Burçlar Hakkında Sivri, Hınzır & Cüretkar Yorumlar … En Feci Kabusu Nedir?

Mona_Lisa___Manga_Style_XD_by_Nisai

Burçlar Hakkında Sivri, Hınzır & Cüretkar Yorumlar … En Feci Kabusu Nedir?

Hepimiz sıkıcı durumlarda kalmaktan nefret ederiz… Ama bazı özel haller vardır ki ”Öldür Allah” onları yaşamak bize göre değildir! İşte bu hallerin neler olduğunu da Sivri, Hınzır ve Cüretkar bir dille ifşa ediyorum :))) Burç, Yükselen Bur.ç ve Ay Burcu için okuyun… Duygusal tepkiler Ay ile yakından ilgili olduğu için manidar olacaktır…

KOÇ: Cevapsız bırakılmak! Cevap almamak Koç’un algısına göre adam yerine konmamak anlamına geldiği için, küllüm çileden çıktığı bir durumdur 🙂 Bir de aradaki o noktaya takılı kaldı mı, aksiyon alamaz ya… Off dinamosu fazla sarılmış motor gibi olur :)))

BOĞA: Mecbur bırakılmak! Boğa usulet ve sukunetle ikna edilir… Boğayı kastın mı, o da ortamı kasar! Kıvamını kararını bulsun diye kendi haline bırakılmayıp, arkadan ittirilen, önden çektirilen Boğa, inadıyla bunu yapanın KABUSU olur 🙂

İKİZLER: Durağanlık… Ay o durmasın da, noolursa olsun :))) Durdu mu ölücek sanır… O yüzden bir İkizler abartmaya  başladığında ”az rahat ol, gevşe, bi huzur bul, bir ara ver” gibi sözler ilaç değil zehir etkisi yapar 🙂

YENGEÇ: Değişkenlikkkk! Ay ne demek ya bu böyle ikide bi bişey oluyo? Aaaaaaa :))))

ASLAN: Zayıf ve çaresiz görünmek… Haşmetmeapın yolda giderken kafasına afedersin saksı düşse, lönk diye bayılmak yerine bulabildiği ilk duvar ya da direkten destek alır veee etrafındakilere parmağıyla saksıyı göstererek ”toplayın şuncağızı… sonra da araştırın bakalım niye düşmüş” der :)))

BAŞAK: İşini şansa bırakmak ve aceleye getirilmek! Başak ölçülebilir ve adım adım tamamlanan süreçlerin insanıdır… Başağa işkence etmek istersen, onu kumarhane masasına oturt… Ya panik atak geçirir, ya da kanunları çiğnemek pahasına kağıt saymayı öğrenir :)))

TERAZİ: Sıradan bir hayat… Özellikle de rutin, ödülü çok cazip olmayan ve fazla emek isteyen bir iş yapmak… Terazinin içi bayılır… Zona çıkartır… Hatta o ılımlı, asil, zarif dediğimiz insan edepsize bağlar ve bir şekilde olay çıkartır! Yok yani bu kadar haksız bir işkenceye gelemez o aaaa :)))

AKREP: Hesap vermek! Akrep sorgulanmaktan nefret eder… Açık vermemek, önceden tahmin edilemeyen şekilde davranmak, onun güvenlik sisteminin en hassas bileşenidir. Bir kitap gibi okunduğunu fark etmek ise, onun için en ürkütücü durumdur. Yani naaptığını anlasanız da çaktırmayın yazıktır :)))

YAY: Engellenmek! Hiç umuru olmayan bir şey için ”olm bu sevdadan vazgeç” de ve Yay’ın nasıl gerildiğini seyret :))))

OĞLAK: Anlam verememek… Oğlak bir durumun adını koyunca, onun içinde yaşamanın ya da haysiyetiyle ölmenin, bir çaresini bulur. Ama ona tarifleyemediği ve nasıl baş etmesi gerektiğini çözemediği bir durum yarat… Programında ”boş vermek” özelliği yüklü olmadığı için Oğlak devreleri yakar! Ayyy gülemiyorum yaaa… ben de Oğlağım bak yazarken bilem bi fena oldum :))))

KOVA: Kusursuz ve mutlak görünen her şey… Yaw nasıl yani? Bi ufacık açık… itiraz edilecek bir nokta… Kova’nın zıpçıktılık yapacağı bir aralık da mı yok :))) Hade be! Kim tasarladı bunu? Yoksa bir başka Kova mı :))))

BALIK: Bir düşüncesinin ya da davranışının ardındaki mantığı açıklamak zorunda bırakılmak :))) Yaw şimdi naapsın yani… Her ileri sürdüğü fikir için bir izafiyet teoremi daha mı ispatlasın! Hem zaten ”açıkla” dedikten bir süre sonra bu deneyimi yaşamayı siz de istemezsiniz :)))))

7 Comments

 1. mukitika

  “..yolda giderken kafasına afedersin saksı düşse, lönk diye bayılmak yerine bulabildiği ilk duvar ya da direkten destek alır veee etrafındakilere parmağıyla saksıyı göstererek ”toplayın şuncağızı..”:))))) Sevgili Juno’m yine 12’den vurduuun :))
  yani böyle bir an yaşandı..hatta daha fenası..yoldan geçerken taksi virajı alıp geldi çarptı ben havaya uçtum ve yere düştüğümde yeniden toparlanıp yola devam ederken taksiye bir kez daha göz attım acaba bir skıntı oldu mu takside diye 🙂
  bu arada topallamak zorunda olsam da bunu farkettirmemeye çalışmak ise cabasıydı 🙂
  teşekkürler tekrar.
  gününüz güzel olsun..geceye ermek nasip olduğunda ise gecemiz de güzel olsun…sevgilerimle..

 2. özlem

  oğlum ikizler ve ben ona sürekli ” ”az rahat ol, gevşe, bi huzur bul, bir ara ver” evet hemen hemen ya böyle ya muadili sözlerle frenlemeye çalışırken şifa değil cefa olduğumu öğrenmiş oldum sayenizde 🙂 üstelik ay burcuda akrep ve ona ; ne yaptığını farketmediğimi mi sanıyorsun lafını o kadar çok söylüyorum ki …
  Allah’ım hep canımızı yaka yaka öğretiyorsun diyordum ha şöyle işte istediğim sadece bu, öğrenmenin bu türlüsüne bir ömür varım 🙂

 3. Eda

  yengeç ve yükselen balık tam isabet:). kıvrım kıvrım kıvranırım .. ay burcu nedir ben bi onu arastıriyim merak ettim…

 4. Işık Karaarslan

  Ben de oğlağım ve bu yoruma çook güldüm,yani artık gülebiliyorum çok şüküürr:)))))))

 5. lady fatosh

  hahahayyyy asc aslan bayıldım yorumuma juno
  arastırın o saksı neden dustu kopppptuuuuuummm 🙂
  RABBİM seni güldürsün emi juno o gulen yuzun hiççç solmasın(amin amin amin )
  sen mutluluk pınarısın bi damlan bile yeter şifaya aydınlanmaya junom benimmm :):)

 6. Blue

  zıpçıktılık anlamı nedir? ‘Görgüsüz ve fırsatçı birisi’’ yazmış TDK. Öylemiymişiz?!

  1. JUNO

   Hayır öyle değil 🙂 Ben o sözü biraz laf söz dinlemeyen, haylaz, her durumda bir haşaratlı icat eden biri gibi kullandım

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: