24 Mart 2020, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Can Havli ile Gelen Uyanışlar…

sveta dorosheva

24 Mart 2020, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Can Havli ile Gelen Uyanışlar…

Resim: Sveta Dorosheva

24 Mart 2020 günü, İstanbul’a göre 12:28’de, YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY Kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını analiz ederken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş KOÇ Burcu’nun 4 derecesinde ve haritanın 10’uncu evinde yerleşmişler. Corona Virüsü’ne tekabül eden KOÇ’taki Chiron ve Lilith YENİAY stelyumuna dahil oluyorlar.
 • YENİAY haritasının Yükselen Noktası 13 derece Yengeç Burcu. Bu nokta SİRİUS Sabit Yıldızı ile kavuşuyor.
 • KOÇ Burcu’nun yöneticisi olan Mars, 24 derece Oğlak Burcu’nda, haritanın 7’inci evinde, Pluto ve Jüpiter ile yakın kavuşumda.
 • Satürn Oğlak’tan Kova’ya geçmiş.
 • Merkür, ay başında biten retro sürecinin gölgesinden çıkıyor.

YENİAY bir süredir gündemimize oturan Corona rüzgarının hangi boyuta vardığını ve nasıl bir savaş taktiğinin uygun olduğunu net olarak önümüze koyacak. En etkili savunma, korunma ve karşı saldırı yöntemleri yani ilaç ve tedavi bileşenleri, YENİAY ile birlikte netlik kazanabilir. Bu aşama her şeyin birden bire sona ermesi ve ortalığın eski canlılığına kavuşmasını beraberinde getirmese de, ilk paniğin yerini bilinçli bir tutum, kararlı bir mücadele biçimi ve duruma uygun bir yaşam disiplini alacaktır. Alınacak önlemlerin devlet eliyle takibi sıkılaştırılabilir. Çözümün ise uluslararası işbirlikleri ile gelmesi, dünyanın virüsle topyekun mücadele moduna girmesi beklenir.

8 Nisan’daki DOLUNAY ile birlikte tedavi konusunda daha yaygın bir başarı grafiği gözlenmesi, sosyal hareketlilik konusunda daha dinamik bir sürece girilmesi ya da önlemlere rağmen sosyo-ekonomik düzenin akıcılığını sağlayacak çözümlerin üretilmesi mümkündür. Sirius kavuşumlu bir Yükselen Noktası ile gerçekleşen bu YENİAY’da başlayacak olan sürecin halkası, Sirius kavuşumlu bir AY Tutulmasının yaşanacağı 5 Temmuz 2020 tarihinde kapanacaktır.

Evren’de şer ve hayır, birbirinden menkuldür. Bir virüsün, birbirleriyle savaşan insanları, yok olmamak, ayakta kalmak, düzeni yeniden tesis etmek için, ortak bir tehdite karşı birlikte savaşmaya teşvik etmesi, korunmak ve güvende kalmak için birbirimizi de koruyup gözetmeyi hatırlamak zorunda bırakması, MERKEZ’in ironik öğretilerinden biri olabilir 😉

Her koşul kendi NORM’larını üretir. Yani ”normal ve sıradan” olarak kabul edilen yaşam şekilleri, dış koşullara ve durumun getirdiği önceliklere göre belirlenir. Bu YENİAY’dan hemen önce Satürn’ün de Kova’ya girmesiyle birlikte, hayat düzenimizi devam ettirebilmek, ekonomik ve sosyal yapıları ayakta tutmak için yeni normların ortaya çıkacağı anlaşılmaktadır. Paniğin, kaygının yerini yeni rutinler ve alıştığımızdan daha farklı bir düzen alacaktır.

Bireysel düzlemde ise ”korunmak ve bizim için öncelikli olanları korumak adına bir mücadele vermek” temasının ön plana çıkacağı bir zaman… Detaylarda kaybolmayı bir yana bırakıp gerekli ve öncelikli olanlara odaklanmaya, yapıcı ve gerçekçi davranmaya çalışacağız.

Ayakta kalmak ve hayatı farklı bir düzende idame ettirmek için insiyatif almayı, yaşam alışkanlıklarımıza, düzen kurgumuza farklı bir gözle bakmayı, dirayet göstermeyi ve yetinmeyi hatırlayacağız.

Gerçek tehditler, insanları ÖZE DÖNMEK zoruna bırakır ve o güne dek ortaya çıkmamış olan farkındalıklarının, kullanılmayan yeteneklerin ”can havli” ile baş göstermesini sağlarlar. Sıradışı koşullarda çözüm üretmeye çalışırken insan her şeye farklı bir gözle bakmaya başlar. Sorgulanmadan kabul edilmiş bir düzenin, süregiden bir konfor alanının içinde uykuya geçmiş olan arayışlar ortaya dökülür. Güçlü olmak, omuz vermek, dirayet sergilemek, sorumluluk almak gibi kavramların içi yeniden dolar. ”Madem böyle…” diye başlayan cümleler, o güne dek atmaya cesaret etmediğimiz ya da gerekli görmediğimiz adımları tecrübe etmek için bize cesaret verir ve yaratıcılığımız tetiklenir.

Görünürde hayatlarımıza hakim oan ATALET, bizi iç ataletimizi aşmaya zorlayabilir! Bu süreci kaygılanmak ve felaket senaryoları ile hem kendini hem etrafını germek yerine, çözüm odaklı, güçlü ve yaratıcı olmak için kullananlar, hayat akışlarında yepyeni bir dalganın üzerine oturmayı bile başarabilirler.

Hepimize güçlü, bilinçli, dirayetli, çözüm odaklı ve yaratıcı olmayı başardığımız günler ve tez vakitte güzel haberler diliyorum!

BURÇ ve Yükselen BURÇ için https://junoastrology.com/24-mart-2020-koc-burcundaki-yeniayin-burclara-etkisi/ ‘ni okuyun. Ama müzik de dinleyin;

Sıradışı zamanlara sıradışı bir Aşık Veysel yorumu – Petra Nachtmanova’dan Beni Hor Görme Kardeşim… Nefis görüntüler, tertemiz bir ses…

7 Comments

 1. Petek

  Çok güzelmiş. En sonda, sen yolcusun ben… mıyım? Ne diyor acaba çatlıyacam.

  1. meltem

   bac (baç) TDK’dan alıntı:

   1.TARİH TERİMİ

   Osmanlı İmparatorluğu’nda gümrük vergisi.

   2. güç kullanarak, zorla alınan para.

   “Eşkıya, yol kesip baç almaktaydı.”

 2. […] 24 Mart 2020, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Can Havli ile Gelen Uyanışlar… — Juno Astroloji üzerinden […]

 3. Nazli

  Burca göre yorumlar gelecek mi?

 4. Serpil

  Siz değerlendirmelerinizle, derinliğinizle, hayata bakışınızla müthiş bir insansınız. Yazılarınızdan yorumlarınızdan bizi mahrum etmeyin.

 5. Serpil

  Ne güzel müzikler paylaşıyorsunuz, sevgilerimle hiç değişmeyin

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: