22 Kasım 2014, Yay Burcundaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi

10634296_829261277104178_1385190178_n

22 Kasım 2014, Yay Burcundaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi

”Galiba birşeyler toptan değişmek üzere” diye girdik söze, genel yorumda…

Beklentilerimizi, planlarımızı, düşlerimizi, fikirlerimizi dönüştürecek birşeyler olacak bu YENİAY’da…

”Bazen öyle bir ”ANLAMAK”  mümkün olur ki, haklı çıkmaya, güçlü olmaya çalışmanın anlamı kalmaz, zira kavganın ya da verilen uğraşın önemi kalmaz. Zira biz o kavrayışla birlikte, baktığımız pencerenin eksiğini görür, önemsediğimiz duruma başka yerden bakar, ve duruşumuzu değiştirmekte artık sakınca görmeyiz.” diye tariflemiştim bu durumu.

Yeniay, bize yanılgılarımızı gösterecek. Enerjimizi ”sırf üstte kalmak adına” boşa harcadığımız alanlardan uzaklaştıracak bir dönüşüm yaşayacağız.

İşte Burç ve Yükselen Burç için dönüşümün yaşanacağı konular;

KOÇ ve Yükselen KOÇ:  Bu aralar Koç’ların dikkat etmesi gereken konu; yeni atılımlara kalkışırken ‘’Değer mi?’’ sorusunu iş işten geçmeden sorabilmek.  Açılım derdindesiniz orası belli 🙂 Ama özellikle ilişkiler ve ortaklıklar konusunda fazla riske girmemeye ve güvenilir olmayan kişilerin ipiyle kuyuya inmemeye dikkat edin. Fazla ihtiraslı ataklara kalkışmayın. Fırsatı kaçırmamak, ya da elinizdeki bir imkanı kaybetmemek  adına, asıl dikkat etmeniz gerekenleri gözden kaçırabilir, ya da yeni olasılıkları ihmal edebilrsiniz.  Denenmişi denememeye, ya da yeni projelerinizde geçmişte yaptığınız hataları tekrar etmemeye özen gösterin.  Unutmayın; eski kafayla yeni plan yapmak, sorunu üreten bakış açısıyla çözümü üretmek mümkün değildir 😉

BOĞA  ve Yükselen BOĞA:  Hayat kalitenizi yükseltmek  arzusunda olduğunuz aşikar 🙂 Ama az bişi dolduruşa geliyor da olabilirsiniz. Benim önerim; ALÇAKTAN UÇMANIZ! Taştan taşa, insandan insana atlamadan önce NEDEN diye sorun kendinize. Tedavi ya da danışmanlık alacağınız uzmanları iyi seçin. Satacağınız / kiralayacağınız mallar varsa, bunlar için kullandığınız aracıların ya da alıcıların güvenirliğini iyice kontrol edin. Hisseli işlerinizde, hissedarlar ile ilişkinizi özenle yönetin. Yatırım yapacak, kredi ya da destek alacaksanız, getireceği bedellere değip değmediğini kontrol edin.  Beklentilerinizi kısmanız, harcamalarınızı kontrol altına almanızda fayda var. İnsanlar iyi şeylere layıktır ama içinde rahat edeceğimiz minimum koşullardan mahrum kalmamak için, makul olmak en iyisidir!

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: İlişkilerle ilgili yüksek beklentilere girmemenizde fayda var! Büyük vaatlerle gelen ama sizi de büyük taahhütler altına sokan insanlara – ister duygusal ister profesyonel anlamda -çekimser yaklaşmanızda fayda var. Geçmişten gelen ve sizde kuyruk acısı bırakan kişileri etkilemeye çalışmayın ve onların önerilerine fazla itibar etmeyin. Sizin için ilişkilerden beklentilerinizi ve ilişkideki tavrınızı değiştirme zamanı. Taleplerinizden ve kazanımlarınızdan geri adım atmayı sevmiyorsunuz ama bazen feda edemediklerimiz bizi uzun vadede hiç gerekli olmayan zararlara da sokabilir. Her istediğiniz olmadı diye, olanı da mundar etmek gerekmez 😉

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ:  İşinizden, yaşadığınız ortamdan, etrafınızdaki insanlardan, ya da kendi hal ve gidişinizden hoşnut olmayabilirsiniz…  Hayatınıza bir biçimde etki eden insanlar da size tutarlılık sunmak yerine gündeminizi karıştırıp duruyorlar. Ve siz önünüze gelen fırsatları laylaylom kabul etmek  ile mızmızlanıp her şeye hayır demek arasında gidip geliyorsunuz dimi? Umutlu ve coşkulu olmayı özlüyorsunuz ama beklentilerinize uymayan her şeyi karamsarlık konusu haline getirmeniz buna engel olabilir. Başkalarından medet ummayı bırakmanız lazım artık… Eğer neşe ve hareket istiyorsanız, bunun kaynağı olmaya, bulunduğunuz ortama biraz biraz enerji katmaya, beklentili olmak yerine yapıcı olmaya ne dersiniz?

ASLAN ve Yükselen ASLAN: Başlamak istediğiniz çok şey var ama bir şeyler adeta sizi ayağınızdan geriye doğru çekiyor.  Bu ara girişim yapmak, çocuk yapmak, heyecan yapmak gibi konular var gündeminizde, ama sizin içinizde adeta kaknem bir teyze oturuyor. Onunla bir yüzleşin bakalım, sizinle derdi neymiş 🙂 Belki de bir işe başlayıp beklediğini bulmamak fikri ağırına gidiyordur…  Geçmişten getirdiğiniz bagajları hiçbir şeye adım atmamak için bahane etmeyin. Siz alışkanlıklarınıza ve kontrol-freak tavrınıza tutunup kaldıkça, hayatınıza yeni bir nefes giremez.  Ve bilin ki, insanı hayal kırıklığına uğratan ‘’heyecan duyduğu şeylere özenli yaklaşmak’’ yerine, onlara ‘’mucize’’ ya da ‘’sizi besleyip büyütecek bir ana rahmi’’ muamelesi yapmaktır.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Huzur içinde olmak ve kendi önceliklerinize odaklanmak istiyorsunuz ama etrafınızda çok fazla insan var… Ya da siz yeni çevrelere girmek, daha hareketli olmak istiyorsunuz ama hayatınızda çok fazla sorumluluk var…  Sonuç itibariyle hem sıkılmış hem de çözümsüz hissediyor olabilirsiniz! Ama bunun sebebi yalnız etrafınızdakiler değil. Etrafınızla bu kadar iç içe ilişkilere girmiş, bağımlılık ilişkileri kurmuş olmanız, sizin seçiminiz. Yakınlık ve aile kavramlarına bakış açınızı gözden geçirin. ‘’Onlar’’ olmadan yaşayamayan siz olabilir misiniz? Bu YENİAY size, yakınlık, bağlılık ve güven konularına yaklaşımınızı elden geçirmenize vesile olan deneyimler sunacak. Ya şikayet etmemeyi, ya da mesafe ayarı yapmayı öğrenin.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ: Ses  var görüntü yok… Söz var sonuç yok… Aksiyon var tatmin yok :))) Demek ki zaman, bir düzene girsin diye beklediğiniz şeylere bu kadar ısrarcı yaklaşmamak zamanı. Ulaşamadıkça değerli olur ya bazı şeyler… İşte bu erişilmezlik ve tatminsizlik kaygısı oluştuğu anda, ‘’ben bunu gerçekten bu kadar istiyor muyum?’’ ya da ‘’acaba bu gerçekten olduğunu sandığım şey mi?’’ diye düşünmekte fayda olabilir. Geçmişten bu yana hayatınızda olan iş ve uğraşlara bakışınızı dönüştürecek olaylar gelişebilir bu YENİAY’da.  Kimbilir, belki bazı ilişkileri ve bazı işleri hayatınızda tutmak için yapmayı göze aldığınız şeylerde de bir değişim olabilir…

AKREP ve Yükselen AKREP:  Siz elbette en çok ‘’değerli olmaya’’ değer verirsiniz :))) Bu yüzden size kendinizi değerli hissettiren insanları, işleri, konumları, uğraşları da kaybetmemeye çaba gösterirsiniz. Bu YENİAY’da ise, ya size verilen önemi ya da sizin önemsediğiniz şeylerin hayatınıza kattığı değeri sorgulamanıza neden olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. ‘’Benim için en önemli şey nedir?’’ diye sorun kendinize ve bunun için neleri feda edebileceğinizi iyice bir düşünün. Eğer değecekse, ne ala… Ama bütün mesele ‘’kaçan balığın büyük’’ olması veya alıştıklarınızdan geri kalma fikrinin size kendinizi güvensiz hissettirmesi ise, o zaman ‘’şahsiyet sahibi’’ olmaktan ne anladığınızı bir daha düşünün.

YAY ve Yükselen YAY:  Tam bir ARAYIŞ sürecine girdiğiniz… Siz artık eski siz değilsiniz. Ama bunun yerine neyi koyacağınızdan da henüz emin değilsiniz 😉 Kendinizi ait hissettiğiniz kavramlar, yerler, insanlar ya da mutluluk anlayışınız bir şekilde değişim geçiriyor ve siz neye tutunacağınızı bilemediğiniz için kendinizi boşlukta zannediyor olabilirsiniz. Ama boşluk, hayatımızın yepyeni kavramlar, insanlar ve uğraşlarla dolması için çok gereklidir! Varsayımlarınız, alışkanlıklarınız, korkularınız, arzularınız ile tıka basa dolmuş hayatınızda, anlamlar yer değiştirip sakinlik hakim olduğunda, KENDİNİZİ bulacaksınız 😉 Bırakın, olsun…

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK:  Sizi kendi halinize bırakılmaktan daha memnun edecek hiçbir şey yok bu aralar… Zira yaptıklarınızın bir sonuca varmadığını ya da karşılığını bulmadığını düşünerek sinir olmaktasınız.  Ama bunu bir depresyon haline çevirmeseniz iyi edersiniz 🙂 Kullanılmaktan, arzularınızı göz ardı etmekten, kendi hayatınızı yaşayamamaktan gına mı geldi? O zaman neyi neden yaptığınızı bir daha gözden geçirin… Kendini feda etmenizin ardında, birilerinin onayını kazanma güdüsü varsa, bu zaten kendinize hizmet eden bir şeydir! Onay alma kaygınızı bir gözden geçirin. Yok siz bu seçimi kendi değerleriniz yüzünden yaptıysanız, o zaman bu geri çekilişte onurlu bir yan vardır. Boşuna kendinizi ezik hanesine yazıp, ruhunuza sırt dönmeyin.

KOVA ve Yükselen KOVA:  Üzerinizde ‘’normal dışı’’ bir başarısızlık kaygısı ya da yaptığınız işlerin karşılığında aldığınız sonuçlara dair ‘’tuhaf bir’’ hoşnutsuzluk hissi olabilir. Kendinizi göstermek, yeni fırsatlar yakalayıp ön plana çıkmak isteği duyuyor, ama bunu nasıl yapabileceğinizi bimiyorsunuz. CEVAP; her zamanki gibi yapmayın 🙂 Elinize geçen fırsatları yeterince iyi değerlendiremeyişinizin altındaki inatçı ve ödünsüz tavrı, elden geçirmenizin zamanı geldi… Şahsiyetsiz olun diyen yok. Ama benlik davası ile saygınlığı birbirine karıştırmamaya dikkat etmelisiniz. İstediğiniz gibi olmuyorsa, ya beklentinizde ya da yapma biçiminizde bir sorun vardır. Bunu bulun!

BALIK ve Yükselen BALIK:  Plan yapmanız ve adım atmanız lazım, lazım da… nerde sizde o şevk :))) ‘’Şevk sahibi insanlara hayranım’’ gibi zekice kaçamakları bir yana bırakın 😉 Bazı girişimleriniz sonuçsuz kaldıysa, bu sizi yıldırmasın. Olmayanda da bir hayır vardır. Belki de gözünüzü diktiğiniz hedef, umut bağladığınız konu, sandığınız kadar uygun değildir. Bu YENİAY size, yeni hedefler bulup yeni insiyatifler geliştirmek için ipuçları verecek. Lütfen üzerinizdeki ‘’nagetif midir negatif midir ne ise’’ o enerjiyi atın. Yeni fırsatların farkına varmak için biraz gayretli ve uyanık olun.

0 Comment

 1. beyninize ve elinize saglik! 🙂

 2. Sevgili Juno uzun süredir sizi takip ediyorum ve tespitlerinizin ne kadar doğru olduğunu görmekten dolayı oldukça memnunum.Bir akrep olarak şu sıralar sezgilerimin iyice doruklarda olduğunu hissediyorum.Yeni Ay ile bu sezgisel yükselişimin zirve yapacağına da inanıyorum.

 3. Juno rehberliğin için tekrar teşekkürler. Ne zaman suyun yüzeyi dalgalanıp dibini görememeye başlasam, hep yandan bir el şnorkel uzatıyor sanki suyun altını göreyim diye. Bazen net bir şekilde önüme seriliyor ahval, bazen de suyun dibinin dalgalar yüzünden zaten bulanık olduğunu görüyorum. Yükseleni öz burcuna zıt olan bir oğlak için her iki yorumu da okurken tam birine hah evet tam da bunu hissediyordum bugünlerde derken, diğerinde “peki ya buna ne dersin” ile karşılaşmanın buruk sevinci içindeyim. : / Allah büyük demekten başka bir şey denmiyor bu durumda ve her durumda. Sağolasın.

 4. mmmm

  bir yay burcu olarak uzun zamandır takip ediyorum sizi ve yapıtığınız doğru tespitler için tebrik ediyorum. ama bu son yorumunuz hedefi tam 12 den vurmuş. yine bir yazınızda daha kendimi bana gösterdiniz 🙂

 5. Juno tek kelime ile kendinize hayran bırakıyorsunuz. Düşüncelerinizi ifade ediş tarzınızdan, hayatı yorumlamaya kadar..Sitenizden bir türlü kopamıyor, her şeyi didik ediyorum. Ancak ilişki yorumlarında ikizler ve başak uyumuna ait tek bir şey bulamadım. Nedenini sorabilir miyim?

  1. JUNO

   Her burç için uyum analizi yazmadım da ondan.
   Belirli konulara odaklı yazdım.
   Sevgiler

 6. Ayşe

  Kesin beni takip ediyosunuz :))

 7. Yukseleni Boga bir Aslan olmanin en zor oldugu zamanlari yasiyor olabilir miyim?.. Icimdeki ‘kaknem teyze’yi cok mutlu edecek bir ‘alcak ucus’ planlamak zorundayim… 🙁 Tesekkurler Juno’cum 🙂

 8. sibel

  deli gibi takipçinizim 🙂 yorumsuz bırakmayın bizi ve daha sık olsa hiç de fena olmaz gibi 🙂

  1. JUNO

   :))))) eksik olmayın

 9. aga

  yengeçim beklentim yok elimi verdigim gövdemide götürmek istiyo durumları yasıyorum yıllardır götürende oluyo arada ruhum sıkıldı yapıcılıkta canımı acıtır oldu yazınızı okuyunca yazılanları yapmak istemiyorum ben içimde sadece özgür olmak istegi var elımi kolumu gövdemi götürenlerden uzaklaşma istegide cabası yanlışmıyım yengeçler

 10. rose

  sevgili juno, doğum haritamda 1. ev venüs/kova çıkıyor ama benim yükselen burcum oğlak. 1.ev yükselen burcu temsil etmiyor muydu? iyice kafam karıştı

  1. JUNO

   :))) Yükselen noktanız 0 derece oğlak değilse, 30 derecelik bir dilimi kapsayan 1 inci evinize Kovadan da bir parça girecektir 😉
   Astroloji üfürükten laleler bir mesele gibi algılanır ve kahve falı bakan her teyzenin yapabileceği birşey zannedilir.
   Oysa çok karmaşık matematik sistemlerine ve matrix analizlere dayanır.
   O yüzden de her insanın kendi haritasını Internetten okunan iki yazıyla çözmeye kalkmak ve saçma sapan kilişe yorumları okuyup kaygılanmak yerine, işi ya bir uzmana bırakması, ya da adam gibi gidip dersini alması gerekir.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: