5 Ekim 2017, KOÇ Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi…

Jo Beer

5 Ekim 2017, KOÇ Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi…

5 Ekim 2017 günü, istanbul’a göre saat 21:40 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak.
Genel yorumlarda; ”Bu DOLUNAY’ın enerjisi, tıpkı bir doğum öncesinin sancılı olsa da umut ve vaat dolu halini sembolize ediyor.” demiştik.
Yazının tamamını okumayı arzu edenler için 5 Ekim 2017, KOÇ Burcu’nda DOLUNAY; Doğum Sancısı…
Burç ve Yükselen Burca göre yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ: Sizi ikili ilişkilerde, iş ve hayat kontratlarında, ortak enerjiler ile yeni bir hayat düzeni kurmak konusunda, eşik atlamaya teşvik edecek bir zaman dilimi… Uyum ve dengeyi bulmak için kendinize ve karşınızdakilere, arzularınız ve eğilimleriniz hakkında dürüst olmanız gerekir. Ortak bir yola gireceğiniz kişilerin beklentilerini de es geçmemeniz, dile dökülmesi için teşvik edici olmanız, baskıcı ya da aceleye getirici davranmamanız yerinde olur. Uyumlu zeminler yakalamak için, farklı bir yere taşınmak ya da yeni bir düzen, yeni bir yapılanma içine girmek ihtiyacı da duyabilirsiniz. Sürekli kendi beklentilerinizi dayatmadığınız, anlayışlı ve takdir edici olduğunuz zaman, ilişkilerin daha ılımlı yürüdüğünü fark edin. Sizin için uygun olmayan bir duruma sırf düzen bozulmasın diye eyvallah ediyor ama aslında mutlu olmuyorsanız, bu konuda dürüst olmaktan ve kendi yolunuzu çizmekten de çekinmeyin.
BOĞA veya Yükselen BOĞA: Görünürde sakin olsanız da, içinizde patlamaya hazır bir balonun varlığını hissediyor olabilirsiniz :)))  Hayat veya iş düzeninizi devam ettirmek için sineye çektiğiniz şeyler, sizi alttan alta huzursuz edebilir. Bu kadar hizmet etmeye gönüllü ya da uyumlu olmak istemiyor, sizi alttan alta ayar eden bazı konuları görmezden gelir gibi davranıyor olabilirsiniz. Ya da ters giden bir şey olduğunu bile bile, işaretleri yok sayma eğilimindesiniz. Tavsiyem; sorunu baskılamak yerine tanımlayın! Pasif agresiflik edip, olayların kendiliğinden patlamasına çanak tutmayın. Kurban psikolojisine girmek yerine, önceliklerinizi belirleyin. Hal ve gidiş sizi çok sıktıysa, anlamsız bir duruma eyvallah diyorsanız ve artık buna katlanmak istemiyorsanız katlanmayın! Yok öncelikleriniz bu duruma katlanmayı gerektiriyorsa, az sabredin patlamayın :)))  Görünürde sakin kalacam derken, alttan alta kendinize acıdığınız için, hasta filan da olabilirsiniz… Aman tikkat edin!
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bir gerilim, bir tuhaf yürek çırpışması var ki üzerinizde sormayın gitsin :))) Bir kumru gibi tatlı, bir aşk böceği gibi sevimli ve uyumlu olma, hoşnut olup hoşnut etme arzunuzla, ortalığı karıştırma, bir münasebetsiz çıkış yapıp ya da olmayacak bir risk alıp, durgun suyu bulandırma eğiliminiz birbiri ile çekişme halinde! Tavsiyem; uçlara savrulan duygularınızı güvenli bir ortalamaya çekin. Ne siz ”gerçek olamayacak kadar iyi” birisiniz ne de başkalarından öyle olmalarını talep edebilirsiniz. Öte yandan herşey zaten berbat olacak diye, kibriti çakıp Roma’yı yakan olmaya da gerek yok 😉 Ne çok geri çekilip sevimlilik muskası olmaya, ne de ”ezdiremem ulam ben kendimi!” diye edepsiz ve uyumsuz olmaya kalkmayın. Kusursuz mutluluk ile mutlak yıkım arasında uçmayın 🙂 Abartılı beklentilere girmek ya da feci öngörülerde bulunmak yerine, sorun çıkacağı belli olan işlere temkinli girmeyi, iyi niyetinizi de kaygılarınızı da açıkça ifade etmeyi deneyin.
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Bir yanınız kabuğunuza sığınıp uslu uslu oturmak isterken, öbür yanınız dünyayı fethetmek istiyor! Hadi hayırlısı :))) Yine size meydan okuyan sorumluluklar, yüksek beklentili ortamlar, başa çıkılması gereken görevler ile tatlı alışkanlıklar, güvenli yastıklar, kup kekler, aromalı çaylar, tembel uykular arasında sıkıştınız değil mi… Ah benim kıskaçlı bebelerim :))) Ah benim ne yardan ne serden geçemeyip, sonunda kriz geçiren gerilim yumaklarım :))) Tavsiyem; ABARTMAYIN! Yapmanız gerekenleri helecan ve hezeyan dalgalarına gömmeyin. Önce yüksek hedefler koyuyor. Sonra bunların düşüncesi ile elinizi ayağınıza karıştırıp, kendi kendinizi çaresizleştiriyor ve bu halinizi hiç bir şey yapmamak için bahane ediyorsunuz! Nedir şekerim konu? Neler yapılması gerekiyor? Listeleyin… Önceliklerinizi belirleyin… Teker teker, usul usul, işin içine fazla duygu karıştırmadan ve birini yaparken diğeri için kaygılanmadan tamamlayın. Bir bakacaksınız ki, her şey yoluna girmiş 😉
ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayaller Barcelona, ama gerçekler Mersin İdman Yurdu! İmkanlar kısıtlı… Eh zaten gayretiniz de az… O yüzden fikirleriniz, hevesleriniz ve idealleriniz ile tutumlarınız arasındaki uçurumu biraz daraltmanız şart 😉 Çoook şey yapmak isteyip de, sonra nasıl olsa bunlara erişemem diye gerisin geri oturmayı ve dost ahbap arasında kuru sıkı atarak avunmayı bırakın. Bütün mesele, elinizde olan kaynakları, maksimum sonuç elde etmek için nasıl değerlendirebileceğinizi bulmak. Siz olabilecek şeyler için titizlik, sabır ve kararlılık ile çaba gösterin bakalım… Belki bir sonraki kapı da, bu sayede önünüzde açılır 😉 Bu arada, çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi de biraz gözden geçirin. Yolunuzu ayırmanız veya hayatınızda tutmanız gerekenleri belirleyin. Ne herkesi kendi fikrinize ikna etmeye çalışın, ne de inanmadığınız halde onlara uyum sağlar gibi görünün. Ne başkalarına ne kendinize saygısızlık veya haksızlık etmeyin. Kavga etmeden de farklı olmak ve düşüncelerini ifade etmek, hatta küsmeden yolları ayırmak mümkündür 🙂
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Bir işe girmek, bir alış-verişi kabul etmek üzeresiniz… Ama kayba uğramaktan ya da durumun gerektirdiği performansı gösterememekten korkuyorsunuz. Eğer sevdiğiniz bir insanı, ya da size duyulan sevgiyi kaybetmemek için yapmak istemediğiniz bir fedakarlığa, ya da hazır olmadığınız bir anlaşmaya girmek üzereyseniz, dikkat edin. Sizi yönlendiren kaybetme korkusu, ya da birilerini memnun etme arzusu olduğu müddetçe, hata yaparsınız! Ne yapacaksanız, bunu sadece bu işin yapılması gerektiğine, bu emeğin verilmesi gerektiğine gönülden inandığınız ve bu yolda herşeyi göze almaya hazır olduğunuz için yapın. Eğer bir alışverişe girmek üzereyseniz, bir malınızı ya da sahip olduğunuz bir kaynağı birilerine verecekseniz, karşılığını hakkıyla aldığınızdan emin olun. Bu satış veya değiş-tokuşu neden yaptığınızı kendinize sorun. Amacınızı unutmayın. Tercihinizin sonradan sizi mutsuz edip etmeyeceğini de iyice düşünün.
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Size talepkar ve belki de biraz sert gelen ortamlara, insanlara ve ilişkilere uyum sağlamaya çalıştığınız bir dönemdesiniz… Kurmak istediğiniz bağların, yaptığınız anlaşmaların, size meydan okuyan, zora koşan, sizi rahatınızdan feragat etmeye zorlayan bir yanı var. Bir gönül bağı, bir evlilik ya da bir iş anlaşması, sizi alıştığınız konfor alanından, aidiyetlerinizden, ya da bugüne dek benimsediğiniz yaşam biçiminden ayrılma noktasına getirebilir. Ya da siz durumu tehditkar görüyor, bu yüzden de teslimiyetçi olmak ile aşırı talepkar olmak arasında gidip geliyor olabilirsiniz! Her halükarda, eğer yaşam biçiminizi değiştirecekseniz, neye EVET dediğinizi iyice ölçüp tartın ve değer ise bunu yapın. Eğer bir taşınma planlıyorsanız, alış veriş ya da kontrat yapacağınız kişi ile uzlaşmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. Karşınızdakilerin size önerdikleri ile sizden istedikleri arasında denge olup olmadığına dikkat edin. Uymak istemediğiniz şeylere şimdi evet deyip, sonradan pişman olmayın. Beklentilerinizi iyice tanımlayın ve karşınızdakilere de açık ifade edin.
AKREP veya Yükselen AKREP:  Hayatınızda var olmasını istediğiniz düzeni ve bunun için fedakarlık etme kapasitenizi dengelemeniz gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Yapmak istediğiniz çok şey var… Ama eliniz kolunuz biraz bağlı! İstediklerinizi yapma aşamasına geçmeden önce, beklemeniz, sabretmeniz gereken bir süre, ya da yerine getirmeniz gereken başka yükümlülükler var. Belki kaygılarınız, ya da bazı ilişkilere veya insanlara zarar verme ihtimali, sizi alıkoyuyor. Ya da size beklediğiniz desteği vermeyen, engel olan, uzlaşmaya yanaşmayan insanlarla bir aradasınız ve bu durum fazladan yorulmanıza neden oluyor. Sizin için çalışan insanlar, ya da sizin altınızda görev yapanlar ile ilişkilerinizi düzenleyin. Eğer beklentilerinizi karşılamayan kişiler ise, bunun önlemini alın. Ya sorumlulukları yeniden dağıtın, ya da değişikliği göze alın. Eğer sizden çok fazla şey beklenen bir ortamda çalışıyorsanız, amaçlarınızı unutmayın! Kendinizi boşuna feda etmeyin ama biraz sabırla hayata geçirebileceğiniz planları da riske atmayın.
YAY veya Yükselen YAY: Her şey güzel olsun diye neyi göze almaya, ne kadar ileri gitmeye hazırsınız? Arzu ettiğiniz şeylerin size maddi manevi ne getirip ne götüreceğini iyi ölçtünüz mü? Konu aşk ise… Onu elde tutmak için göze alacaklarınız, ileride hem değer verdiğiniz başka şeyleri hem de eninde sonunda aşkı kaybetmenize yol açar mı? Konu heyecan veren bir proje, ya da heves ettiğiniz bir girişim ise, sırf kulağa hoş geldiği için fazla riske giriyor olabilir misiniz? ”Sen de sırf soru soruyon, ama bi yol göstermiyon!” diyorsanız :))) Tavsiyem; mantıklı olun ve kontrolü elden bırakmayın. Fazla gevşediğiniz ve ”bakarız nasıl olsa bir çaresine” kafasıyla davrandığınız zaman, olayların nereye vardığını biliyorsunuz 😉 Atacağınız adımların getiri ve götürüsünü iyi hesaplayın. Abartılı hevesler, aşırı vericilikler, boyunuzu aşan harcamalar filan… Şu sıra elinizde olanları da zora sokar. Almak istediğiniz sonucu getirmeyecek işe bulaşmayın. Temkinli ve tutarlı olmayı unutmayın.
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Herkes size güveniyor, ama siz kimseye tam güvenemiyorsunuz :))) Sizden çok şey bekleniyor, ama siz kendinizi hiç bir yere tam ait hissetmiyorsunuz! Ya da sorumluluklarınız sizin tam bir huzur ve rahat bulmanıza mani oluyor…. Bu nedenle oradan oraya koşturup duruyor, bir türlü gevşeyip dinlenemiyor olabilirsiniz. İş ve seyahat planlarınızı özenle yapın. Zira yoğun talep nedeniyle akışı yönetmekte zorlanabilirsiniz. Yapacağınız bazı iş anlaşmaları, ya da üstleneceğiniz bazı sorumluluklar, gerilmenize neden olabilir veya aile düzeninizi zora sokabilir. Bazı görevleri yerine getirmek için yeni bir yaşam biçimi planlamak zorunda kalabilirsiniz. İsterseniz titiz bir düzenleme ile bunların hepsini yoluna koyarsınız 😉 Ama kendinizi her şeyin altından kalkmak ya da herşeyi kontrol altında tutmak zorunda hissedip, sonra telef olma ihtimaliniz de var. Arada bir YORULDUM veya YAPAMAM demeyi kendinize çok görmeyin :)))
KOVA veya Yükselen KOVA:  Bilinçli hareket etmeniz, net olmanız, kimsenin kafasını karıştırmamanız gereken bir dönemdesiniz. Ama sizin kafanız accık dağınık :))) İlle mükemmel olsun, ille tam istediğiniz gibi olsun diye, o seçenekle bu seçenek arasında gönül gezdirirken, uygun zamanı ve kıvamı kaçırmamaya, çok ileri gideyim derken tökezleyip düşmemeye, idealist olayım derken beceriksiz olmamaya tikkat edin! Eğitim veya seyahat planları yapmaya yatkın olduğunuz bir dönemdesiniz. Ne istediğinizi ve amacınıza nasıl ulaşacağınızı titizlikle hesaplayın. Çerçevesi tam çizilmemiş, ya da nasıl hayata geçirileceği netleşmemiş düşünceleriniz için, acele adımlar atmaya, iddialı çıkışlar yapmaya kalkmayın. Girişimlerinizi ve taleplerinizi gerçekçi analizlere, somut göstergelere dayandırın. Başkalarının kaynaklarını kullanacaksanız, destek alacağınız kişilerin kapasitesini iyi anlayın. Uzlaşmanız, anlaşmanız, iletişim kurmanız gereken insanlar varsa, düşüncelerinizi sert ifade etmemeye, kendinizi göstermek, dikkat çekmek için, ürkütücü olmamaya ya da insanları acele ettirmemeye de özen gösterin. Yine ayar verdim dimi :))) Valla sizi sevdiğim için!
BALIK veya Yükselen BALIK: İddialı, dikkat çekici, motivasyonu yüksek olduğunuz bir dönemdesiniz 🙂 Yeteneklerinizi sergilemekten de, taleplerinizi dile getirmekten de çekinmiyorsunuz. Karşınıza sizi hayat akışınızı değiştirmeye zorlayacak bazı teklifler gelebilir. Ancak bunların size ne getirip ne götüreceğini iyi hesaplayın. İşbirliği yapacağınız, anlaşma imzalayacağınız kişileri titizlikle değerlendirin. Değmeyecek işbirliklerine sırf geri adım atmamak için girmeyin. Sizden istenen bir iş varsa, karşılığını alabileceğinizden emin olun. Bir mal ya da hizmet alacaksanız, değerini iyice sorgulayın, acele karar vermeyin. Eğer bir yatırım için kredi veya dış kaynak kullanacaksanız, planlarınızı iyi yaptığınızdan, aşırı bir riske girmediğinizden emin olun. Eğer davalık bir işiniz varsa, bazı haklarınızın peşine düşmeniz gerekiyorsa, bu dönemi değerlendirin. Ancak avukatınızı, danışacağınız kişileri iyi seçin. Taleplerinizde net ve hakkaniyetli olun.

0 Comment

 1. Ah Juno, hep nokta atışı yapıyorsun o yüzden bazen okumuyorum seni. Seviliyorsun..

  1. JUNO

   :))))

 2. Sare

  Juno Merhaba
  Ben bir teraziyim partnerim ise bir boğa erkeği. Çok ikilemde bırakıyor beni. Hem güven veriyor hem vermiyor. Bir yakın bir mesafeli davranıyor. Ne yapmalıyım?

  1. JUNO

   Kuzum ne yaptığını bilen birini bul bence ya 🙂

 3. Pirana

  selam juno,
  ben bi kocum yukselenim de koc, erkek arkadasim ise oglak.su donem tam da dedigin gibi dogum sancisi misali, gerim gerim geriliyoruz; patliyoruz.aslinda uzun zamandir gercekten sirf duzen bozulmasin diye eyvallah ediyor, duzen koruyuculugu yapiyordum.ama tukendim.galiba kendi yoluma dogru kaykilacagim.yazdiklarin tesaduf uzerine bu okuduklarim gercek bir isaret mi acaba…
  cok doluydum, ben de sana yazdim.
  hoscakal.

  1. JUNO

   Sorun yaşamanıza üzüldüm… Maalesef böyle bir cevabı bir dolunay yorumu üzerinden veremem. Umarın hakkınızda iyi olacak çözümü bulursunuz. Sevgiler

 4. Yiğit

  Kovalar hakkında yazdıklarını beğenmiyorum. Neden bu kadar önyargılısın ki?

  1. JUNO

   Severim ben Kova 🙂 önyargılı değilim. Eğer bu tür sorunlar yaşamıyorsanız yolunuza ferah ferah devam edin. Hiiiç bana takılmayın 🙂 Sevgiler

 5. Powaqa

  Öyle enteresan zamanlarda yazılarınızla karşılasıyorum ki… Her iki türlüde ilaç gibi geliyorsunuz 🙂 teşekkürler

  1. JUNO

   Ne mutlu bana…

 6. Lili

  Öyle guzel noktalara değinmişsiniz ki takdir edemeden duramadim…ben bir yay’im yukselenim ise balik ? 1,5 senelik iliskim olan adam ise yengec burcu,1 aydir neredeyse ayriyiz…sence gelecek vaad ediyor muyuz ileriki aylarda?kendisi ayrilmak istedi birden bire maalesef…

  1. JUNO

   Bir adam ben sana göre değilim diyorsa inanmak lazım! Size göre değildir 🙂 Ama bu hayat bilgisi… Astrolojki yorum için iki kişinin burcunu bilmek çok yetersiz. Sevgiler

 7. Sule Baltaci

  Merhaba Juno hanım,
  Bir sorum olacak Jüpiter akrebe geçiyor ve hemen hemen herkes olumlu etkileniyor. Peki güneş ve yükseleni balık biri olarak Jüpiter’im retro ve kova evindeyse kötümü etkilenirim? Tabi cvp vermek zorunda değilsiniz sadece sizi uzun zamandır takip eden biri olarak bu olumlu açının etkisini merak ettim☺️
  Teşekkürler
  Sule

  iOS için Outlook uygulamasını edinin
  ________________________________

  1. JUNO

   Merhaba 🙂 Jüpiter Akrepte yazısı yazacağım zaten 🙂

   1. JUNO

    Bu arada Jüpiter’in Akrep’e geçmesi ile sizin Jüpiterininizn kovada olmasını birbirine bağlamayın! Bağımsız olarak okuyun. Astroloji tekniği öğye işlemez :)))

 8. Arzu

  Bunlar şu ana kadar okuduğum en tutarlı ve doğru yorumlar. Günlük burç yorumlarınız yok mu? Üctetli üyelikle fln? Bir de online analizler yapabiliyo musunuz kişiye özel?

  1. JUNO

   Günlük burç yorumu yapmıyorum. Kişiye özel çalışma yapıyorum. junoastroloji@gmail.com dan mesaj atarsanız detayları paylaşırım.

 9. ayşenur

  Ya şaka mısın Juno 🙁 ben kovayım yükselenim akrep,eşim yay’a yay.. Çok önemli bir haber bekliyoruz ikimizde aynı şirkette çalışıyoruz,gelecek habere göre iş değişikliği yapacağız. Jüpiter akrep burcuna geçiyor,şans benden yana gibi görülüyor fakat bekliyorum.Geçen haftadan beri ikilemde kaldık,kesin gibi herşey tamam fakat o en son gelecek habere bağlıyız. Bir heveslendik geçen hafta fakat bu hafta öyle beklemedeyiz.. Yazdıkların çok tutuyor,başarılarının devamını dilerim 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: