4 Haziran Dolunay ve Yarım Ay Tutulması – Değerler Değişince Davranışlar da Değişir…

4 Haziran Dolunay ve Yarım Ay Tutulması – Değerler Değişince Davranışlar da Değişir…

4 Haziran Dolunay ve Yarım Ay Tutulması – Değerler Değişince Davranışlar da Değişir…

Dolunay, Yarım Ay Tutulması (Strawberry Moon – Çilek Ay) ile birlikte gerçekleşiyor bu defa… Herşeyi bir yana şu nefis ‘’Strawberry Moon’’ tanımı insanı öldürmeye yeter J
 
Yoğun bir enerji bekliyor bizi… Dolunay tutulurken, onun tam karşısına dikilen Güneş, Retro Venüs ve Merkür ile kavuşum yapıyor. Duygularımız ve değerlerimiz çatışacak yine… Eski önkabullerimize ve sıkı sıkıya tutunduğumuz kalıplarımıza meydan okuyan birşeyler olacak hayatımızda. Aynı anda Merkür ile tam üçgen halinde olan Retro Satürn, bizi geçmişten bugüne yaşadıklarımızı alt alta koyup, bir çıkarım yapmaya  teşvik edecek. Aynı gün içinde önce durağan hale gelen Neptün, retro hareketine başlayacak ve 6 Haziran sabahı Büyük Venüs Geçişi yaşanacak!
 
Şefkate çağıracak gökler bizi… şehvete, şiddete, rekabete, hiddete, sahip olma ve tüketme arzusuna yani ‘’kan kırmızı’’ya değil, naif hatta çok sevdiğim bir tabirle ‘’sabi ‘’, taze, iç açan, gönüllere ferahlık veren ‘’çilek pembesi’’ne çağıracak…

 
Sev deyince sevmeyi, ver deyince vermeyi, affet deyince affetmeyi, paylaş deyince paylaşmayı bilmediğimiz için de, derslerimiz olacaaakkk J Kalbimizin etrafına ördüğümüz duvarları kıran, içeri ışık sızsın diye bizi uyaran dersler… Görmek, öğrenmek ve hayata geçirmek nasip ola…
 

Dolunay ve Yarım Ay Tutulması Burçları ve Yükselen Burçları Nasıl Etkileyecek?

KOÇ ve Yükselen KOÇ: Vicdani meydan okumalar bekliyor Koç’ları… Onları yakın çevreleriyle iletişimlerinde tutum değişikliğine sevkeden gelişmeler yaşayacaklar. Belki ani bir popülerlik, çok önemli bir iletişim fırsatı elde edip, bunu nasıl değerlendirdikleri ile sınanacaklar. Kişisel etikleri ile ters düşmemeye dikkat etmeleri gerekecek. Eğer  Belki de ani bir iletişim krizinin orta yerinde bırakacak ve ‘’empati kurmadan buradan çıkış yok’’  diyecek evren onlara… Söz vermeleri, gönül almaları, dile gelmeleri, hesap vermeleri, günah çıkartmaları, yani ‘’diğerleri’’ne doğru yapıcı bir adım atmaları gerekecek. Bu sınavı samimiyetlerini koruyarak ve etraflarındaki insanların da hak ve çıkarlarını gözeterek geçmek, hem maddi hem de manevi doyumlar getirecek onlara.
 
BOĞA ve Yükselen BOĞA: Kendi kazançlarının karşısına başkalarının kazançlarını koyup, bir muhasabe yapacak Boğa’lar… Yıldızlarının parlaması karşılığında, birilerinin zarar görme, kullanılma, haksızlığa uğrama, gölgede bırakılma ihtimalini dikkate almaları gerekecek. Nefsin yücelmesi, gururun okşanması, cebin genişlemesi, namın yürümesi dünyevi kazanımdır… Ama yüceldiğimizi sanırken, gözden ve gönülden düşmek de büyük egoların bildik tuzağıdır. Kötüye kullandığınız bütün maddi ve manevi kaynaklar sizi er geç yarı yolda bırakır ve çıkar sağlayayım derken, elinizde olanı da yitirdiğinizi görebilirsiniz.  Başkalarına karşı sorumluluklarınızı yerine getirmeyi de, kendi değerinizin bir parçası olarak görmeyi ve hakkını vermeyi unutmayın. Yoksa çok başınız ağrıyabilir yolda giderken!
 
İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: ‘’Ben herşeyin en iyisini hakediyorum!’’ Bu aralar böyle bir ruh halinde olmanız mümkündür. Hakettiğinizi düşündüğünüz ‘’iyi’’nin size işbirlikleri ve gönül birlikleri aracılığıyla gelmesini ummanız, kurmuş olduğunuz ilişkilere ‘’Benim mutluluğuma  ne kadar hizmet ediyor?’’ diye bakmanız, iyi gelmeyeni değiştirmek ya da devreden çıkartmak, iyi gelene yönelmek arzusunu yoğun olarak duymanız beklenir. Alacağınız kararların ‘’sizin beklenti ve çıkarlarınıza’’ hizmet etmesinden öte, dengeli ve hakkaniyetli olmasına dikkat etmek ise bu dönemde en fazla dikkat etmeniz gereken konudur. Bitirmeye karar verdiğiniz ilişkilerde adil olmak, yeni başlangıçları ise beklentisiz ve dürüst yapabilmeye dikkat edin. Aksi takdirde kazançlı görüp yatırım yaptığınız ilişkiler, sizi ummadığınız kayıplara sürükleyebilir.
 
YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ: Bu devrede hissedeceğiniz bedensel ve duygusal zaafiyetlere dikkat edin! Hepsinin temelinde bitirilmemiş hesaplar olduğunu göreceksiniz. Yüzeysel yöntemlerle çözümlemeye veya geçiştirmeye çalışmış olduğunuz bütün sorunlar görünür hale gelecektir. Biliçaltınız da çok hareketli olacak ve sizi kendinizle yüzleşmeniz konusunda yoğun olarak uyaracak. Sağlığınız, gündelik yaşamınızın düzeni, işiniz ya da basitçe kendiniz için kaygılanmaya başlayabilirsiniz. Kaygılarınızı abartmak yerine, ihmal ettiğiniz meselelere kökten bir çözüm getirmeye gayret edin. Birçok rahatsızlığın temelinde, geçiştirilmiş, bastırılmış, arka plana itilmiş, sürüncemede bırakılmış konuların olduğunu göreceksiniz. Bu dönemde su yüzüne çıkmaları, temiz başlangıçlar yapmanız için size fırsat verecek.
 
ASLAN ve Yükselen ASLAN: Aslanlar için karar dönemi! Hayatınız konusunda önemli kararlar almak zorunda olduğunuzun farkındasınız. Hayalkırıklıklarınız, özlemleriniz, hevesleriniz, tercihleriniz dağ gibi önünüze yığılmış durumda… İnat ve ihtiras haline getirdiğiniz şeylere tırnaklarınızı geçirmek size ne kazandırdı düşünün bakalım. ‘’Aslan geri adım atmaz’’ ya da ‘’Kimsenin bana bunu yapmasına izin veremem!’’tarzında boş gurur cümleleri  beyninizde çın çın ötse de, zaman kendinizle yüzleşme zamanı. Küsüp kendinizle ya da başkalarıyla sonuçsuz kavgalara mı gireceksiniz? Önünüze yığılan tepenin içinden gereksiz ve anlamsız olanları ayıklamak, geride kalan önemli ve öncelikli konuları ise mantıklı kararlarla hayata geçirmek için bir adım mı atacaksınız? Sizce hangisi daha fazla cesaret gerektiriyor Sevgili Aslan J
 
BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Bu aralar herkes size bir sorumluluk vermek için peşinizden koşuyor… Çevrenin beklentisi yüksek. Siz de zaten bir çıkış yapmak hevesi içindesiniz. Ancak önce eski ve eksik işlerinizi bitirin, ihmal ettiğiniz sorumlulukları yerine getirin. Aksi takdirde yeni gelecek sorumlulukların altında ezilebilirsiniz. Bu aralar siz bütün dikkatinizi iş hayatınız ve sosyal konumunuza çevirmek isterken, ailevi meselelerin ve özel hayata dair iniş çıkışların sizi aşağı çekmesi de olası… Özel alanımız bizim kökümüzdür. O kökü temiz ve canlı tuttuğumuzda, dallarımızı göğe yükseltmemiz daha kolaydır. Ancak kökümüzü beslemekten ziyade, ona zarar veren ilişki ve düşünce biçimlerine saplandıysak, bunları farkedip ayıklamak da yine bize düşer.
 
TERAZİ ve Yükselen TERAZİ: Bu aralar aklınız firarda… Zaten bir ayağınız da dışarda! Tutmasınlar gideyim der gibi bir ruh hali içindesiniz. Zira yakın çevrenizle ilişkiler tatminkar değil. İçinde devamlı olarak bulunduğunuz ortamların üzerinizde oluşturduğu gerginliği ya da çatışmaları, yeni ufuklara açılarak arkaya atmak eğilimindesiniz. Ancak Kavafis güzel dizelerinde şöyle der: ‘’Yeni bir ülke bulamazsın. Başka bir şehir bulamazsın. Bu şehir arkandan gelecektir.’’ Çünki gittiğimiz her yere kendimizi de götürüyoruz. Ufkunuzu açacak olan şey ise yeni insanlar, yeni çevreler, yeni deneyimlerden ziyade, yaşamınıza dair  yeni bakış açıları ve yeni tutumlar geliştirmek olacaktır! Yaşam size bu aralar yeni ufukların önünü açsa da, yaşayacaklarınız sayesinde öğreneceğiniz şey, geçmişte neyi daha farklı yapmış olmanız gerektiğinden başka bir şey değildir.
 
AKREP ve Yükselen AKREP: Bu aralar enerji ve kaynak kullanımınıza dikkat! Elinizde olanlarla ilgili yaşayacağınız eksiklikleri veya tatminsizlikleri, dışarıdan kapatmaya çalışmak eğilimi duyabilirsiniz. Ama abartılı ve düşüncesiz olmamaya çok dikkat etmeniz gereken bir zaman geçireceksiniz. Fazla eğlenmek, fazla yiyip içmek, başkalarının sunduğu imkanları fazla rahat kullanmak geçici bir rahatlama sağlasa da, uzun vadedeki yansımaları olumlu olmayabilir. Zamanınızı, prestijinizi, sağlığınızı ya da sizi gerçek anlamda besleyen değerleri tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Kredi almak, borç almak gibi niyetleriniz varsa, lütfen bunun getireceği yükümülükleri iyi hesap edin. Cinsel hayatınızla ilgili de temkinli olmanızda fayda vardır! Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz… Eğer değer verdiğiniz bir ilişkinin sizde oluşturduğu kırgınlıkları, içi boş maceralarla aşmaya çalışıyorsanız, bunun da bir süre sonra anlamsız hatta riskli olduğunu farkedebilirsiniz!
 
YAY ve Yükselen YAY: Birliktelikler bu ara en sevdiğiniz oyun sahnesi olabilir. Yakın ilişkilerinizde, evlilik veya kalıcı partnerlik ilişkileinizde, iş ortaklıklarınızda, dramatik çıkışlar yapmaya, borunuzu öttürmeye, kendiniz yazıp rolleri de isteidğiniz gibi dağıtmaya pek yatkınsınız. Ancak, yeni çıkışlar yapmaya çalışırken eski hataların ayağınıza takıldığını, imajınızın sandığınız kadar yüksek olmadığını görüp hayrete düşebilirsiniz! Kendimizde hissettiğimiz eksiklikleri, başkalarıyla kapatamayız… Özellikle de bu ilişkilerde alış-veriş prensiplerine özen göstermeksizin davrandıysak! Öz-güvenin ve değerli bir insan olmanın ayırt edici bir göstergesi de başkalarına saygılı olmayı ihmal etmemektir. İlişkilerimizde sadece kendimizi güçlendirmek adına davrandığımızda, güven ve onay alma sorunları bizi besleyen insanlarla aramızda da baş gösterecektir.
 
OĞLAK ve Yükselen OĞLAK: Bu aralar Oğlakların iç dünyaları karışık! Alttan gelen dalgalar, dikkatlerini dağıtmakta ve onları her zamanki kadar özenli ve gayretli olmaktan alakoymakta. Belirsiz tavırlara, kaçamaklara, geçiştirmelere yatkınsınız. Hatta bedeniniz bile tutumlarınızı size geri yansıtır gibi, sizi yarı yolda bırakmakta. Bünyeniz her zamankinden daha hassas ve hastalıklara yatkınsınız. Toparlanın! Kaygılarınız, iç hesaplaşmalarınız, bastırdığınız korkular, özlemler sizi iç sularınıza doğru çekiyor değil mi? Elbette onlarla yüzleşin ve kendinize tamamlamanız gereken değişimleri yapmak, arayışlarınızın geldiği yeri ve aldığınız sonuçları tartışmak için zaman ayırın. Ama yapmanız gerekenleri de ihmal etmeyin. Ve en önemlisi, somut seçimler ve somut tavırlar ortaya koymadığınız sürece kendinizden hoşnut olamayacağınızı bilin. Zira ‘’Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz!’’
 
KOVA ve Yükselen KOVA: ‘’Bıktım başkalarını düşünmekten! Biraz da bencil olmak istiyorum…’’ dediğinizi duyar gibiyim. Kendi hedeflerinize odaklanmak, kendi keyfinizce davranmak, kendi yıldızınızın peşini kovalamak, yeni yepyeni birşeyler yapmak, enerjinizi tazelemek ve yaşamın keyfini çıkartmak istiyorsunuz.  Zaten kendinizi adadığınız insanlar ve amaçlar da sizi epeyce hayal kırıklığına uğrattılar ve beklentileriyle boğmaya başladılar… Hımm, evet burada biraz duralım! Siz amaçlarınıza ya da ortak hedefler için çalıştığınız insanlarla ilişkilerinize ‘’hizmet’’ olarak mı bakmıştınız? Yoksa sizin kendinizden hoşnut olmanızı sağlayan, kişisel tatmininize vesile olan araçlar olarak mı? Acaba burada iki bileşenin bir dengesini tutturamamak, ya da uygun olmayan mecralara uygun olmayan beklentilerle yaklaşmış olmak gibi bir sorun yaşıyor olabilirmisiniz? Öte yandan, artık sizi sıkan bağları geçmişte nasıl şekillendirdiğinizi biraz sorgulayın. Zamanında onları kişisel amaçlarınız için kullandığınızdan dolayı, şimdi hoşunuza gitmeyen beklentilerle karşılaşıyor olabilir misiniz?
 
BALIK ve Yükselen BALIK:  Bu aralar iç dünyanızda renkli sinemaskop filmler oynanıyor değil mi? Güven arayışınız had safhada… Tanıdık, huzurlu, sarıp sarmalayan, sizi kendinizden bile koruyan bir örtünün altına, neredeyse ana rahmi sakinliğine çekilmek arzusu içindesiniz. Bunun nedeni, büyük ihtimalle dış dünyada yaşadığınız bozgunların oluşturduğu korku. Beklentileriniz karşılanmadı ya da siz kendi arzu ettiğiniz performansı çıkartamadınız. Bu nedenle daha fazla çaba göstermek yerine, küsmek ve içe çekilmek arzusundasınız. Dinlenin öyleyse… Ailenizle yakınlaşın. Sizi sevdiğinden emin olduğunuz, tanıdık enerjilerle kaynaşın. Ama unutmayın, evin ateşini canlı, içini sıcak ve sevgi dolu tutan, içinde yaşayanların onu ayakta tutmak adına gösterdikleri gayrettir. Şimdi yaşadığınız kırgınlıkların nedeni, zamanında göstediğiniz ihmalkarlıklardır. Bununla yüzleşin ve yaşamınızın sorumluluğunu üstlenin. O zaman iç dünyanız daima sizin için güvenli bir ev olarak kalacaktır. 

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: