‘SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR” Yorumlar; O’nu Ne Hoşnut Eder?

monaciklet

‘SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR” Yorumlar; O’nu Ne Hoşnut Eder?

İnsan türlü şeye meyleder. Ama bir ”hah şöyle” deyip, rahata erme hali vardır. Burca ve Yükselen Burca göre bu halleri, en sinir edici şekilde ifşa ediyorum :)))

KOÇ: Aidiyet ilişkileri kurmak… Bakmayın öyle serseri mayın gibi dolandıklarına! Onlar aslında nerede durmaları, nereye oturmaları, ve nereye dönmeleri gerektikleri belli olsun isterler. Ha gayret JUNO! neredeyse, Koç’a ”Aile İnsanı” diyecen :)))

BOĞA: İtibar görmek… Boğa kendi küçük dünyasının kralıdır. Hükmedemeyeceği, alıştığı tarzda saygı, sevgi, ihtimam görmeyeceği ortama girmek istemez. Kapıdan girince ”Oooo kimler gelmiş” diye karşılandığı ve arzusuna göre hareket edebileceğini bildiği zaman ise pek hoşnut olur 🙂

İKİZLER: Hoşnut OLMAZ :)))) İkizleri en mutlu eden şey, neyin eksik olduğunu ya da ”daha neler neler olsa memnun olacağını” bulmaktır. Söylenir, söylenir… RAHAT EDER :))))) Eksik dediklerini de tamam edin, aklına biraz sonra birşey gelir, onu da ister :))))

YENGEÇ: İyi bakılmak… Karnı tok, sırtı pek, rahatı yerinde ve onu sevip kollayan insanlar arasında olunca pek hoşnut olur 🙂 Hele de parmağını kıpırdatması gerekmiyor, birileri onun etrafında dönüp, arzusunu ayağına getiriyorlarsa, deymeyin keyfine :))))

ASLAN: Arzulanmak… Aslan’a ”SENSİZ OLMUYOR” de… Aslan biter :)))) Bu nedenle kullanılmaya müsaittirler! Ama o bir şey istediği zamanda ASLA reddetmemek gerekir. Verir, verir… Ve fakat arzu ettiği bir şey yapılmayınca da pek hiddetlenir.

BAŞAK: Kendince küçük keşifler yapmak… Bu Başak kişisi biraz otistiktir :))) Öyle onla bunla vıç vıç içiçe olmak yerine, kafasına taktığı bir şeylerin peşine düşmeye, zihinsel maceralara çıkıp, kendini bir takım akıl fikir işlerinin içinde kaybetmeye bayılır, bayılır…

TERAZİ: Otorite kabul edilmek… Öyle uyumlu muyumlu geçinirler, ama Terazi’nin kendini saydırmak gibi bir derdi vardır. O yüzden de, bir konuda – bu ”sevgiline hangi çiçeği vererek ne mesac vermiş olursun” gibi tırı vırı bişi de olabilir :))) – akıl danışılınca pek hoşnut olur.

AKREP: Orijinal bişi yapmak… Bunlar  burunlarını olmadık yere sokup, kimsenin karışmayı düşünmeyeceği işe el atmayı, el atmasalar da izleyip ”esbab-ı mucibesine” varmayı pek severler :))) ”Ya ne gerek var işim olmass!” diyeceğiniz ne varsa, o iş Akrep’tedir :)))

YAY: Kendini birşeyin içinde kaybetmek… Bunlara ” ANACIM BUYUR DAL” de yeter :))) İster konuşma, ister ilişki, ister iş… Onlar kendileri bıkana kadar – ama bakın bu önemli – akıllarına başka bir şeyle ilgilenmek gelmez.

OĞLAK: Yalnız olmak… Kimsenin kendisine ”şunu yap, bunu yapma” demeyeceği bir ortamda, kafasına göre takılmak ister. Bu yüzden herkesin birileriyle yapmayı sevdiği şeyleri, Oğlak mümkünse yalnız başına yapmayı sever. Yani arkasından asosyal, masosyal demeleri iftira değildir :)))

KOVA: Faydalı olmak… Öyle uyuz ukala filan dururlar ama, git bir yardım iste bayılırlar :))) Sinamekilikleri geçer… Gayet detaylı bir şekilde sana, yol yordam göstermeye soyunurlar. Ama bu ”nasıl yapılacağını söylemek” ile sınırlıdır. ”Gel yap!” boyutu Kova’yı bozar :))))

BALIK: Aklına estiği gibi takılmak… O kadar :))) Balık, ele avuca, kavanoza kovaya girdi mi bunalır! O’nun canı istedi mi, keyfince girip çıkması, bi dolanıp gelmesi ve kimseye hesap vermemesi gerekir. Yoksa fabrika ayarı bozulur, error vermeye başlar :)))

0 Comment

 1. hulya

  Aslanları pek irdelemiyorsunuz sanırım herhangi birinin ‘SENSİZ OLMUYOR’ demesi umrunda bile olmaz onun amaç (bilimsel deneği) haline getirdiği insansa bu umrundadir ha ayrıca istekleri bu kadar çokken onu çoook çoook sevmeyen birinin istekleri karşılaması mümkün değildir. Doğru 3 kez dener Hak 3’tur. Dolayısı ile kullanılma olayı pek mümkün olmaz aslan kullandırtmadığından değil yaradılışı musade etmediğinden :)’

  1. JUNO

   :)))) Bu konu zülfü yare dokundu anladım…
   Ama kendinizi bu kadar önemsemek hep hataya açık bir hal oluşturur.
   Siz yine de dikkat edin.
   Selametle

 2. fatıma

  JUNOMMM DENİZ FENERİMMM… boğa burcuyum ve hakkatten doğru 🙂 burcumun boğa olması mı yoksa bilinç altınada yatan farklı bir etki sebebiyle mi bilmiyorum ama önemsenmek deger verilmek ve ne yalan söyleyim sevdiklerim arasında itibar görmek benim için çok önemli gibi… yani tam nefsimin eksik yönünü itiraf edemiyorum o yüzden gibi gibi diyorum 🙂 ama en önemlisi ÖNEMSENMEK VE DEGERLİ OLDUĞUNU HİSSETMEK bu bir bakış olur bir gülüş olur yeterki SAMİMİ OLSUN o da malesef en zor bulunan şey. inşallah nefs de gizli olan tüm hilelerden tuzaklardan kötü ahlaktan temizlenip hakiki özgürlüğü yaşayan bir kul olurum da derdim toplum içinde değilde ALLAHIN YÜREĞİNDE yer etmek olur…

 3. fatıma

  yine yüzleşmemize yardımcı oldun kendimizle, nefsimle ilgili derin düşüncelerdeyim 🙂 hem doğru hem eğlenceli yorumlar… YÜREĞİNE SAĞLIK…

 4. fatıma

  junom bu son gevezeliğim tuttu iyice 🙂 ay düğümleri yarım kaldı. çok yogunsun ama bir müsait zamanında bekliyoruz kalanları da inşallah… sen sabırsızlığımızı hoşgör 🙂

 5. Admetus

  esvab-ı mucibe –> esbab-ı mucibe (icab ettiten sebepler) 😉
  ooo, ben geldim tabi, bensiz de olmaz ki… şöyle bir takılıp, hesapsız, kaçmak iyi hissettirir.

  1. JUNO

   :))) hemen düzeltelim hocam

 6. hulya

  Bayan Juno çok güldüm:) Zülfü yare dokundu… Hangi yazınız dokunmuyor ki? Daha çok ilgi bekliyoruz aslanız işte 🙁 Yengeçlere yazdıklarınızı kıskanıyorum ondan bu tripler :/

  1. JUNO

   AŞKOLSUN :))))

 7. Takıntılı

  Ben yengecim, sevgilim kova. Kova burcu erkeğinin faydalı olunca hoşnut olmak ne demek bu konuda resmen SAPLANTISI var. “Ne giydin? Onu giyme sentetik terletir, ben sana pamuklu tişört vereyim.” “Bak hocana ne de biliyor musun şunu şunu yaz SEN YAZ BENİM DEDİĞİMİ.” “Ben şimdi sana öyle bir güzel yolluk paketleyeceğim ki hiçbir yere dökülmeyecek. Eve gidince kahvaltıda yersin.” “Bak şimdi bankaya de ki…” “Annene şunu de, de ya bunu, çekinme!”

  Çok gıcık tabi bazen bir kaşık suda bu bilmiş tipi boğasım geliyor ama şu an biraz anladım sanırım benim isteğim de sizin dediğinize göre izzet-i ikrammış, demek ki tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Her yerde yengeç-kova uyumsuz olarak bilinir ama kova erkeğinin “adam etme” gibi bir sevdası olduğunu göz önüne alırsak gidip bilinç altlarının etkisiyle dağınık sünepe yengeç kadınlarını seçerler ama bilmezler ki biz öncü burcuz ve karışılmaktan hoşlanmayız. yine de ilişkimiz yazılanlardan çok daha iyi yürür aslında.

  1. JUNO

   Yo canım… Kova ya Yengece ya Balık’a aşık olur 🙂
   Onlar sever öyle anlamadıkları kadını!

   1. Takıntılı

    Evet çok haklısınız. Tanıdığım bir kaç tane Balık-Kova çifti var. Kova erkeği hem çok egzantrik hem çok tatlı ve değişik, hem de insana güven veriyor bilmişlikleri ve sevgileri. Onunla beraberken insan huzur buluyor, adeta yeni bir dünyaya giriyor. Spor yapmak, doğada yürümek, kır yürüyüşü yaparken birinin sana gördüğünüz tüm kuşların ve ağaçların isimlerini sayması, kapitalizmden bıktığından üretim ilişkilerinden kaçmak için ıssız adaya yerleşeceğini yanına seni de alacağını söylemesi, senin de önce anandan babandan arkadaşlarından kopacağın için korkman ama sonra kendini inek sağarken kırlarda koşarken dertsiz tasasız stressiz hayal edip mutlu olman vs…

    Sadece bazen herkese aynı davranıyorlar, sanki tüm dünya bu erkeğin gözünde eşitiz. Bu da biraz üzücü oluyor. Bir operada konu ediliyordu (i puritani) (tenorun kova erkeği olduğuna karar verdik kova mağduru birkaç arkadaşımla) bu adam düşman cepheden kızın babasını zar zor ikna ettikten sonra dahi kendi düğün gününde ülkeme yararlı olacağım diye elin kraliçesini kaçırır gelini kıskançlıktan yataklara düşürür de bir de üstüne “aaa ne yaptım ki ben?” diye sorar. Bir de üstünlük taslamaları inanılmaz boyutlara ulaşmış. Örneğin benim erkek arkadaşım benim kıskandığı kişilerle görüşmemi “yasaklar” (yasaklamak da denmez de öyle bir fikir beyan eder ki fetva verir gibi, bir daha o kişi ile görüşmeye cesaret edemem) ama etrafında benim kıskandığım bir kız olsun ve bunu dile getireyim, çok şaşırır, beni adeta “tuhaf, manyak” vs ilan eder.

    İşte böyle. Biliyorum çok gevezelik ettim ama bu zengin harika bloga kişisel deneyimlerimle bir katkı da ben yapmak istedim sayın Juno 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: