da gerekeni yapmak, bir esaret değil özgür bir seçim olur.
BOĞA veya Yükselen BOĞA : Hayal gücünüzün aktif olacağı, yeni olasılıklar ve heyecan verici projelerin önünüze serileceği bir süreç! Bu süreci iyi değerlendirmek istiyorsanız, sallanmayın :))) ”Aslında o da olabilir, ama bu da olabilir…” türü entellektüel zevzekliklerle vakit kaybetmeyin ve eğer etrafınızda böyle davranan insanlar varsa onlara fazla kulak asmayın. Pratik, uygulanabilir, hızla verim alınabilecek fikirlere odaklanın. Eğer aklınızı karıştıran bir fırsat, cazip bir teklif veya çekici bir insan karşınıza çıktıysa ve sizi konfor alanınızı terk etmeye teşvik ediyorsa da fazla mızmızlanmayın :)))  Geçmişte yaptığınız tercihleri ve bunların getirdiği sonuçları gözden geçirin. Kendi hatalarınız ya da size çekici gelen ihtimallerin zayıf yanları nedeniyle ortaya çıkan sorunları iyice düşünün. Sonra da bu teklife, bu fırsata nasıl yaklaşmanız gerektiğine dair mantıklı, dengeli bir karar verin.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Hareketli bir döneme girmiş bulunuyorsunuz! Taşınmalar, iş yolculukları, ya da çeşitli iş fikirlerine yönelik alt yapı planları sizi bekliyor. Bu aşamada kaynak kısıtlarınızın sizi çekinceye sürüklemesi doğal… Bu kısıtlamaları mutlaka dikkate alın ama bunlara aşırı saplanıp yapmanız gerekenlerden de geri durmayın. Belirli davranış modelleri ya da belirli çevreler/insanlar geçmişte zarar görmenize neden olduysa, bu defa adımlarınızı atarken daha temkinli olun. Muhataplarınızla, birlikte plan yapacağınız kişilerle uyum içinde olmaya ya da onların maddi koşullarını, vizyonlarını, alışkanlıklarını, size verebilecekleri desteğin kapsamını iyi anlamaya özen gösterin. Fırsatları, meydan okumaları hatta kavgaları, zerafetle ve uzlaşmayı ya da adaleti sağlamayı önemseyerek ele alın. Bu aralar konfor alanınıza sandığınızdan çok daha fazla düşkün olduğunuzu, hareketi sevseniz de köklü değişimleri ertelediğinizi fark edebilirsiniz 🙂 Hazır olmadığınız değişiklikleri tetiklemeyin ama kaçınılmaz olanları da durdurmaya çalışmayın.
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : İletişim, yolculuk, düşünceleri hayata geçirme, eğitim alma/verme ya da bildiklerinizi ortaya koyma ve kullanılır hale getirme dönemindesiniz. Bu dönemde sizin en büyük yardımcınız PRATİK OLMAK! Dağılmayın ve dağıtmayın :))) Ne yapmak ve ne demek istediğinizi belirlerken detaylarda kaybolmayın. Önceliklerinizi iyi saptayın. Bir iş teklifi alabilir, ya da bir iş girişimine yol açacak görüşmeler yapabilirsiniz. Kalıcı kontratlar yapmanız, bağlayıcı sözler vermeniz gerekebilir. Sınavlara girebilir ya da kendinizi ispat etmeniz gereken ortamlarda bulunabilirsiniz. Ne istendiğini iyi anlayın ve ne önerdiğinizi doğru ifade edin.  Derin düşünün ama derli toplu anlatın 😉 Kaybetme korkusu ile geri çekilmeyin ama kazanma hırsı ile de davranmayın. Kafaya koyduğunuz hedefler için mücadele edin ve cesur olun. Öte yandan verdiğiniz çaba ve alacağınız karşılığın denk olmasına da özen gösterin.
ASLAN veya Yükselen ASLAN : Yeni iş planları ya da iş yolculukları sizi bekliyor. Bunun için insanları ikna etmeniz, cazibenizi kullanmanız ya da katabileceğiniz değerleri iyi tanımlamanız gerekecek. Yaratıcı ve sezgizel olmaktan korkmayın. Ama yaratıcı planları hayata geçirirken somut bir çerçeve koymayı, kaynak planlamanızı özenle yapmayı ihmal etmeyin. Eğer siz bazı kişilerin ve kurumların kaynak veya hizmetlerinden yararlanacaksanız, onların sunduklarını ve taleplerini de iyi anlayın. Kimsenin sizin gözünüzü boyamasına izin vermeyin. Açık ve net sorular sorun. Somut taleplerde bulunun. Tutamayacağınız sözler vermeyin veya başkalarının böyle sözler vererek sizi zorda bırakmasına imkan vermeyecek planlar yapın. Yargılarınızda adil olun. Eğer hukuki işleriniz varsa, bunları havada bırakmayın. Borçlarınızı ödeyin ve alacaklarınızı özenle takip  edin. Ödeyemeyeceğiniz borçlar almayın ve ödeneceğinden emin olmadığınız borçlar vermeyin! Davranışlarınızda net olmaya gayret edin. Ne istediğinizi bilin ve bunu açıkça dile getirin.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Karar alma ve yola düşme zamanı! Uzunca bir seyahat yapabilir ya da ileri dönük planlarınıza hizmet edecek görüşmelere gidebilir, uzun mesafeli yazışmalarla bilgi toplayabilirsiniz. İletişim ve hareketten kaçınmayın. Asla ama asla içinize kapanıp kalmayın. İhmal ettiğiniz girişimleri bu dönemde devreye koyun. Kafanızın tıkır tıkır çalıştığı bir dönemden geçiyorsunuz. Bu dönemi yeni planlar yapmak, yeni başlangıçlara kalkışmak, hatta yeni yollara çıkmak için verimli bir şekilde kullanın. Karşınıza çıkan ihtimallerin bolluğu veya dağınıklığı sizi dağıtmasın. Siz odaklanın ve koşulları hassasiyetle değerlendirin. Karar vermeden önce iyi dinleyin! Kendi bildiğinizi yapacak ya da kendi fikirlerinizi kabul ettirecekseniz dahi, karşısınızdakilerin farklı beklentilerini ya da anlatılanı anlamak için ihtiyaç duydukları göstergeleri saptayın ve ona göre hareket edin.
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Elinizden geleni ardınıza koymamanız gereken bir zaman… Boşa kürek çekiyor gibi hissetmekten korkmadan, olabildiğince çok işe el atın. Kafanızın içinde derin sorgulamalar yapıp, her ihtimali olmaza bağlamak ve kendinizi atalete mahkum etmekten, tembellik edip zamanınızı ve şanslarınızı boşa harcamaktan ZİNHAR KAÇININ! ”Onu yapsam ne olacak? Şuraya gitsem ne anlamı var?” gibi kendinizi baltalayan düşünce modellerinden uzak durun. Somut bir sonuç elde etmeseniz de, bir örümceğin ağını ördüğü gibi ince ipliklerle, yeteneklerinizi, bilginizi görünür hale getirecek işler yapın. İş görüşmeleri yapmak için iyi bir dönemde olabilirsiniz. Hemen sonuç alamasanız da, uzun vadede cevap gelebilecek yerlerle iletişim kurmaktan kaçınmayın. Yani sabırlı bir balıkçı gibi oltanızı her yere savurun 🙂 Çok çalıştığınız ama her şeyi bırakıp uzaklara kaçmak istediğiniz bir süreçte de olabilirsiniz. İçinizdeki gevşeme arzusunun davranış olarak gevşemeye dönmemesine dikkat edin.
AKREP veya Yükselen AKREP : Oooo içinizdeki hayvan bu aralar kımıl kımıl :))) Heyecan arıyor ya da size heyecan veren insanlar ve olaylarla sarılı bir halde kendinize hakim olmaya çalışıyorsunuz. Gevşeklik edip gereksiz bir risk almamak için kontrollü davranmanız ve davranışlarınızın önünü arkasını iyice hesaplamanız tavsiye olunur. Öte yandan kendinizi aşırı baskıladığınız konularda, çılgın kaçamaklar yapmak için karşı konulmaz bir arzu duymanız da mümkündür. Arzu ve kaygı, şüphe ve heves denklemleri üzerinde çalışacağınız bir süreçtesiniz. Kısacası anacım bu aralar sizin için DENGE ŞART :))) ”Gerçek olmak için fazla iyi!”dediğiniz bir durumda kalabilirsiniz. Duygusal alanda da, iş konularında da, sosyal düzlemde de, abartılı kontrol ve abartılı gevşeklik eğiliminizi ortaya çekmeniz önerilir. Eğer bu aralar maddi veya duygusal düzlemde kalıcı bir ortaklık yapacaksanız, sunulan elma şekerinin dışına kapılmayıp içine ve sapına da iyice bakın 🙂 Ama kendinizi korumak için aşırı gergin ve her türlü mutluluktan mahrum bir halde yaşıyorsanız da, biraz gevşeyip hayattan normal insanlar gibi zevk almayı ihmal etmeyin 😉
YAY veya Yükselen YAY : ”Başka Türlü Birşey”lerin peşine düşmekle, sahip olduklarınıza sıkı sıkı sarılmak arasında bir yerdesiniz… Sorumluluklarınız sizi bağlıyor hatta onların yükünü büyük bir ciddiyetle hissediyorsunuz. Öte yandan kendinize küçük bir dünya kurup bunun güvenliğine sığınmak, özel hayatınızı renklendirmek ya da bir küçük tatil kaçamağı yapıp bu yoğun tempodan uzaklaşmak da istiyorsunuz. Sanırım iki tarafı da dengeli bir şekilde yürütmenin bir yolunu bulmanız şart 😉 Hayat düzeninizi oturtmak için sorumluluklarınızın bilincinde davranmanız ve uzun vadede sizi güvende tutacak planları titizlikle uygulamanız gerekiyor. Hatta bu planlara bağlı kalırsanız, arzu ettiğiniz keyifli özel hayatı da daha rahat kurabileceğinizin farkındasınız. O yüzden şimdi tam bir şeyler oturmaya başlamışken mızıklamayın 😉 Bu ara hayatınızda taşınmalar veya yolculuklar da gündem oluşturabilir. Bu yolculuklar veya yer değişikliklerini iyi planlarsanız, size huzur ve keyif veren sonuçlar elde edebilirsiniz.
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Sizin için geniş düşünüp titizlikle uygulama dönemi gelmiş! Karşınıza kişisel gelişiminizi ve hayat planlarınızı etkileyecek kişiler ve olaylar çıkabilir. Fiziksel veya içsel anlamda yolculuklara çıkabilirsiniz ve bunlar sizi zenginleştirecektir. Çok insanla görüşün, çok fikir alın, çok hayal kurun, ama verileri toparlarken ve karar alırken özenli ve gerçekçi olun. Katı davrandığınız ya da tıkandığınız konularda, keyifli açılımlar yakalayabilirsiniz. Başlangıç yapmaktan kaçındığınız konularda akıcı çözümler yolunuza çıkabilir. Esnek davransanız da asıl amacınızı asla akıldan çıkartmayın. Detaylarda kaybolup, hedefi kaçırmayın. Öğrendiklerinizi, bilgilerinizi, hayat derslerine dönüştürmek, öğretmeye başlamak ya da eğitim verme / eğitim alma sürecinizde yeni bir aşamaya geçmek de, bu aralar gündeminize gelebilir. Eğer tasarım ya da yazı yazmak gibi yaratıcı bir işle uğraşıyorsanız, bu dönemde somut planlar yapmanız ve hızla uygulamaya geçmeniz yerinde olur.
KOVA veya Yükselen KOVA : Yaratıcılığınızın ve popülerliğinizin tavan yaptığı bir süreçte olabilirsiniz! Ama bütün karpuzları kendi koltuğunuzun altında toplayıp sonra hiç bir şeye yetişemez hale gelmemek için, gücünüzün ve kaynaklarınızın nereye kadar sizi destekleyeceğini iyice ölçün ve öyle hareket verin. Eğer hukuki ya da resmi kanallardan beklediğiniz sonuçlar varsa, bu dönemde olumlu ya da en azından adil cevaplar almanız mümkündür. Ama siz de etrafınıza karşı adil davranmaya özen gösterin. Yapamayacağınız şeylere söz vermeyin ve aşırı beklenti oluşturmayın. Sizi fazlasıyla heyecanlandırıp hayal kurduran insanlara temkinle yaklaşın, size verdikleri sözleri ya da sundukları önyüzleri, özenle inceleyin. Çıtayı çok yükseltip ”Hayaller Paris Gerçekler Kasımpaşa!” kıvamında bir durumda kalmayın 😉
BALIK veya Yükselen BALIK : Maddi ve duygusal anlamda bağlı olduğunuz kişilerle ilgili karar verip, tutum belirlemeniz gereken bir zaman. Belirsizlik içinde rahat etmenizin mümkün olmadığı, açıklık ve netlik talep eden durumlarla karşı karşıyasınız. Bir değerlendirme yapıp aksiyon almanız beklenebilir ya da sizin hakkınızda yapılacak bir değerlendirme yönünüzü belirlemenize neden olabilir. Yargı bildirmeniz ya da kendinizi yargılanmaya açmanız gerekebilir.  Hukuki işlerinizin gidişatını belirleyecek aşamalar söz konusu olabilir. Uzunlu kısalı seyahatlere gidebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da aldığınız eğitimle ilgili bir değerlendirme aşamasından geçebilirsiniz. Akıl alacağınız, bir uzmanla – doktor, avukat, danışman, öğretmen – tanışabilir ve hayatınızın akışını ondan gelecek tavsiyelerle yönlendirebilirsiniz. Olumsuz beklentilerinizi ve kaygılarınızı bir yana bırakmanız, yeni olasılıklara bir şans vermeniz, bu dönemde size en yararlı olacak tutumdur.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: