28 Mart 2021, TERAZİ Burcu’nda DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

extra
Resim:

28 Mart 2021, TERAZİ Burcu’nda DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Bir meydan okuma ile karşılaşabilir ve kendinizi bam telinize basılmış gibi hissedebilirsiniz… Yetersiz veya güçsüz görünme korkularınız depreşebilir ve böyle olmadığınızı ispatlamak için fazla çırpınabilirsiniz. Almanız gerekmeyen risklerden, girmeniz gerekmeyen toplardan, üstüne gitmeniz gerekmeyen insanlardan, her türlü ego mücadelesinden ve kim olduğunuzu önce kendinize sonra başkalarına ispat etmek adına girişilecek her türlü abartılı gövde gösterisinden uzak durun. Eğer ufukta veya gündemde bir ilişki konusu varsa, aşırı talepkar veya geçmiş yaralardan dolayı aşırı korunmacı olmamaya, özeni, zarafeti ve adaleti korumaya dikkat edin. Eğer bir iş ilişki söz konusu ise, ille benim istediğim olacak diye konuyu aşırı zorlamamaya ya da kendinizi yeterli göstermek adına sonradan zorlanacağınız sözler vermemeye dikkat edin. Eğer mahkemeli bir konunuz varsa, hakkınızı arayın ama karşınızdakini yenme ya da haddini bildirme, intikamınızı alma güdüsü ile değil, adaleti tesis etme gayreti ile davranın.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : İş veya para ile ilgili konularda bir belirsizlik yaşıyor olma ihtimaliniz var. Hak ettiğiniz bir ödülü / terfiyi / konumu alamamaktan, istediğiniz bir projeyi kaçırmaktan, bir başvuruda geri çevrilmekten kaygı duyuyor olabilirsiniz. Ancak sonuç sandığınız gibi ”kötü” olmayacak! Eğer kayıp, haksızlık, reddedilme gibi bir durumla karşılaşırsanız, bilin ki bu daha iyisi, daha yararlısı, size daha uygunu önünüze çıkacağı için… Eğer söz konusu bir ilişkinin umduğunuz gibi gitmemesi, duygusal bir kayıp ya da hayal kırıklığı ise, kendinize hakim olun. Yenilgi hissi ile güreşe doymayan pehlivana bağlamayın. Ya da yalnızlık ve mutsuzluk hissi yüzünden eski defterlerden kelebek yapmaya filan kalkışmayın 🙂 Sizi bekleyen başka gönül hikayeleri var. Gidin onların kahramanı olun. Ya da sadece kendinizin kıymetini bilmeyi öğrenin ve iç huzurunuzu tesis etmeye odaklanın.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Bir fırsat, bir keyifli olasılık, belki bir ilişki teklifi ile karşı karşıyasınız… Ama sizin içiniz karışık! Bir yanınız durumu gayet mantıklı ve pratik bir şekilde ele alıyor ve ilerlemek istiyor. Bir yanınız ise kontrolün elinizden gitmesinden korkuyor. Bir İkizler olarak, harcı-alem burç kitaplarında yazdığı gibi rahat, maceracı ve kaygısız biri olmadığınız kesin 🙂 Aslında en önemli ihtiyacınız her şeyin nasıl gideceğini bilmek ve kontrol etmek! Zira siz asla aptal durumuna düşmek ya da bir şekilde incinmek istemiyorsunuz. Ama unutmayın sizin yaralarınız ve kaygılarınız varsa, karşınıza aşk ya da iş için çıkan insanların da kendilerince zor deneyimleri ve çekinceleri var. Ağırdan alın… Kendinizi ispat etme, baştan gözdağı verme ya da aşırı beklentilere girme gibi hatalara düşmeyin. Bırakın kervan yolda dizilsin…

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Sorumluluklarınız sizin için alevli ve ateşli bir meydan okumaya dönmüş durumda… Konu işiniz, sosyal konumunuz, aileniz veya çocuğunuz olabilir. Ama her ne ise siz bunlarla ilgili üzerinize düşenleri yapamama ihtimalinden pek çekiniyor ve yeterli olduğunuzu ispatlamak için çok uğraşıyorsunuz. Bu kadar yıpranmayı ve yıpratmayı bırakın. Kasmayın 🙂 Sadece elinizden gelenin en iyisini yapın. İnsanlar sizi zayıf ya da yetersiz biri gibi görmesin, sözünüz geçsin, yaptıklarınız ciddiye alınsın diye, abartıya kaçmayın. Önce yeterli ve yetkin olduğunuzdan siz emin olun. Sonra da sakince işinizi yapın. Eğer daha önce başarısız olduğunuz veya aşırı eleştiriye maruz kaldığınız bir konuyla tekrar yüzyüze geldiyseniz, bu defa dersinizi almış şekilde ilerleyin. Ama meseleyi başkalarıyla aranızdaki bir hesaplaşma değil kendi iç dengelerinizi bu kez sağlam tutma mücadelesi olarak görün. Kolay gelsin 🙂

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Bu aralar yeni ortamlara girmeniz, yeni insanlarla tanışmanız, ya da uzaktan da olsa size ufuk açan iletişimler başlatmanız mümkün. atılım yapmak için iyi bir devredesiniz. Size düşen açık ve dürüst olmak, kendi yeteneklerinizi ve sınırlarınızı iyi değerlendirmek ve gerçekçi planlar yapmak. Abartılı bir talepkarlıkla davranırsanız hevesiniz kursağınızda kalabilr ya da gereksiz bir maceraya atılabilrisiniz. Her şeye atlamak, aceleci olmak, olmayanı zorlamak ya da ile de her şey benim yaptığım plana benim çizdiğim resme uygun gitsin demek bu ara gereksiz bir gerilim yaratabilir. Hayatın sizin için daha iyi ya da daha zamanın ruhuna uygun planları olabilir. Olmayanlara odaklanığ onlar için dertlenmek yerine önünüzdeki olasılıkları iyi değerlendirmeye odaklanırsanız, daha verimli bir dönem geçirirsiniz.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Size çok çekici gelen ama yeteneklerinizi sınayacak gibi duran bir proje ile karşı karşıya olabilirsiniz. Ya da duygusal bir çatışmada kendinizi yeterince ifade edememiş, biraz yetersiz ve yenik düşmüş, yeteneklerinizi ve değerinizi tam olarak gösterememiş gibi hissedebilirsiniz. Daha öncesinde kuyruk acınız olan bir iş veya insanla yeni bir karşılaşma planlıyorsanız bu defa eskiden davrandığınız gibi davranmayın. Yaşadığınız durum her ne ise onu bir sınav ya da kazanılması gereken bir meydan okuma olarak almaktan vazgeçin. Kendinize ve karşınızdakilere dürüst olun. Onlardan da açıklık, dürüstlük, şeffaflık ve netlik talep edin. Yapamadıklarınızı ve yapamayacaklarınızı açıkça itiraf edin. Kendinizi olduğunuz gibi kabul eder ve imkanlarınızı tanımlarsanız, kişiler de ister duygusal ister maddi düzlemde sizi olduğunuz gibi görür, kabul eder, hak ettiğiniz yere koyar ve hakkınızı verirler.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Bu ara ilişkiler, ortaklıklar, birileriyle işbirliği içinde yapmanız gereken her türlü iş ya da aldığınız veya verdiğiniz uzmanlık içeren hizmetler, size bir meydan okuma gibi gelebilir. Kendinizi eksik kalmak, mahcup olmak istemeyen, bu yüzden de fazla zorlanan bir konumda bulabilirsiniz. Zor insanları memnun etmeye, zor bir anlaşmadan yüzünüzün akıyla çıkmaya, bir davada hakkınızı yedirmemeye, ya da bir şekilde kayıplarınızı telafi etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Olayı bir savaş gibi algılamaktan vazgeçin. Size savaş açmış gibi duran ya da aşırı zorlayıp üstünüze gelen birileri varsa, onları haline tavrına da kendinizi kaptırmayın. Önce kendi içinizde baş etmeye çalıştığınız bu durumla barışın. Sonra da etrafınızdakilerle uyum, adalet ve anlaşma zeminleri oluşturmaya çalışın.

AKREP veya Yükselen AKREP : Uğraşmanız gereken bir sürü gündelik prosedür, çözmeniz gereke kılçık kırpık meseleler, size yıpratıcı gelen bir yoğunluk içinde olabilirsiniz. Kaçıp saklanma, içinize çekilme, her şeyi salıverme arzunuza kısa bir süre için elveda deyin 🙂 Ama eğer her şey tam istediğiniz gibi olsun diye kendinizi ve etrafı yıpratan siz iseniz, o zaman her şey mükemmel ya da beklentinize uygun gitsin diye tam saha pres taktiği uygulamaktan vazgeçmeyi,biraz da oluruna bırakmayı kabul edin. Gerektiği kadar yapın, olmayanı da zamana bırakın.

YAY veya Yükselen YAY : Tam anlamıyla islim üzerindesiniz! Şu anda hayatta her şey her alan sizin için patlamaya hazır bir düdüklü tencere 🙂 Anacım siz kendinizi yırtsanız da her şey anca olduğu kadar olacak. Aşkta da işte de başarısızlığa ve hayal kırıklığına tahammülünüz kalmamış. O yüzden de her şeyi bir savaş, her geri adımı ya da bekleme mecburiyetini bir yenilgi gibi algılıyor olabilirsiniz. Bu kadar şaapmayın 🙂 Etrafınzda gayet ılımlı ihtimaller dolanıyor. Onları serin kanlı bir şejilde ele alırsanız, yanmadan ve yakmadan yol alabilirsiniz. Az sakin olun ki motorunuz soğusun. Bir susup kulak verin ki Allahcım size selamet ve akıl versin.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Aileniz, güvenlik sınırlarınız, aidiyetleriniz konularında çok hassas ve korumacı olduğunuz bir zaman… Zarar görmemek ve sevdiğiniz ya da değer verdiğiniz şeylere herhangi bir zarar gelmesini önlemek için hayatınızın üzerine kapanmaya, sizden habersiz sinek bile uçurtmamaya çalışıyor olabilirsiniz. İçinizdeki çocuğun acıları depreşmiş ve siz kendinizi sevmek ve korumaktan ne anladığınızı bir daha masaya sermiş olabilrsiniz. Öz-şefkat becerisi ile kendine acımayı birbirine karıştırmadan, kendinize sarılmayı öğrenin. Korumacı ve aşırı hassas olmak yerine, hayatın getirdiği değişim ve olasılıklara açık olmanız sizi daha esnek ve becerikli yapacak! Uyum ve işbirliği becerinizi ön plana çıkartırsanız, işinizde de özel hayatınızda da istediğiniz sonuçlara daha kolay ulaşacaksınız. Hamile kalmak isteyen Oğlak’lar için çok elverişli bir dönem… Eğer henüz benim çocukluğum bitmedi, bir başka çocuğun sorumluluğunu alamam diyorsanız korunun 🙂

KOVA veya Yükselen KOVA : Valla ufukta ve hatta burnunuzun dibinde romantik bir hikaye var! Ama bu hikayenin can yakıcı, endişe verici ya da meydan okuma içeren bir yanı var. Eğer konu aşk değil de iş olsa bile konu ateşli! Karşınızdaki insanla aranızda paylaşılmamış kozlar, çözülmemiş meseleler, ifade edilmemiş ya da bir şekilde üstü örtülmüş acılı ve soslu duygular olabilir… Kendinizi ummadığınız bir suçlama ya da teslim olmak konusunda aşırı bir baskı ile karşı karşıya bulabilirsiniz. Serin kanlılığınızı koruyun. Her beklentiye cevap vermek, her açılan kapıdan girmek, her meydan okumaya atlamak zorunda değilsiniz. Manipüle olmayın ve etmeyin! Tartışmaya ya da yatağa girmeden önce karşınızdaki insanla aynı dili konuşup konuşmadığınızdan, olaylara aynı perspektiften baktığınızdan ya da en azından niyet ve beklentilerinizi karşılıklı olarak dürüstçe ifade etmiş olduğunuzdan emin olun.

BALIK veya Yükselen BALIK : İşte de aşkta da hayal kırıklıkları ve kendinizi ispatlama güdüsü ile fazla vakit kaybetme ihtimaliniz olan bir zaman! Kendi değerinize ve başarınıza kendiniz inanmıyor ya da ne olsa tatmin olamıyor gibisiniz. Elbette hak ettiklerinizin peşine düşün. Ama hep olmayanın peşinde gezinerek kendinizi helak ve harap da etmeyin 🙂 Aslında ufukta bir sürü yeni ihtimal ve hoşluk var. Ama siz geçmeyen yaralarınızı yalamaktan onları göremiyorsunuz. Maddi olarak gözünüzü fazla yükseklere dikmemeye ya da eksik olduğunuz yerleri bir eziklik konusu haline getirmemeye dikkat edin. Elinizde olanların kıymetini siz bilir, kendinize ve yapabildiklerinize siz saygı duyarsanız, başkalarının sizi küçümsemesinden, yetersiz olmaktan ya da güçsüz ve çaresiz düşmekten bu kadar korkmazsınız.

12 Comments

 1. Canan Şencan

  Yükselen Balık ???

  1. JUNO

   hemen ekliyorum sorry

 2. Yağmur Dereli

  Balığı göremedim 🥺

  1. JUNO

   hemen ekliyorum sorry

 3. Balıklar neden yok 😔

  1. JUNO

   hemen ekliyorum sorry

 4. Emrah Eflanili

  Bravo bravo bravo….

  1. Serpil

   ❤️

 5. Teşekkürler Juno. Boğa’yım ve yorumu epeyce yol gösterici buldum:)

 6. Her zaman ki gibi yine çok iyisin 🙂

 7. bayılıyorum yorumlarınıza=)

 8. Geç de olsa meşaz alınmıştır kaptan 🙂 nisan gelsin bakalım kahramanımız aslanı neler bekliyormuş

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: