2 Ekim 2020 KOÇ Burcunda Dolunay’ın Burçlara Etkisi

b0502818de70f7167b4a488b4d970d14

2 Ekim 2020 KOÇ Burcunda Dolunay’ın Burçlara Etkisi

Resim: Tisja Damen

2 Ekim 2020 günü İstanbul’a göre 00:05’de DOLUNAY adını verdiğimiz AY – Güneş kavuşumu tam halini alıyor. Genel yorumda: ‘’Güçsüz görünme kaygısı ve kendimizi ispat etme güdüsü ile sınanacağımız bir zaman!’’ demiştik.

Burcunuz ve Yükselen Burcunuz için okumanızı tavsiye ettiğim yorumlara gelince;

KOÇ ya da Yükselen KOÇ: Üzerinize aldığınız sorumluluklarla sınanacağınız bir zaman. Yetersiz olma korkusu, suçlanma kaygısı, göz ardı edilme endişesi ile gerilebilirsiniz. Otorite kurmaya çalışırken ayarı kaçırmamak ya da sizin üzerinizde otorite kurmak isteyenlerle makul zeminler yakalamak konusunda çalışmanız gerekebilir. Uzlaşmayı ve ortak bir çözüm üretmeyi gerektiren ortamlarda kaldığınızda, ‘’Vayy bu bana nasıl yapılır!’’ diye fazla yükselip, sert gövde gösterilerine meyletmek sizi haklıyken haksız duruma getirebilir. Size ılımlı ve anlayışlı davranan kişilerin sabrını fazla sınamamak konusunda özellikle dikkatli olmanız yerinde olur. Zira adaletin kefesini bozmak size olumlu geri dönmeyecektir. Sorun olan yerde suç ve suçlu aramak ya da kaçmak yerine çözüm ararsanız gücünüz pekişecektir.

BOĞA ya da Yükselen BOĞA: Yetkilerinizin elinizden alındığını, fazla baskı gördüğünüzü ya da bir durum karşısında eli kolu bağlı bir hale geldiğinizi düşünebilirsiniz. Güvende kalmak ya da güvenilir olmak için kabul etmek istemediğiniz şeylere eyvallah demek ile bir düzeni, bir işi, bir akışı terk etmek arasında gidip gelmeniz de söz konusu olabilir. Sevilmeme, onaylanmama korkusunun sizi boğmasına izin vermeyin. Ya da pohpohlanma ve gaza getirilme yüzünden ya da birilerine ne kadar şahane biri olduğunuzu gösterme çabasıyla, üzerinize almanız gerekmeyen yükleri taşımayın. Size göre gerekli ve yeterli olanı yapmak, içte ve dışta dengenizi korumanızı sağlar. Yaşadıklarınız hakkında içten içe fokurdamak yerine, gözlemci olmaya değişimi okumaya çalışın. Gerçekçi ve sabırlı doğanıza güvenin.

İKİZLER ya da Yükselen İKİZLER: Hayatınızda bir coşkunun tükenmek, bir ilişkinin bitmek ya da bir projenin sonlanmak üzere olduğunu düşünebilir ve bunu kabullenmekte zorlanabilirsiniz. Ya da sizin için heyecan verici olan bir durumda yetersiz kalmaktan, seçilmemekten, uygun bulunmamaktan endişe edebilir, bir konumu koruyabilmek, bir insanı etkileyebilmek için aşırı performans göstermeye kalkabilirsiniz. Neyi istediğinizi ve bunun için ne kadar bedel ödemeye hazır olduğunuzu ya da bu kazancın ne kadar fedakarlığı hak ettiğini etraflıca düşünün. Size fazla yük bindirecek ya da tatminkar olmayan durumlara sırf geri çekilmeyi, vazgeçmeyi sevmediğiniz için girmeyin. Hamile olan ya da hamile kalmak isteyen İkizler anne adayları, kendilerini gereksiz kaygılara kaptırmasalar iyi olur. Yaşam işini ve yolunu bilir 😊 Zamanı ve süreci kontrol etmek için uğraşmak yerine zemini verimli ve keyifli tutun.

YENGEÇ ya da Yükselen YENGEÇ: Kendinizi ispat etmek istediğiniz bir dönem! Başarısız olmayayım derken aşırı mükemmeliyetçi olmaya ve boş kaygılarla gereksiz detaylarda oyalanmaya yatkın olabilirsiniz. Kendinizi GÖSTERMEK için değil, elinizdeki işi, üzerinizdeki görevi hakkıyla yapmak için uğraşın. Sizden fazla şey beklendiğini görüp sinirlenmek ile herkese kim olduğunuzu fark ettirmek için abartılı performanslar sergilemek arasında gidip gelmeyin. İtilip kakılma korkusuyla müdanasız ve küstah görünmeye çalışmayın. Muhtaç görünmek kaygısı yüzünden burnunuzdan kıl aldırmamaktan vazgeçin. Bütün bunları yaparken bir yandan da değer görme, takdir edilme arzunuzun sizi alttan alta dürtüklediğini ve geriliminizin arttığını fark edin. Eğer elinizden geleni durumun gereğince yaptıysanız, size düşen durduğunuz yeri bilmek ve korumaktır. Aile içi dengeler, çocuklarınızla veya ebeveynlerinizle aranızdaki sorunlarda da iktidar mücadelesine girmemeye, soğukkanlı ve analitik olmaya özen gösterin.

ASLAN ya da Yükselen ASLAN: Bu aralar ilişkilerinizde hakkaniyeti gözetmek, yaşadıklarınızın sonuçları terazinin kefelerine koymak, hayallerinizi ve beklentilerinizi bir yana bırakıp, gerçeği görmek ve her şeyi baştan TARTMAK zorundasınız. Kırılmış ya da hayal kırıklığına uğramış hissediyorsanız hakkınızı savunmaya çalışırken hırs ve yenişme arzusuna kapılmamaya çok özen gösterin. Sizi pohpohlayarak ya da iyi hissettirmeye çalışarak ya da kendi ihtiyaç ve sorunlarını büyütüp sizi tetikleyerek ayağınızın altındaki halıyı çeken insanlara accık dikkat edin 😊 Hep iyi görünmek, hep vermek, hep üstten almak, hep kral/kraliçe tahtına çıkıp cömertlik ve gurur kaftanıyla oturmak zorunda değilsiniz. Yapamam demek, kendi sınırlarını bilmek sizi başkalarının gereksiz müdahale ve taleplerinden hem de sonradan yaşayacağınız hayal kırıklığı ve kendinize yönelen kızgınlıktan korur! Beklentilerinizi karşılamayan konumlara ve insanlara bir şeyler ispat etmekten de vazgeçin. Bedeli çok yüksek olan uzlaşmalar yerine, sizi güvende tutacak geri çekilmeleri tercih edin.

BAŞAK ya da Yükselen BAŞAK: Bu aralar alma verme dengesi konusunda sınanmalarınız var… Size haksızlık edildiğini düşündüğünüz bir alanda daha fazla kayba uğramamak için uzlaşmak durumunda kalabilirsiniz. İş, para, maddi alacaklar konusunda olduğu kadar, saygınlığınızı korumak, değerlerinizi muhafaza etmek, önceliklerinizi belirlemek gibi alanlarda da çatışmalı süreçler yaşamanız mümkündür. Eğer daha önce canınızın yandığı bir dava veya bir maddi taleple ilgili hak yerini bulsun istiyorsanız geri adım atmamanız ama oransız güç de kullanmamanız yerinde olur. Gurur ve hırsla kalkışılan mücadeleler sizi daha çok yıpratacaktır. Neden hep aynı yerden incindiğinizi ya da aynı sorunların hayatınızda neden tekrar ettiğini dürüstçe görmeye çalışın. Kendinizi bildiğinizde ve alıştığınızda ayak direyerek değil, tutum değiştirerek güvende tutmayı deneyin. Sorumluluğunu taşıdığınız insanlar ve ebeveynlerinizle ilişkilerinizdeki kırılganlık noktalarını iyi gözleyin! Bunlar size kendi davranışlarınız hakkında önemli ipuçları verecektir.

TERAZİ ya da Yükselen TERAZİ: Aslında güvende ve korunaklı kalmak istediğiniz bir zaman…  Karşınıza çıkacak kırılgan ve anlaşılmak isteyen insanlar üzerinden kendi duygularınızla ve durumunuzla yüzleşebilirsiniz. Partneriniz, eşiniz, birlikte iş yaptığınız insanlar size hayata dair duyduğunuz kaygı ve güven ihtiyacını yansıtarak davranabilirler. Onları gözleyerek kendiniz hakkında içgörü elde etmeniz mümkündür. Eğer danışmanlık, doktorluk, avukatlık gibi zarar görmüş ya da sorunu olan insanlara hizmet verdiğiniz bir iş yapıyorsanız, bu aralar görüşeceğiniz insanlarla kendinizi fazla özdeşleştirme ihtimaliniz olabilir. Onlara yardım edeyim derken, kendinizi sürecin bir parçası haline getirmemeye, o meşhur Terazi mesafenizi korumaya dikkat edin! Zira bir süre sonra sizden vermek istemediğiniz kadarı talep edilebilir ve rahatsız olabilirsiniz. Özellikle de sizde suçluluk duygusu yaratarak daha fazla vermeye teşvik eden, sizi borçlandırmaya çalışan kişilere sınır koymayı becerin.

AKREP ya da Yükselen AKREP: Durağan ve içe dönük bir dönemdesiniz… Sıradan ve heyecana yer bırakmayan bir süreci biraz sıkılarak devam ettiriyor olabilirsiniz. Hatta bir tür iyileşme ve toparlanma sürecinden geçmeniz de mümkündür. Ya da sorumluluklarınız gereği bir şeyleri / birilerini iyileştirmeye ve toparlamaya çalışıyor olabilirsiniz.  Bu dönemi elinizde olan sorunları ayıklayıp temizlemek ve bol bol gözlem ve değerlendirme yapmak için kullanın. Eğer sizden çok şey bekleyen ve her şeyi almaya hakkı olduğunu düşünen insanlarla sınanıyorsanız, yaptıklarınızın sınırını beklentilerle göre değil size göre uygun olanlara göre çizin! Sizi saldırmak, eleştirmek, zorlamak, incitmek ya da vicdanınıza hitap etmek yöntemiyle harekette geçirmeye çalışanları soğukkanlılıkla izleyin ve sadece gereğini yapın.

YAY ya da Yükselen YAY: Yepyeni başlangıçların eşiğindesiniz. Ve her zamanki gibi kendinizi hatta mümkün olan her türlü sınırı aşabildiğinizi görmek istiyorsunuz 😊 Daha azını yapmak size kendinizi yetersiz ve beceriksiz hissettirecek… İşte tam da bu duyguya çok dikkat edin. Fazla risk almak yerine güvenli ve tutarlı bir çizgide, temkinli ve ılımlı adımlarla ilerlerseniz, başlattığınız projeler daha rahat sonuca ulaşacaktır. Bugüne kadar girdiğiniz ve yenik düştüğünüz mücadeleleri düşünün; Hangileri gerçekten gerekliydi? Hangilerinde gereksiz bir kendini ispat çabası ile fazla vermeye ya da fazla talepkar ve gösterişçi olmaya kalktınız. Hırslı ve cüretkar olmak yerine mantıklı ve ılımlı olmaya gayret edin. Başarılı olmak istiyorsanız geçmişin rövanşını almak için değil, geçmiş ders almış bir şekilde devam edin yolunuza… Uzlaşma ve işbirliklerinde de dengeli ve hem kendi hakkınızı hem karşınızdakini gözeten şekilde davranmayı sakın ihmal etmeyin.

OĞLAK ya da Yükselen OĞLAK: Her zaman yaptığınız gibi güvende olmak için aşırı güçlü olmak ve her yükün altına girmek ile her şeyden geri çekilmek arasında gidip geldiğiniz bir süreçtesiniz. Aidiyetler insana güven verir ama aidiyetleri korumak aynı zamanda sorumluluk da ister ve insana yükümlülük bindirir. Şu aralar aileniz, işiniz, yakınlarınız, yani sizi güvende tutan bağlar, sizden verebileceğinizden fazla şey istiyor olabilirler. Ya da fazla verici davrandığınız süreçlerin ardından yaşadığınız bir kendini koruma döneminde geçiyor ve geçmişte yaşadığınız kırgınlık ve kayıpları gözden geçiriyor olabilirsiniz. Eğer iş hayatınızda ya da özel hayatınızda bir sonun ya da başlangıcın eşiğindeyseniz, meydan okumalara, gösterişli mücadelelere, kendinizi ispat etmeye yönelik abartılara girmemeye ve böyle davranan kişiler tarafından tetiklenmemeye dikkat edin. Sınırlarınız ve yapabilirlikleriniz hakkında kendinize ve başkalarına dürüst olun, başkalarının da durduğu yeri ve taleplerini mantık çerçevesinden değerlendirin.

KOVA ya da Yükselen KOVA: İletişimlerde yanlış anlaşmalara dikkat etmeniz gereken bir zaman… Daha önce sizi kırmış olan ya da sizin kırdığınız kişilerle yeniden uyum ve işbirliği içinde davranmanız gerekebilir. Size çok üstten alarak, düşmanca, itip kakarak davranan insanları iyi inceleyin. Eğer belirli bir beklentileri var ve bunun için sizi manipüle etmeye çalışıyorlarsa, bunu fark etmeye ve duracağınız yeri iyi seçmeye çalışın. Gösterişli ya da tehditkar davranıyorlarsa, dertlerinin ne olduğunu iyice anlamadan tepki vermeyin. Siz de daha önce yaşadığınız incinmişliklerin hırsını çıkartırcasına davranmamaya, üzüm yemeniz gerekirken bağcı dövmek için yükselmemeye dikkat edin. Bu aralar niyetiniz, hedefiniz, kafanıza koyduğunuz idealleri gerçekleştirme çabanız HERŞEYİN önünde olsun. Ortak amaçlar için aynı masaya oturduğunuz insanlara birazcık noolur birazcık politik yaklaşın 😊

BALIK ya da Yükselen BALIK: Sorumluluklarınız ve size yönelik beklentiler konusunda sınanacağınız bir zaman. Bir görevi tam olarak kontrol edemediğiniz koşullarda yapmak ve buna rağmen sonuçlardan tamamen sorumlu tutulmak gibi bir sorun yaşayabilirsiniz. Toplum önünde rencide edilmek, küçük düşmek gibi kaygılar taşıyabilirsiniz. Ya da birileri sizi yetersiz ve sorumsuz olmak, onları incitmek ve haksızlık etmekle suçlayabilir. Geçmişte yaşanmış olan bazı zafiyetlerin şimdi önünüze bir bedel olarak gelmesi ya da geçmişte verdiğiniz ödünlerin şimdi standart beklentiye dönüşmesi gibi deneyimler yaşayabilirsiniz. Kendinizi ispat etmek için fazla ödün vermek ya da fazla hırçın davranmak yoluna gitmemenizi öneririm. Hakkınızı hakkaniyetli yollardan arayın ve gözlem yeteneğinizi kaybetmeyin. Duygusal çıkışlar ve ani tepkiler yerine uzun vadeli ve detaylı planlarla davranın.

25 Comments

 1. Süper

  1. Çok teşekkürler böyle bir şeye vesile olduğunuz ve güzel yorumlarınıza ulaşılabilir olduğumuz için..

  2. EVET 🙂 Bence de süper … Emeğinize gönlünüze sağlık …

 2. Bir duble yay olarak geçmişten ders alıp yoluma devam etmeye ve gereksiz hiç bir mücadeleye girmemeye niyet ediyorum. Sağol Junom.

 3. Yine harikasınız…Bir Akrebi kendine getirdiniz…

 4. Neslihan

  Çok güzel bir uygulama😍
  İşlemleri keyifle tamamladım…

 5. Sevgili Juno bize de yardım kapılarını açtın buradan çok teşekkürler enerjinle teselli buluyoruz bu güzel hayatta

 6. Bizlere hayalinden pay verdiğin için 🙏

 7. 🙏🥰

 8. Teşekkürler 🙏❤️

 9. Çok güzel bir iyilik hareketi…Junom vesile olduğun için teşekkür ederim.Her zamanki gibi çok güzel nokta atışlı burç yorumların içinde teşekkürler.İyi ki varsın…

 10. Güzel niyetinizin bir parçası olmak ne hoş bir duygu çok teşekkürler

 11. sesimgur

  Bu siteye nasıl abone olabilirim ?

  1. JUNO

   Yazıda detaylı anlatılıyor abonelik süreci. Sevgiler

  2. JUNO

   0552 940 41 88 den AKIN beyi arayın lütfen. Sevgiler

 12. Merhaba, ben de üye oldum, giriş yaptım ama okuyamıyorum. Destek yazısı çıkıyor. Nasıl erişeceğim yorumlara?

  1. JUNO

   Hemen kontrol ediyorum

  2. JUNO

   Verdiğim numarayı arayın size yardımcı olsunlar

 13. Teşekkürler Juno..

 14. Teşekkürler, Giriş bölümünde Dolunay Ay Güneş kavuşumu yazılmış yanlışlıkla , Ay Güneş karşıtlığı olacak

  1. JUNO

   Çok teşekkür ederim

 15. Teşekkürler ❤️

 16. Harikasınız🌸💖🙏🏻

 17. Elinize saglik Junocum ,emeginizin karsiligini iyilik yaparak verebilmis olmanin keyfiyle okudum. Isiniz hep rast gitsin ❤️

 18. Şükrü Erbaş ” insanın acısını insan alır…” diyor ‘özde bir insan olmaya’ geldiğimiz dünyada karşılaştığımız için şükür🙏

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: