NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Mona Lisa Manga Style by Nisai
Mona Lisa Manga Style by Nisai

Her BURÇ karşısındakini elde etmek için bazı taktik ve stratejiler uygular! Bunları uzayaaaan bir ilişkide veya evlilikteki tavrı gibi düşünmeyin. Daha herşey yeni başlamakta … kader ağlarını usuuulca örmektedir :))  Elbette bazı burçlar kısa bir maceraya bile ömürlük bir potansiyel gibi yaklaşırlar, bazıları ise en önem verdikleri kişiye bile aldırışsız davranabilirler… Burada aktarılan, DEMO bölümündeki haller ve arka plandaki niyetlerdir;)

KOÇ  – ”Başrol Oyuncusu”:  O aşkı kendi ihtişamının altını çizen bir senaryo, onun için yazılmış bir rol gibi görür. Genellikle de o sırada bulunduğu ortamda karşı cinsin en dikkat çekici şahsiyeti kimse, doğrudan ona yönelir. Herkesin tercih ettiği kişinin tek tercihi olmak, mükemmel bir zafer değil midir? Yooo hiç öyle diill filan deseler de, onların kendi sosyal ve kültürel konumları çerçevesinde şekillenmiş bir ”yanıma yakışan”anlayışları vardır. Sizi esas çocuk veya esas kız olarak görüyorsa, kalbinize varan yarışta herkesin önüne geçmek için gayet dramatik jestler yapabilir. Onunla birlikte olmanın sağlayacağı avantaj ve ayrıcalıkları mutlaka sergiler. Yani bir biçimde onu ”diğerlerinden” ayrıştırmanızı ve önemsemenizi sağlar. Yakınlığınızı kazandıktan sonra hem aslında ne kadar özgür biri olduğundan ve sadece ”özel” insanlarla vakit geçirdiğinden dem vurur, hem de  size ufaktan nazlanıp tepkilerinizi kontrol eder! Hem üstüne düşülmesini ister… hem de aslında üstüne düşülünce sıkılır ve oyun birden ilginçliğini kaybeder… Ayrıca bir kez başrolü garantiye aldıktan sonra, ”Ne demek, sen beni artık hiç sevmiyorsun. SEVİYORUZ Kİ YANINDAYIZ… ALLAH ALLAHHH”a bağlar, ona göre :)  Koç’la başedebilen insanlar ve edemeyenler diye iki grup vardır. Ve bilin ki, başedenler kendi ritimlerini korumayı ve onun yarattığı dalgalanmalara kapılmamayı başaranlardır.

BOĞA – ”Body Guard”: O sessiz ve ağırlığı olan bir kahramandır. Kendini size siper etmeye hazırmış gibi durur. Herşeyinizle ilgilenir. Ve sizi korumayı ve mutlu etmeyi bir uzmanlık konusu haline getirir. Başlangıçta hayli yumuşak ve anlayışlı bir görüntü ile başlayan ve son derece hoşa giden bu sahiplenicilik, bir süre sonra hayatı senin yerine planlamaya, uygun olan olmayan şeyleri kaşla gözle ihsas ettirmeye filan da varabilir :) Bana hükmediyorsun dediğinizde, sizi sizin için endişelendiğine ve bunda da gayet haklı olduğuna inandırır. Onu kendinize bağlamak için fiziksel ihtiyaçlarını ”tam istediği gibi” karşılamanız yeter! Elbette burada anahtar sözcük ”tam istediği gibi” … Size alışınca, bir süre mahrumiyet çekmeye ve ihmal edilmeye de sabreder ama çok fazla değil! Bir Tüyo: Çok dikbaşlı olmayın ama fazla da boyun eğmeyin! Azcık acı çekmeyi, yürek çarpıntısı yaşamayı sever … Nihayetinde Boğa’dır ve sadece kan görünce harekete geçer ;)

İKİZLER – ”Dans Partneri”: Herşeyin onunla daha hoş olacağını düşündürtecek şekilde davranır. Erkeği maço, kadını da femme-fatale ya da domestik gibi klasik görünümlerden birine bürünmediği için, ağırlaşmış ve kalıplaşmış ilişkilerin ardından biraz hava değişikliği arayan insanlara ilaç gibi gelirler. Onunla aşk yaşamak, dans ederken partnerine uyum sağlamak gibidir. Adım adım uyum… Dansı çaktırmadan yönetir.  Bir sonraki adımda sizden ne beklediğini başarıyla hissettirir. Bir sonraki dans içinse, söz vermeden umutlandırır! Ama, ”Hani sen…” diye başlayan cümleler kurmaya başlarsanız, İNKAR EDER! Çok da üstüne giderseniz … kaçar gider. Onunla devam etmeye kararlıysanız, ilişkinin bir yerinde ”herkes keyfine göre davranırsa daha mutlu olunur”  kuralının aslında ”benim keyfim yerinde …  sen de eğleniyorsun herhalde dimi!” anlamına geldiğini farkedersiniz. Ona ”sadece dans partneri” muamelesi yaparsanız, her açıdan daha rahat eder ve onun aniden artan gayretini görerek siz de çok eğlenebilirsiniz ;)

YENGEÇ  – ”Arzu Şelalesi”: Hayat sizin ayak parmaklarınızın ucundan başlayıp, saç tellerinizin ucunda bitiyormuş gibi davranır! Size zevk veren şeyleri şelale gibi başınızdan aşağı boşaltır. Bunun için ne fedakarlıklar yaptığını da farkettirmeyi ihmal etmezzz. Müptezele yakın görünen bu ihtiraslı tavır bir süre sonra garip bir alışkanlık yaratır. Çünki her santimetrekarenizi sizden daha iyi tanır ve izlerini usulca bırakır. Sizin başınızı döndürmek için göze aldığı herşeyin ardında, aslında sizi tamamen teslim alma arzusu vardır. Kıvamına getirdiğini anlayınca, dizginleri ele alıııırrr :)))  Artık şikayetler, talepler, görev listelerinin devri başlar. Ciddi anlamda alıngan ve kıskançtır. Onu şüpheye düşürmemek için yeterli çabayı göstermemiş olmanızı bile affetmekte zorlanabilir. Eskaza yan masaya gözünüz kayarsa, önümüzdeki 5 yıllık intikam planı içinde bunun da olduğunu hayretle görürsünüz :))) Eğer sizinle başbaşa kaldığında uykum var, yorgunum, ya da başım ağrıyor filan diyorsa da, bilin ki ya size çok bozulmuştur ve burnunuzdan getirmek niyetindedir. Ya da aşkınızın raf ömrü dolmuş, şelalenin musluğu kapanmıştır. Ne yapabilirsiniz; Valla açıkçası hiiiç birşey yapamazsınız…  Yengeç’in en önemli özelliği kime tapınacağına kendisinin karar vermesi ve bu konuda üstüne gidildikçe sizi daha beter itmesidir!

ASLAN – ”Kibar Hırsız”: Sizi keşfetmekten ve size yapmayacağınız şeyleri yaptırtacak şekilde başınızı döndürüp, kabuğunuzdan çıkartmaktan son derece hoşlanır! Şövalye-vari ve sıcakkanlıdır.  Ruhunuzu iyice bir soyup bakar ki, sizi soyunmaya nasıl ikna edeceğini anlasın! Bu arada sizinle her telden çalan konuşmalar filan yapıp, gençlik anılarını anlatarak güldürecek, ve arada bir hülyalı hülyalı size bakarak ”Şu anda aklımdan geçenleri söylesem, RTÜK beni kapatır!” filan gibi ”derin ve manalı” espriler yapacaktır :))) Aslan, sizi memnun etmek için Kahire üzerinden uçurup, Londra’dan aktarma yaptırabilir ama sonuçta bütün yollar  Roma’ya çıkar! Cinsel olarak reddedilmeye asla tahammülü yoktur ve eğer bu konuda beklentilerini karşılamazsanız, bunu gurur meselesi yapacak … sevişmiyorsak görüşmeyelim deyip kestirip atacaktır! Ona iyi bir oyun arkadaşı olun. Ama kalıcı bir oyun arkadaşı olmak istiyorsanız, kovalanan modunda kalmayı ihmal etmemeniz yerinde olur!

BAŞAK – ”Katilini Kiralayan Kurban”: Kararı başkasının vermesi fikri onu dehşete düşürür! Kararı o vermelidir … bu karar teslimiyet olsa bile :) Onun için herşeyiyle teslim olmak ve kendini açmak çok zordur! Sizin onu incitme ihtimaliniz olmaması için üzerinizde tam bir kontrol kurduğuna inanmaya ihtiyaç duyar.  Bu nedenle sizi hırpalayabilir, anlamsız soğukluklar, sonra ani – hani böyle cezveden taşıveren kahve gibi  – ilgiler filan gösterip şaşırtabilir. Verdiğiniz tepkileri titizlikle inceleyecek ve sizin de ona benzer bir eğilim duyduğunuza ikna olmadan atağa geçmeyecektir. Bir Başakla ”her yol serbest” moduna geçmeden önce iyi düşünün… kendini aşırı derecede kontrol ettiği için bastırılmış arzuları vardır! Fiziksel olmasa da duygusal ve zihinsel olarak bir sado-mazo döngüye girmeniz çok muhtemeldir :))  Bu aşamaya geldiğinizde, yuların ve kırbacın sizin elinizde olacağını gösterirseniz, hem büyük bir acı çekecek hem de bu ilişkiyi vazgeçilmezhale getiren eşdeğer bir keyif alacaktır. Ya da sizi ezim ezim ezecek, üzüm üzüm üzecek ama asla gitmenize izin vermeyecektir … Sonuç itibariyle Başakla aşk bir eşitler ilişkisi değil daima bir efendi-köle ilişkisi olacak ve bazen kimin hangi rolde olduğu belli olmayacaktır!

TERAZİ – ”Poker Ustası”  Terazi için AŞK ustalık isteyen bir akıl oyunudur! Sizi kafasına koyduysa, aklınızı başınızdan alacak ve hiç hayal edemeyeceğiniz çıkışlar ve manevralarla dikkatinizi kendi üzerinde tutmayı, tansiyonu korumayı başaracaktır. Bunu da, her şeye rağmen yaşananlarla arasına zihinsel bir mesafe koymasına borçludur.  Onun kontrolü dışında meydana gelen her beklenmedik durumda da, herşeyi kendi tercih ettiği konuma getirmeyi çok güzel becerir.  Oyunu izler, oyuncuların tepkilerini öğrenir, elini kolay kolay açık etmez… Ve bunun için gerekirse çok farklı rollere de soyunabilir. HARİKA BLÖF YAPAR! En büyük blöfü de, kendini ”ya hep ya hiç”çi göstererek yapar. Onun derdi ortadaki parayı almak değil, bir oyuncu olarak şanını korumak ve oyunun çıkmaza sürüklendiği noktalarda, muhteşem çıkışlar veya şaşırtıcı geri adımlarla, masanın kapanmasına engel olmaktır… Aynı Sting’in şarkısındaki gibi ”He doesnt play it for money, he does play it for respect! O kumarı para için değil,  kendine yakışan bu olduğu için oynar!”

AKREP  – ”Dipsomanik Kullanıcı” : Tamamen size yoğunlaşacak, sözleriyle değilse gözleriyle, ama herşeyin ötesinde yaydığı enerjiyle sizi ”kafaya koyduğunu” hissettirecektir. Aşk oyununda ”etik metik” olmayacağına iman etmiştir. Bu nedenle sizi de kendi gezdiği derinliklere çekmek için her yolu dener. İçinizde uyuyan ”hayvanı” uyandırıncaya kadar dürtükler. Bir kez onunla oynamayı kabul ettiğinizde de, sınırsız ve kuralsız bir alana girmiş olduğunuzu farkedersiniz. Sizinle, bağımlı birinin, bağımlı olduğu maddeyle  ilişkisine benzer bir bağ kuracaktır.  Sizden aldığı keyif arttıkça daha fazla arzulayacak, ama bu arzu kontrolü dışına çıkmaya başlayınca da sizden kurtulmak isteyecektir. Bir süre sonra ”sensiz yapamadım” diyerek geri gelmesi ve kendini içeri aldırana kadar kapınızda yatması da olasıdır… Şunu aklınızda tutun; Bir maddeyi bağımlı mantığıyla tüketen, asla tükettiği şeyin ne hissettiğiyle ilgilenmez!

YAY – ”Gönüller Fatihi”: Sizi hedefine aldıysa, Eros’un ta kendisi kesilir :) Kalbinizden vurmadan hayyatta bırrakmaz! Bunu yapana kadar da, inanılmaz sabırlı, cüretkar, kuralsız, nazik, alttan alan, tehditkar şekillerde davranabilir… Hedefte olduğunuz sürece kendinizi dünyanın en önemli ŞEYİ zannedersiniz. Kurban olduğunuzu anlamanız biraz uzun sürebilir. Bunu da çoğunlukla onun artık başka hedeflere çalıştığını farkedince algılarsınız. Gelgelelim Yay fethettiği mecraları usulca geride bırakıp, yeni hedeflere yönelse de bir kez kendisinin olanın daima ona ait kalacağını düşünmek ister. ”Beni Kaybettin!” mesajını verdiğiniz anda geri dönüp sizi tekrar elde edene kadar uğraşacaktır. Sanırım Yay’a AŞK NEDİR? diye sorsanız … beni hayatta tutan tek besin diyebilir. Ama o hayatta kalma mücadelesinin içinde arkasında epey bir ceset bırakır :)))

OĞLAK –  ”Hancı”: Oğlak, uzun bir yolun orta yerinde, birden bire karşınıza çıkan iyi inşa edilmiş bir han gibidir. İyi servisi, leziz yemekleri, rahat odaları, adil bir ücret politikası olan ve dönemecin başına bir reklam levhası koymaya gerek duymayan, içeri girince de  ”Vay vay vay … kaç tane kaldı böyle usul erkan sahibi mekan!” dedirten bir han. Oğlak kendi mekanının efendisidir. O yüzden herkes ona gider, o içlerinden gönlüne hitap edeni seçer ve gülümseyerek kapıyı aralar… Arzularınızı siz belirlersiniz ama zemini o belirler. Müşteriyi her türlü memnun eder. Yeterli olmayı onur meselesi haline getirir. Ayrıca dolandırıcılardan nefret eder ama sizi sevdiyse ve ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsa, bir süre karşılık almadan da doyurur, barındırır. Adabınızı kaybetmeyen, mekanın hakkını pazarlık etmeden veren ve teşekkür etmeyi bilen bir müşteri olduğunuz sürece, arada gidip geri gelebilir ve sorgulanmadan hoş karşılanabilirsiniz. Yani maceracı ruhlara kapısı kapalı değildir. Ama kıymet bilmez, rezalet çıkartır ya da arkadan iş çevirirseniz, kendinizi bir anda kapının önünde bulursunuz.

KOVA – ”Sihirbaz ”: Seyredildiğinin farkındadır! Zaten onunla ilgilenmeseniz, gelip o koltuğa oturmazsınız ;) Sanki siz orada yokmuşsunuz gibi bir hallerle şovunu sergiler… Sizi hayrete düşürür. Bir numara çevirdiğini bilirsiniz ama nasıl yaptığını anlayamaz ve elinizde olmadan hayran kalırsınız. Sonuçta da kendinizi kuliste bulursunuz ;) İyi bir sihirbaz olabilmek için yer yer bir tiyatrocu kadar iyi bir sahne hakimiyeti, bir mühendis kadar iyi teknik bilgi, bir psikolog kadar insanları çözümleme ve yönlendirme yeteneği, ve bir bilim adamı kadar yenilikçi keşifler peşinde olma gayreti göstermek gerekir. Evet o bu şaşırtıcı bilgi dağarcığına sahiptir. Ama baktığınızda, alt tarafı sihirbazdır yani bir baltaya sap olamadığı da ortadadır :) Sebep; o kimseye tabi olmazzzz … Olmamıştır, olmayacaktır , yani size de çok fazla takılıp kalmayacaktır! Aşk maceralarından beklediği, ona hayran kalmanız ama çözmeye kalkmamanız ve kuliste yaşayacağınız tatlı kaçamağın ardından”Bizim sonumuz noolucak’ Mandrakeciim” filan gibi sorular sormamanızdır! Neden mi? ŞOK ŞOK ŞOK; çünki onun zaten sadık, güvenilir ve asla vazgeçmeye niyetli olmadığı bir eşi, ne olursa olsun düzenini temin ettiği bir evi, size asla anlatmayacağı sıradan çook sıradan bir hikayesi vardır! Size hakikaten deli gibi aşık olması için de, bir türlü sırrına eremediği ve etkisini kontrol edemediği gerçek bir büyücü olmanız gerekir!

BALIK -”Operadaki Hayaletle, Primadonnanın Aşk Meyvesi”: Yani şte ööölee bir gariiip,  bir mahzuun, ama sanki bir soylu, bir özel, yine de bir yeterince ilgi görmemiş hali vardır. Yetenekli ama beceriksiz halleri seni hem güldürür hem büyüler.  Sonuçta böyle bakışa bakışa bir gün bir bakarsın alıp eve getirmişsin! Önce ilişkide çok da fazla birşey istemediğini, sadece keyif ve huzur istediğini söyler. Ama bir süre sonra dudağı sarkık  gezmeye başlar … Tam olarak ne istediğini söylemediği için, sen onun kocaman gözlerinin içi gülerek: ”Evveeet işte buuuu … ne tatlısıınn” dediği yere kadar önüne bir sürü şey yığarsın. Yığdıklarından da götürür ama sen sarkan dudağa takık olduğun için, onun aslında keyfinin yerinde olduğunu fark edemezsin. Arada kaybolur! Açıklaması sadece arada kendi ritmini bulmak ihtiyacı duyduğudur. Ama sen gidince döndüğünde öfke krizi geçiren bir çocuk bulabilirsin. Sözüm ona onun şunun bunun yerini bulamamıştır. Aslında alıştığı şeyi yani seni kaybetmekten korkmuştur. Ama Balık böyledir; gerçek duygularını pek nadir ifade eder. Melankolik olduğunda normal, sessiz sessiz bir işler karıştırdığında çok keyifli, çok keyifli ya da hoppa göründüğünde de, mutlaka gizlemeye çalıştığı bir sıkıntı içindedir… Sonuç itibariyle, sen biraz hınzır, biraz ürkek, biraz şaşkın, biraz tembel ama kesinlikle çok talepkar ve çoook anlayış ve çookk sabır isteyen bir çocuğu evlat edindiğini anlayana kadar, epey bir dalgalanırsın ;)

Advertisements

55 thoughts on “NASIL BİR SEVGİLİDİR?

 1. Şu dilin bir harika.. Ben yayım yükselenim başak, sevgili adayım çok yakışıklı ve cool takılan bir balık yükseleni koç.. duyguları bir var gibi bir yok gibi..Ümit var mıdır ?

  1. :))))) Umudunu kesmeden katilini arayan ve bulduğunu düşününce de inat eden bir kadınnn…
   veee içinde bir kurban ruhu taşıyan yine de kaybetmek nedir bilmeyen bir öküz gibi davranan bir adammmm
   SÜPER!

   1. Ben yüzde yüz Manyak bir yay kadiniyim:) ayrı yaşadığım eşim ve benden uzak Allaha yakın ol diyerek boşanma davası açtığım ancak boşanmaya gerçekten karar veremediği kocam da ikizler:) Bosanalim mi yoksa devam mı etmeliyiz:) Burcsal olarak durum nedir yani:) Bu arada sizi cok seviyorum:)

   2. Çok Sevgili BUKET!
    Kesinlikle çook sevimlisiniz :)))
    Ama şu İkizler koca için ”BOŞA ANACIM HEÇ TUTMA!” ya da ”Hİİİİ O SENİN RUH İKİZİNNNN!” demek ve bunu bir burç bilgisi üstünden yapmak hakkaten büyük bir küstahlık olur :) Benden bunu isteme…
    Bir YAY olarak YAPMAYI bırakıp, çekil kenara… bak bakalım sen durunca o ne yapıyor ;)
    Çekeleme de gerçek hali ortaya çıksın…
    Samimi Sevgiler

 2. Ben yay’ım yükselenim ikizler. Hovarda ve kendi zevkinin peşinde koşan ben olmam gerekirken. Bir boğa tarafından katledildim :) Üstelik yazdıklarına göre aslan görünümlü bir boğa :) Sanırım yukseleni aslan olmalı.

 3. ben tam bir yengeç kadınıyım aşık olduğum adamsa koç. genelde her burç yorumunda koçla yengeç ilişkisi uzun sürmez deniyor. aslında çok zorlandığımız zamanlarda oluyor sevgili juno. tek ortak yönümüz ikimizinde yükseleninin balık olması. e ne kadar iyi bi durum bilemedim şimdi :)

 4. Astroloğum, Junom… Allah iyi ki yaratmış seni. Ama neden bizim bir baltaya sap olamadığımızı ifşa ediyorsun? Oysa biz kendimizi bi’şey sanıp, böyle mutlu oluyoruz :))) Sen her şeyi bilen kadın:İşte ‘O’ başak var ya, tıpkı anlattığın gibi…Ne yaklaştırıyor, ne de uzaklaştırıyor, çat diye çatlatacak beni, Sevsem olmuyor, vazgeçsem hiç olmaz, olamaz… İmdat!

 5. Sevgili Juno yorumların ve tarzınn müthişş hayranınım :)).. Benimle aynı gün doğmuş bir kova kızından hoşlanıyorum ilgisi var gibi ama çok mesafeli anlamıorum biz iki kova – iki sihirbaz için sence umut varmıdırr :))??

 6. Ellerine sağlık juno abla ustumdeki bütün başak etkisi tam da agzindan dogrulandi bir güzel :)
  Herkes yazmış ben de yazmadan edemiyecegim , ben yay -basak aday adayi sevdicegimse akrep- terazi nasil yapicaz simdi bu durumlari :))))

 7. Bir Oğlak kadını olarak daha net anlatılamazdı durumumuz.;) Hanın önü kapının önüne konanlarla doldu.:( Yalnız o macera için gidip gelme kısmında açık olalım, başkası katiyen olmaz.:) 3. şahıs araya girerse işler bozulur, ilişki geri dönülmez bir şekilde biter. Burçlar için aldatıldıklarında ne yaparlar diye de bi seri yapabilir misin Junocum? Hatta bu muzur serilerden daha da çok bekliyoruz.;)

 8. Ben tam bir kova kadiniyken sevdigim adam boğa burcu, dort yildir onu seviyorum ve oda bunu biliyor ve halaa birsey demedi bununla ilgili bende sessizce gittim hayatindan. Bir ay gecti sence beni hatirlar mi junoo :(

 9. Ben bir akrep o bir balık… Çok sevdik ama ayrılık çanları çaldı ayrıldık :( geri dönmez mi balıklar ??? :(((

 10. Ya ben de diyorum son zamanlardaki bu “dalgalanmalar” niye diye? Ben teraziye yay; genel olarak bir bir ayağı yerde bir ayağı gökte insan o balığa balık hiç anlayamadım vallahi hem bir şövalye hem bir böyke serserilik görüntüsü; sen tut aşık ol; hem de nasıl! Ama vallahi bünyem bir sakinlemedi bu süreçte.. çok sevgili JUNO varmıdır derdime bir çare, sakinler huzura erermiyiz; zira gönül ferman dinlemiyor :))))

 11. Şu Akrep arkadaşıma sesleniyorum.(bady unicorme).. Ben balık sevdiğim tek adam akrepti. Hayatımın en sancılı ama en güzel yıllarını yaşadım yaşadıkça daha çok sevdim. Ama beni bir hiç uğruna kenara attı dur demedi. Sen dur de gitme de. O yere düşen dudağı bir gülümsemen bir sesin bir benim ol benle kal deyişin kaldırır. Balıklar çok fazla şey ister gibi görünürler ama ne istediklerini bilmedikleri için sen ne verirsen amannn buda kafi der yetinirler…Lütfen kıymetıni bil. Balık senin bu dünyadaki ruh eşin olabilir o derece ihtiras tutku aşk doludur ve sana bağlı kalır. Tabi akvaryumun suyunu sürekli temizler ve düzenli olarak yem vermeye devam edersen :)))) Şimdiden çok büyük mutluluklar diliyorum :))))

 12. Ben bir kova kadınıyım ve bir boga ile evliyim ne yazık ki eşim sürekli küser kendini savunmaz sinirini ve sevgisini hiç belli etmez .benim tam tersim . Delirmek üzereyim bunun vurdum duymazlıgına. Ne yapmalıyım.

  1. Ben de kova kadınıyım ve eşim de boğa.Taban tabana zıt kişiliklerimiz de olsa ve yıllardır birbirimizi hep yanlış anlıyor olagelsek de,yine de ve herşeye rağmen beni en iyi anlayan kişinin eşim olduğunu farkettim.Sonsuz gibi görünen sabrını ve yine bana olan ve zaman içinde hiç azalmayan sevgi ve tutkusunu seviyorum onun.

  1. Sanırım ben iğrenç biriyim :))
   Ya da bu okuduklarınız adı üstünde ”Sivri, Hınzır ve Cüretkar” yorumlar…
   Yengeçler ve Yaylar bu yazılar yüzünden bana suikast planlıyorlarmış diye duyumlar aldım :)))))

   1. Yayi bilmem de yengec hic bisey yapamaz ahah (birine benzedim :P)
    Saka bir yana keyifle takip ediyorum. Dilinden ayni anda hem haylaz hem de bilgece sozler dokulen bu duru zeka hangi burca mensup merak ediyorum.
    Pek cok selamlar

 13. Ah Juno Ablaciiim yıllardır bu ikizler kocanın kararsizligindan, kaypakligindan ne cektigimi bir sen anlamissin:) nolacak bu benim sonradan anne olma yengec hallerimle onun hala kendini bekar sanmasi?Yeminle daha birkaç ay önce dedim herkes kendi hayatını yaşasın artık özgür bıraktım seni diye, adam halinden memnun oldu sıkıntı yok:))))))))

 14. Jono ben yükseleni akrep olan bi basak disisi 5 yillik sevdicegim de yukseleni gunesi filan hepsi duble akrep olan bir eril kisidir. Yukarisi kafami karistirdi biraz ben pek hosnamam oyle efendi kole iliskisinden hukmedilmek pek hosuma gitmez o da romatik sevgi dolu fedakar düsünceli oldukca tutkulu bir adam .. biz mi bozuk ciktik anlamadim jono bi de bisi bana yukarisi kafami karistirdi :(

 15. Merabaa:)

  Yükseleni yay olan bir balık olarak ben , yukseleninin akrep olduğunu düşündüğüm bir ikizlerle başım belada :)) tatlı bela tabii ama biraz yorucu sanki ;)
  Bu iş nasıl bi iş Junocan?? :)

 16. Juno, ben haritamda junom kaçıncı evde bulamıyorum. Juno’ m Boğa, juno’su Boğa’da olan biriyle ilişkim fevkaledenin fevkinde mi olur?

  1. Kaçıncı evinizde olduğunu siz bilmiyorsanız ben hiç bilemem tatlım :)))
   İlişki uyumu için Junolara da o kadar umut bağlamayın!
   İlişki çoklu bir formüldür, junonun aynı olması sadece ilişki beklentilerinin benzemesini getirebilir o kadar.

 17. Juno abla bana suikast hazırlıyorlar demişsin biz akrepler adına arkandayız ablacım yani en azından bi tanesi ;)) harika yazıyorsun yazılarınızı takip ediyorum diğer astrologlardan farklısın bence

 18. Merhaba! Ben kitaplarınızdan arsiv yapmaya calısıyorum adeta aydınlandım, o kadar burc delisiyim ve surekli takip ederim inanılmaz gozlemler etrafımda yakınımdan uzagıma herkesin burcunu bilirim, boyle sasırmadım. Arsivi bir turlu bitiremiorm cunku tam alıyorum bir yengec bana da al diyor, baska birina gosterirken kitabı bakıorm coktaan sahiplenmis! ama son zamanlarda bana en mutluluk veren konu!! ne kadar tesekkur etsek az!

 19. juno harikasın… dilin ifaden… müthiş… gerçekten hediyesin… benim burcum koç yükselenim boğa… beyefendimizin ise başak… yükseleni bilinmiyor :( sence şansımız %kaç?

  1. :))) böyle bir yorum yapılamaz canımcım
   iki haritanın tümünü karşılaştırmadan çok ezberden bir yorum olur

 20. Ben basak burcuyum ve kova erkegine asik oldum. Bazen beni hic umursamiyormus gibi davraniyor. Ne yapsa ne etse guvenemiyorum. Ama bazen de o kadar iyi davraniyor ki, aklim basimdan gitti valla. Bir oneriniz var mi?

 21. Merhaba Juno bu aralar çok uçuşlardayım, burcum oğlak yükselenim akrep ve bir türlü ne istediğime karar veremiyorum. Kendime koyduğum kurallar yüzünden fazla sınırsız yaşayamıyorum. Geçmişte başak ve yay burçlarıyla ilişkilerim oldu, hep bir eksiklik bulup kaçtım. Duygularımı karşı tarafa nasıl hissettireceğimi de henüz öğrenemedim. Uzun bir süredir kaçanı oynadım, hep kovaladılar inanın hala peşimde olanı var ama asıl işi bozan kısım; hissedemiyorum, sıkılıyorum ve hiç uğraşasım gelmiyor. Şuan ikizler burcu buldum onunla takılıyorum. Gerçi yalnız kalmak istiyorum deyip iki haftadır hiç yazmıyorum. Gerçi başka ne yapabilirdim ki muhabbetimiz hiç akıcı değil :( ve ben psikolojik rahatsızlıklarını her an belli eden manyağın tekiyim :( Sizce kalbimin sesini dinleyerek, hep yalnız kalacağıma inananıp ayran gönlüme platonik eğlenceler mi bulmalıyım? Yoksa burcuma uygun birini bulup üşenmeden kalbini açmalı mıyım? Tedavi sonrasında devam etsem daha iyi olur aslında ama henüz 18 yaşındayım heyecan arayışından bir türlü kurtulamıyorum. Az kişiyle beraber olmamın sebebi de her türlü heyecanı yaşayıp platonik aşkta mastır yapmaktır sanırım. Yine fazla uzattım :( Sizi keşfettiğimden beri takip ediyorum yorumlarınız adeta ruh halimi anlatıyor. Acaba yükselen burç ile güneş burcunu birlikte yorumlamanız mümkün müdür? Örn. Yükseleni akrep olan oğlak burcu şeklinde. Oğlağın sıradanlığının akreple nasıl bir şekil aldığını sizin yorumunuzla okumak eminim keyifli olur. Sevgilerimle :)

 22. Ben balık kadınıyım, o aslan. Sevgiliydik sonrası ben seni üzerim bitirelim dedi. Ben yine de alttan almaktan yorulmuyordum. Dik kafalılıktan nefret ederim ama ona yakıştırıyordum. Geleceğe yönelik korkuları olduğunu söyledi gitti. Yanına gittiğimde hâlâ çok derin bakıyordu. Bitti dedikten sonra bir olay oldu tartışma çıktı. Bir olay daha oldu kıskandı işte sen böylesin diyip ağzına geleni sayarak gitti. 7 ay konuştuk. Kedi gibiyken gürlemeye başladı. Hiçbir şey anlamadım :) Önce uçtum sonra yerle yeksan oldum falan. Neyse sağlık olsun dedim ama iç organlarımı kaybettim sanırım.

 23. Ben bir yengeç ve yükseleni kova kadınıyım. O ise Başak ve yükseleni kova erkeği . Sizce bu ilişkiye başlamamız doğru mudur ?

 24. İlminizi çok hoş ve özgün bir şekilde sunuyorsunuz.
  Harika ve aydınlatıcı bu yazılarınızın devamını umuyoruz.
  Teşekkürler, sevgiler ile

 25. Selam sizden kendimi alamıorum bu yazınızıda yeni keşfettimm :) birşey sormak istiorum başak kadınıyım yükselenim yay, burcu yay yükseleni boğa olan inatçı biriyle tanıştım sanki çok uyumluymuşuz gibi öylemidir?

 26. merhaba ben yay yükselenim oğlak, karşımdaki bey terazi, yükseleni yengeç.. uyum oranımıza kaç veriyorsun sevgili juno <3 :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.