JÜPİTER AKREP Burcu'nda Ekim 2017 – Kasım 2018; Derin Temizlik Zamanı…

3edf513fcc27aaad5da55545794da765

JÜPİTER AKREP Burcu'nda Ekim 2017 – Kasım 2018; Derin Temizlik Zamanı…

Sevgili Cömert Jüpiter, 10 Ekim 2017’den – 8 Kasım 2018’e kadar, AKREP Burcu’nu ziyaret edecek. Jüpiter bu yolculuğu sırasında;

 • Ocak-Mart ayları arasında Yay Burcunda yol alan Mars ile karşılıklı ağırlama yapacak.
 • Süreç içinde bir kaç kez Neptün ve Chiron ile üçgen, Pluto ile 60’lık açılar yapacak. Su elementinde yaşanacak bu ılımlı açıların, maddi ve manevi boyutta derinden işleyen olumlu etkileri olacak.
 • 8 Mart 2018 – 10 Temmuz 2018 arasında retro sürecinde kalacak.

MEALİ;
Akrep Burcu, genişleme ve ilerlemeyi temsil eden JÜPİTER için, 12 yıllık bir döngüyü tamamlama noktası. Zira JÜPİTER için doğal mekan Yay Burcu’nun mekanı. 2018 Kasım ayında Jüpiter YAY Burcu’na yani doğal yerine geçecek… Bu hepimize İLERİ gitmek için motivasyon ve ivme kazandıracak.
Ama önce ileri gitmemize engel olan ağırlıklardan, çözümlenmemiş sorunlardan, temizlenmemiş kalıntılardan kurtulmamız ve içimizdeki KEŞFEDİLMEMİŞ POTANSİYELİ fark etmemiz lazım 🙂 Jüpiter AKREP Burcu’ndan geçerken bizi DAHA İYİSİ İÇİN HAZIRLAYACAK!
AKREP’in en belirgin niteliği, analitik olması, derine inmekten, gerçeğin gözüne bakmaktan kaçınmamasıdır. JÜPİTER Akrep’ten geçerken, hepimize göremediğimiz ya da görmek istemediğimiz gerçekler hakkında, derin bir kavrayış getirecektir.
AKREP, iyi gibi görünenin içindeki tehlikeyi, kötü gibi görünenin içindeki potansiyeli sezen ve bu bilgiyi hayat içinde yol almak için kullanan bir burçtur. JÜPİTER Akrep’ten geçerken, bizi de olayları çok yönlü değerlendirmeye, geçmişten bu yana taşıdığımız yargıları, ön kabulleri aşmaya, karşımıza çıkan durumlara daha esnek ve çözüm odaklı yaklaşmaya teşvik edecektir.
AKREP kaynakları iyi kullanmaya odaklıdır. JÜPİTER Akrep’ten geçerken bize atıl halde tuttuğumuz, kıymetini bilmediğimiz ya da bir türlü nasıl kullanacağımıza karar veremediğimiz maddi ve manevi kaynakları, değerlendirmek konusunda ivme kazandıracaktır. Maddi kaynaklarımız ya da mal varlıklarımızı daha iyi kullanmak adına, alım satım, tamirat dönüşüm, yıkım ve yeniden yapılandırma gibi girişimlerde bulunabiliriz. Elimizde olanları yatırıma dönüştürmek için likite çevirebiliriz. Yetenek ve bilgi anlamında da, iyi değerlendiremediğimiz niteliklerimizi, ortaya çıkartıp işe yarar hatta para kazandırır hale getirebiliriz. Hayat kalitemizi geliştirecek, bizi zorluklardan kurtaracak fırsatlara karşı daha duyarlı olabiliriz.
AKREP imkansızlık içinde çözüm üretmeye çalışır. JÜPİTER Akrep’ten geçerken, biz de borçlarımız varsa bunları ödemek, eksiklerimiz varsa bunları kapatmak, sorunlarımız varsa bunları çözmek için cesaret ve kaynak bulabiliriz.
AKREP’in grisi yoktur. Hayata siyah – beyaz bakmaya yatkındır. JÜPİTER Akrep’ten geçerken, biz de hayatımızda kararsız ve belirsiz davrandığımız konularda daha keskin bir tavır almayı başarabiliriz. Hayatımızda işlevini kaybetmiş olan her türlü ilişki, alışkanlık, davranış modeli, zemin, bizim için sorgulanabilir hale gelir. Zarar veren ya da yararı olmayanı elden çıkartmaya, dönüşmeye, değişmeye daha açık olabiliriz. Bu süreçte sağlık sorunlarımıza el atmamız, ertelediğimiz sağlık müdahalelerin gerçekleştirmemiz gerekebilir. Sallantıda olan, tıkanmış iş ortaklıkları ya da duygusal ilişkiler konusunda net kararlar alırız. Bitmesi gerekenlerin hayatımızdan çıkışına izin verebiliriz. Ya da ilişki kurmak, ortak düşünmeyi ve davranmayı reddetmek gibi sorunlarımızın temelinde yatanları fark edebiliriz. Başkalarının maddi, fiziksel ve duygusal enerjisine hayatımızda yer vermeye daha açık olabiliriz.
Sosyal Düzlemde ise;

 • Evrenin doğası üzerine bilimsel keşifler yapılabilir.
 • Hastalıkların nedenleri, teşhis ve tedavi yöntemleri konusunda yeni buluşlar ortaya çıkabilir.
 • Enerji kaynaklarının tükenmesi konusunda yeni çözümler geliştirilebilir. Farklı enerji kaynaklarını verimli kullanmak için yeni yollar bulunabilir. Yeni yeraltı ve denizaltı kaynakları bulunabilir. Hatta dünya dışı enerji kaynaklarına erişim konusunda çalışmalar yapılabilir.
 • Tartışılan bazı fizik ve matematik kuramları çözüme kavuşturulabilir.
 • Para piyasalarındaki tıkanıklık, ülkeler arasındaki borçlanmalar konusunda radikal yaklaşımlar geliştirilebilir.
 • Uluslararası suç örgütlerinin yapısı ortaya çıkartılabilir. Çözülememiş olan bazı büyük kriminal davalar çözüme kavuşturulabilir. Gizlenmiş olan bazı gerçekler, üstü örtülmüş hatalar ortaya çıkabilir ve cezası ertelenmiş olan suçlar ele alınabilir.
 • Yeni dini akımlar, okült oluşumlar, alternatif terapiler daha fazla gündem oluşturabilir.
 • Baskıcı rejimlerin etkinliği ve yaygınlığı artabilir.
 • Uluslararası politikada ödün vermeyen tutumlar artabilir.
 • Haberalma örgütlerinin önemi artabilir ve faaliyet yöntemleri çeşitlenebilir.
 • Komplo teorileri ya da manipülatif haberler yayarak kitleleri etkileme çalışmaları artabilir.
 • Yeni salgın hastalıklar ortaya çıkabilir.

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ’a göre etkilere gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Sizin için ne zamandır ertelediğiniz tüm adımları atma zamanı… Bitirmeniz gerekenleri bitirecek, vazgeçmeniz bırakmanız gerekenleri bırakacak, hatalarınızı kabul edecek, borçlarınızı ödeyecek, yani toptan TEMİZE ÇIKACAKSINIZ 🙂 Elde etmek istediğiniz şeyler, tamamlamanız gereken maddi ya da manevi yükümlülükler varsa, ucundan acık değil, varınızı yoğunuzu ortaya koyarak çalışacaksınız. Yeni yatırımlara girişmek ya da umduğunuz sonucu vermeyen işlerinizi kapatmak ve faaliyet alanınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili girişimleri lütfen ertelemeyin! Alacak verecek, ya da boşanma gibi mahkemeli işlerinizi de bu yıl içinde ele alabilir, sonuç alamadığınız davalarda önünüzü görebilirsiniz. Cinsellik konusunda abartıya düşme eğiliminiz olabilir 😉 Enerjinizi sadece buraya kanalize etmeyin yazık olur! Bir de kredi alarak iş yapıyorsanız, makul planlar yapın…
BOĞA veya Yükselen BOĞA: Sizin için hayatınızdaki bağları güçlendirme ya da sonlandırma zamanı… Bu süreçte yeni ortaklıklar kurabilir, iş birlikleri yapabilir, başkalarının kaynaklarını da kullanacağınız ya da kendi becerilerinizi, kaynaklarınızı başkalarına sunacağınız kontratlara girebilirsiniz. Eğer sizi desrteklemeyen işbirlikleriniz ve anlaşmalarınız varsa bunları bitirebilirsiniz. Evlenebilir, ya da yürümeyen evlilikleri sonlandırabilirsiniz. Kurduğunuz maddi ve manevi bağların neden tıkandığını bulabilir ve çözüme varabilirsiniz. Ev taşımak, yeni bir ev kurmak, ya da işilerinizle ilgili yeni bir mekan edinmek gibi arzular duyabilirsiniz. Yaşadığınız yeri ve ülkeyi değiştirme çabası içine girebilirsiniz. Uranüs’ün de Boğa’ya girmesi özellikle 2018’in ikinci yarısından itibaren size hiç aklınızdan geçmeyen tercihler yapma cesaretini verebilir. Kendi kaynaklarınızla ve alışkanlıklarınıza bağlı kalarak yapmaya çalıştığınız her şeyi, sıradışı yöntmeleri kullanarak gerçekleştirmeye yatkın olabilirsiniz.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Sizin için gündelik yaşamınızı, çalışma koşullarınızı, hayat düzeninizi elden geçirme zamanı… Bu güne dek oluşturduğunuz kurgudaki hataları, eksikleri, verimsiz yanları görecek ve bunları düzeltme cesaretini kendinizde bulacaksınız. İşinizde bu güne dek göremediğiniz detayları fark etmek, akışa bambaşka bir gözle bakmak, süreçleri yeniden yapılandırmak arzusu duyacaksınız. Hizmet verme şeklinizi farklılaştırabilirsiniz. Verimlilik ve kaynak yönetimi en önemli meseleniz olacak. Ev hayatınızdaki iş bölümünü dönüştürmek, evinizdeki alanları kullanma şeklinizi değiştirmek, ev ve işi birleştirmek, ya da sizin için çalışan insanları değiştirmek arzusunu duyabilirsiniz. Sağlığınıza da el atmanız gerekebilir. Daha dinç hissetmek için ya da ortaya çıkacak bir problemi gidermek için, daha farklı bir yeme içme, egzersiz planına geçmek isteyebilirsiniz. Hayatınızın, işinizin, düzeninizin kıymetini bilmek, elinizde olanları daha iyi kullanmak, işinize yaramayanları devreden çıkartmak bu seneki ana meseleniz 🙂
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Sizin için CESUR OLMA ZAMANI 🙂 Yepyeni başlangıçlar önünüzde uzanacak! Hayatınızda yeni bir sayfanın açıldığını hissedeceksiniz. Belki yepyeni bir projeye başlayacaksınız… Belki hamile kalacaksınız… Belki bu güne dek elinizi atamadığınız bir alana girecek, bir yeteneğinizi değerlendirmeye, yaratıcılığınızı ve enerjinizi yeni bir alana odaklamaya cesaret edeceksiniz… Belki aşık olacak ya da aşka bakış açınızı gözden geçireceğiniz deneyimler yaşayacaksınız 😉 Mutlu olmak, doyumlu olmak, yaşadığının farkına varmak, umutlu olmak konusundaki tutumlarınızı elden geçirecek ve bu güne dek size engel olanın ne olduğunu fark edeceksiniz. Eğer sizi daha verimli, daha coşkulu, daha etkin, daha doğurgan olmak konusunda engelleyen unsurlar varsa, bunları hayatınızdan temizlemek, enerjinizi bloke eden tüm düşünce kalıpları ya da fiziksel sorunları ortadan kaldırmak için uğraş vereceksiniz.
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Sizin için maddi ve manevi aidiyetlerinizi sorguladığınız bir süreç olabilir… Size güven veren ve yaslanmak istediğiniz insanlar ile ilişkiniz nasıl? Sizden güven, sorumluluk ve vefa bekleyenlere nasıl karşılık veriyorsunuz? Aileniz, ebeveynleriniz ile alışverişiniz ne kadar sağlıklı? Bu sorulara cevap vermenizi ve duruşunuzu, bakışınızı değiştirmenizi gerektirecek deneyimler yaşamanız mümkün 🙂 Bu arada evinizi taşımak, ya da oturduğunuz evi daha güzel, huzurlu, size göre bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Hayatınızda evinize, özel hayatınıza, kişisel ihtiyaçlarınıza daha fazla vakit ayırmak istediğiniz bir dönem başlayabilir… Çalışmak değil dinlenmek ya da daha ailevi faaliyetlere odaklanmak durumunda kalabilirsiniz.  Kendi başınıza çalışacağınız bir alana geçmek, bağımsız bir iş kurmak isteyebilirsiniz. Keyif ve anlamı dışarıda değil içinizde, kişisel konfor alanınızda bulmayı isteyebilirsiniz. Her halükarda kendinizi daha iyi tanıyacağınız, sevdiklerinizle daha verimli ve doyumlu bir şekilde beraber olmak  ya da doyum vermeyen ilişkilerden korunup yalnız da hoşnut ve güvende olabilmek üzerinde çalışacağınız bir dönem olacaktır. Bu yıl bitecek ya da alt yapısı hazırlanacak herşey, yeni başlangıçlara vesile olacaktır!
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Sizin için kendinizi ifade edecek yeni yollar bulma, yeni çevrelere girme, yeni iletişim kanalları açma zamanı! Kendinizi ortaya koymak, düşüncelerinizi ve becerilerinizi anlamlı kılmak için bugüne dek kullandığınız yöntemlerin yetersiz, eksik, ya da artık verimsiz kalan yönlerini görüp, bu konuda yeni arayışlara girebilirsiniz. Eğer dost ahbap çevreniz, yakın arkadaşlarınız veya akrabalarınız ile aranızda iletişm sorunları varsa, bunları çözmek isteyebilir ya da anlamsız ve çözümsüz gelen tartışmalardan uzak kalmayı, bir süre belli kişilerle diyalogu kesmeyi tercih edebilirsiniz. Sesinizi duyurmak için yeni yollar bulmaya ya da sesinizi duyamayan insanlarla uğraşamaya karar verebilirsiniz. Eğer iletişim, eğitim, ya da yayıncılık gibi konularda çalışıyorsanız, önünüzde yeni olanaklar açılabilir. Söze veya bilgiye dayalı üretimler konusunda sizi aktif olmaya teşvik edecek bir döneme giriyorsunuz. Eğer daha fazla tanınmak ve bilinmek istiyorsanız, bu süreci iyi kullanmanızı öneririm. Eğer satış, pazarlama konusunda çalışıyorsanız, kontaklarınızı bu süreçte arttırmaya odaklanabilirsiniz. Ama en önemlisi sizi anlama ve kendinizi anlatma yönünde geliştirecek bir zaman diliminden geçeceksiniz. Söz büyüdür! Bu büyüyü bu dönemde iyi kullanın 🙂
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Sizin için kendi değerinizi yeniden keşfetme ve yapabileceklerinizin sınırlarını genişletme zamanı 🙂 Yeteneklerinizi, bilginizi, deneyiminizi, yararlı bir üretime çevirmek için uğraşacaksınız. Yeni bir işe başlayabilir, ya da bulunduğunuz alanda gelişme kaydedebilir, terfi alabilir, en azından kendinizi ispat edecek fırsatlar yakalayabilirsiniz. Amacınız sadece para kazanmak değil, sizi başkaları için değerli kılan niteliklerinizi parlatıp ortaya koymak olursa, hem kazanır hem de kazandığınızdan doyum alırsınız. Bu süreçte ürkek değil, girişken, edilgen değil etkin olmaya gayret edin! Kendinizi bilerek davranın ve hakkınız olanı talep edin! Önceliklerinizi, değer yargılarınızı, ön yargılarınızı, beklentilerinizi gözden geçirin ve işinize yaramayan ya da size engel olanları fark edin! Anlam ve değer duygunuzu yitirmenize neden olan tutumlarınızı bir yana bırakmaya çalışın! Eğer bazı yeteneklerinizi paslandırdıysanız, onları parlatmak cesaretini ve gayretini gösterin. Tembellik veya çekimserlik değil, çaba ve atılım zamanındasınız 🙂 Hayatın size bir şeyler hediye etmesini beklemeyin, ya da bulduğunuzla yetinip güvende kalmaya çalışmayın… Elinizde olanları değerini bir daha gözden geçirmeye, olanı ve işe yarayanı daha iyi kullanmaya, olmayanı elde etmeye, kazanmaya, üretmeye çalışın. Ve bütün bunları yaparken kendinize olan saygınızı ve güveninizi pekiştirecek şekilde davranmayı ihmal etmeyin 🙂
AKREP veya Yükselen AKREP: Sizin için silkinip kendinize gelmek ve uzun zamandır yapmak istediğiniz şeyler için enerji bulmak zamanı 🙂 Sadece yapmanız gerekenler için uğraştığınız ama aslında ne istediğinizi ya da gerçek potansiyelinizin ne olduğunu düşünmek için fazla şans vermeyen bir süreçten geçmiş ya da geçiyor olabilirsiniz. Önümüzde uzanan dönemde, ne istediğinizi bilecek ve bu yönde somut adımlar atacak cesareti ve olanakları bulacaksınız. Kendinizi değiştirmek, eğitmek, zaaflarınızı elden geçirmek, maddi sorunlarınızı aşmak ya da yönetmek, zorluklara rağmen yola devam etmek için çok çaba gösterdiniz… Şimdi kazandığınız esnekliğin, dayanıklılığın ve hayata uyum sağlama becerisinin, meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Son yılların getirdiği dersleri unutmadan, geçmişte düştüğünüz zaafları tekrarlamadan, bulduğunuz çıkış noktalarını kullanırken haddi aşmadan davranabilirseniz, rüzgarı arkanıza aldığınızı göreceksiniz. 2018’de elinizi attığınız her şey size bir sonraki sene bereket olarak geri dönecek. KOLAY GELE 🙂
YAY veya Yükselen YAY: Üstünüzden bazı baskılar kalksa da, tam anlamıyla çıkışı yakalamak için accık daha sabretmeniz gereken bir dönemdesiniz 😉 Jüpiter’in Akrep’te geçireceği zamanı, bir tür nekahat devresi gibi görmenizde yarar var! Hasar tespiti, yaşadıklarınızı sindirme, toparlanma, belki ihtiyaç duyduğunuz bazı fiziksel ya da duygusal terapileri alma, kendinizi yeni çıkışlara hazır hale getirmek için biraz geride durma zamanı… Coşkudan ziyade anlayış ve kabullenme evresi… 2018’in sonbaharından itibaren rüzgar sizden yana dönecek. O zaman önünüze çıkacak fırsatları daha iyi değerlendirebilmek için, enerjinizi yavaş yavaş toparlamanız, güzel ve şanslı görünen durumlara daha sakin ve mantıklı bir perspektifle yaklaşabilmeniz için, bu yıl enerjinizi fazla saçmamanız yerinde olur. Bu dönemde, kayıp – kazanç, zafer – yenilgi, cesaret – korku, yetersizlik  – sınırlarını bilme gibi kavramlar üzerinde biraz daha düşünmenizi öneririm 😉 Geride bırakmayı bilmeyen, ileri gidemez! Bu sene karmaşalarınızı ve kaygılarınızı geride bırakmayı öğrenecek, güçlü olmaktan ne anladığınızı da yeniden tanımlayacaksınız.
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK:  Sizin için, fırsat ve tehdit olarak gördüğünüz konuları elden geçirme zamanı… Önünüzde uzanan olasılıkları bu güne dek baktığınız gözle değil, yeni bir perspektiften değerlendirmeniz gerektiğini fark edeceksiniz! Sizi kaygılandıran ya da heyecanlandıran durumlara, ancak soğukkanlı ve olgun bir tavırla yaklaştığınızda, işin içinde farklı bir boyutun da olduğunu görebilirsiniz… Jüpiter’in Akrep’teki yolculuğu size, hayatın akışı hakkında yepyeni bir farkındalık ve insan davranışlarına dair derin bir perspektif kazandıracak. Diğerlerinin sizi nasıl gördüğü ile değil, onların ne olduğu ve ne istediği ile ilgilenin! Eğer sosyal platformlarda etkinliği olan ya da yaptıklarıyla geniş insan topluluklarına hitap eden biriyseniz, bu kavrayışa daha çok ihtiyacınız olacak. Olayları kontrol etmeye çalışmak yerine, süreci kavramak ve onun gerektirdiği esnekliğe sahip olmanın sizi daha güçlü ve etkili kıldığını göreceksiniz. Önyargılarınızı ve beklentilerinizi bir yana bırakın… Bunun yerine içinde bulunduğunuz ortamı, hitap ettiğiniz insanları, işbirliği yaptığınız ya da hizmet ettiğiniz kişileri ve onların sorunlarını ya da ihtiyaçlarını analiz etmeye odaklanın. O zaman daha az efor sarfederek, daha verimli sonuçlar alacaksınız 😉
KOVA veya Yükselen KOVA:  Sizin için yetki ve sorumluluklarınızı nasıl kullandığınızı, toplumsal alanda üstlendiğiniz görev tanımlarınızı ya da kariyerinizi gözden geçirmeniz gereken bir zaman… Üzerinize düşenler ve bunları hayata geçirme biçiminiz konusunda yeni bir perspektif kazanacaksınız. Daha fazla sorumluluk almak, daha yoğun çaba göstermek, başarılı olmak için daha zorlu hedeflere yürümek, ya da neler yapabileceğinizi ortaya koymak için bu güne dek kullanmadığınız yöntemleri denemek isteyebilirsiniz. Sadece idealist ve projelerle dolu bir kafa olmadığınızı herkese göstermak için, daha tutkulu, daha kararlı, daha sabırlı olmaya çalışabilirsiniz. Bu güne dek başarılı olmak için ya da başkalarının gözünde yetkin ve güvenilir olmak adına gösterdiğiniz çabaların neden sonuç vermediğini, hangi İÇ ENGELLERİ aşmanız gerektiğini bu süreçte anlayabilirsiniz. Otoriteye ve iktidara bakış açınızı elden geçirin! Bu konudaki ön yargılarınızı fark etmeye ve aşmaya çalışın. Kendinizi kabul ettirmek için, sizi kabul etmesini istediğiniz insanları daha iyi incelemeniz ve onların amaçlarını göz önünde tutarak strateji geliştirmeniz gerektiğini fark edeceksiniz.
BALIK veya Yükselen BALIK:  Sizin için hayata bakışınızı ve hedeflerinizi elden geçirmeniz gereken bir zaman… Seyahat, taşınma, eğitim planları yapma ya da ileri dönük projeler geliştirme sürecindeyseniz, Jüpiter’in Akrep’teki yolculuğundan fayda görebilirsiniz. Geçmişte yaptığınız planlardaki eksiklik veya sorunları görüp düzeltebilirsiniz. Öncelikle neyi neden istediğinizi ve bu niyeti nasıl hayata geçirmeniz gerektiğini farklı bir gözle değerlendirmeye açık olun. Önyargılarınızdan sıyrılmaya, elinizdeki verileri inceden inceye gözden geçirip, yeni bir kavrayışa ulaşmaya gayret edin. Algılarınız ve hayal gücünüz bu süreçte gayet yüksek olacaktır… Bunu avantaja çevirin. Üzerinde yoğunlaşmak istediğiniz konularda derinlemesine analizler yapabilir, bu güne dek farkına varmadığınız gerçekleri idrak edebilirsiniz. Araştırma, veri analizi, akademik çalışma, veya keşif gerektiren işler yapıyorsanız, bu dönem sizin için idealdir! Tıp ya da şifa veya bir biçimde sağlık alanında çalışıyorsanız da bu süreçten kendinizi geliştirmek için yararlanabilirsiniz.

0 Comment

 1. Alex

  oleyyyyyyyy sonunda jupiter akrep yorumlarınız geldi hem de burçlara göre bir arada:) kaleminize sağlık

 2. Kad. Yasa

  Hepsi bir arada! Yine zihnimi çalıştıran ,anlamamı sağlayan, hayat tartımı yenileyen, umut ve güç veren bir yazı olmuş. Çok teşekkürler , emeğiniz benim için çok değerli.. Umarım hiç bıkmaz , yazma gücünüzü hiç kaybetmezsiniz. Sevgiler..

  1. JUNO

   Teşekkür ederim 🙂 Sevgiler

 3. İnanılmaz bir kadınsın Juno’cum <3 Uzaklardan kucak dolusu sevgiler!

  1. JUNO

   Seni seviyorum kuzu…

 4. muge

  Playlistlere bayıldım!

  1. JUNO

   Sevindim 🙂

 5. bikihin@axsup.net

  Burcum akrep yükselenim yay, Jüpiter’in bu hareketi benim için ne anlama geliyor çözemedim. İleri mi gidicez yine durum değerlendirmesi yapıcaz anlayamadım. İç gözlem yapmaktan sıkıldım artık yol almak istiyorum.

  1. JUNO

   Alın yol 🙂 Ama kendinizi fark ederek alın… Yani iç gözlem yaptınızsa bari bi işe yarasın! Aynı hataları tekrar edip durmayın ki aldığınız yol bir şeye benzesin. Ne diyim… Sanki yazı yazdım kabahatli oldum gibi oldu :)))

   1. bikihin@axsup.net

    Şansıma yorumumun yanına sinirli bir avatar geldiği için iyice isyan ediyormuşum gibi olmuş
    Yoksa yazdıklarınız için sizi kabahatli ilan etmek ne haddime 😀
    O zaman hem yol alalım hem de ruhumuza bakalım dediğiniz gib

    1. JUNO

     Yol açıklığı dilerim 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: