Burçlar Hakkında ”Sivri, Hınzır & Cüretkar” Yorumlar … Hep İsteyip Bi Türlü Beceremediği Şey Nedir?

monalisa manga style

Herkesin bir ”çıkamadığı dağ, dalamadığı deniz” kıvamında, gönlünde yaşattığı özlem vardır ;) Genelde böyle özlemlerin, erkek – kız cinsinden özel isimleri de vardır :))) Ama konumuz bu değil… Konumuz hep gerçekleştirmeyi arzu edip, tam eriştiğimiz anda aslında bize uygun olmadığını fark ettiğimiz var olma halleri!

KOÇ: Her şeyi denemeye, her şeyi anlamaya, her aleme akıp, kirlenmeden çıkmaya, hayatın kibar hırsızı olmaya pek özenir :) Aklına geleni içinde tutamadığı ve kendine – bir yerden sonra – hakim olamadığı için, epey bir çılgınlık da yapar! Ama onun istediği, kekin tadına bozmadan bakmak, ardında faili meçhul vakalar bırakmaktır… Ne var ki Koç’un antin kuntin işlerdeki en büyük zaafiyeti, kendine duyduğu AŞIRI güvendir! Bir iki kayıt dışı vukuat yapıp, çaktırmamayı becerince, üstüne bi rahatlık gelir… Deryayı sessiz sedasız geçmekle övünürken, diz boyu suda mahcup olur :))) Eh tabii işin esrarı kaçınca, Koç’un dümeni de bozulur ;)

BOĞA: Ay şöyle bir genişş, rahaat, başına buyruuukkk … ne biliyim işte gönlünce yaşayan bir insan olmak ister! Atıp sırtına bi küçük çanta, geçirip ayağına bir şort mort, memleket memleket gezmenin hayalini kurar. Gelgelelim iş plan yapmaya gelir! E canım, tabi yapıcak aaa… Sorucak soruşturucak… Mümkünse tanıdık birilerinin yerini bulacak ki, rahat etsin! Hayır yani beklenmedik bir şeyle karşılaşıp tadımız kaçacağına… Ah ulam, işte Erdek’te annemlerle hep gittiğimiz moteli yıkmasalardı anasını satiim offf yaaa :))))

İKİZLER: Ciddiye alınmak, sözünü geçirmek, itibar sahibi olmak ister! Sürekli insanlarla arasına biraz mesafe koyacağından, artık eskisi gibi içli dışlı muhabbetlere sıcak bakmadığından, sadece ”belli bir takım kişilerle” görüşüp, geri kalanlara bir had bir sınır çekeceğinden filan bahseder :)) Ama işte nedense olmaz! Bi kere, insan insana muhtaç… Hem sonra olan bitenden de uzak kalmamak lazım dimi ama :))) Eskileri uzak tutsan, yenileri eksik olmuyor böyle cevval cabbar insanın etrafından… Yaw sonra öööle kukumav kuşu gibi de yalnız yalnız yaşanmaz ki canım dimi aaa :)))))

YENGEÇ: Zekası, entellektüel birikimi ve hayatı ciddiye alan, nitelikli tavrı ile bilinmek, yani az bişi COOL olmak ister :)))) Hayır zaten kimsenin onlara aptal maptal dedii de yoktur! Ama işte Yengeç kendine bi türlü bi güvenemez … gereksiz kasar :))) Böyle feysbuklarda meysbuklarda bi ciddi, bi oturaklı paylaşımlar yapar, bi toplumsal içerikli twitler atarlar ki, gören onları hiç bi kerem bile lahmacun yeyip kokmamış, 9-8’lik bişey duyunca gerdanını kırıp göbek atmamış sanır :)))  Ama işte sonra bi gün bir yüzyüze gelinir… Hayat hikayeleri bi ortaya saçılır… Ve anlaşılır ki, bizim kıskaçlı entel, bildiğin mahallemin insanı :)))

ASLAN: Gönül insanı olmasıyla bilinmek ister! Yani öyle kiiii, herkesler onun adına andığında göz kenarcıklarında bi damla yaş belirsin… Dudakları şööle bi titresin… Ve derin bir iç çekişle denilsin ki; ”Bi eşi bi benzeri yoktur! İnsanın dibi, meleğin kanatsız gezenidir! Yani öyle hassas bir yüreği vardır ki … anca o kadar olur!” Ama tabi böyle bir ”çelebi insan” tiplemesiyle gezmenin de belirli katma değerli vergileri vardır. Aslanın iyi zamanı iyidir de, tersi de işte biraz terstir :))) Yani nihayetinde kendini dünyanın merkezi zanneden, iktidarına ve rahatına düşkün bir insan! Sürekli anlayışlı ol, sürekli alçak gönüllülük et, dert dinle, herkese eşitin muamelesi yap filan… Ama yani nereye kadar :)))

BAŞAK: Arada bir de ”BANA NE YA!” demek, sıkıldığı yerde durmamak, spontan kararlar alıp cart diye uygulamak, arkamı kim toplayacak diye bir dert sahibisi olmamak ister! Başak… Yani Başaktan söz ediyoruz burda :))) Hani ne dersiniz sizce olabilir mi :)))) Kendi kendine izin vermeyi ve onu bunu sallamamayı bırak! Etrafındafındakiler ” Ay Anacım boşver yaaa taam biz hallederiz!” deseler, Başak’ın içi rahat eder mi? Gitse de aklı geride kalmaz, eli ikide bir telefona gitmez, geride kalanlara ahret sualleri sorup ”yaparız” dediklerine pişman etmez mi? OFFFF Kİ NE OFFF :))))))

TERAZİ: Yani aslında Terazi hep nerede durduğunu bilmek ve zamanını, parasını, aklını, gönlünü, en mantıklı, efendime söliim en verimli… en istikrarlı şekilde kullanmak ister! Sorulduğunda, tutarlı ve yükselen bir çizgi gösteren bir kariyer ister… Arzu ettiği partner, güvenilir, hayatta bir yönü yolu olan, kendisine destek verebilecek tarzda bir insandır. Ama şu deli gönül yok mu şu deli gönül :))) O ne hercaidir ooooo :))) Yani işte bir yerden aklını karıştıran bir şeyler olur… Terazi yine gider, MUTLU olacağı bir işte çalışır ya da mutluluğunun peşine takılıp kariyeri filan boş verir … Kalbine yıldırım düşmüş gibi nefesini kesen bir serseriye kapılır… Ay aman işte, naapsın onu da yaratan böyle yaratmış :)))

AKREP: Onu bağlayan hiiiç bişeycik olmasın, hayat onun babasının bağı olsun o da kafasına göre bi girip bi çıksın… Hesap vermesin… Önüne engel konmasın… Ay işte öyle aklına eseni yapacak maddi ve manevi özgürlüğe sahip olsun ister! İster de… Şimdi biliyormusunuz bu Akrepler aslında sevilmek, bakılmak, hatta yani çocukluklarında görmedikleri şefkati – gördülerse de daha fazlasını – görmek, kucağa, sıcağa doymak, hatta sıkılmak baymak… Şikayet edip hırtlık çıkartmak ama yine tıpış tıpış kürkçü dükkanına dönmek isterler :))) Aslında onlar yine ne isterlerse onu yaparlar da…. işte Allah o sıcak kucak rolünü üstlenene ganiii ganiii sabır ihsan eylesin :)))

YAY: Yaw aslında bu Yaycıklar da herkes gibi güvenli, sakin, huzur ve edep dairesinde cereyan eden sıradan hayatlar yaşamak, evlerinin yollarını, eşlerinin huylarını, çocuklarının dönem ödevi konularını filan bilmek isterler… Ama işte çoook zor bişeydir biliyormusunuz bu teslimiyet! Yani öyle seni sarıp sarmalayan hayatlar, insanlar, komşular filan kalmadı artık… Hani en azından bu şehir hayatında böyle birşey yok! Naapmak lazım biliyormusunuz abi… Bakir bi toprak bulacaksın memleketin birinde… Şöyle kafa insanlarla bi komün kuracaksın… Böyle paylaşımcı filan… Çocuklar hepimizin çocuğu olacak… İşler hepimizin… Yemekler ortak… Sonraa…. :)))))

OĞLAK: Haahh :)) İşte geldik Zodyak’ın Kemalettin Tuğcu hikayesineee… Şimdi bu Oğlak böyle dışardan dipçik gibi görünür ya… Aslında buncaazların bütün istediği SEVİLMEK’tir. Oğlak kısmı genelde çocukluğunu yaşayamaz! Ortada illaki erken sorumluluk alması gereken bi durum… kendi derdine düşmüş ve agucuk gugucuk yapmayı unutmuş bir ebeveyn… Ve kendini ”ötekiler kadar sevilmiş” hissedemeden geçen bir ergenlik olur. O yüzden Oğlak hep bir gün çoook sevilmek, herkesten önce düşünülüp, pamuklara sarılmak ister. Ama… ama kimsenin onu kendisi için sevemeyeceğine inanmıştır bir kere… O yüzden hep güçlü, hep bi işe yarayan, hep akıl veren, hep – evet maalesef hep – sanki sevilmeye hiiiç ihtiyacı olmayan görünümündedir! Amaaan dedim ya… çok acıklı işte :))))))))

KOVA: Ya inanırmısınız… Kova’nın bütün istediği sağlıklı olmak, düzenli, aklı başında, işinde gücünde bir hayat sürmek ve toplumda belli rol bir üstlenip onun hakkını vermektir. VALLA YA CİDDİYİM BAK:)) Yani aslında ideal bir vatandaşın kalbine sahiptir! Ama o aklı yok mu o aklı… İşte her derdin başı çok ve derin düşünmekten geçer Anacım :)))) Hayır düşünüyorsun bari zırt fırt konuşma dimi… Yok işte Kova durmaz! İlle birşeye bi itiraz eder. Bir fırlamalık yapıp gerçek rengini belli eder… Eh, ondan sonra kim tutar seni Dersaadetteki memuriyetinde? Hangi kız babası sana evladını verir? Hangi erkek böyle yola düze gelmeyen bir kadın ister? Dimi ama efendim :)))

BALIK: Güvenilen ve akıl danışılan biri olmak ister :))))) Bi gülmeden dinleyin şunu yaa… Böyle bi garip derin ve gayet sezgisel oldukları için, bazen olmayacak – ve tercihan ağza da alınıp anlatılmayacak – tecrübelerine dayanarak, bazen de içlerinden gelen nokta atışı bir yönlendirmeyi dışa vurarak, çok yerinde saptamalar da yapabilirler. Ama tabii insanın kendine örnek almak konusunda ”uygun” bulduğu bir insan tipi vardır! Ay elbette insanların gereksiz şablonları var… Ayrıca ”normal” ne demek! Kim koymuş öyle bir ortalamayı… Ama hani bu kadar da ”kendine özgü” ne biliyim sanki ortalama mantığı reddeden bir tarzda şeyttirince insan kendi hayatını… Ama bakın kıymeti bilinmeye başladı bu insan tipinin de! Var şimdi dizilerde öyle güvercinci filan… ya da ne biliyim balıkçı malıkçı insanlar. Ağır abiler gidip onlara dert anlatıp vicdan dersleri alıyorlar… Kim veriyor bu kişiliklerin ilhamını ha? Kim :))))

Advertisements

11 thoughts on “Burçlar Hakkında ”Sivri, Hınzır & Cüretkar” Yorumlar … Hep İsteyip Bi Türlü Beceremediği Şey Nedir?

 1. Yani fazlasıyla atmasyon olmuş. Çok tipik bir yengeç olarak söyleyeyim o yazanların hiçbiri bana ve genelde hiçbir yengeç burcuna uymaz. Entel takılacağım diye yengeç kendini kasamaz çünkü duygularına göre hareket etmek onun asli huyudur. İçinden gelmeyen birşeyi yapması çok zor. Kaldı ki lahmacun yiyen insan da entellektüel düşüncelere sahip olabilir, hoş bir müzikte isterse dans da eder. Komik olmuş kusura bakmayın :)

  1. Atmasyon ha :))) ilahi
   Şimdi söyleyin bakiyim sizi bu kadar kızdıran sadece bu yorum mu?
   Ve siz hakikaten bunu okuyup benim ”entel insan zinhar lahmacun yimez ve dans neyim etmezzz” demek istediğimi mi düşündünüz?
   Kusur ne demek!
   Her halükarda ”önemseyip” yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim.

 2. bence hoşunuza gitmedi gerçekleri duymak atmasyon diyorsunuz..çok doğru tanıdıklarımla kıyasladığımda sonuç net…

 3. Yalnız bence bu doğru. Ben de yengecim ve Facebook’ta bazen entel görüneceğim diye anam ağlıyor. Böyle entel kuntel solcu makaleler yolluyorum. Layk aldıkça seviniyorum. İnsan doğası deyip geçmek lazım. Biz de isteriz toplumda saygın bir yere gelmeyi, bakmayın. Kim istemez ki? Hem güzel işler yapmanın tek yolu etrafını güzelliklerle donatmak, insan kendisini iyi hissediyor. Tabi lahmacun filan yemeyi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın. Onlar da bizim milli değerlerimiz. Yengeç sadece direkt olarak insan ezmeyi sevmez yani o amaca ulaşmak ister ama hani doğrudan kariyer düşkünü olmadığı için mesela altındakilere çok kötü davranmaz filan. Yoksa bizler de istiyoruz sosyal statü. Ama elbette her şey olmaması lazım yani.

  Burda troll gibi yazıyorum kusura bakmayın… Şu an tez yazım aşamasındayım da yine seri yoruma boğdum bu güzelim siteyi. Ah işlere bir başlayabilsem! Ne kadar havalı olurdu. Bir işe başlıyorum diyip başlayabilen burç hangisidir a dostlar? Biliyorum 100.000 yorum yazdım bu siteye ama arkadaşlar ÇOK YALNIZIM beni tek anlayan yer burası (yeni keşfettim de, merak etmeyin, amacım siteyi trollemek değil sadece çok yorum yazmak geliyor içimden, yakında durulurum merak etmeyin dostlar) (sevgili yazar hanım: istemezseniz yorumlarımı yayınlamayabilirsiniz, anlayışla karşılarım)… Sevgilimi arıyorum “Hadi bana motivasyon ver” diyorum “Ne diyeyim sana?” diye bıkkın bir sesle soruyor “Canım ne güzel çalışıyorsun, aferin sana, seninle gurur duyuyorum, sana çok aşığım de” diyorum, gülüyor, benimle dalga geçiyor.

  Bu arada benim en yakın kız arkadaşım tatlı mı tatlı bir oğlaktı ve dışarda o kadar hırslı, ketum ve güçlü görünürdü ama ben ona sarılınca “Aman git be” diyerek itse de içten içe memnun olurdu hissederdim. Ay canım benim. Bu oğlak arkadaşımdan şu an uzaktayım ve onu çok özlüyorum. Bu yüzden haklısınız oğlakların en büyük isteği SEVİLMEKtir. Bu arkadaşım aynı zamanda tam bir görev delisidir, kocası buna “Senden boşanıyorum” diye mesaj attı ama arkadaşım işteydi, o gün çok yoğun olduğu için cevap veremedi :D :D Allahtan şimdi araları düzeldi.

  Kova hakkında da çok haklısınız. Hele buradaki “Yengeç- Kova ilişkisi” yorumu o kadar doğru ki… Canım sevgilim de Kova ve gerçekten de en korktuğu şey değiştiremeyeceği durumlar. Kendi deyimiyle “kapana kısılmışlık psikolojisi”… Ve de ben hayatımda bu kadar idealist bir insan görmedim. Doğru dürüst kazandığı yok, bir şey biriktireyim derdi yok hala aklı fikri sosyal sorumlulukta. Ama ben onu öyle seviyorum ve ona çok hayranım. Elbette kendini de düşünse iyi olur ama bu dünyanın ona ihtiyacı var. Üstelik çok paracılık da ahlaklı, iyi bir şey değil.

  Bir de şu aralar yükseleni balık olan bir Aslan burcu kızıyla çok sıkı fıkıyım. Bu da çok ilginç ve çok tatlı bir karışım. Herkese tavsiye ederim. Aslan’ın o yüce gönüllü, komik tarafı Balığın duygusallığıyla birleşince muhteşem oluyor.

  Herkese sevgilerr, astrolojiyle kalın, juno hanım kusura bakmayın çok yorum yazdım ve uzun oldu ama sizin gibi astrolojik bir ruh bulunca insan yazmadan duramıyor :D

 4. biz kendimizden birbirimizden konuşmayı adet haline getirmiş; dikenlerimizi ve sularımızı ortaya sermiş bir karılar grubu olarak bayıldık yorumlara… nazlanıp gazlanıp içimizden çıkaramadıklarımız da böylelikle dolaylı yoldan, hem de böyle gülüşe gülüşe seriliverdi : ) ooohhh juna, iyi ki varsınız…

 5. Sizi yeni keşfettim sevgili juno bayıldım yorumlarınıza hem sıcacık hemde komik hem çok isabetli hemde gerçek kaynaktan alınmış :) teşekkürler….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.