16 Haziran 2015, İkizler Burcu’ndaki YENİAY’ın Etkileri; ÇÖZÜM BULMA ZAMANI!

Shimura Tatsumi

16 Haziran 2015, İkizler Burcu’ndaki YENİAY’ın Etkileri; ÇÖZÜM BULMA ZAMANI!

16 Haziran 2015 günü, İstanbul’a göre saat 17:05 itibariyle YENİAY adı verilen Ay-Güneş kavuşumu gerçekleşecek. YENİAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki bileşenleri dikkate alıyorum;

 • Güneş & Ay Kavuşumu, İkizler Burcu’nun 25’inci derecesinde, 8’inci evde gerçekleşiyor.
 • Yükselen noktası, 13 derece Akrep.
 • Yükselen yöneticisi Mars, Yeniay ile Stelyum yapıyor.
 • İkizler Burcu’nun yöneticisi Merkür de İkizler’de ve haritanın 7’inci evinde.
 • Mars & Yeniay Stelyumu, Chiron ve Lilith ile T-Kare yapıyor. Aynı zamanda da, MC noktası ile kavuşan Juno’ya 60 derece açıları var.

MEALİ;  

YENİAY tarihinden 2 gün öncesi ve sonrasında etkilerini hissedeceğimiz bir süreçten geçiyoruz.

 • Varolan akışı dönüştürme,
 • Bizi taşımayan zeminleri yeniden yapılandırma
 • İşe yaramayan ya da atıl kalan kaynakları farklı şekilde kullanma,
 • Tükenmiş, ömrü dolmuş, sürecini tamamlamış olan işleri ve ilişkileri bitirme ya da farklı bir zemine taşıma,
 • Başkaları ile kaynak/enerji/çıkar paylaşımı yapmamız gereken alanları saptama veya böyle paylaşımlardaki sorunları giderme,
 • Belirsiz, karmaşık, anlaşılmaz hale gelmiş olan konulara açıklık getirme,
 • Çıkmaza girmiş sorunlara çözüm, kangren haline gelmiş yaralara şifa bulmak için  nihai girişimlerde bulunma

gibi Akrep ve 8’inci ev temalarının ön plana çıktığı bir YENİAY yaşıyoruz.

Ancak İkizler Burcu’ndan gelen dinamizm ve iletişim kurma ihtiyacından da destek alıyoruz.

Hiç bir şeyi OLURUNA  bırakamayacağımızı fark ettiğimiz bir YENİAY bu! Canımızı sıkan, kafamızı kurcalayan, hayatımızı zora sokan, elimizi ayağımızı bağlayıp bizi hareketsiz veya çıkışsız hissettiren her konuya bir şekilde çözüm üreteceğiz.

Ve bu çözümleri kendi kafamıza göre değil, hayatına dokunduğumuz, hayatımıza dokunan insanlarla iletişime girerek ve UZLAŞMA yolları bularak geliştireceğiz.

Bağımsız aksiyonlardan ziyade, aynı zemini paylaşmamız gereken kişilerle birlikte üretilen çözümler, güç birlikleri, ‘’koalisyon müzakereleri’’ olacak gündemimizde 😉 Tek başına yapamadığımız şeyleri birlikte yapmanın, elimizde olmayanlar için birilerinden destek almanın bir yolunu bulacağız.

Ama destek aldığımız kişiler ve kurumlarla yanyana durma koşullarımız da mutlaka masaya yatacak! Eğer varolan kontratlarımız, ortak zeminlerimizde düzenlenmesi gereken yerler varsa onlara el atacağız.  Bu ortaklıklar bizi bir yere taşımıyorsa, bunları dönüştürmenin ya da kesin olarak bitirmenin bir yolunu bulacağız.

Ödenecek diyetler, yapılacak fedakarlıklar, kapatılacak borçlar, kesilecek hesaplar olabilir…

Herşey TAM İSTEDİĞİMİZ gibi olmayabilir. Ama inat etmek yerine, olması gerekene yol vermek, ve bunun için kendimizden de bir şeyler vermek gerektiğini görmek zamanıdır.

Tutunduğumuz bazı alışkanlıkları, ısrarcı olduğumuz yaklaşımları, bize ve çevremize sorun yaratan talepleri ve beklentileri DÖNÜŞTÜRMEKTEN kaçınırsak, hayatımızın daha da zora gireceğini göreceğimiz için, şimdiye kadar gösteremediğimiz türden cesur, açık ya da bir şekilde radikal bir tavır sergileyebiliriz.

Zaman çözüm bulmak için, gerekirse değer verdiğimiz bazı şeylerden vaz geçmek, bazı taleplerimizden geri adım atmak, ya da artık çözümsüz ve zehirli hale gelen bağları koparıp atmak zamanı.

Zira dönüşüm olmadan, her hangi bir yöne adım atmak imkansız!

Hareketi, canlılığı, yeni bir hayat bulmayı, yeni fırsatlara kapı açmayı istiyorsak, önce tıkalı boruları açmak, yürümeyen iletişimleri kurtarmak ya da üstümüze kapattığımız kapıların anahtarlarını bulmak gerekiyor.

VE TÜM BUNLARI YAPARKEN DESTEK ALACAĞIMIZ ASIL KAYNAĞIN, BİZİ ASLA TERK ETMEYEN EN GÜÇLÜ BAĞIN,  RUHUMUZ OLDUĞUNU DAİMA HATIRLAMAK!

Hepimiz için çözüm, uzlaşma, kurtuluş, rahatlama getiren bir YENİAY olsun 🙂

Ve şimdi de MÜZİK! Çözümsüzlüğümüzü bizi anlatmadan anlayan biriyle çözmek isteriz ya… İşte ele bi şarkı 🙂 Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer – Ben Bunları Kimseye Anlatmadım

[wpvideo HhwrR7z0]

0 Comment

 1. şu akrebin girmediği, burnunu sokmadığı bir ay karışımı olmayacak mı hiç doktor 🙂 ucundan kıyısından dokundurtacak kendine illaki…

  1. JUNO

   Akrepin işi burun sokmak :)))

 2. aslan yükselen yengeç

  Yuh diyorum 🙂 Walla ben bu kadar isabet ettiren görmedim…şaşkınım haklısınız… inşallah bu durumun içinden selametle çıkarız… keşke bu tür yazılarınızı günden oluşmadan en az 1 hafta önce yazsanız bi nebze de olsa gardımızı alırdık… Bi anda kendimizi kumpasa bulduk şimdi de işin içinden çıkmaya çalışıyorum…

 3. mukitika

  sevgili junim,
  yeni ay aynı zamanda Ramazan olduğu için bugün ki yazın ile de muhteşem örtüşen bir hal almış durumda kendi adıma..
  değerli ve yol gösterici muhteşem yazına bir teşekkür mahiyetinde okumakta olduğum bir kitaptan alıntı; ufak bir dokunuş sağlarsa kendi adıma bütünleştirici bir nokta kadar katkıda bulunmak isterim..
  “Ramazan kelimesi yakmak ve yok etmek anlamına gelir. Ramazan’ın bu manasını göz önünde bulundurursak…oruç insanın ruhuna ve manasına sinmiş, bedenini işlevsiz hale getirmiş yağları, kolestrolleri, asitleri, toksik maddeleri, karaciğerimizi işlevsiz hale getiren asitleri, atıkları manevi kir ve pasları temizleyen bir şey olur.”
  bu vesile ile bu yeni ay kendini tanıma yolculuğumuzda ruhumuza hasar veren, tekamülümüze engel olan her türlü engelliyici rol oynayan artistleri 🙂 yolumuzdan temizlemeye bil vesile inşaallah..
  Ramazan ayının tüm hayrları beraberinde getirmesi temennilerimle sevgiyle selam ederim..
  selam ismi yaşamımız olsun!
  kalpli öpcüklerimle…

 4. Nesli

  Hersey sarpasardi.akrep burcu olmak basli başına sorun

 5. gokce

  Merhaba;

  Blogunuzu az önce buldum ve önce bu yeni ay sürecinin etkilerini sonra da “oğlak burcu” genel yorumlarını okudum. Gerçekten hem burç yorumunuz inanılmaz tutarlı, hem de bu yeni ay yorumunuz direk içinde bulunduğumuz durumları anlatıyor. Şu sıralar yeni bir işten haber bekliyorum, mevcut işimden ayrılmak istiyorum. Beklediğim işten haber gelmezse de arkadaşlarımızla bir ortaklık kurmayı özel çalışmayı planlıyoruz. Sizce bu kararları almak için doğru zaman mı?

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: