JUNO’dan Sivri, Hınzır & Cüretkar Kitaplar…

Aslında benim kitap mitap yazmaya niyetim varmıydı? HAYIR…

Müptela Yayınevi’nin eski editörü Zeynep, ‘’Hayır’ı kabul etmeyen Koç kararlılığı’’ ile kapımı çalıp, ‘’Girdiği gönülde alışkanlık yaratan Yükselen Balık cazibesiyle’’ aklımı çelmeseydi, ben hala yayınevlerine, ‘’Bir gün böyle bir niyetim olursa kendilerini arayacağımı’’ söylüyor olurdum :)))

Nazlanmak filan değildi derdim! Gerçekten de, yazılar kadar ‘’Sivri, Hınzır & Cüretkar’’ bir formatla ortaya çıkmayacaksa, öylesine raflara yerleşivermiş bir kitabın arka kapağında, elimi çenemin altına koyup karizmatik görünmeye çalışarak gülümsemeyi hiç mi hiç düşünmüyordum ;).

Ama Zeynep’in yazdıklarımla ilgili hayalleri, benimkilerin üzerine gemi yapıp yelken dikiyordu! Gözleri alabildiğine hülyalı bakıyor, fakat sesi çok kararlı çıkıyordu. Ve toplantımıza ciddiyetini ispat etmek ister gibi, Coşkun’la birlikte gelmişti.

Coşkun bu yayınevinin patron-yarısı… Uyumsuz ve huzursuz entellektüellerde görmeye alıştığımız türden bir bıyık-sakal-gözlük kombinasyonu var. Ve asıl patronun ‘’bütçeyi kısmak’’ türünden pis işlerini yapıyor :))) Yükselen Akrep kararlılığı ile tüm ihtiyaçlarımıza bir cevap buldu ve ‘’kendi önceliklerini dayatan’’ Yengeç güneşi ile bende önüme gelen her şeye evet deme refleksine neden oldu ;)

Zeynep, Coşkun’un gözlüklerinin üzerinden ‘’Sen onlar maliyeti ne kadar arttırır biliyon mu?’’ der gibi bakmasına neden olacak bir atak yapıp, ‘’Bu kitapta özgün illüstrasyonlar da olmalı!’’ deyince, gündemimize bir de Sevcan girdi!

Sevcan bu projenin melek dokunuşu… Kitaplarda göreceğiniz Mona Lisa cover’ı burç illüstrasyonların hepsi onun hülyalı Balık-Yay kafasının ekstrem ürünleri… Güzel elleri dert görmesin.

Ne var ki tam proje kıvamına gelmişken, Zeynep’in Yükselen Balık’ı ona ‘’Yüreğinin Götürdüğü Yere Git!’’ dedi. Hatun bir süre yayın dünyasını terk edip, Likya yürüyüşüne katılmaya karar verdi. Olsun… O olmasa bu proje olmazdı :)

Vee devreye eşsiz Koç-Başak adanmışlığıyla Sevgili CAN girdi :) O bayıldığım kızıl bukleleri, detaycı bakışlarına bir tık daha ciddiyet katan gözlüğü ve en krizli anda bile yumuşak tutmaya çalıştığı sesiyle, CAN Başak Yükselenine yakışır bir kararlılıkla projeyi toparladı. Sabırlı alnından şefkatle öpüyorum :)

Bu kitapların her birini ”EN KÖTÜ NİYETLERİMLE” bir burca adadım :))) Hem burca özel genel nitelikler güncellendi hem de sivri, hınzır & cüretkar ekler yapıldı… Kendiniz ve tüm sevdikleriniz için tatlı bir yeniyıl hediyesi de olur düşüncesiyle çıkışı 18 ARALIK olarak planlandı!

Kitapları bir çok D&R mağazasında, Pandora Kitapevinde, http://www.ilknokta.com, http://www.kitapyurdu.com, http://www.idefix.com gibi Internet sitelerinde rahatça bulabilirsiniz.

Okuduklarınızın son halini almasına, emekleri ve yürekleriyle katıda bulunan MÜPTELA ekibine, gönül dolusu teşekkür ediyorum. Elbette bana ‘’Junommm, mutlaka yazmalısın!’’ diyerek her daim cesaret veren okurlarıma da :)

Son olarak ‘’Göklerdeki yıldızları kalbinizde arayın! Ve umutlarınızı o kadar kolay çöpe atmayın.’’ demek istiyorum. Zira her birimiz Yaratan’ın bir mucizesiyiz…

Sevgiyle,

JUNO

Advertisements