20 MART 2015, Balık Burcu’nda Yeniay ve Güneş Tutulması: PEGASUS SENDROMU

Pegasus
Resim:

20 MART 2015, Balık Burcu’nda Yeniay ve Güneş Tutulması: PEGASUS SENDROMU

20 Mart 2015 günü, Türkiye saati ile 11:37’de Balık Burcu’nun 29 derecesinde YENİAY adını verdiğimiz Ay & Güneş kavuşumu yaşanacak. Bu kavuşum sırasında Ay, Güneş ve Dünya arasına gireceği için,Güneş Tutulması yaşanacak. Türkiye’den parçalı denilen formda gözlenecek bu tutulma saat 09.40’ta başlayıp 13.50’ye kadar sürecek.

YENİAY haritasının bileşenlerini inceleyerek, tutulmanın mesajını dile getirmeye çalışacağım. Yorumu yaparken aşağıdaki bileşenleri dikkate alıyorum;

– Ay & Güneş Kavuşumu 29 Derece Balık Burcu’nda, 10’uncu evde ve Scheat Sabit Yıldızı ile çakışıyor.

– Yükselen Yengeç Burcu’nda, dolayısıyla yönetici Ay ve böyle olması, mesajı güçlendiriyor.

– Pluto Yükselen noktasının tam karşısına konuşlanıyor. Uranüs & Güney Ay Düğümü – Pluto – Kuzey Ay Düğümü – Yükselen Noktası arasında bir büyük kare oluşuyor.

– Pluto, Yükselen, 3’üncü evdeki Lilith ve 9’uncu evdeki Chiron-Neptün-Merkür kavuşumu arasında mistik dörtgen var.

– Balık Burcunun klasik yöneticisi Jüpiter, 2’inci evde, retro konumda, Aslan Burcu’nda ve Ay Düğümleri ile ılımlı açılar yapıyor.

MEALİ;

Bir süredir, iktidar tutkunluğu, kontrol kaygısının aşırıya kaçması, teslimiyet gösterememek, olayların akışına müdahale etmek adına maksadı aşan ataklar yapmak gibi konular, gök gündemini işgal ediyor.

Bu YENİAY ve Güneş Tutulmasının da yine İKTİDAR tutkusu, aşırıya kaçan gösteriş, başarı ve kazanç arzusu, kolaycılıkla ya da başkalarının hakkı göz ardı edilerek kazanılmış güç, kendine duyulan aşırı güven sonucu atılan ve haddi aşan adımlar gibi temaları var.

Ama taleplerimize sınır koyamamaktan, duracağımız yeri bilememekten dolayı hatalı adımlar atmamız oldukça mümkün. Hakkı ve haddi aşan davranışların sanıldığı kadar uzun menzilli bir sıçrayışa yol açmayacağını, yaptığımız hesabın evdeki çarşıya uymama ihtimalini düşünmekte fayda var!

Neden böyle düşündüğümü göstermek için mitolojik bir hikaye anlatacağım size; Keyifli okumalar :)))

SCHEAT Sabit Yıldızı’nın Ay & Güneş kavuşumu ile çakıştığını giriş kısmında belirtmiştim. Scheat, Pegasus olarak bilinen kanatlı atın ön bacağındaki bir eklem yeridir. Zorlayıcı ya da zaafiyete sebep olabilen 29 dereceye denk geldiği için eski astrologlar tarafından ”beklenmedik düşüşlere” işaret kabul edilmiştir. Özellikle Ay ve Güneş ile kavuşum halinde olduğu zaman, dikkat çekici bulunur.

”Pegasus, tanrısal bir varlığın kanı ve denizin köpüğünden doğmuş bir attır. Bu nedenle Tanrıların Dağı olarak bilinen Olimpos’a girişi vardır. Güçlü ve cüretkar bir savaşçı olan Bellophron, Pegasus’u su içerken görür ve onun üstüne atlar. Aklınca, onun sayesinde Olimpos’a girecek ve tanrıların arasında karışacaktır. Pegasus, Olimpos’a doğru koşmaya başlar. Ancak bu ”uyanık” savaşçının haddi aşan atağına izin vermeyen Tanrılar Tanrısı Zeus – ki kendisi aynı zamanda Jüpiter’dir – bir at sineği yollayarak, Pegasus’u ısırmasını emreder. Bu iİlahi şaka eseri Pegasus silkinince, Bellophron sırtından düşer…  Pegasus sıçrayışını tamamlayıp Olimpos’a varır ama Bellophron ait olduğu dünya toprağında kalır. Rivayet odur ki, at sineği Pegasus’u Scheat denilen ekleminden ısırıvermiştir!”

Bu YENİAY ve Güneş Tutulmasının dersleri aşağıdaki yerlerden çıkabilir;

– Neyi neden istediğinize dikkat edin! Önemsenmek için mi atağa kalkıyorsunuz, yoksa önemli bir konuda bir hayra vesile olmak için mi? Nefsinizi memnun etmek için yaptığınız işlerde ayağınız tökezler. Ama Rabbinizi memnun etmek için yapacağınız işlerde ayağınızın altındaki taşlar çekilir. Yaptıklarınızda niyetinizi temiz, yolunuzu düz tutun ve sonucu asla yargılamayın 🙂

– Haklı olabilirsiniz… Ama bu size karşınızdakilere diz çöktürmek için her şeyi yapmak hakkını verir mi? Kendinizi kabul ettireyim derken kızdığınız insanlara dönüşüyor olabilir misiniz? Kendinizin farkına varın!

– Kendinizi neyin içinde kaybettiğinize, neye fazlasıyla kapıldığınıza dikkat edin! Olaylar, insanlar, konumlar, övgüler, kazançlar ya da yenilgiler geçicidir. Geriye kalan ise bizim insanlığımızdır. Gururla değil, insanlık onuruyla hareket edin. O zaman her şey geçtikten sonra elinizde kalan sizden hoşnutsuz olmazsınız 😉

– Hiç bir şeyi sırf yapabiliyor olduğunuz için yapmayın! Sözlerinizin ve adımlarınızın uygun, ayarlı ve yerinde olduğundan emin olun. İşinizi yalnız kendi yararınızı değil, başkalarının da hayrını gözeterek yapın.

– Asla kendi yüceliğinizle sarhoş olmayın! Güçlülük miti ve üstünlük hissiyle sarhoş olan kişi en zayıf halindedir…

– Yapmaya çalıştığınız hiç bir hayırda dahi haddi aşmamaya, iyilği  dahi kişiselleştirmemeye, hele de fedakarlıklarınızı ve çektiğiniz acıları bir övünç kaynağı yapmamaya dikkat edin.

– Önünüze açılan kapılardan girerken, arkanızda kimleri bıraktığınıza, neleri ihmal ettiğinize, kimlerin ayağına basıp düşman ettiğinize dikkat edin. Size yapılmasını istemediğiniz hiç bir şeyi başkalarına yapıp geçmeyin!

Pegasus’un silkelenmesine ve üstündeki ”dikey yükselmeci uyanık savaşçıyı” sırtından atıvermesine neden olan AT SİNEĞİ’ni Zeus göndermiş olabilir.

Ama adamcağızı dimyata pirince giderken evindeki bulgurdan eden aslında kendi fırsatçılığı, hırsı ve gözünü karartan hakimiyet arzusudur.

Yani sinek vesiledir. Bizi eşekten düşmüş karpuza döndüren aslında kendi zaaflarımız, görmezden gelmekte ısrar ettiğimiz ya da bile bile tercih ettiğimiz yöntemlerimizdir.

Kendi gücünü, haklılığını, önemini, aklını ABARTAN ya da amacını gerçekleştirmek adına haddi aşan yöntemlere başvuran kişi, daima küçümsediği, önemsiz kabul ettiği, göz ardı etmekte sakınca görmediği şeyler tarafından, ummadığı bir anda alaşağı edilir. Bu PEGASUS SENDROMU’dur 🙂

Dünyayı isteyen dünyayı kazanır ama içindeki cenneti kaybedebilir… Evin yolunu kaybedecek kadar, ileri gitmeyin. Ve kaybolduğunuzu fark ettiğinizde inat etmeyin… Durun ve hep sizinle olan Rabbin Ruhu’na yolu sorun. Eğer cevabı hiddet, hırs, kibir ve korku ile değil, tam bir güvenle dinlerseniz Yardım alacaksınız 🙂

Meleklerin Duası

”Derinde bir tuhaf sızı miras
Başka nedir bize kalan
Çözülmeden hayat sırrı biraz
Geçer gider haylaz zaman

Meleklerin duasını saklar
Kalbimdeki gizli cennet
Yitirdiği diyarına ağlar
İçimdeki sonsuz gurbet”

[wpvideo iI5XoPNi]

0 Yorum

 1. Pi Zadeh

  <3

 2. keri

  İçimdeki huzur dolu evime geniş görüşünle her zaman misafirimsin …sonsuz sevgimdesin…kucaklıyorum seni…:-)rabbim bu görüşü dahada aydınlatsın ..yardım etsin…:-)

 3. Thanks for the post

 4. Ceren

  Juno :**

 5. Ilker

  At sineği gibi ıssırdı yazı şu an…Ah bir bulsam o sineği…:-) Tesekkurler.

 6. H.Beyza

  Atımı getirin!

 7. yasemin

  Birini kullanmak istemek, bir sonrasında kendini kullandırmaktir, hırs bedenimi ele geçirmeden, akıl ve vicdan rehberim olsun.ve öylede oldu.

  1. Ruya

   .

   ( tek yorumum bu olabilir ancak. Üstelik yüzlerce sayfa yazılabilir bu noktanin icerigine.) Teşekkür ederim 🙂

 8. 1

  Bu sıkışmışlıkla biraz zor gibi güveni bulmak ama hadi bakalım. Teşekkürler 🙂 – Dipnot olarak yazılar kadar paylaşılan şarkılar da bir o kadar hoş oluyor genelde.-

 9. mukitika

  bu yazı yazıcıdan çıkartılıp, görülecek bir yere asılmalıdır 🙂
  yüreğine,, ruhuna ve şuuruna sağlık, şifa, afiyet, hikmet, himmet…
  sevgiler junim..

 10. Hayat senden sana yansıyan…. psikolog gibi astrolog maşaAllah <3

 11. Sunburn

  Merhaba,
  Rabbin ruhunu sorduğumda sizin yazınız çıktı karşıma. Güvenle dinledim, inşallah uygularım. Çok çok çok yine yeniden binlerce kez teşekkürler!!

  1. JUNO

   Rabbin ruhu zaten hep sizinle…
   Ama sizin o’na HOŞGELDİN demeniz, onunla olduğunuzu farketmeniz lazım ki sizden inzal olsun.

   1. Sunburn

    Allah sizden razı olsun inşallah. Her yazdığınız ilaç oluyor, şifa oluyor bize. Ruhumuza, kalbimize dokunuyorsunuz. Aklım almıyor ama ruhum anlıyor :))
    Yeniden çok teşekkürler Juno. Sizi çok seviyoruz!!

 12. Emine

  Yine, her zamanki gibi.. At sineğim oldun Juno teşekkür ederim. Gerçekten..

 13. zbirsan

  Ya bana bir atsinegi medeeettt!.. 🙂 Tesekkurler Juno’cum.

 14. DEMET KIRCI

  süper, süper, süper!! mealini bildiğim bir dua okumuş kadar yüreğime dokunuyorsunuz.. siz ne güzel bir insansınız ya! sağolun, varolun…. baki sevgilerimle…

 15. mihracem

  öyle bir at sineğine şu an o kadar ihtiyacım var ki …. yazılarınız bana bir terapi gibi geliyor.ellerinize yüreğinize sağlık ….

 16. gozde

  Juno , soru sordum cevabı senden geldi hem de tam zamanında … teşekkürler

 17. Nur

  Elinize sağlık keyifle okudum. Bir gün ne yazsam acaba diye düşünürseniz nooluuur 🙂 Sabian senbollerini sizin yorumunuzdan Türkçeye çevirirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.sevgilerimle .nur

  1. JUNO

   Sevgili Nur Sabian sembollerini çok iyi bilmiyor ve kullanmıyorum.
   Vakit bulsam Ay Düğümlerini tamamlayacağım :)))
   Bu yüzden beni sokakta görse furacak insanlar var :)))
   Güveninize teşekkürler

 18. Okan

  Peki sevgili juno bu sendromu nasıl atlatabilirim tüm kibirimi inadımı boşvermişliğimi önceden sahip Olduğum herşeyi bırakıpta Tanrı’nın cenneti olimposa nasıl girebilirim pegasus un sırtına onun rızasıyla binip nasıl yeniden Göklerde uçabilirim

  1. JUNO

   O’nun sizi ne yapmış olursanız olun sevdiğinden ve affetmeye hazır olduğundan ASLA şüphe etmeyerek…
   İnsan hatalarına sıkı sıkı sarılır. Zira dönüş yolunun kapalı olduğunu zanneder.
   Oysa af, sevgi ve kucaklanış kapısı hep açıktır. Tanrı katı, sonsuz bağışlanma ve şefkat kapısıdır.
   Buna inanan ve güvenen, başkalarına KARŞI ya da başkalarından belirli tepkileri almak için yaşamayı bırakır.
   İnsanlara duyduğu kızgınlık azalır. Göz ardı edilme veya küçümsenme korkusu, O’nu eskisi kadar endişelendirmez.
   Anlayış ve sabır sahibi olmanın SALAKLIK değil, ÖZGÜVEN olduğunu fark eder…
   Yani yavaş yavaş olur…
   Yalnız uçma kısmı için biraz zahmet gerekiyor sanırsam :))))
   Yani üç kuruşa bi Pegasus zırt diye verimiyürler :)))
   Sevgiyle,

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d