17-22 ŞUBAT ARASINDA GÜNEŞ NEPTÜNLE SARMAŞ DOLAŞ

17-22 ŞUBAT ARASINDA GÜNEŞ NEPTÜNLE SARMAŞ DOLAŞ

17-22 ŞUBAT ARASINDA GÜNEŞ NEPTÜNLE SARMAŞ DOLAŞ

Öyle görünüyor ki, bu aralar mottomuz ”Leyla’dan Geçme Faslındayım Mevlayı Bulma Yollarında” olacak. Ya da basitçe kendi derinliklerimize doğru bir yolculuk yapacağız…

Neden mi? Benliğimizi temsil eden Güneş, manevi dünyanın efendisi Neptün ile kavuştu kavuşacak! Üstelik bir-iki gün içinde duygularımızı dalgalandıran Ay da onlara katılacak. 21 ve 22 Şubat’ta Neptün, Güneş, Şiron ve Ay’ı Balık burcunda çok yakın açılarla yanyana dizilmiş olarak göreceğiz. Bu dönemde Güneş, Pluto ve Jüpiter ile de algılarımızı yüksek titreşimlere açan olumlu açılar içinde olacağı için, bu dizilim daha da bir önem kazanacak!

Baktığımızda her insani problemin öz-değer algısıyla bir biçimde ilgili  olduğu açıkça görülebilir… İster bencil olun, ister aşırı fedakar, ister zalim olun, ister kurban; bu seçimlerin her biri aslında, içimizdeki öz-değerini tam olarak keşfedememiş ve bunu hayata yansıtmak için uygun bir yol bulamamış olan çocuğu korumak adına giyilen bir elbise!

Ego’yu temsil eden Güneş’in yüksek titreşimli gezegenlerle sarmaşıp dolaşması, içimizdeki çocuğu alıştığı elbiselerden soymak ve onu özgürce büyümesi için hayatla barıştırmak adına fırsatlar sunacak bize!

”Leyla’dan Geçme Faslı” dedim ama, iflah olmaz sevda tutkunları için de haberlerim var! Onlar da, boyu posu, cüzdanı, kartviziti incelemeyi bırakıp, ”Yüzü değil, gönlü güzel bir insan arıyorum! Altın-gibi kalbi olsun, varsın bir gram altın alacak parası olmasın…” demeye başlarlarsa, şaşırmayın…

Yine de minicik bir not düşmeden edemeyeceğim aşkı arayanlara: ”Kendini bilmeyen, başkasını bulamaz. Kendini sevmeyen, başkasını sevemez…”

AŞK OLA…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: