HAKKIMDA…

Yaşamın aktığı yönü tahmin etmek HİKMET’tir ve bu Yaratan’ın uhdesinde olan bir bilgidir. HİKMET’in tamamına erişmek mümkün değildir… Yine de yaşamın salınımları içinde bir yol haritası oluşturmak için Astroloji’yi kullanmak mümkündür.

Bana gelince… ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” ve güzel söze aracı olmayı seven bir hikaye anlatıcısıyım :)

Verdiğim servisler ve çalışma biçimim hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, junoastroloji@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

122 thoughts on “HAKKIMDA…

  1. Özellikle böyle bir ifadeyi tercih ettim. Yaptığım iş söz konusu olduğunda önemli olan yaşım, sosyal konumum veya geçmişim değil, yaklaşımım ya da bilgiyi uygularken kullandığım felsefedir! Kadın olmam dahi burada ikincil bir bilgi :) Saygılarımla…

   1. Giriş yazısını okur okumaz aynen bu dediklerinizi hissetmiştim. Wooww sadece işi ile ilgili bahsediyor ve kimliğinin bir önemi olmadığını bu anda ifade ediyordu yazınız.
    Gerçekten içten ve anlamlı. Teşekkürler… Saygılarımla.

  1. Takdir size aittir :) Bana saygıdan başka birşey düşmez… Yine de aynası iştir kişinin sözüne büyük saygım olduğunu söylemek isterim. Size huzurlu ve barış içinde bir hayat yolu dilerim!

  2. Bence sizin içe dönme vaktiniz gelmiş ;)
   Sadece bir öneri! Ben kimliğimi hatta CV mi ekte gönderebilirim. (4 sayfa sizi tatmin eder eminim)

 1. Akıcı olduğu kadar okunası metinler için sizi kutlarım. Konuyla ilgili yetkin bir ağız olduğunuz izlenimi edindim, bu da bu konuda eksikliği duyulan bir özellik. Takibinizde olacağım. Tekrar kutlarım. Sevgiler.

  1. Merhaba Zülal Hanım :)
   Astroloji astrologlar için yazılmamalı diye düşünüyorum! Amacımız yaşamın iniş çıkışları arasından kendimize bir yol bulabilmekse, bunun yolu kullandığımız yöntemlerin sadece birer ARAÇ olduğunu unutmamaktan geçiyor… Aslolan ise İŞE YARAMAK.
   Elimden geleni yapmaya ve en önemlisi kendim keyif aldığım şekilde yazmaya gayret ediyorum :) Sizin de keyif almanıza çok sevindim. Desteğiniz ve övgülerinizi için teşekkürler
   Sevgiler :)

 2. kendi halindeki güzel bayan yazılarınızı büyük bir zevkle okuyorum .içim rahatlıyor nedenini bilemiyorum . teşekkürler …

 3. estafurullah güzel bayan .güzelliğiniz yazılarınızdan bellidir. güzellikler .mutluluklar her daim yanınızda olsun .başarılarda beraberinde. kolay gelsin ben yarını bekleyim .)

 4. Hem teknik ayrıntılara ilgi duyan, astrolojiden az-çok anlayanlara hem de astrolojiyle ilgili hiç bilgisi olmayan ama gösterdiği ipuçlarını merakla takip edenlere hitap edebilen yazılarınızı zevkle okuyorum. Başarınızı bu özelliğiniz yanında, ve belki de daha çok, yazılarınızdan sızıp kalbimize akan samimiyetinize bağlıyorum. Selamlarımla..

  1. Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için! Samimiyetin karşısında durulamayacak tek güç olduğunu Don Kişot’tan daha iyi kim bilebilir :)
   Size bir parçayla selam vermek isterim

 5. Hakkımda bölümünde yaşınız veya sosyal konumunuz dışında bilgiyi uygularken kullandığınız felsefeyi nasıl bir eğitim sürecinden geçerek, kimlerden ve ne şekilde edindiğiniz ile ilgili daha detaylı bilgi vermenizi beklerdim. Böyle bir websitesi açıp, bu bilgiyi profesyonel bir şekilde danışmanlık vererek aktaran bir kişi danışanlarına ve okuyanlarına kendi donanımı hakkında daha net olmalıdır diye düşünüyorum. Merak ettiğim sizin fiziksel değil ama zihinsel sürecinizde hangi basamaklardan geçtiğiniz..Asıl mesleğiniz nedir? Astroloji eğitimine nasıl ve ne zaman kimlerle başladınız? Teşekkürler..

  1. Sevgili Deniz Hanım :)
   Öncelikle yazılarıma ilgi gösterip, yaptığım çalışmayı önemseyip, öneride bulunmayı arzu ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Aslına bakarsanız, burada fiziksel veya sosyal konumumla ilgili bir bilgi de yok :) Burada benim astrolojiye nasıl baktığım ve ne amaçla kullanmaya gayret ettiğim dışında hiçbir şey yok! Zira benim kendimi konumladığım yer biraz farklı… Dikkat ederseniz kendimi ”KENDİ HALİNDE BİR YILDIZ GÖZLEMCİSİ” olarak tanımlamayı uygun buldum. Yazdıklarım benden ötedir! Ben sadece bir gözlemci ve güzel söze aracı olmayı seven bir hikaye anlatıcısıyım. Bütün arzum da, yazdıklarımla okuyanlara NEREDEN GELDİKLERİNİ hatırlatmak ve kendi içlerinde yaptıkları sorgulamalara bir dost dokunuşuyla destek vermektir. Bilinmesinde bir kıymet olan – bence – herşey yazıların içinde var. Ben ise hiiiç önemli değilim;) Saygı ve sevgilerimle…

 6. İnsanı en çok da kendimi bilmeye olan ihtiyacımdan dolayı el yordamıyla başladığım astroloji yazıları,onlarca kitaplar,köşeler,web sitelerinden sonra diyebilirim ki şimdiye kadar karşılaştığım en eğlenceli en insanca ve en dikkat çekici yazılar bunlar. Evet tam da böylesine ihtiyaç vardı,ne eksik ne fazla.Yüreğe dokunabilen yazım diliniz için tebrik ediyorum,lütfen devam edin :)
  sevgiyle

 7. sevgili juno bir kaç yıldır astroloji eğitimi görüyorum. Harita yorumu yapabilmeme rağmen yazılarınızdaki tekniğin yanısıra insani duyguları ele alış biçiminiz çok etkileyici. Danışmanlığın yanısıra seminer vb çalışmalar yapıyormusunuz haberdar olmak isterim. Teşekkürler

  1. Özlem Hanım çok teşekkür ederim öven sözlerinize. Bunları bir astroloji yolcusundan duymak çok güzel. Ben pek öğretmenliğe syunan biri değilim… Anlatıcılığı seviyorum ;) Eğer tarzınızı bulmaksa dileğiniz, sanırım yapacağınız şey özenli bir hayat yolcusu ve bir hizmet sevdalısı olmaktır… Bazı şeyler sözlerle değil, yıllarla gelir :) Sevgi ve iyi dileklerimle…

 8. Yazılarınızdaki edebi hoşluk gözden kaçmıyor. Astroloji bilginiz ve yaptığınız öngörüler için aynısını söylemek zor. Güneş burcunuz nedir?

  1. Güzel yazıyorsun ama astrolojiden anlamıyorsun demişsiniz sanırım :) Eminim bu görüşü de dikkate almak isteyecek okurlar olacaktır. Yazdıklarıma değer verip yorum yapmayı arzu ettiğiniz için teşekkürler :)

 9. Her akşam gelip bugün ne yazdığınıza bakıyorum. Öyle güzel bir anlatımınız var ki sanki içimde kopan fırtınalara cevap veriyorsunuz. Üstelik yazılarınızı okurken paylaştığınız o güzel müzikleri dinlemek harika

  1. Teşekkür ederim bu düşüncenizi paylaştığınız için :) Yazdıklarımın iyi şeylere vesile olduğunu duymak çok güzel. Sevgilerimle :)

 10. çok tatlısınız, sabah gelir gelmez açtım sayfanızı, tek kelimeyle insanı tanımışsınız, yüreğimin teline dokunuyor yazdıklarınız, bir oğlak olarak evet bir iple sapı ayırıyım bu yeniayda dedim şimdi….

 11. Gayet ayrıntılı ve anlaşılır bir üslup ile yazmışsınız. Tebrik ediyorum. bundan sonra hep takip edeceğim.

 12. tek kelime ile HA-Rİ-KA-SI-NIZ :)
  kaç aydır her gün mutlaka yazılarınıız okuyorum, hem de büyük bir zevkle :)

 13. sizi çok sevdim,görmeden nasıl demeyin yüksek çekim gücü ..arkadaşın face’nde gördüm anında beğenip takipçiniz oldum..kendim lâl olup, her yazınızı paylaşasım var arkadaşlar kendi kişiliğini mi kaybettin demesin diye frenliyorum kendimi :) inanılmaz doyurucu bir mekan ..yok yok… sadece astroloji değil, sanki bir dost sohbeti gibi ..harikulade … sizi tanıdığıma çok memnun oldum : )

 14. merhabalar, size ulaşmam mümkün oldu ama konuşamadık, açıkçası skype kuramıyorum çünkü işyerinde engellenmiş, evimdede bilgisayarım yok, ancak hayat arkadşı ile ilgili danışmanlığınızı çok istiyorum, napabiliriz bana yardımcı olabilirmisiniz.

 15. Merhabalar..öncelikle harikasınız tam da ihtiyacımız olan herkeste olması gereken pozitifliğiniz muhteşem kutlarım ve teşekkür ediyorum..bugunlerde ülkem için cumhuriyet için medeniyet için çok endişeliyim rica etsem Türkiye nin durumunu haritasını sayfanızda yorumlayabilirmisiniz gelecekte neler olabilir….sevgiyle kalın

  1. Merhaba :)
   Çok sevgili Aslı… güveniniz için gönülden teşekkür ederim.
   Genellikle doğrudan politik yorumlar yapmaktan kaçınıyorum. Hayatta yollar ve ihtimaller vardır. Bir de mucizeler :) Ben tahmin edilemeyenlerin gücüne inanıyorum!
   Ama satır aralarında bütün yorumlarda genel duruma dair birşeyler de oluyor sanıyorum ;)
   Sevgilerimle…

 16. “Hayatta yollar ve ihtimaller vardır. Bir de mucizeler :) Ben tahmin edilemeyenlerin gücüne inanıyorum! ” bu sizin imzanız olmalı …satır aralarında, böyle ağır adımlarla ilerleyerek tanışacağım sizinle :) ve bir gün bu cümleyi “kendini kısaca tanıt” sorusuna yazabilecek hale gelmeyi diliyorum ..ve müsadenizle twittera not düşüyorum bir twetle ..

 17. Ben de yazılarını ilgiyle takip ediyorum, kalemine ve yüreğine sağlık… Juno’ cum hiç aylık ve yıllık burç yorumları yazmayı düşündün mü? Bazen insanoğlu öyle sabırsızlanıyor ki bi sonraki yazıyı beklemeye tahammül edemiyor malesef :( Ayrıca yıldız haritası da yorumluyor musun?

  1. Aylık yorum yerine oldukça ayrıntılı Yeniay ve DOlunay yorumları yazıyorum burçlar için… Bu da epey bi fikir veriyor diye düşünüyorum. Yıllık yoruma girişmedim şimdiye kadar :) Belki bu yeni senede denerim. Kişiye özel danışmanlık veriyorum yani yıldız haritası yorumluyorum. Arzu ederseniz junoastrology@gmail.com‘dan bana yazabilirsiniz. Sevgilerimle :)

 18. Astroloji konusu lise yıllarımdan beri ilgimi çekmiştir. Kendi yıldız haritamı yorumlamak için epey kitap/yazı okumuşluğum var. Gene de kendime önyargısız yaklaşmam henüz gerçekleşmedi kanımca:) Küçük bir bilgi saklı sanki ama ben onu göremiyorum.

  Yazılarınız çok farklı, hikaye anlatıcısı kısmı ilgimi çekti. Herkes neticede aynı hikayede kendine dair küçük bilgiyi arıyor.

  Doğum haritası yorumlama bilgileri için size yazdım ama mesajlar gönderilemiyor.

  Paylaşımlarınız için çok teşekkürler.

 19. En son üniversitede, öğrencilik yıllarımda burçlar hakkında okumuştum… yani uzun yıllar önce… sonra, bıraktım gitti … geçenlerde bir arkadaşım terazi ile ilgili yazınızı paylaşmış face de.. bir terazi olarak (yani doğal olarak ;)) merak ettim ve okudum … üstüne bir de Catherine Deneuve’ ün şarkısı gelince! Dayanamadım ! Araştırdım ve burdayım :) Burçlar bir yana, yazı stiliniz ve şarkılar bir harika! Tebrikler ! Tekrar burçları okuyorum ben :)

 20. Astrolojiyi geçtim ben sizin naif,huzur veren tarafınıza hayran kaldım.Yüreğinizle yorumluyorsunuz astrolojiyi.Bir şiir gibi akıyor burçlar kaleminizde.Yüreğinize sağlık.Sevgilerimle :)

 21. Ne kadar da güzel ifade etmişsiniz etiketlere takılmışlığımıza karşın duruşunuzu…Birçok astroloji sayfasında bulamadığım tadınızı sevdim.Dokunuşlarınızda kolaylıklar dilerim.

  1. Ahh ahh :)
   Ben yaptım ben ettim diye az parmak kaldırmadım zamanında :)))
   Hala da sinsi sinsi kendimi beğenmişliğim tutar mı tutar…
   Ne var ki zararından başka bir şeyini görmedim!
   Rabbim kalplerimizi temiz, gönüllerimizi açık, boynumuzu eğik tutmayı nasip etsin
   Hatırlatan dokunuşları da hayatımızdan eksik etmesin
   Sevgilerimle :)

 22. Merhaba Juno, yazılanları okudum, ekleyecek başkaca bir şeyim yok. ancak şunu belirtmeden de geçmek istemiyorum. Gerek yalın, gerek anlaşılır ve hatta gülümseten yorumlarınız beni çok etkiledi ancak “Yaradan” ve “hikmet” lafızları onikiden vurdu. Üstelik astrolojiyi bir yol haritası olarak görmeniz de cabası. tebrik ediyorum. sevgilerimle..

 23. Merhabalar Juno,
  Bir kaç aydır sizi takip etme şansına sahip oldum,bunun için can arkadaşım,dostum Selda’ya minnettarım,bugün benim doğum günüm,evet bir kovayım ve mucizelere hep inandım,sizi tanımak da benim için bir mucize,ben 3-4 aydır bir yolculuğun içinde savrulup duruyorum ve Allahım bana yardım etsin bazen başıma gelenleri doğru analiz edemediğimi ve heba ettiğimi düşünüyorum,bana yardımcı olabilir misiniz,
  Sağlıklı,huzurlu günler diliyorum,
  o.s:mail adresinize göndermeye çalıştım ama mümkün olmadı

 24. Sevgili Junocan, o kadar samimisin ki bir arkadaş gibisin ben de öyle resmi konuşamayacağım :) kalemin çok datlu ve yorumların her ne olursa olsun umudu ve yüzleşmeyi aşılıyor, insana cesaret veriyor. Merak ettiğim bir konu var. Astroloji profesörü değilim ama ay burcu diye bir oluşum görüyorum, sen bundan hiç bahsetmiyorsun. Çok mu önemsiz yoksa ben mi kaçırdım yazılar arasında? Cehaletimi bağışla:) Son olarak, “yuh artık yuh ” demeyeceksen bir sorum daha var:) Burcu ve yükseleni aynı olan bir kişi, bir de o bahsettiğim ay burcu da kendi burcu gibi ateş grubuysa, ateşler içinde yanmaktan nasıl kurtulabilir? (ki bu kişi ben olabilirim sanki :) Meali: Ya arkadaş bazen gri olmak istiyorum da, çok yoruluyor, uçlar arasında savruluyorum. Kısaca dengeye gelemiyorum, hani olur da gelirsem bile stabil kalamıyor hemen yine bir uca kayıyorum. Bahsettiğin öze güvenmek var ya. İşte O huzurun kendisi de….Kendimi, zihnimi bir türlü kontrol edemiyorum desem….Tımarhaneye yat demezsin değil mi? :) Çok konuştum ama bu zamanda samimi insan bulmak zor. İyi ki varsın. Karanlıkta alet çantadan feneri, aydınlıkta güneş gözlüğünü bulabilmen dileğiyle…

  1. :))))) Termostat düğmesi konmadan imal edilmiş bir seriden olduğunuzu anlıyorum
   Ve acınızı paylaşıyorum!
   Samimi dileklerinize gelince… sabırdan yana sıkıntılı biri için bunların ne kadar kıymetli olduğunu gayet iyi bilirim :)))
   Sevgilerimle

 25. yazım diliniz cok güzel.etkileyici ve ben manyak mıyım diye düşünenler için evet manyaksın ama bu da gecer tarzı yaklaşımınız
  sayesinde gayet rahatlatıcı.

 26. jUNOCUMMM ya nasssıııllll bi şeysin :))) Sıkılıyorum seni okuyorum, daralıyorum seni okuyorum, seviniyorum yine seni okurken buluyorum kendimi… Sevgimle.

 27. ifadelerinize hayranım ,böyle güzel yol gösteren lezzetli yazılar içinde minnettarım iyiki yazıyorsunuz hiç dert görmeyin emii.Ayrıcada yanlız değilim çok kalabalığız size hayran olanlarr

 28. Ay ne güzel bir astroloji sitesi diye giriyorum. Bir de ne göreyim yine yengeçlere geçirilmiş. Sanki biz zodyakın en ezik burcuymuşuz gibi davranmışsınız. Hatırlatırım Juno hanım: Leydi Diana da bir yengeçti, Dalai Lama da… Sonradan çok tepki aldığınızdan iyidir filan demişsiniz ama… Lütfen burcumuzu olduğu gibi yani daha havalı yansıtın!! Teşekkürler…

  1. :))))))))))
   Yengeçlerle ilgili yazdıklarımı pek güzel doğrulayan yorumunuz için gönülden teşekkür ederim SAYIN SEKSİ SERPİL

 29. Ama hakkınızı yemeyeyim çok hoş bir site olmuş. Astroloji bir sanat, bir öykü anlatıcılığı, çok ama çok ince bir iş ve siz bunu çok güzel yapmışsınız Juno Hanım. Bütün her şey döner dolaşır astrolojiye bağlanır. Bu gerçeği hazmetmiş astrologların olması muhteşem. Ama dediğim gibi hiçbir burcu kötülemek istemem ama yeri geliyor Koç gibi bir insandan dahi sevimlilikle bahsediyor, müptezelin önde gideni balıkları övüyorken bizim gibi anasına babasına saygılı, büyüklerini sayan küçüklerini seven güzel bir burcu küçümsemeniz hoş olmamış.. Ama dediğiniz gibi ve aynen anlattığınız gibi şeyler de oluyor, inkar edecek değilim… Benim ikizler bir arkadaşım var, geçen kafasının yarısını kazıtmış, neymiş efendim kalabalıklardan şu ara kendini ayrı hissediyormuş, bu hissi somutlaştırmak istemiş. İnsanlar yolda yürürken ona garip garip bakıyormuş bu çok hoşuna gitmiş. Yay bir eks aşkım vardı, metroya binmeyeyim marjinallik olsun diye Maslak’tan Taksim’e yayan giderdi. Yine Yay bir kız arkadaşım, oturmuş muhabbet ediyoruz, anında “Ben sıkıldım” diyerek keser o konuşmayı, kalkıp gider. Şu anki sevdiğim olan Kova erkeği vaktinin çoğunu milletvekillerine yasa tasarıları mail atarak geçirir. Şimdi de Metin Feyzioğlu’na “Siz muhalefetin sesi olamazsınız” demeye mitinge gitti. Allah ıslah etsin.

  Yani anlıyorum, devir kariyerist koçların, manyak yayların, müptezel balıkların devri. Bizim gibi anaokulu öğretmeni ayarında insanlar pek rağbet görmüyor. Ancak bir astrolog olarak siz bu ön yargıları güçlendireceğinize onları kırmalısınız sevgili Juno Hanım. Örneğin kimse “su burcu seksapelitesinden” bahsetmiyor. Oysaki biz yeri geliyor gerçekten seksi oluyoruz. Kendi reklamımı yapmak gibi oldu ama genel olarak bütün su burçları adına konuşuyorum. Tabi ki işinize karışmak veya yanlış anlaşılmak istemem. Sadece kişisel fikrimi belirteyim dedim. Sevgiler.

  1. Seks hakkında yazmadım daha :))))
   Yaw tamam seksisiniz
   Ama her burç bir şekilde seksidir ;)
   Bu arada feysbukta ”siteme akın düzenleyip bana Dalai Lama’nın da Yengeç olduğundan haberin var mı hanım” diyen Yengeç olarak sizden bahsettim :)))
   Hani söyliyim de aramızda sır olmasın!
   Kalbinizin temiz ve heyecanlı olduğunu düşünüyorum ;)
   Yükselen ne acep… İkizler filan mı?
   Samimi Sevgilerimle
   JUNO

 30. Troll gibi yüz bin kere yazdım ama bu arada gerçekten şu an ciddi yazacağım, siteniz muhteşem, astrolojik yazıların altına uygun müzikler filan of yani, yol haritası olarak gördüğünüz bu güzel ilgi alanında daha nice gözlemler dilerim, herkese de sitenizden bahsettim, dile getirdiğim şeyler daha önce çok insan tarafından dile getirilmiş ama olsun, bir yorum daha sizi sıkmaz herhalde, kısacası: çok muzip, çok ince, çok iyisiniz, HARİKASINIZ, DEVAM EDİN :D

 31. Merhaba.Ben sizi uzun zamandır takip ediyorum ,yazılarınızı okurken kendimi kaybediyorum gercekten cok hoş.Anlayabilecegimiz tarzda:) sizden bi konu hakkında yardım istiyorum nasıl ulasabilirim acaba? şimdiden tesekkür ederim ,yolunuz acık olsun

 32. Bazen kendinizi uçsuz bucaksiz bir çölde ya da etrafınızda gitgide daralan duvarlari olan bir odada çaresiz hissedersiniz. Böyle sıkışmışlık duygusu yaşadığınız bir anda gokyuzune dogru birakirsaniz cevabi, iste boyle kucaginiza gelir. Bu gece sizi kesfetmem bir tesadüf degildi. Bugun tum satirlarinizla aradigim cevaplari bulma gecesiydi. Sevgiler.

  1. Ne mutlu bize o zaman :)
   Seviliyoruz… Ve aslında hiç yalnız değiliz
   Vesile oluyoruz – bilerek bilmeden – birilerinin yolculuğuna

 33. Merhaba

  Sizi yeni farkettim ve oldukça güzel yazılarınız var. Özellikle kuzey güney düğümlere ilişkin yorumlarınız çk doğru. Yalnız orayı yarım bırakmışsınız. Diğer burçları da yazacak mısınız?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s