AY Düğümleri ya da ”EJDERHA’nın Yol Haritası”

ASTROLOJİ, yaşamı ruhun uzun yolculuğunda bir kesit olarak kabul eder. Dünya, ruhumuzun bir senaryoda kendine düşen payı oynayıp, payına düşen dersleri almak için ziyaret ettiği bir eğitim alanıdır. Bu nedenle doğum haritalarımız statik şablonlar değildir. Yaşamamız gereken kişisel dönüşüme dair çok önemli ipuçları içeren yol haritalarıdır. Ruhumuzun yolculuğunda ileri gidebilmek, sürekli kendini yineleyen döngüler içinde kaybolmamak için, hangi dersler üzerinde çalışmamız, hangi ön-kabulleri aşmamız gerektiği, bu haritada yazılıdır.

Güneş, Ay, Venüs, Mars gibi gezegenler, kişiliğimizin yüzeydeki bileşenlerini ortaya koyarlarken, daha ağır ve uzun etkili olan Jüpiter, Satürn, PlutoChiron, Neptün gibi gezegenler, üzerinde daha az bilgi ve kontrol sahibi olduğumuz derin katmanlar hakkında bilgi verirler. Bir kişinin haritasını aile ilişkilerinin kendisi üzerindeki etkisini, ebeveynlerinden aldığı genetik ve zihinsel mirası çözümlemek için dahi kullanabiliriz.

Ancak, ‘’Bu kişinin hayat okulunda alması gereken temel dersler hangileridir?’’ ve ‘’Bu kişi hayat okulundan mezun olmak için hangi ön kabullerden kurtulmak zorundadır?’’ diye sorulsa, ilk bakacağımız gösterge AY DÜĞÜMLERİ olacaktır…

Güney Ay Düğümü’nün girdiği burç ve yerleştiği ev, bir kişinin yaşamla baş etmek için kullandığı kalıpları tarifler. Bu kalıplar, psikolojinin ‘’bilinçaltımıza yerleşmiş olan ön kabuller’’ olarak tariflediği konulardır. Sadece Güney Ay Düğümü’nün sunduğu bilgeliğe  sığınarak yaşamak, iyi bir oyun çıkartmak yerine, her eli jokerle kazanmaya çalışmak gibidir! Kuzey Ay Düğümü’nün girdiği burç ve yerleştiği ev ise, yolda karşımıza çıkacak yeni dersleri – ileri gitmek için aşması gereken tepecikleri – bir türlü elimizi atmaya cesaret edemediğimiz ama gittikçe önümüze yığılan hesapları, yutulması gereken acı ilaçları – tarifler.

Birbirlerine 180 derece açıyla duran Ay Düğümleri ‘’Ejderhanın Kuyruğu ve Başı’’ olarak da tanımlanırlar. Her insanın içinde güçlü, yaratıcı ve şefkatli ejderha vardır. Sonuçta, baş – Kuzey Düğümü – nereye çekerse, kuyruk oraya gidecektir! Ama bu gerçeği görmezden gelerek, minik bir köpek yavrusu gibi kuyruğunu – Güney Düğümü – kovalayıp duran bir ejderha, ne kadar ejderhadır?

Doğum Tarihine göre Kuzey Ay Düğümünüzü aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Güney Ay Düğümü – Kuzey Ay Düğümü’nün ZIT BURCU’dur; Koç-Terazi, Aslan – Kova gibi… Düğümler hakkındaki bütün yazıları bu SAYFA’nın altında yayınlayacağım. Yorum zaten Güney – Kuzey karşıtlığına dayalı bir çözümleme içereceği için ayrıca Güney Düğümünüzü okumak gibi bir şeye gerek kalmayacak. Kuzey Ay Düğümünüz’ün haritanızda hangi eve düştüğünü biliyorsanız buna uyan analizi de okumanızda fayda vardır.

aydugumu

Kuzey Düğüm KOÇ – Güney Düğüm Terazi

https://junoastrology.com/2013/04/27/kuzey-ay-dugumu-kocta-ya-da-1inci-evde/

Kuzey Düğüm Boğa – Güney Düğüm Akrep

https://junoastrology.com/2013/04/29/kuzey-ay-dugumu-bogada-ya-da-2inci-evde/

Kuzey Düğüm İkizler – Güney Düğüm Yay

https://junoastrology.com/2013/05/07/kuzey-ay-dugumu-ikizlerde-ya-da-3uncu-evde/

Kuzey Düğüm Yengeç – Güney Düğüm Oğlak

https://junoastrology.com/2013/05/16/kuzey-ay-dugumu-yengecte-ya-da-4uncu-evde/

Kuzey Düğüm Aslan – Güney Düğüm Kova … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Başak – Güney Düğüm Balık … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Terazi – Güney Düğüm KOÇ … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Akrep – Güney Düğüm Boğa … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm YAY – Güney Düğüm İkizler … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Oğlak – Güney Düğüm Yengeç … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Kova – Güney Düğüm Aslan … PEK YAKINDA

Kuzey Düğüm Balık – Güney Düğüm Başak … PEK YAKINDA

Advertisements

103 thoughts on “AY Düğümleri ya da ”EJDERHA’nın Yol Haritası”

 1. Allah senin iyiliğini versin emi Juno kız daha yazamadın mı. Böyle de yaz yaz dedikçe yazma istediğinde varsa gidiyor biliyorum. Ama bende kaç yıl oldu bekle bekleee yeter dedim yazacağım dedim. Bir kaç cümle yazma hakkı buldum kendimde :))

  1. Sevgi ile nefret, arzu ile kızgınlık ne yakın kavramlar değil mi :)
   İnsanlar bize istediklerimizi vermediklerinde ‘acaba neden’ bile demeden, sadece manipüle edecek birşeyler söylüyoruz…
   Yazamadım çünkü… kendimce birçok nedenim vardı.
   Bir gün olması dileğiyle…

 2. yaaa niye bana patladı ki :(
  konuyu bir sürü insan yazıyor da, ben senin dilini, akışkanlığını seviyorum, tamam sabırla ilgili alınacak derslerim de olabilir, ama hırsızın hiç mi suçu yok yahu? :)))

  pofff, tamam tamam, sessiz sessiz beklerim, gıkım çıkmaz bir daha da

  astrolojiyi benim için dikkate değer bir hale getirdiğin için de teşekkür ederim

  1. :))))
   Yaw bu JUNO’ya da yazık be yaaa :)))
   Yapıyom yapıyom… sonra yapamıyom kabahatli oluyom :)))
   Çok teşekkür ederim bu tatlı mesaj için.
   Sevgiler

 3. Gerçekten de Küzey Ay Terazi – Güney Ay Koç yazısını merakla bekliyorum bir Koç olarak, niye hala düşmemiş ola ki bu yazılar buraya. Seneler önce okumuştum Ruhsal Astroloji kitabını, sonra bir arkadaşıma verdim, kime verdiğimi unuttum, hafta sonu tekrar sipariş ettim.

 4. Merhaba sevgili juno.paylaştığın tüm bilgiler için canı gönülden teşekkur ediyorum.psikoloğumsunuz siz benim<3 eğer vaktiniz olursa birşey sormak istiyorum.transit ay duğumlerinin natal gezegenlere yaptığı açılarda atıyorum:marsa,engel çıkarma ya da geciktirme gibi Bi etkisi olabilir mi?çok saçma da bi şey sormuş olabilirim ama bir bilgi bulamadım da😊 teşekkürler ve sevgiler

  1. Transit Ay Düğümleri ile natal harita arasındaki açılar, geçiş noktalarını gösterir.
   Geciktirme gibi bir etkisi yoktur.
   Sevgiler

 5. Sevgili Juno, bayadır kendi ay düğümümü yorumumu bekliyorum ama göremiyorum :( en yakın zamanda görmek ümidiyle. Sevgiler, şaşkın terazi..

 6. Selaaam, emeginize saglik hayranlikla takip ediyoruz ve eger mumkunse kuzey ay dugumu aslan icin de aciklama yazarsaniz cok seviniriz. Haxir bu donguye de girmisken :)

 7. Ay düğümleri ile ilgili yazınıza yeni rastladım. Kuzey ay düğümü yengeç ben :) Yorum için yazacak sözcük bulamıyorum. Muhteşem bir analiz, tespit.. Muhteşem bir ayna, ışık, farkındalık… Ve ben’in tam bir analizi bu.. hayretler içinde okudum.. her satırı tekrar tekrar okunası… Teşekkür ederim.. Varlığınıza, sunduğunuz ışığa..
  Ve umutla diğerlerini bekliyorum ben de.. sevdiklerim için..
  Yüreğinize, emeğinize, varlığınıza sağlık..

 8. Ay düğümleri yazınızın devamını bekliyorum.
  (pek yakındaları) Sabırla bekliyorum ama… :) Sevgiler.

 9. Junoooo ne zaman yazacaksın kalanları yorumları?? :))))))
  Sevgiyle bekliyoruz (yalan sabırsızlıkla bekliyoruz)

 10. Bu yazınızın devamını hasretle bekliyoruz, “pek yakında” yazan yerlerin içerik dolduğunu görsek ne güzel olur :) (kuzey başak-güney balık)

 11. Sevgili Juno. Bu yazı dizisine de vakit ayırabilseniz keşke. Gerçi benimki en sonda olduğu için ona sıra gelene kadar çok zaman geçebilir ancak devamı olursa çok faydalı bir yazı dizisi olur diye düşünüyorum.
  selamlar

  1. Sevgili Juno,

   Hani diyorlar ya, çok büyük ışık oldunuz, muhteşem bir aynalama diye, işte o ışığa o aynaya belki bizim de ihtiyacımız vardır?
   Kuzey düğümüm Başak, seneler geçti açıklamasını okuma beklentisine girdiğim ilk günden beri, şaka değil yani, hakikaten yaşlandım beklerken..

   Yazmayacak mısın Juno? Küstün mü yengeç’ten gerisine? Eğer öyleyse de söyle bize, sal bizi gidelim.. beklemeyelim..
   Tamam hiç bir zorunluluğun yok devam etmek için ama tutma bizi de..bize de yazıktır..

   Yaptıkların ve yapmadıkların için teşekkürler, bir sürü içgörü ile buluşturdun bizi, ne güzel yaptın ve yapıyorsun..

   Sevgiler

   1. Saldım peki buyur :) Bir daha asla yazmayacağım rahat ettiniz mi? Ömrümü yediniz… Kustum artık düğüm lafından. Kaldıracağım olanları da herkes rahat etsin. Yaw neredeyse küfür filan edeceksiniz artık şu yorumları bi okuyun vicdanınız sızlar ya :)

 12. Kısmet:)
  Ben rahatladım açıkçası, umarım siz de rahatlamışsınızdır:) Yazmayacaksınız, biz de beklemeyeceğiz, bu konuyu da burada kapatıp, kendisini uğurlayabiriliz:)

  Burayı beklerken ipin ucunu kaçırıp yorumlarda yükselenler de dahil hepimiz adına konuşabilirim bence, yani konuşabilir miyim belli
  değil ama ben konuşuyorum;
  Yeniden sağol yazdıkların için, çok iyi geliyor, yani sen yazıyorsun ama inan biz de çok takdir ediyor, sevgiyle anıyoruz..

  Oh yahu, iyi oldu bu başlığı kapatmak:) (en azından kendi adıma)

  Mutlu günler:)

 13. Juno, nasıl oluyor da böylesine gerçek böylesine herkesten gizlediğim gerçekleri pat diye yüzüme vururcasına yazıyorsun. Nasıl çözdün bu işi bir deyiver? Ben de ulaşmak istiyorum bu bilme haline.
  Juno çok teşekkür ederim iyi ki varsın. Düşünüyorum da ne güzel olur; bir elimde doğum haritam diğer elimde kızlarımın haritası hop istanbul’a sana geliyorum :)))))
  O da olacak bir gün elbet :))))
  (gad akrepten geldim kad boğaya gidiyorum ööfffff…)
  sevgiler :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.