23 Nisan 2020, BOĞA Burcu’nda YENİAY; NORMALLİK Algısının Büyük Sınavı…

by Rachel Ignotovsky
Resim: by Rachel Ignotovsky

23 Nisan 2020, BOĞA Burcu’nda YENİAY; NORMALLİK Algısının Büyük Sınavı…

GÖRSEL: Rachel Ignotovsky

23 Nisan 2020 günü, İstanubl’a göre 05:25 itibariyle, YENİAY adını verdiğimiz, Güneş & AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

  • AY ve Güneş, Boğa Burcu’nun 3 derecesinde, haritanın Birinci Evi’nde ve Uranüs ile kavuşum halindeler.
  • YENİAY, AY Düğümleri ile ve MC – IC noktaları ile ılımlı açılar yapıyor… Kova Burcu’nda ilerleyen ve haritanın 11. ve 10. evlerini yöneten Satürn ile de kare açı içinde!
  • Haritanın Yüselen Noktası 12 derece KOÇ.
  • Boğa’nın yöneticisi Venüs, İkizler Burcu’nun 15 derecesinde ve haritanın 3’üncü Ev sınırında.
  • Yükselen KOÇ’un yöneticisi Mars, Kova Burcu’nun 16 derecesinde, haritanın 11’inci evinde.
  • Mars ve Venüs arasında 120 derecelik açı var. Ama Venüs Neptün’den kare açı da alıyor.
  • Chiron & Lilith kavuşumu 12’inci evden Yükselen Noktası ile temas halinde… Ve Yükselen Noktası, Venüs, Mars arasındaki ılımlı bağlantıyı minik bir üçgene çeviriyor.

MEALİ;

İnsanlar arası kontağın yayılımı arttırmaya devam ettiğini ve virüsün kontrol edilebilmesi için daha sıkı önlemlerin gerekli olduğunu açıkça gösteren bir harita var önümüzde… Ancak ”ilişkisizlik” politikası, ekonomi için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Bu nedenle de hem virüsün kontrol altına alınması için Sosyal TECRİT uygulamalarının daha sıkı uygulanması gereği, hem de ekonominin girdiği darboğazı daha da vahim hale getirmeme zorunluluğu yönetim kadroları üzerinde büyük bir baskı yaratıyor! YENİ BİR YAŞAM STANDARDI, yeni bir NORMAL HAYAT algısı gerekiyor bizlere… Ancak varolan yönetim anlayışları ve sosyal alışkanlıklar nedeniyle bu gerekliliklere uygun bir düzene geçmekte, hayatı sürdürülebilir bir zeminde yeniden kurgulamakta büyük zorluk çekiyoruz. Bu YENİAY’da alıştığımızın dışında bir hayat kurgusu oluşmanın BASKISINI da sosyal ve ekonomik düzlemdeki ÇIKIŞSIZLIK HİSSİNİ de yoğun olarak hissettiğimiz bir dönemden geçiyoruz.

Bireysel hayatlarımızda da alıştığımız NORMLARI sorguladığımız, bir süreç var… Yalnızlık kadar ilişkiler de bizi geriyor 🙂 Zira bir arada ama saygı mesafesinde, içiçe ama konfor alanlarımızı işgal etmeden var olmayı öğrenmemiz gerekiyor. Herkesin kendine sahip olmayı, başkasının alanına taşmamayı, fiziksel ve duygusal anlamda kendini kontrol etmeyi, ötekilerin varlıklarına, tercihlerine, önceliklerine ve alışkanlıklarına tahammül etmeyi ve tahammül edilmez bir insana dönüşmemeyi öğrenmesi şart!

Venüs İkizler vurgusunun temsil ettiği türden bir hareket alanına sahip olmanın ne kadar kıymetli olduğunu hissediyor ve buna sahip olmayışımızın gerilimini yaşıyoruz. Bu durum bizi sahip olduğumuz alanlarda daha yaratıcı olmaya teşvik ederse ne ala! Aynı ortamı paylaştığımız kişilerle ya da sanal bir ortamda bir arada olabildiğimiz insanlarla, hayatı daha GEVREK ve İLGİNÇ hale getirecek türden iletişimler kurmayı, sosyal baskının yükünü bu şekilde hafifletmeyi becermek, hepimiz için bir zaruret… Hatta DOKUNMADAN BİR ARADA EĞLENEBİLMEYİ sağlayan platformların çok kıymet kazanacağı aşikar… Online eğitim kadar, ilgi alanlarının online düzlemde paylaşılması da önem kazanıyor. Kontrolsüz ve bazen de tatsız bir paylaşım ortamı olan Sosyal Medya zeminlerinden daha ”seçkin” ve sosyal, entellektüel hatta ekonomik anlamda ”üretken” platformların oluşması pek mümkün ve gerekli.

Alıştığımız kadar gezmemek kadar alıştığımız gibi harcamamak da önem kazanıyor! ”NELER HAYATİ AÇIDAN GERÇEKTEN GEREKLİ, NELER BÖYLE BİR SOSYAL DÜZENDE ANLAMSIZ” sorusunu kendimize samimiyetle sormak ve daha pratik tercİhlere yönelmek zamanı… Yani ”Evdeyim, Sıkılıyorum, Yiyeyim-İçeyim, Sipariş Vereyim!” döngüsünden korunmakta, daha ”hafif” yaşamakta fayda var.

Ekonomik olarak eski düzenimize dönmeyi beklemek yerine, alternatif üretkenlik mecraları geliştirmek için kafa yormak çabasına girebiliriz. Zira kademeli bir geçiş planlansa bile piyasalarda meydana gelecek derin dalgalanmaları nedeniyle tam olarak eskiye dönmenin pek mümkün olmayacağı belli… Her süreç gibi bu süreç de kendi kaybedenleri ve kazananlarını üretecek. O yüzden de alıştığımız düzenin dışına taşan yaratıcı fikirlere sahip olanlar kendilerini hiç tutmasınlar 🙂

Asıl RİSKİN değişim değil ALIŞKANLIKLARDAN KOPAMAMAK olduğunu fark ettiğimiz ve uyumlanmayı kabul ettiğimiz kadar İYİ, yaratıcı olabildiğimiz kadar GÜÇLÜ olacağız.

BURÇ ve Yükselen BURÇ için yorumlar aşağıda 🙂 Ama arzu ederseniz şu müziği de ess geçemeyin derim… Dİre Straits’in verimsiz para harcama ve yaşam alışkanlıklarımızı ti’ye aldığı parçası Money for Nothing!

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Bu YENİAY’da iş düzeninize ve para akışınıza dari gerilimleriniz olabilir. Önceliklerinizi yeniden saptamanız, üretkenliğinizi ve sizi ”değerli” ya da ”vazgeçilmez” kılan özelliklerinizi gözden geçirmeniz, bunların altını çizecek bir tutum içine girmeniz şart! Risk duygusundan boğulmak yerine, durumdan fırsat ve vazife çıkartmaya bir an önce geçin. Bu durumu ”İlklerin İnsanı” olmanız için bulunmaz bir imkan olarak görün 🙂

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Bu YENİAY’da normlarınıza ve alışkanlıklarınıza yönelik baskıları yoğun olarak duymanız çok doğal. Zira siz burçlar kuşağının değişimin lafını bile sevimsiz bulan üyesisiniz 🙂 Ama Uranüs sizde… YENİAY da üzerinizde! Yani gün bu gün! Kararınızı verip, ininizden çıkmanız, kış uykusu modunu bırakıp baharı kendi içinizde yakalamanız için ziller çalıyor. YENİ BİR DÜZEN anlayışına geçerseniz, yeni bir can bulacak hatta duruma liderlik etme şansını yakalayacaksınız.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bu YENİAY’da iç geriliminizin çok yüksek olması gayet doğal! Kendinizi patlamak üzere olan bir balon gibi hissedebilirsiniz. O yüzden kendinizi EYLEYECEK AKTİVİTELER icat edin. Yoksa bu iç gerilim sizi de etrafınızı da dağıtır 😉 Siz eğlenmeyi, kendini oyalamayı bilen ve başkalarını da oyalayacak faaliyetler üretmeyi beceren birisiniz. Yaratıcı ve oyuncu yanınızı ortaya çıkartmaya, herkesin üzerindeki baskıyı da hafifletecek çözümler üretmeye çalışın.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Dış dünyada bir şeyler ters gidiyorsa, içe dönüp korunmayı en iyi beceren burç kimdir? ELBETTEKİ YENGEÇ! İşte tam bu yüzden, bu YENİAY’da sizin basiretinize ve tutarlı korunma güdünüze çok fazla ihtiyaç duyacak insanlar var! Korku hükümdarlığının gölgesinde titreşmek yerine, kontrolü ele alın. Daha güvenli bir düzen kurmak için kolları sıvayın. Gözetin, kollayın, düzene koyun… Ama çok da bunalmayın ve bunaltmayın 🙂

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Bu YENİAY’ı iş güç, kariyer açısından bir fırsata dönüştürebilecek bir burç da Aslan… Ama bunun için önce eskiyi yıkma ve yenilik içn kolları sıvama modunu ON etmeleri gerekiyor 🙂 ”Bana bişi olmasss” kafasından çıkmaları, sağlıklarına özen göstermeleri ve akışla uyum içinde olmayan yaşam alışkanlılarını terk etmeleri şart. Maddi manevi onlara ”sevimsiz” gelen durumları içlerine sindirip, hayatlarına çeki düzen vermek adına inisiyatif kullanmanız gerekiyor.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Bu YENİAY’da hayat planlarınızı gözden geçirmeniz lazım şekerim! Yeni bir hayat düzeni kurmanız gerektiğini biliyorsunuz. Yargılarınızı, hayallerinizi, korkularınızı, hayata bakışınızı değiştirmeniz için adeta bir şeyler size meydan okuyor. Daha mutlu, daha canlı, daha verimli olmanız işten bile değil. Ancak bunun için, eski beklentilerinizi güncellemeniz, yeni olasılıklara yer açmanız şart. Fiziksel olarak yaşadığınız yeri değiştirmek bile bu planların bir parçası olabilir.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bu YENİAY’da yıkım ve yeniden yapılanma sürecine girdiğinizi derinden hissediyorsunuz! Arzularınızı gözden geçiriyor, tutkularınızı büyütüyor ya da onlara veda ediyor, enerjinizi odaklama ve kullanma şeklinizi elden geçiriyor, hayatta kalmak için içinizden başka bir insan çıkartmanız gerektiğini biliyor ve bunun için çaba gösteriyorsunuz. Ya da umarım çaba gösterirsiniz! Tükenmiş olan kaynakların yerine yenilerini bulmak için enerjinizi verimli kullanmanız ya da atıl kalan yeteneklerinizi ve gücünüzü aktive etmeniz şart…

AKREP veya Yükselen AKREP: Bu YENİAY’da sahip olduğunuz bütün bağlara bakış açınızı dönüştürmeniz gerektiğini fark edeceksiniz! Sizi desteklemeyen bağlardan kurtulmak, sizin beslemek için yeterince çaba göstermediğiniz bağları ise farklı bir bakış açısı ile ele almak zorundasınız. Beraberlikler maddi veya manevi zeminde istediğiniz gibi gitmiyorsa, değişmenin de değiştirmenin de zamanı gelmiştir. Buna direnerek hayatta kalamazsınız. İşiniz gereği insanların sizin becerilerinize ve tavsiyenize ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyor ve bunun yükü altında eziliyor da olabilirsiniz. Hal bu ise size kolaylıklar diliyorum…

YAY veya Yükselen YAY: Bu YENİAY’da gündelik düzeniniz hakkında ciddi kararla ralmanız gerekebilir. Gerek bedeninizi sağlıklı tutmak, gerek yaşam ve çalışma düzeninizi makul ve sürdürülebilir bir zeminde oluşturmak için önlemler alabilirsiniz. Alıştığınız çalışma düzeniniden çıkmak sizi maddi olarak endişelendirse de, bakış açınızı değiştirdiğinizde yeni çözümler bulabileceğinizi göreceksiniz. İdrak, kabul ve uyumlanma aşamaları sizin yaratıcılığınızı da ortaya çıkartmanızı sağlayacak.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Bu YENİAY’da içinizde var olan yaratıcı kapasiteyi fark edip ortaya koymak için sizi zorlayan koşularla sınanacaksınız. Para akışınızı veya saygınlığınızı korumanız için atağa kalkmanız şart, zira aslında atıl kaldığınızın farkındasınız. Mutlu olma arzunuz, hatta aşk bile bir tür meydan okumaya dönüşebilir. Hem kendinizi var etmek hem de mutlu olabilmek için farklı bir bakış açısı ve tutuma çok ihtiyacınız var. Çocuklarınızın ihtiyaçlarına yönelik olarak da yeni planlar yapmanız, onlarla ilişkinizi yeniden düzenlemeniz de gerekebilir.

KOVA veya Yükselen KOVA: Bu YENİAY’da ne zamandır içine girdiği kabukları kırıp, özündeki yaratıcı ve devrimci nitelikleri ortaya çıkartması gerekenler aslında sizleriniz! Dünyanın KOVA’ca fikirlere ve düzenlemelere ihtiyacı var 🙂 Eski yorgun dünya sarsıntılar geçirirken, birilerinin yeni bir düzen ve güvenlik anlayışını hayata geçirmesi gerekiyor. Zekanızı ve yaratıcılığınızı, yeni bir NORMALLİK yaratmak için kullanırsanız, hem siz güvende ve güçlü kalacak hem de başkalarının güvenliğini ve huzurunu temin etmiş olacaksınız. O tuhaf kafacıklarınızı çalıştırın bakem 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK: Bu YENİAY’da ilişkiler ve iletişim konusunda zorlanacaksınız. Siz sessiz sedasız görüntünüze rağmen hareket alanına ihtiyaç duyan birisiniz. Kendinizi çok da ait hissetmediğiniz ”balıklarla” birlikte arka kapısı kapalı bir akvaryuma tıkılı kalmak sizi accık bozabilir 🙂 Canınız sıkıldıkça havadan sudan ilişkilere kaçmaktan vazgeçmeniz ve iletişim şeklinizi daha verimli ve yapıcı hale getirmeniz, bulunduğunuz ortamda gerçekten VAR OLMANIZ gerekebilir. Depresyon eğiliminizi, iç dünyanızın zenginliğini keşfederek aşmaya gayret edin. Kaygı ve bunalma hissini, hayal gücünüzü ve üretkenliğinizi tetikleyecek şeyler yaparak aşabilir, örneğin yazmaya ya da sözel becerilerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: