24 Mart 2020, KOÇ Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

alison headley

24 Mart 2020, KOÇ Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

Resim : Alison Headley

24 Mart 2020 günü, İstanbul’a göre 12:28’de, YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY Kavuşumu tam halini alıyor. Bu YENİAY için temelde şunları söylemek isterim: ” Gerçek tehditler, insanları ÖZE DÖNMEK zoruna bırakır ve o güne dek ortaya çıkmamış olan farkındalıklarının, kullanılmayan yeteneklerin ”can havli” ile baş göstermesini sağlarlar. Sıradışı koşullarda çözüm üretmeye çalışırken insan her şeye farklı bir gözle bakmaya başlar. Görünürde hayatlarımıza hakim oan ATALET, bizi iç ataletimizi aşmaya zorlayabilir! Bu süreci kaygılanmak ve felaket senaryoları ile hem kendini hem etrafını germek yerine, çözüm odaklı, güçlü ve yaratıcı olmak için kullananlar, hayat akışlarında yepyeni bir dalganın üzerine oturmayı bile başarabilirler.”

Genel yorumu okumak için https://junoastrology.com/24-mart-2020-koc-burcunda-yeniay-can-havli-ile-gelen-uyanislar/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ için okumanızı önerdiğim yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Hayatla baş edememe korkusunu çok derinden yaşadığınız bir YENİAY bu… Sorumluluklarınızı yerine getirememek, yetersiz kalmak, etkisiz olmak, korumanız gerekenlere kol kanat gerememek, işinizin ve kariyerinizin tehlikeye girmesi gibi endişeler taşıyor olabilirsiniz. Üzerinize aldığınız işler ya da sizden beklenen görevler, sizi zorluyor ya da geriyor olabilir. Cesaret ve hakimiyet mitlerinizi elden geçirin. Dönem ya da konum itibariyle değiştirmeye gücümüzün yetmediği şeyler vardır… Bunları olduğu gibi kabul etmek ve kararımızı bu gerçekliği dikkate alarak vermek, olgunlaşmanın bir parçasıdır. Eğer muktedir görünmeyi seviyor ama ”sorumluluklarınızı seçme ve hoşunuza gitmeyenlerden kaçma özgürlüğü” gibi bir lüks arıyorsanız, hayatın kimseye bu kadar cömert olmadığını bilin 🙂

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Yapmak istediklerinizi yapabilmekten uzak, yapmak istemediklerinize ya da artık sıkıcı ve yorucu gelenleri yapmaya mecbur hissettiğiniz bir dönem… Doğum sancısı gibi bir duygu yaşıyor ya da elinizden geleni yapmış ama sonucu görmek için başkalarının iradesinde olan bir şeyleri beklemek zorunda bırakılmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Sürece müdahale edememek, çaresiz ya da etkisiz hissetmek de sizi accayip sıkıyor. Önümüzdeki ay sizin için çok güzel başlangıçlara vesile olacak. Şimdilik kontrolün sizin dışınızda olmasına sabredin. Kayıplar veya istediğiniz gibi gitmeyenler konusunda da psikolojinizi düzgün tutmaya gayret edin.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Yapmak istediğiniz bir sürü şey vardı… Ama şimdi hepsi askıda kaldı değil mi? PANİK YOK! PANİK YOK :)))) Ayy kime diyorum acaba ben bunu… Pimpiriklenmenin dibini gördüğünüz bir zamandan geçiyorsunuz. Kendinizi herkesten ve herşeyden izole etme arzusu ile iletişimsizlik bunalımı arasında kömürleşmeye yüz tutan bir tost gibisiniz :))) Dalga geçmiyorum… Peki biraz geçiyorum. Özür dilerim. Risk denilen şey kişisel bir durum değildir. Hepimiz aynı gemideyiz. Kontrolünüz altında olmayan veya kaçmanız mümkün olmayan durumlarla karşı karşıya geldiğinizde ”HAYIR! Ben bunun bana olmasına izin vermiyorum.” demek gibi bir şansımız yoktur. Sakinleşirseniz, durumdan fırsat çıkartmayı bile becerebilecek birisiniz. Yeter ki aklısınızı başısınızda tutun.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Oyyyyy işte Yengeç’in günü geldi çattı! İçinizdeki kontrolcü, korumacı, emredici komutan nihayet olanca haklılığı ile görev başına gelebilir 🙂 Etrafınızdaki herkesi sıraya dizip yapılacaklar ve yapılmayacaklar listeleri verip, tepelerinde de boza pişirebilir ve ilk defa FAZLA DIRDIRCI olmakla suçlanmaktan kurtulabilirsiniz. Şaka bir yana, bu aralar sizin gibi önlem almayı seven ve etrafındakileri de uyaran ve gözeten kişilere ihtiyaç var. Ama dikkat edin bu arada sizin içinizdeki kontrol manyağı kontrolden çıkmasın. Tam korunma diye bir şey yoktur. Hayat içeri sızar ve bize yapacağını yapar. Sİz sadece elinizden geleni yapabilirsiniz. Yani yapın ama çok da şaapmayın 🙂

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Planlarınız, hayalleriniz, geleceğe dair bir takım tasarımlarınız vardı… Şimdi bunların yarım kalmasından ya da sarpa sarmasından endişe ediyor olabilirsiniz. Önünüzü görememek sizi geriyor ve olumsuz beklentileriniz yükseliyor olabilir. Hakkınızın yenmesinden, yolculuklarınızın eğitim planlarınızın ertelenmesinden, yabancı ülkelerle ilgili faaliyetlerin aksamsından, mahkemeli işlerinizin belirsiz bir sürece girmesinden de kaygı duyabilirsiniz. Maalesef müdahale edemeyeceğimiz şeyler olduğunda bize düşen elimizden gelenin en iyisini yapıp gerisini akışa bırakmaktır. Önemsediğiniz işleri takip edin ama zorlamayın. En önemlisi çıkışsızlık hissi yüzünden, duruma farklı bir pencereden bakma ve duruma uygun yeni tasarımlar geliştirme yeteneğinizi köreltmeyin.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Yıkım ve yeniden yapılanma, tadilat – tamirat, temizlik, alt yapı düzenlemeleri, kılçık kırpık bitirilmesi gereken işler, hayatınızda sonlandırılması ve yerine yenilerinin oluşturulması gereken süreçler, belki el atılması gereken sağlık sorunları var… Ama şimdilik hepsi kısmen askıda! Sorunu görüp müdahale edememek de sizi geriyor. Kendinizi anksiyete kriine sokmayın. Elinizden gelmeyen gelmiyordur. Siz elden gelenlere odaklanın. İşinizi ya da hayatınızı finanse etmek konusunda endişeleriniz varsa, şu aralar yapacağınız tek şey harcamaları kısmak. Alacaklar ve vereceklerle ilgili aksamaları kafaya taksanız da çok fazla müdahale etme şansınız olmayabilir. Sıkıntıya girmemek için MECBURİ olmayan hiç bir mali hareket yapmayın, özellikle de yerli yersiz borçlanmayın.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Herkeşler nelerle uğraşıyor… Sizin konunuz yine ilişkiler, ortaklıklar, kontratlar :)))) Mahalle Yanarken Terazi Saçını Tararmış Anacım! Şaka bir yana, gerçekten de bu aralar iş ve özel ilişkilerinizde error vermesi mümkün olan her şeyi kontrol altında tutabilme, elinizin erişebildiği, gücünüzün yettiği kadar sizi besleyen ve ayakta tutan kişilerle iletişiminizi korumak için gayret gösteriyorsunuz. Böylesi süreçlerin var olan ilişkilerde sınav gibi çalıştığını en iyi siz bilirsiniz. Güçsüzlük ve yetersizlik temalarına saplanmamaya, dikkat edin. Aşırı beklenti geliştirmekten de, aşırı beklentilerin geriliminden de kendinizi sakının. Yalnız ve desteksiz kalma korkusu yaşıyorsanız, alıştığınız yerlerden beslenemiyorsanız, bunu içinizdeki kaynakları fark etmek ve geliştirmek için bir fırsat olarak değerlendirin. Doğada herkes bir şekilde bir arada ve yine de tek başınadır… Bunu kabul etmek bizi güçlü yanlarımızı bulmaya teşvik eder.

AKREP veya Yükselen AKREP : Kendine acımak, aşırı kaygılanmak ve kepenkleri herkese kapatmak ile aşırı bir güç algısı ile ekstra large davranmak arasında kutuplanmış olabilirsiniz. Hayat düzeniniz üzerindeki kontrolü kaybetmek konusunda fazlasıyla endişelenip, obsesif döngülere girme ve yapabileceklerinizi de yapamama haline düşmemenizi tavsiye ederim. Öte yandan tuhaf bir ”bana bir şey olmasss” yükselişine geçip, kendinizden başka herkesi düşünmek ve kurtarıcılık misyonuna soyunmak gibi bir kafaya da girmeniz mümkün. Bunu da abartmasanız iyi edersiniz. Sağlığınıza ve gündelik yaşamınıza makul bir seviyede özen gösterin. Kendinize yapacak keyifli ve anlamlı bir şeyler icat edin. Ama tamamen sermeye ya da saçma sapan kaskatı ya da baş edilmesi imkansız tempolara girmeye kalkışmayın. Ay işte bi birasçık makul olun :))))

YAY veya Yükselen YAY : Bu süreç sizin ağzınızdaki dadı neyi aldı :))) Tam istim üzerinde olmaya hazırlanırken, arzu ettiğiniz denli aktif ve yaratıcı olamamaktan mutsuz olabilirsiniz. Henüz tam teşekküllü başlamanız mümkün olmasa da yeni proce fikirleri geliştirmeniz için hiç bir engeliniz yok. Hatta bu süreci hayal kurmak için kullansanız daha bile iyi… Çocuklarınız için endişeli olmanız normal ama bunu da fazla abartmayın. Bir kontrol manyağına dönüşmekle yeterli ve gerekli özeni göstermek arasındaki farkı fark edin. Eğer aşk meşk işlerine takılıyorsanız, bütün enerjinizi oraya akıtacağınız için sevdiğini boğmamaya tikkat edin :)))

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : İçe dönük bir süreçten geçiyorsunuz. Düzen, güvenlik, aidiyet ve huzur arayışınız tavan yapmış durumda. Siz kendiniz ve sevdikleriniz için elinizden geleni yapmaya hazırsınız da, elinizden gelmeyenlerin yarattığı huzursuzluğu an be an hissediyor olabilirsiniz. Bu dönemde kontrollü ve güçlü olmak için, tüm yetkileri ve kararları kendi elinizde toplamaya çalışabilirsiniz. Bu zaten alışkın olduğunuz bir hal :))) Ama fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak fazla katı duvarlar ardına da saklanmaya çalışmayın. Makul ve gerekli olan düzenlemeleri yapın. Fakat hayatın sizin için açılmakta olan kapılarını da fark edin. Oğlak’ta olan ağır gezegenler yavaşça burcunuzu terk edecek. Olgunlaşacağınız kadar olgunlaştınız… Meyve toplama zamanı geldi. Şimdi tırsak ve kapalı olmanın zamanı değil 😉

KOVA veya Yükselen KOVA : Tabii ki siz yine etrafınızdakilere kınamakla meşgulsünüz :)))) BU İNSANLAR her şeyi yanlış yaptıkları, basiretsiz ve cahil oldukları, laftan anlamadıkları, şimdi de sizin uyarılarınızı dinlemedikleri için bu hallerdeyiz. Dünya kan ağlıyor ve hiç birimiz masum değiliz :))) Anacım az durun motorunuz soğusun. Günü dünü haber okuyup paylaşarak ve dırdır ederek geçirmeyin. Sürekli olumsuz düşünerek ve gergin konuşmalar yaparak bağışıklık sisteminizi düşürür, ne kendinize ne kimseye fayda edemeyecek hale gelirsiniz. Aslında sizi sıkan ”hareketsiz” kalmak :))) Siz dışarı çıkamazken çıkanlara kızgınsınız. Özgürlüğünüz elinizden alındı diye kıl olduğunuzu kabul edin. Sonra da herkes gibi bu günleri efendice ekmek pişirip, çorba kaynatarak geçirin. Bazı sıradışı durumlar bize ne kadar sıradan olduğumuzu fark ettirir 😉

BALIK veya Yükselen BALIK : Her şey tamam da… Bu işler güçler ne olacak diye endişelendiğiniz bir zaman. Maddi kaygılarınız olması normal. Ama şimdi sakin olmaktan başka çareniz yok. Kendinizi eli kolu bağlı, işlevsiz ve değersiz hissetmeyi bırakın. Müdahale ve mücadele edilemeyecek şeyler için kendinize eziyet etmeyin. Şu aralar yapacağınız girişimleri de ”nasıl olsa bi cacık çıkmaz” diye ertelemeyin. Şimdi süreç istediğinizden yavaş işlese bile, önünüz açılacak. Nisan ayı size daha iyi gelecek.

2 Comments

  1. İlknur

    👏👏👏👏👏yine harika olmuş, tesekkurler

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: