23 Şubat 2020, BALIK Burcu’nda YENİAY; Temize Çıkmak Üzerine Dersler…

hillaryjane
Resim:

23 Şubat 2020, BALIK Burcu’nda YENİAY; Temize Çıkmak Üzerine Dersler…

Resim: Hillary Jane

23 Şubat 2020 günü, İstanbul’a göre 18:33 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum:

 • Güneş ve AY, BALIK Burcu’nun 4 derecesinde ve haritanın 7’inci evinde ve Melek Cebrail’e denk düşen FOMALHAUT Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde.
 • Haritanın Yükselen Noktası 2 derece Başak. REGULUS Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde olduğu bile söylenebilir.
 • Balık’ın yöneticisi Neptün, Başak’ın yönetici Retro konumdaki Merkür, 7’inci evde YENİAY ile kucak kucağa…
 • ASC’den çıkan uçurtma, Güney AY DÜğümü ile kavuşan Mars ve Uranüs ile kanatlanıp, YENİAY’a uç veriyor.
 • Chiron ve Lilith, KOÇ Burcu’nun 3 derecesinde, haritanın 8’inci evinde tam kavuşum halindeler ve AY DÜğümleri ile T-Kare yapıyorlar.

MEALİ;

Genel Düzlemde:

 • Retro konumdaki Merkür’ün, Türkiye haritasında 9’uncu evde yerleşen Güney AY Düğümü ile kavuşumda olması nedeniyle, kökü geçmişe dayanan bazı davalar veya senaryoların bambaşka bir boyutunun ortaya döküleceğini söylemek mümkün.
 • Askeri gerilim ve zaiyat ihtimalleri maalesef devam ediyor.
 • Gizlenmiş, baskılanmış, üstü örtülmüş bazı haberler ya da ifşaatler gündemi işgal edebilir.

Bireysel Düzlemde:

 • Kapandığını sandığımız hesaplaşmaların ta dibine indiğimiz bir dönem söz konusu… Yedinci Ev teması yüzünden ikili ilişkiler, ortaklıklar, uzun dönemde bağlayıcı olan anlaşmalar, davalık olan ya da kişiler arasında yürütülecek durum muhakemeleri ve uzlaşmalar gündem oluşturacak.
 • Yeni gireceğimiz hiç bir ilişki kalite anlamında ”yeni” değil… Hepsi geçmişten gelen bir hesap ya da sorgulamanın uzantısı ve çözümlenme vesilesi olarak hayatımıza dahil olacak.
 • Varolan ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar içindeki gözardı edilmiş detaylar, potansiyel sıkıntı noktaları ya da kaygılar yüzüstüne çıkıp bir şekilde temizlenmek için masaya konulacak.
 • Geçmişte var olmuş ve bizm için bittiğini düşündüğümüz bazı bağlantılara dair de hesapta olmayan detayların gündeme geldiğine ve hem kişiler arasında hem de kişilerin kendi iç dünyalarında bazı farkındalılar ve çözülmelerin yaşandığına şahit olabiliriz.

TEMİZE ÇIKMAK, adli bir kazanım ya da görüntüde elde edilmiş bir durum olabilir. Ancak VİCDANEN temize çıkamadığımız hiç bir davadan, kendimizi tam olarak aklayamaz ve bunun uzantısı olarak hayatımıza girecek deneyimleri yaşamaktan kaçamayız.

İnsan kendine itiraf edemediği, anlamlandıramadığı, köküne inemediği, kendisinin ve karşısındakilerin hakkını teslim edip, olan biten her şeyi yerli yerine koyamadığı durumların zihinsel ve vicdani yükünü bir ömür taşır. Bu nedenle bir durumun gerçekliğine dair kendimizi inandırdığımız tanımlar ya da bize dayatılan hikayeler bizi hiç bir zaman tam olarak tatmin etmez.

HUZUR ancak bir olayın vicdanda ve zihinde TEMİZE ÇIKMASI ile gelen bir haldir.

Haklı olmak değil durumun hak ettiği analizi yapmak, kendi payımıza düşenleri tanımlamak ve dersler çıkartmak için uğraşırsak, kalbimiz ve bilincimiz huzura kavuşur. Olanı olduğu yerde bırakıp ileri gitmek mümkün olur.

İlerlemek için, arkamızda ”temize çıkmamış” hesap bırakmamak için gayret göstermemizde fayda olan bir YENİAY bu… Kalbimiz ve bilincimiz açık, vicdanımız berrak, yolumuz aydınlık ola 🙂

Bu defa enstrümental bir müzik paylaşıyorum… Tam Balık’ın derin ve sezgisel moduna denk düşüyor. Paul Winter’dan Ode to a Fillmore Dressing Room… Parçayı dikkatle dinlerseniz Sezen Aksu’nun ”Masum Değiliz” şarkısının anatemasını da arka planda duyacaksınız.

2 Adet Yorum

 1. Nazan

  An itibariyle 22 Şehidimiz var yazınızı daha önceden okumuştum
  Offf yürek dayanmıyor Ailelerine Rabbim sabır versin bu Regaib Gecesinde

 2. Tralleis

  Askerî konularda ne kadar haklı çıktınız. Üzülerek görüyoruz…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d