Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Burçlar, juno astroloji, Yeniay

3 Haziran 2019, İKİZLER Burcu’nda YENİAY; Niyet ile Aksiyonu Bütünleme Zamanı!


3 Haziran 2019 günü, İstanbul’a göre saat 13:02’de YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY Kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş, İkizler Burcu’nun 12 derecesinde ve haritanın MC noktasında kavuşum halindeler. AY YENİAY haritasında 11. evi, Güneş ise 12. evi yönetiyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası da 15 derece Başak.
 • Hem İkizler, hem de Başak Burcu’nun yöneticisi olan ve yine İkizler’de yer aldığı çok daha etkili bir hale gelen Merkür, haritanın 10’uncu evinde. Merkür’ün diğer planetlerle herhangi bir açı yapmaması, onu daha da umulmadık gelişmelere açık ve bağımsız kılıyor! Merkür Güneş – Mars ve AY-Mars orta noktalarını da tetiklediği için, fazla düşünülmeden sarf edilen iddialı sözler ve aşırıya kaçan hassasiyet  gösterileri ve aceleci hareketlerin de haberini veriyor.
 • Yay’daki Retro Jüpiter’in Neptün ile karesi etkili olmaya devam ediyor.

MEALİ;

SOSYAL DÜZLEMDE:

 • Yoğun 10’uncu ev vurgusu iktidarı ilgilendiren meseleleri, yoğun Merkür etkisi ise kısmen Bayram Tatili’ne de bağlı olan aşırı hareketliliği, yoğun iletişimi, hızla yayılan ve insanları manipüle etmeye yönelik haberleri düşündürüyor.
 • YENİAY haritasının merkezinde olan ve çok beklenmedik gelişmelere açık bir enerji taşıyan Merkür’ün, Türkiye’nin Yükselen Yöneticisi olan ve ülke haritasında 12’inci evde yer alan AY ile kavuşumu, baskı altında tutulan tepkilerin ya da pasif kalan enerjilerin, aniden patlak verebileceğini ve küçük bir dokunuşla başlayan bir gelişmenin, çığ gibi büyüyebileceğini gösteriyor.
 • Bayram karambolü içinde gözlerden uzak kalan ama ülkeyi etkileyecek bazı kararların alınması da mümkün.
 • Politik iletişimlerde haksızlık ve adaletsizlik vurgusunun çok yoğun olacağı, yer yer manipülatif söylemlerin, arkası araştırılmadan inanılması doğru olmayan ifadelerin kullanılabileceği görülüyor.
 • Yengeç Burcu’ndaki transit Mars, Akrep Burcu olan Türkiye haritasındaki Pluto ile kavuştuğu için, manevi hassasiyetlerimiz, ülke güvenliğine ilişkin kaygılarımız, aidiyetlerimize ve değerlerimize yönelik saldırılar karşısında aşırı tepki verme eğilimimiz artıyor.
 • Bu süreçte bilgiyi iyi değerlendiren ve hem sözcükleri hem de zamanı iyi kullanan yöneticilerin veya kuruluşların yükselişe geçmesi, ani kararların veya ağızdan çıkan sözlerin gideceği yeri dikkate almayanların da büyük gaflar yapması beklenir.
 • Ticaretle, yatırımla ve borsa ile uğraşanların kur hareketlerine ve spekülatif dalgalanmalara çok dikkat etmeleri önerilir! Para piyasalarında bazı büyük oyuncular tarafından etkisi sonradan ortaya çıkacak kritik arka plan operasyonlarının yapılıyor olması mümkündür.
 • Aşırı hız, ani kararlar, kontrolsüz tüketim, kontrolsüz tepkiler, bayram tatili boyunca kaçınılması gereken eğilimlerdir.

BİREYSEL DÜZLEMDE;

 • Hayatımızla ilgili kararları kimseye bırakmamak, direksiyonu elimizde tutmak, rekabete ve inisiyatif  almaya yatkın olmak ve geri planda kalmayı kabul etmemek, düşünce ve duygularımızı açıkça ifade etmek eğilimi pek çoğumuzda tavan yapacaktır. Niyetlerimiz ve düşüncede kalan eğilimlerimizi aksiyona dökmek için her zamankinden daha istekli olabilir, hayatımızla ilgili bir çıkış yapma enerjisini çok yoğun hissedebiliriz.
 • Sosyal ortamlarda faal olmak, her şeyi denemek, zihinsel ve fiziksel olarak aktif ve başarılı olmak, yükselen bir dalgaya binip surf yapar gibi hızlı ve yoğun yaşamak isteyebiliriz.
 • Entellektüel faaliyetler içinde olanlar, reklamcılar, yazarlar, iletişimciler bu süreçte çok ilhamlı ve üretken olabilirler.
 • Dikkat çekmek adına abartılı davranmaktan, gösteriş eğiliminden, iddialı tartışmaları fazla ileri götürmekten kaçınmamız, iktidar kurma ve kendimizi kabul ettirme arzumuzu kontrol etmemiz yerinde olur.
 • Hırs haline getirdiğimiz ve aşırı ısrarlı davrandığımız konularda kendimize ”NE ADINA?” diye sormamız ve bunun mal olacağı bedelleri iyi tartmamız gerekir.
 • Haksız kazanımlara meyletmek, arkadan iş çevirmek, ne olursa olsun galip gelmek adına attığımız adımlar, ortaya çıkabilir. Ortaklıklarda sahtekarlıklar ve çıkarcı davranışlar, duygusal ilişkilerde ise aldatma – aldanma temaları sıkıntıya yol açabilir.
 • Bize yapılan haksızlıklar karşısında da ölçülü, veriye dayalı, haddi aşmayan, adil tavırlar, iyi düşünülmüş ve özenle uygulanan hareket planları ile başarıya ulaşmak mümkündür. Ancak haksızlığa haksızlık, çamur atmaya çamur atmak ile karşılık vermek, ibreyi tersine çevirecektir.
 • Beklenmedik gelişmeler sayesinde HAK ETTİĞİMİZ sonuç neyse onu aldığımız bir zaman olabilir. O yüzden elimizde kalan başarı veya yenilgileri çok iyi değerlendirmemiz, kendimize yalan söylemek yerine gerçeği dürstçe göğüslememiz bizim için uzun vadede faydalı olur.

MERKÜR’ün aydınlık yanı, hız, esneklik, fırsatları görme ve zekice manevralarla değerlendirme becerisi, sözü büyüye dönüştürerek insanları etkilemek ve bilgiyi verimli kullanmaktır. Gölgesi ise yüzeysellik, etik yoksunluğu, çıkarcılık, bilgiyi kendi amacı için kullanmak ve gerçeği örten manipülasyonlar yapmak, haddi ve adabı aşan müdahalelerde bulunmaktır.

Akıl, ahlak ve adaletten yoksun bir zeka ve olaylara hükmetme yeteneği, sahibine  belirli bir süre için üstünlük sağlasa da, uzun vadede ortamı dejenere edeceği ve kaosu büyüteceği için, olayla rkontrolden çıkar! Böyle davranan kişilerin yarattığı ortamlar bir süre sonra kendilerine de zarar veren bir hale gelir.

İnsan çok fazla zihin kirliliğine maruz kalmış olsa da nüvesindeki ”Yaratan Tohumu” nedeniyle gerçeğe doğru çekilmek, temiz ve hakiki olanın değerini görmek eğilimindedir. O yüzden hepimiz mıknatıs etkisine girmiş gibi böyle nesnelere, insanlara veya yaşantılara doğru çekiliriz. Dolayısıyla kendi değerimizi fark ettirmek için de yapmamız gereken yapmacıktan uzak bir biçimde, özümüzde var olan yetenekleri ve nitelikleri ortaya koymaktır. Abartı, kibir, yalan, dedikodu, hile gibi araçlar geçici bir süre için kullananı galip, maruz kalanı mağdur edebilir… Ancak gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir alışkanlığı vardır :)

Özünüze güvenin! Değerinizi piyasa işi başarılar veya geçici kazanımlarla ölçmeyin. Yaptığınız işi dürüstçe ve katıksızca yapın. Zekanızı bilinç ve adapla kullanın. Kırmak ve yıkmak için değil onarmak ve birleştirmek için hareket edin. Oyalanmayın ama yersiz acele de etmeyin! Zira zamanın planları taşan bir nehir gibi setleri aşar…

Gün sizin gününüz olsun… Işığınız hak ettiğiniz yerden güneş gibi parlasın!

These are the days of our lives… QUEEN

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

11 thoughts on “3 Haziran 2019, İKİZLER Burcu’nda YENİAY; Niyet ile Aksiyonu Bütünleme Zamanı!

 1. İnsan çok fazla zihin kirliliğine maruz kalmış olsa da nüvesindeki ”Yaratan Tohumu” nedeniyle gerçeğe doğru çekilmek, temiz ve hakiki olanın değerini görmek eğilimindedir…” Son iki paragrafı çok beğendim izninizle sayfamda paylaşmak istiyorum.

   1. Teşekkür ederim :) Ben ne kadar çok yazım hatası yapmışımbu defa… 2 Haziran diye yayınladım 3 Haziran! Onu da sağolsun bir başka okur düzeltti. Eksik olmayın.

 2. başlığı görünce gaa geldim, tam bir iş başvurusu öncesi motivasyonum aşırı yükselmişken. Sonra aşağılara devam ettikçe, dur konumuz bu değil dedim kendi kendime :)

 3. sevgili juno, öncelikle değerli yazıların için kucak dolusu teşekkürler ve sevgiler sana… bir sorum olacak, geçtiğimiz dolunayın etkileri hala devam ediyor mu, ve ondan da önceki yazılarınızda haklı olmak üzerine yazdıklarınızın ışığında, güç-mücadele hak haksızlık kavramları her yeniay ve dolunayda birbirini devam ederek mi ilerliyor bir zamanı var mıydı, yoksa bunlar geride mi kaldı etkileriyle birlikte? nisan ayındaki yoğunluğun etkilerini soruyorum esasen aslında. :)))))

 4. Çok gerginim juno, geriliyorum. Sinirleniyorum bazen. Anlamıyorum, kızıyorum. Bilmiyorum, duruyorum. Biraz öğrenince elim ayağıma dolaşıyor. Yine geriliyorum. Gerginim juno…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.