Merkür, Uranüs, Güneş Stelyumu, Akrep’teki AY’dan Sert Açı Alıyor; UFKUNUZU GEÇMİŞLE KARARTMAYIN!

Ernesto Arrisueño
Resim:

Merkür, Uranüs, Güneş Stelyumu, Akrep’teki AY’dan Sert Açı Alıyor; UFKUNUZU GEÇMİŞLE KARARTMAYIN!

Akrep’teki AY, hiç bir zaman uslu değildir 🙂

İnsana kara kaplı defterleri açtırtıp, aklımıza üzücü kayıpların, tozlu korkuların, karşılanmamış beklentilerin, acı veren anıların gelmesine neden olabilir.

Hele bugün olduğu gibi, Pluto ve Lilith’den 60’lık açı alıyorsa, bir de Koç’taki Merkür, Uranüs, Güneş stelyumuna 150 derece açı yapıyorsa…

Evet evet bugün kesinlikle, yüzümüzü karanlığa değil aydınlığa çevirmek için bilinçli bir gayret göstememiz gereken bir gün!

Her insanın hatıralarında, adamı düşündükçe galeyana getiren, dönüp dönüp üstünden geçtikçe sinirini kabartan ve bir daha aynı durumda kalmanın fikrine bile tahammül edemediğimiz olaylar vardır.

Bazen bir söz, bir ses, bir koku, geçmişteki bir anıya oturan birkaç görüntü, insanı tetikler. Ve insan, geçmişte yaşadıklarına verdiği hatta belki de veremediği türden bir tepkiyi, o anda zihnini harekete geçiren ve bütün duygularını depreştiren olaya ya da insana yöneltebilir.

Bugün, baktığımız yerde bizi üzmüş, ezmiş, kırmış, hazmetmekte zorlandığımız kayıplara sürüklemiş olan olay ve insanlardan izler görebilir… Bu durumda kalınca da, içimize attığımız tüm olumsuz duyguları orta yere döküverme eğilimi gösterebiliriz.

Ya da, çevremizdeki insanlar, bizim bilmeden, kasıtsızca yaptığımız, söylediğimiz şeylerden böyle tetiklenebilir ve ummadığımız tepkiler verebilirler.

Kendinizi ifade ederken sözcükleri dikkatle seçin bugün…

Karşınızdakini yargılamakta da aceleci olmayın ve çok ileri gitmeyin!

Biri size fazladan yükseltiyorsa sesini, hemen üstünüze alınmayın… Fark etmeden damarına basmış olabileceğinizi düşünüp olayı kişiselleştirmeden yatıştırın.

Birilerine uçan kafa dalasınız varsa, önce bunun sadece içinizde nicedir dolan bir bardağı taşıran son damla olduğunu, ama bütün damlaları koyanın karşınızdaki olmadığını, dolayısıyla da, bütün acılarınızın hırsını tek bir olay ve insandan çıkartmanın uygun olmadığını HATIRLAMAYA ÇALIŞIN!

Yoksa… hırs gelip göz kararacak, hırs gidince de yüz kararacak.

Bir olay sizi alıp taaaa geçmişte bir yerde içinizin burulduğu, ”kaybeden” biri gibi hissettiğiniz, affetmekte zorlandığınız bir anıya götürdüyse, derdinizin bugün olanla değil,  geçmişle olduğunu unutmayın.

Dönün, o olayla, o duyguyla, çok gerekiyorsa o insanla yüzleşin…

Ama bunu yapmadan önce de, değerinizi sizi incitmiş, ürkütmüş, üzmüş, hayal kırıklığına uğratmış olan durumlarla ölçmekten vazgeçmek gerektiğini hatırlayın!

Birikmiş acı, insanın başkasından ziyade kendine kızgınlığını, kendine sevgisizliğini, kendinden şüphesini gösterir…

Acılarınızı değil şifayı sahiplenin… Ve kendinizi avutmak için, gönlünüzdeki serin ve sessiz bahçeden gayrı bir yerden medet ummayın!

Hayatını, seni eritecek volkanların üzerine kurma… VOLCANO – Damien Rice

[wpvideo C84wWZ46]

0 Comment

 1. Hep geçmişi biriktiriyor, hatta volkan gibi patlatmak istiyoruz evet, kibirden, egodan. ne kadar boş. eline ağzına sağlık, ne güzel yazmışsın.
  En sonunda, adam ol, akıllı ol, dağılın şimdi buradan, diyeceksin sandım 🙂

  1. JUNO

   Yok ben kimim ki öyle diyeyim 🙂 Ben de yiyorum aynı herzeleri zaman zaman… Kolaylıklar olsun hepimize 🙂

 2. biriiste

  ne zaman kaybolsam kendi derinliğimde,burada buluyorum yolumu.İyiki varsın!

  1. emili

   AZ ÖNCE YAŞADIĞIM BİRİLERİNE UÇAN KAFA DALASIM HİSSİNİN ÜZERİNE ÖYLE BİR GELDİKİ KENDİ KENDİME GÜLMEYE BAŞLADIM.ELİNİZE SAĞLIK.

 3. mukitika

  geçmiş aslında hiç geçmemiş tadında bir bahar günü yaşayacağız öyle mi junim..e hadi hayırlısı olsun ne diyelim.. ne geliyorsa hoş gelsin, hoş gitsin..en nihayetinde misafirdir gelen üzüntü de acı da..ali de veli de..iş de işsizlik de..
  hayırlısı olsun her daim..

 4. fatıma

  junomm yazıların o kadar gerçekçi kiii… astroloji doğru analiz edildiğinde gerçekten tam bir yol haritası oluyor… teşekkürler junomm bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaştığın için… bir sorum olacak ama gökyüzünün en baba gezegeni ŞİRON hakkında. eşim şiron 9. evde ikizler burcunda retro konumunda iken doğmuş manevi konuları algılamasında Ruhunun gelişiminde bu ona hayat yolunda zorluklar çıkartırmı mi acaba…. TEVAFUĞA bak ki çevresindeki arkadaşlarının hepsi şiron retrosunda doğmuş 🙂 ben hariç 🙂 sana danışmak istedim junom, çok yogun olduğunu ahmin ediyorum ama yardımcı olabilir misin

  şimdiden teşekkürler junommm

 5. fatıma

  bu aralar toplum çok agrasif,öfkeli nefret dolu…. şaşkınlıkla ve korkuyla izliyorum. insanları
  biri yan baksa da gününü görse der gibi bakıyorlar 🙂 hiç olmadık şeylerden kavga çıkartıyorlar, gezegenlerin konumu, güneş ve ay tutulmalarının sebebi ile olsa gerek… zaten tutulan güneş suçlu, tutulan ay suçlu, plutona kare açı yapan uranüs suçlu,geri giden satürn suçlu amaaaa NEFSİNE UYUP KALP KIRAN ÇEVRESİNDEKİ İNSANLARA VE DİĞER CANLILARA ZARAR VEREN İNSANOĞLU TAMAMEN MASUM :))

 6. PINAR

  Siz psikoloji filan mı okudunuz Allasen: )? Ne kadar yerinde v ederin tespitler..Bak bak cümleye bak: “Ama bunu yapmadan önce de, değerinizi sizi incitmiş, ürkütmüş, üzmüş, hayal kırıklığına uğratmış olan durumlarla ÖLÇMEKTEN vazgeçmek gerektiğini hatırlayın!” Vayyy arkadaş…Doğru valla:)

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: