15 Kasım 2020, Akrep Burcu’ndaki Yeniayın Burçlara Etkisi…

16b6dc503a62d5ec5e9accee72302abb
Resim:

15 Kasım 2020, Akrep Burcu’ndaki Yeniayın Burçlara Etkisi…

Resim: Dee Nickerson

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Biraz tükenmişlik sendromu olabilir üzerinizde ama bilin ki sıkıntının bittiği yerdesiniz! Kayıp zannettiğiniz şeyler bile aslında sadece bir temizlikten ibaret. Yüklerinizden kurtuluyor ve yeni bir başlangıca hazırlanıyorsunuz. Belki de bir nekahat evresindesiniz… Borç, harç, kapatılmamış hesap bırakmayın. Alım, satım, ödeme, devir teslim gibi işleri halledin. Kendinizi prosedürlere boğulmuş bulmaktan mutlu değilsiniz. Ama bu da lazım. Hay huy içinde ana konuyu gözden kaçırmadığınız sürece her şey yolunda 🙂

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Bir ilişkinin, bir kontratın, süregelen bir bağlantının bittiği ya da radikal bir biçimde dönüştüğü yerdesiniz. Belki gündeminizde bir taşınma da olabilir. Sizin alışkanlıklarınıza bağlı olduğunuz aşikar… Bu yüzden de bitişler, değişiklikler, ayrılıklar sizi daima geriyor. Yürümeyen her şey için ”ben yeterince…” ya da ”bana hak etiğim gibi …” diye başlayan yargı cümleleri kurmaktan vazgeçin. Bırakın olan olsun, geçen geçsin.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Gündelik hayat ve iş düzeninizde meydana gelen ya da olması gereken değişimler var. Bunları düşünmek sizi kaygılandırıyor olabilir. Ama bu YENİAY ile birlikte içinize kaçmış olan enerjinizin geri geldiğini hissedeceksiniz. Her şeye ”zahmet” gözüyle bakmayı bırakın 🙂 Işıltılı zaferler mızmızlık ederek kazanılmaz. Sağlığınıza gereken özeni gösterin. Bazı sorunların kendinizi hayattan geri eçkme arzunuzla bağlantılı olabileceğini de gözardı etmeyin.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Biraz melankoli… Biraz geçmiş altın günlere özlem… Biraz ”beni şımartan kimse yok” itirazı… Ama gerçekte kötü giden bir şey yok  Sadece hayatın heyecanı ve coşkusu biraz azalmış gibi. O zaman siz de bütün hazineyi eskicide aramayı bırakıp hareketlenin ve yeni başlangıçlar yapmak için kendinizi ayağa kaldırın. Hamile kalmak için iyi bir zaman değil… Çocuklara gelince; onlar büyüdüler ve sizi sinir ediyorlar! Siz gidin içinizdeki çocuğu büyütün 🙂

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Kökten değişimlerin eşiğindesiniz. Aileniz, eviniz, güvenlik alanınız, alışkanlıklarınız gibi ”iç dünya” unsurları, yokuştan aşağı yuvarlanan variller gibi almış başlarını bildikleri yönlere dağılıyorlar. Oysa siz hepsini yönetebileceğinizi zannediyordunuz… Kontrol derdine düşmeyin. Hayatın yeni olasılıklara yol vemek için eskileri temizlediğini bilin. Bırakın olsun! GÜVEN anlayışınız pek yakında yepyeni bir bir boyuta taşınacak. Korkularınızla yüzleşirseniz, tutunmak istediğiniz şeylerin dağılmasının da fazla bir önemi kalmayacak.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Yakınlarınızla , akrabalarınızla, dostlarınızla ilişkilerinize bambaşka bir gözle bakma zamanı… Etrafınızda bir seyrelme olabilir. Yakınlarınızın hayatlarındaki değişim ve sorunlara şahit olabilir ve biraz çaresiz hissedebilirsiniz. Sesinizi duyuramamak, ulaşamamak ya da ne yapacağınızı bilememek bu aralar sizi kaygılandırabilir. Asıl mesele ”her zamanki gibi” yaparak bir vere varamıyor olmanız. İletişim, yaklaşım, kendinizi ifade ve tutum değişiklikleri bu YENİAY ile zorunlu ama mümkün. Ancak bunu için önce bakışınızı değiştirmelisiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Para kazanma şeklinizi dönüştürmeniz gereken bir zaman. Ya da kendi becerilerinize ve iş yapma şeklinize bambaşka bir açıdan bakmanız gerekebilir. Bu farkındalık ve dönüşümü sağlayan şu aralar üstlendiğiniz işler de olabilir. Daha fazla ya da daha farklı yapmak için gayret göstermeli ve yetersizlik ya da kayıp korkusuyla kendinizi sabote etmeyi bırakmalısınız 🙂 Eğer bir işten ayrılma durumu söz konusu ise de bilin ki bu sizi daha farklı olasılıklara taşıyacaktır.

AKREP veya Yükselen AKREP : Kozadan çıkmaya çalışan bir kelebek gibisiniz… Yaparken zor ama bittiğinde ihtişamlı olacak bir dönüşüm sizi bekliyor. Bitirmeye çalıştığınız işler varsa sabredin. Sağlığınıza çok özen gösterin ve hastalıkların bile sadece şifaya davet olduğunu unutmayın! Etrafınızı kontrol etme çabasıyla kendinizi yıpratmayın. Şu aralar sadece kendinizi farke debilir, sadece kendi tepkilerinizi kontrol edebilirsiniz. Onlar bile birazcık ipten kazıktan kurtulduysa bilin ki bu bir yüzleşme zamanıdır 🙂 Düşmemek değil düşünce kalkmak bütün ihtişamımızdır.

YAY veya Yükselen YAY : Anacım bunalmışsınız siz yaaa… Kendinizi mutlaka halledilmesi gereken ama kendi başına pek bir yere de gitmiyormuş gibi görünen bir takım sorunların orta yerinde hapis gibi hissediyorsunuz. Bakın ne diycem… Daha doğrusu ben değil Einstein demiş bunu : ”Sorunu yaratan kafa ile çözüm bulunmaz!” Aslında bütün mesela bazı şeyleri BIRAKMAK zoruna olduğunuzu kabul etmek. Ama siz onların içine tıkılıp kalmayı adeta seviyorsunuz. Şimdi gidin yatın… Baktığını yerde sadece karamsarlık ve imkansızlık görme haliniz geçene kadar bir şey yapmaya kalkmayın. Bu ayın sonuna doğru ışığı grmeye başlarsınız…

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Beklentilerinizi dönüştürmeniz gereken bir zaman! Etrafınıza baktığınız zaman görüdüğünüz fırsat ve tehditleri başka bir gözle görmeniz, hayatı algılama şeklinizi elden geçirmeniz gerekiyor. Sosyal çevrenizi ve imajınızı dönüştürmek için de çaba gösterecek, belki de bazı çevrelerden geri çekileceksiniz. Ufkunuzu genişletmek için önce UFUK tanımınızın ne olduğuna bakın. Boş arayışlar yerine daha anlamlı hedeflere yönelebilirsiniz. Yatırım ve borsa konularında çalışıyorsanız, bu aralar ön yargılı, saplantılı ve hırslı olmayın!

KOVA veya Yükselen KOVA : Sorumluluk alma ve iktidar kurma şeklinizi dönüştürmeniz gereken bir zaman. Yetersiz ve güçsüz olmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Belki de hayatınızdaki otorite figürleri ile ilişkinizde bir değişiklik olacak. Ebeveynlerinizden biri sorunlu bir süreç yaşayabilir ve siz onunla ilişkinize farklı bir gözle bakmak zorunda kalabilirsiniz. Ya da siz ebeveynlik etme şeklinizi gözden geçirebilirsiniz. Ne olursa olsun bu sürece kaygıyla değil açık yüreklilikle yaklaşın. Yönetememe korkusunu kalbinizden atarsanız, doğallıkla yeni bir inisiyatif anlayışı geliştireceksiniz.

BALIK veya Yükselen BALIK : Hayallerinizi ve planlarınızı değiştirmeniz gereken bir zaman… Kendinize mükemmel bir gelecek resmi çizmiş ve şimdi onun eksik parçalarının peşinde koşuyor olabilirsiniz. Ama o parçalar yerin eoturmuyor. Zira koşullar değişti. Bu sizde bir hayal kırıklığı ve güvensizliğe yol açmasın. Bilin ki olanda ve olmayanda bir hayır vardır! Önünüz tıkandıysa farklı bir yol açılmak üzeredir. Olumlu beklentilerden olumsuz kurgulara geçmek yerine YARGISIZ ve AKIŞTA olmaya çalışın.

 

 

5 Comments

 1. Çok teşekkür ederim ❤️

 2. Zülal

  Agustos ortasinda baslayan gündemler satür sınavımıdır,hala ayni döngünün icindeyiz 3 aydır

 3. Sevgili Juno, 15 kasım yeni ay sanırım dolunay değil henüz

  1. JUNO

   Anacım kafa meşgul… Hata yapılıyor :))) Teşekkür ederim. Düzelttim.

 4. teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: