2 Mart 2018, Başak Burcu'nda DOLUNAY; Ertelenmiş Hesapların Görülme Zamanı…

Lana_Del_Rey_Bijou_Karman

2 Mart 2018, Başak Burcu'nda DOLUNAY; Ertelenmiş Hesapların Görülme Zamanı…

2 Mart 2018 günü, İstanbul’a göre 03:50 itibariyle, DOLUNAY adına verdiğimiz Güneş-AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş 11 derece Balık Burcu’nda, haritanın 2’inci evinde ve Balık’ın modern yöneticisi olan Neptün ile kavuşum halinde. Dolayısıyla çok güçlü bir konumda.
 • AY 11 derece Başak Burcu’nda, haritanın 8’inci evinde.
 • Lilith, AY ve Güneş ile ılımlı açılar yapıyor.
 • Haritanın Yükselen noktası 29 derece Yay.
 • Yay’ın yöneticisi ve Balık’ın klasik yöneticisi olan Jüpiter, Akrep Burcu’nda, 11’inci evde. Jüpiter, Pluto, ve Balık’taki Venüs – Merkür – Chiron Stelyumu arasında çok tatlı açılar var. Merkür, aynı zamanda AY’ın girdiği Başak’ın yöneticisi olduğu için, bu uyumlu görünüm, daha da önem kazanıyor.
 • Mars, Venüs – Merkür – Chiron Stelyumu’na kare açı yapıyor. Uranüs’ten de üçgen açı alıyor.

MEALİ;
Yoğun bir DIŞAVURUM enerjisi var bu DOLUNAY’ın…
Baskılanmış, ertelenmiş, gözardı edilmiş, hasıraltı edilmiş, bilerek ya da bilinçsizce ihmal edilmiş, inkar edilmiş, çarpıtılmış, hile – desise – manipülasyon ile engellenmiş ne kadar sorun, irin, hastalık, hata, sıkıntı, borç, yani ne kadar GÖRÜLMEMİŞ HESAP varsa, bu ara ortaya dökülmesi gayet normal 🙂
GENEL Düzlemde;

 • Hedeflere ulaşılan ancak, yüksek zaiyata yol açan bir askeri operasyon ihtimali, bu tür operasyonlar konusunda toplumun duygusal desteğini yükseltecek, askeri girişimlere daha fazla meşruiyet kazandıracak mesajların artması,
 • Sosyal ayrışma ve kutuplaşmadan ziyade, milli birlik ve beraberlik mesajlarının öne çıkması, toplumun her kesimindeki insanlardan maddi ve manevi destek talebi,
 • Toplumun ihmal edilmiş, haklarını alamamış, ya da avantajsız duruma düşmüş kesimleriyle ilgili sorunların gündeme oturması,
 • Finansal yolsuzluk içerikli yeni bilgilerin ortaya çıkması,

söz konusu olabilir.
BİREYSEL Düzlemde;

 • Borçlar, bütçe açıkları, vergiler veya krediler gibi konular, bu ara gündemimize oturabilir.
 • Maddi kaynaklarımızı yönetmekle ilgili bir sorunumuz varsa, bununla yüzleşmemiz ve radikal bir çözüm üretmemiz gerekebilir.
 • Alım satım, kiralama, mal ve miras paylaşımı gibi konularda atılması gereken adımlar hızlanabilir.
 • Yaşadığımız maddi ve duygusal kayıpları kafaya takıp, derin iç muhasebelere girişebiliriz.
 • Kaynaklarımızı verimli kullanmak ve iyi yönetmek konusunda sıkıntılarımız olduğunu fark edebiliriz. Acil çözümler üretmemiz gerekebilir.
 • Kendimize güvenmek, yeteneklerimize ve kapasitemize inanmak konusunda sorunlarımız olduğunu, bu yüzden yeterince cesur ve atak olamadığımızı, yapmamız gerekenleri ertelediğimizi fark edebiliriz.
 • Yapabildiklerimiz, elde edebildiklerimiz, kapsama alanımıza girenler ile, gözümüzü diktiklerimiz arasındaki fark bizi rahatsız edebilir.  Hırs, tatminsizlik, değersizlik duygusu gibi, hayatımızdan hoşnut olmamıza engel olan duygularımızla yüzleşebiliriz. Zihinsel düzlemde vazgeçemediğimiz önceliklerimiz ile hayat içerisinde yaptığımız tercihlerin bizi getirdiği yer arasındaki farkı fark etmemiz gerekebilir. Bu fark ile barışmak, içimizde bir uzlaşma sağlamak için, ya geldiğimiz yeri sevmek ve benimsemek, ya da değiştirmek istediklerimiz için inisiyatif almak gerektiğini görebiliriz.
 • ÖNEMSENMEK için yaptığımız şeyleri ve buna mukabil aldığımız sonuçları dürüstçe ele almamız gerekebilir 🙂 Aşırı talepkar, ya da verici davrandığımız konular önümüze gelebilir. Özdeğer sorunumuzu çözemediğimiz için, kendimize veya ilişkilerimize verdiğimiz hasarları fark edebiliriz.
 • Haklarımızı aramak, ödenmemiş borçları talep etmek, ya da bize karşı yapılmış yanlışların hesabını sormak konusunda büyük bir istek duyabilir, bu konuları gurur meselesi yapmaya, kendimizi kullanılmış hissettiğimiz için aşırı bir duygusal gerilimle, bu tür hesaplaşmaların üzerine gitmeye yatkın olabiliriz. Böyle bir sorun yaşıyorsak, zamanında AŞIRI ya da YERSİZ şekilde VERİRKEN, hayır demekten ya da önlem almaktan kaçınırken, bizi böyle davranmaya itenin ne olduğunu sorgulamamız yerinde olur 😉 Haklarımızı almak için çaba göstermek iyidir. Ama hakkımızı alamadığımız durumların arkasında yatan DERSİ ALMAK, abartılı vericiliğimizin, ya da zamanında önlem almak konusundaki çekimserliğimizin arkasındaki motivasyonu görmek daha önemlidir! Zira asıl temizlenmesi, asıl dengelenmesi gereken eğilim budur.
 • Kaybetme korkumuz ve bu yüzden yaptığımız seçimlerin bize kaybettirdikleri hakkında derin farkındalıklar yaşayabiliriz 😉
 • Baskı altına aldığımız, inkar ettiğimiz bütün duygularımız su yüzüne çıkabilir! Bu duyguları olduğu gibi görmenin, neden böyle hissettiğimizi anlamanın, gerekirse bu bakış açısını değiştirmek için de gerekli olan ilk adım olduğunu kabul etmemiz yerinde olur.
 • Olmayacak şeylere heves edip, hayal fırtınalarına kapılıp, abartılı girişimler yapıp, anlamsız yere enerji harcadığımız, maddi ve manevi olarak kendimizi yıprattığımız konularda dürüst ve gerçekçi olma zamanı gelmiştir 🙂 Hayat bizi silkip kendimize getirebilir.
 • İster maddi hayat, ister duygusal ilişkiler ister sağlık konusunda, bizde kaygıya neden olan, ama somut bir adım atarak gerçek boyutlarını görmeyi ve çözümlemeyi ertelediğimiz meselelerde, zaruri açılımlar yapabiliriz 😉

En kötü sorun, adını koymayı, boyutlarını belirlemeyi, sebeplerini tanımlamayı ve çözümlerini geliştirmeyi reddettiğimiz sorundur!
Biz ”hoş olmayan” meseleleri, başka önceliklerin peşine düşerek, hafifletici sebepler bularak, ”işte illaki bir ara” çözülmesini umarak, geriye attıkça, o konunun özünde bulunan MİKROP daha beter çimlenir ve köklenir.
Zihnimizin gerisinde bir yerde bizi dürtükleyen bir parmak varken, her yaptığımız, her yaşadığımız yarım yamalak ve gri bulamaç bir hal alır.
Ertelemek, kaçınmak, yok saymak, bahane bulmak, hiç bir şeyi çözüme kavuşturmadığı gibi, böyle davranıyor olmaktan dolayı ÖZSAYGIMIZ da zarar görür!
İnsan gerçeğin değil, duymak ve görmek istediğinin peşinde yaşamaya yatkındır. Oysa SADECE GERÇEK İNSANI ÖZGÜR KILAR!
Bu DOLUNAY’da önümüze gelen hiç bir hesabı yarım yamalak kapatmayalım 🙂
Önce sorunun boyutlarını olanca açıklığı ile görmeye, sonra da adım adım çözümlemek için bir yol haritası çıkartmaya çalışalım.
BURÇ ve Yükselen BURÇ için yorumları yazacağım 🙂
Müzik olarak da radikal bir seçim yaptım! GAZAPİZMMM – Kalbim Çukurda :)))

18 Comments

 1. Emrah eflanili

  Harikasınız….

 2. Emrah eflanili

  Bu güne kadar gördüğüm okuduğum en iyi burç yorumları….

  1. JUNO

   Teşekkür ederim 🙂

 3. İncilaylay

  Stockholm sendromu müzdaripi olarak zaten yetince katilime aşıkken,yeter dedim en kötü ölürüm.yüzleştim.çok mu değersiz hissettim. Hayır. Sadece bastırılmış,eksik,yanlış hissettim. Yazılarınız rehber oluyor karanlık gecedeki dolunay gibi..teşekkürler

  1. JUNO

   İnsan daha iyisini hakettiğine inandığı sürece, her durumdan kurtulabilir. İnanmayan yanımız bizi tutsak eder… Sevgimle 🙂

 4. Ogion

  “…Zihinsel düzlemde vazgeçemediğimiz önceliklerimiz ile hayat içerisinde yaptığımız tercihlerin bizi getirdiği yer arasındaki fark…”
  Anlıyorum ki, eylemlerimiz sonuçlar, inançlarımız beklentiler doğurur. Birisi içsel diğeri dışsal gerçekliğimiz olur. Doğrusu hangisi yanlışı hangisi değil, aralarındaki uçurum ne kadar büyük buradaki asıl soru. Yine bir ruhsal katarakt ameliyatı yaptın hayatımıza.. Pis şey 🙂

 5. Varsargio

  Burçlara göre yorumlarınız gelecek mi?
  Sevgiyle kalın…

  1. JUNO

   Bu ay geç kaldık onun için.. Sevgiler

 6. çağla

  4. evde kova saturnü 1. evde akrep plutosu olan bir evlat olarak (tahmin edeceğin üzere yaşadığım tüm ailevi problemlerden sonra) annemle bababamı karşıma alıp ömrüm boyunca bana istemeden de olsa yaşattıkları tüm zor ve kötü şeyleri bir bir saydım. Ağlaştık, dertleştik. Ömrümce unutamayacağım bir gece oldu. Bir de babama evlenmek istediğimi söyledim, umarım yanlış bir zaman değildir ama hesaplaşmak için doğru zamandı onu biliyorum. 🙂 harikasın, kalemine sağlık tatlım!

 7. İris

  “İnsan gerçeğin değil, duymak ve görmek istediğinin peşinde yaşamaya yatkındır. Oysa SADECE GERÇEK İNSANI ÖZGÜR KILAR!“ İşte tam da bu yüzden seni takip ediyorum. ? Yazılarınla kendime çarpmamı sağlıyorsun! Gerçekten hem keyifli hem de tetikleyici bi’ araç benim için!?
  Bazen kendi kendimi manipüle edip, bi’ de o manipüle edilmiş fikre inanıp gerçek sanıyorum. Sonra bi’ an geliyo o fikrin bi’ sanrı olduğunu fark edip “uu süpersin beybi farkındalık on numara” deyip kendimi gazlayıp, şefkat duyuyorum aynı anda da “ulan insan kendi kendini sabote eder mi normal değil bu” deyip tam da o anda bi’ kaygı atağı yaşıyom. Sonra o karmaşa içinde “gerçek neydi la?” deyince devreler yanıyor tabi.. Sonrası mavi ekran… :))
  Hani demiştin ya bana tırsak kedi yavrusu mu yoksa aslan mı sıkışmışlığın var kendi içinde diye. Hangisi manipüle ediyo bi’ anlasam kuyruğundan tutup dışarı atçam da… Bi’ gerçeği ayırt edebilsem?! ?? Yazıların hepimize farkındalık aracı olsun. ✌?Yaşamıma bu araçla dokunduğun için minettarım! ✨ Sevgiyle..

 8. Dilek

  Daha fazla yorum lutfen emailimde en cok aradigim haberler arasinda sayfaniz
  Zevkle oluyor Ve yenilerini merakla bekliyorum

 9. Özgür

  Harika bir yazı ama hala burçlara göre olan Yorumu bekliyoruz Junocum.

  1. JUNO

   Bir hafta geçti üzerinden artık hükmü kalmadı… Hastayım yazmaadım bu defa 🙂

   1. Özgür

    Tahmin etmiştim birşeylerin ters gittiğinin. Çok geçmiş olsun. Lütfen dikkat edin. Özledik sizi, video bekliyoruz. Allah sağlık sıhhat ve ilim versin. Sevgiler

 10. mimi

  çok güzeldi

 11. Kurenai

  Sevgili Juno,
  Ben de burçlara göre yorumu yazmanızı bekliyordum ki halen yazılmamış olduğunu görünce umarım bir yaramazlık yoktur diye yorum yazmayı düşündüm. Yorumlarda hasta olduğunuz için yazamadığınızı okudum.
  Çok geçmiş olsun. Şifa dileklerimle. Selamlar

 12. nermin cihangiroglu

  Mesaj almak istemiyorum
  1 Mar 2018 Per 10:11 tarihinde JUNO ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” şunu yazdı:
  > JUNO posted: ” 2 Mart 2018 günü, İstanbul’a göre 03:50 itibariyle, DOLUNAY > adına verdiğimiz Güneş-AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY haritasını > değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum; Güneş 11 derece > Balık Burcu’nda, haritanın 2’inci evinde ” >

  1. JUNO

   Elbette, lütfen üyeliğinizi iptal edin. Bunu ancak siz yapabilirsiniz… Ben sizi kendim kayıt etmedim.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: