Burçlar Hakkında ”Sivri, Hınzır & Cüretkar” Yorumlar – Ne Zaman Güvenir?

Mona Lisa Manga Style by Nisai
Mona Lisa Manga Style by Nisai

Güvenlik hissi, insanlar için çok değerlidir… Bir çok adımımızı ”güvenli” olmadığımız için atamaz, birçok hatayı da ”güvenlik yanılgısı” yüzünden yaparız. Burçlara göre güvenlik anlayışı hakkında birkaç tüyo vereyim mi;

KOÇ: Aslında o sadece annesiyle kurduğu göbek bağına güvenmiş ve o koptuğunda kendisini yalnız, çıplak ve beslenme kaynağından mahrum hissetmiştir. Bu kopuşun yarattığı kandırılmışlık hissini – bilinçaltına gömse de – asla unutamaz! Belli etsin etmesin, Koç’un en gönülden bağlandığı ve en fazla sevgi beklediği insan annesi olacak… Annesiyle ilişkisinde hayal kırıklığına uğraması halinde de potansiyel bir PİSKOPAT’a dönüşecektir :))) Hayatına girenlere güvenmek konusunda daima çekimserdir. Bu yüzden etrafındakilere sinir bozucu ”sevgi testleri” yapar! Onun şımarıklığına ve talepkarlığına ne kadar tahammül edeceğinizi görmek için – tıpkı 2-3 yaşındaki bir çocuk gibi – sınırlarınızı zorlar. ÖZENSİZ hatta SAYGISIZ olarak bilinmesi bundandır :) Beklentileri, sınırları ve zaafları belli olan insanlarla ilişki kurmayı daha az riskli bulur. Çok sevildiğini görmeye büyük bir ihtiyaç duysa da, bunun bir zaafa dönüşmesinden korktuğu için beklenmedik uzaklıklar yaratır. Fazla tahammüllü ve verici çıkmanız halinde de, ondan çok şey bekliyor olma ihtimalinizden daha da önemlisi tam o size bağlanmışken sizin onu ortada bırakmanız ihtimalinden tırsıp sizi harcayabilir!

BOĞA: O HAYATA güvenir! O yüzden hayatı koşturarak tüketmek değil tadına vararak yaşamak ister. Dayanıklıdır… Arzuludur… Onu mutlu edecek şeylerin izini sürer ve hayatının her köşesini keyif ve doygunluk veren şeylerle doldurur. ”Hayatta Kalma Güdüsünü” besleyenlere – aşk, çocuklar, üretken olduğunu hissettiren işler, bazen de alışkanlıklar – sıkı sıkıya tutunur. Önemsediği şeylerle vedalaşmak ise, güven duygusunu derinden sarsar. Zira eksilen her şey, ona hayatın kontrol edilemediğini ve öngörülemediğini fark ettirir. Hayatla arasındaki derin güven hissini korumak için Boğa’nın teslimiyeti kabul etmesi gerekir. Böyle kriz dönemlerinde Boğa bir müddet kış uykusuna çekilmek ihtiyacını duyabilir! Bu geri çekilmeler, o ara hayattan alamadığı besini uzun bir uykudan almak gibidir. Kayıplarla yüzleşen Boğa zamanın kendi içindeki döngüsünün de bir tür güvence olduğunu öğrenecek ve buna içsel olarak tutunmaya alışacaktır. ÜNLÜ SABRI BUNDANDIR! Nihayetinde her kış biter ve bahar gelir… Boğa da içinde yeşeren bir ”can parıltısına” tutunup daima ayağa kalkar… Çıkmayan candan umut kesilmeyeceğini bilmek Boğaya yeter ;)

İKİZLER: Hiç bir şeye GÜVENMEZ ki! Bir çok kişi İkizleri bencil olmakla suçlar. Zira İkizler etrafındaki insan ve nesnelere duygusallıkla değil fonksiyonel bir bakışla yaklaşır. Algı ve tepkilerinin merkezinde anlık ihtiyaçları ve kaygıları vardır. Biraz daha incelediğimizde bu kendine dönük tavrın, otistik bir zihne sahip olmasından kaynaklandığı ortaya çıkar :) Fiziksel ve sosyal fonksiyonlarını sekteye uğratacak en ufak eksiklik veya aksama İkizler için ölüm tehdidi gibidir… Herşey onun alıştığı düzene girene kadar küçük bir kıyamet yaşar ve yaşatır :))) Rahat etmek kavramına yabancı olduğundan ne rahat durur ne de rahat bırakır :))) Bilmemek onu çıldırtır! O yüzden dikkatine çarpan herşeyi araştırır ve hakkında içini rahat ettirecek kadar bir şeyler öğrenir. Yakınında yöresinde olan herkesten bir talepte bulunup, anında tepki almaya çalışır. Zira tepki alamayınca kendini acayip güvensiz hisseder! Rüzgarına geçit vermeyen şeylere tahammülü yoktur. O yüzden sizinle bir derdi olduğunda yaklaşım biçimi darbeli matkap kıvamındadır :))) Sözün özü; İkizleri olduğu gibi kabul eder ve ”tıpkı onun gibi” neyle karşı karşıya olduğunuzu bilerek ilişki kurarsanız, kendinizi daha güvende hissedersiniz ;)

YENGEÇ:

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.