Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Yeniay, Yeniayın Burçlara Etkisi

5 Mayıs 2019 BOĞA Burcu’nda YENİAY; Çamura Saplanmak…


5 Mayıs 2019 günü İstanbul’a göre 01:45’de YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş, Boğa Burcu’nun 14 derecesinde ve haritanın 3’üncü evinde kavuşuyorlar. Pek sempatik sayılmayacak bir sabit yıldız olan MENKAR bu kavuşuma eşlik ediyor. MENKAR insanı yolundan eden zorluklara, boğaza dolanmış bir ip gibi ileri attığın adımda kişiyi geri çeken engellere işaret ediyor. Bu arada boğaz bölgesinin hastalıklarını da arttırıyor.
 • YENİAY, Neptün ve Güney AY Düğümü ile kavuşum halinde olan Retro Satürn, Retro Pluto ikilisi ile ılımlı açılar yapıyor.
 • Boğa’nın yöneticisi olan Venüs, çok iyi geçinemediği Koç Burcu’nun 17 derecesinde. Venüs AY Düğümlerine ve GAD’ın bitişinde gezinen retro Satürn ve Pluto ikilisine T-Kare yapıyor. Retro konumdaki Jüpiter ise Venüs ile üçgen açıda.
 • Yükselen 2 derece Kova. ALTAIR Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde. ALTAIR Yükselen ile kavuştuğu zaman mücadeleden kaçmayan ve iyicil bir tabiat veriyor. Bazen de ümitsiz görünen mücadeleleri sürdürmek için ekstra bir gayret…
 • Kova’nın yöneticisi Uranüs de Boğa’nın 3 derecesinde, Balık Burcu’na girmiş olan Lilith ile 60 derece ve Yükselen Noktası ile Kare açı içinde.
 • İkizler’deki Mars, Jüpiter ve Neptün arasında T-Kare var.
 • Neptün haricindeki bütün Ağır Abiler de Retro konumda…

MEALİ;

Hayatlarımızın ilerlemeyi engelleyen bir çamura teslim olduğu tuhaf bir YENİAY Sayın Seyirciler…  Hani sanki koşacağız ama vıjjjjt diye ayağımız kayıyor! Konuşacağız ama gürültüden veya saçma sapan söz kesmeler ve bağrışmalardan sesimiz duyulmuyor. Yapmak istediğimiz çok şey var ama çoklukta öncelikleri seçip odaklanmak mümkün olmuyor. Ya da paçamızı kurtaramadığımız bazı temel meseleler var ki, onlara kökten çözüm getirmedikçe zaten herhangi bir değişiklik mümkün değil!

Sosyal Düzlemde;

 • Uluslararası işbirliklerde bitmeyen pazarlıklar yaşanabilir.
 • Seçimler hakkındaki muamma, hem siyasi hem de ekonomik anlamda sağlam bir zemin oluşmasına engel teşkil ediyor. Bu durum Haziran başına kadar sürebilir.
 • Seçimlerin yenilenme olasılığı hala mevcut! Ancak 2 Haziran YENİAY’ı haritasına baktığımızda İstanbul için sonucun değişmesi mümkün görünmüyor. Hatta o günün YENİAY’ı İmamoğlu’nun Güneşi ile kavuştuğu için çok daha yüksek bir oy alarak seçimi kazanması ve kariyerinde bir sıçrama yaşaması beklenir.
 • Hava koşulları bizi serseme çevirmeye devam edebilir. Aşırı sıcaklar ve aniden serinleyen ve sele dönüşen yağmurlar arasında gidip gelmemiz mümkün.
 • Nefes yolları hastalıkları, Tiroid sorunları veya diğer Endokrin problemleri, sindirim sorunları özellikle bağırsak problemleri rahatsız edici hale gelebilir.
 • Bilek burkulmalarına, disk kaymalarına, spor kazalarına dikkat edilmesinde fayda vardır. Sınırlarınızı aşırı zorlamamamak yerinde olur. Aynı şekilde araçla gidilen yollarda, özellikle sıkıntılı zeminlerde fazla hız yapmamak da önerilir.

Bireysel Düzlemde;

 • Kendimizi önümüzdeki hedeflere doğru hareket etmekten aciz, engellenmiş, yönünü kaybetmiş ya da imkansız görünen bir sonucu elde etmek için aşırı zorlanır halde bulabiliriz.
 • İş veya aşk ortaklıklarında, bizim için önemli olan bağlarda, ifade edilmemiş ya da arka plana itilmiş sorunlar, gündelik yaşamın akışını tıkayacak kadar önemli bir hale dönüşebilir. Kendimizi geçmişin gölgesinden kurtulamadığımız için ileri gidemiyor gibi hissedebiliriz.
 • Tutunmak istediğimiz ya da güvenli bulduğumuz zeminlerin bizi aşağı çektiğini görmek ve onları değiştirmekten korkmamak konusunda sert uyarılar alabiliriz!
 • İş anlaşmalarında, özellikle konum ve yer değişikliğini gerektiren görüşmelerde çözüme kavuşmayan detaylara bağlı ertelemeler  ortaya çıkabilir. Ya da biz değişimi göze alıp alamayacağınız konusunda sürüncemede kalmış hissedebiliriz. Koşullar netleşmeden, bulanık bir suyun içine atlamamak yerinde olur. Bu süreçte karşımızdakilerin bize bizim de önce kendimize, sonra karşımızdakilere dürüst olmamız gerekir.
 • Akrabalarımız, eski arkadaşlarımız, bir dönem kendimizi ait hissettiğimiz bir çevre ile ilişkilerimizi masaya yatırmamız ve bazı sorunları çözmemiz ya da bazı bağları kesmemiz gerekebilir.
 • Belirsizliğin getirdiği kaygılara, sesimizi duyurmakta veya ilerleme kaydetmekte çektiğimiz zorluklara rağmen, umudumuzu ve cesaretimizi sağlam tutmak, konumumuzdan veya tavrımızdan ödün vermemek konusunda sınanabiliriz.
 • İçinde bulunduğumuz ortam çok güvensiz, kaypak veya karmaşık ise, acele etmekten, hızlı sonuçlara varmaktan, ani hareketler yapıp anlamsız düşüşler yaşamaktan kaçınmamız yerinde olur. İlerlemek istiyorsak, sakin, gözlemci, temkinli, ketum ve mümkün olduğu kadar yargısız kalmayı ihmal etmemeliyiz.
 • Bizi duymayan, söylediklerimizi çarpıtan, çabalarımızı anlamsızlaştırmaya ya da değersizleştirmeye çalışan, ayağımızın altındaki halıyı çekip bizi kaydırmaya uğraşan insanlarla muhatap olabiliriz. Dengemizi korumamız, yersiz çatışmalarda kan kaybetmememiz, dinlemek istemeyene kendimizi açıklamak yerine enerijimizi kendimize yön çizmek için kullanmamız yerinde olur.
 • Karar vermemiz gereken konularda somut gerçeklere, ANA MESELEYE, bizim için en can alıcı olacak önceliğe odaklanmamız yerinde olur. Eğer işin içine bir alay tali konuyu karıştırıp kendi kendimize suyu bulandıryorsak, bunu farkedip aklısımızı başısımıza almamız yerinde olur ;)
 • Eğer bizim saplanıp kaldığımız eski davalar, kafamızda bitmek bilmeyen kavgalar, ille de sözümü geçireceğim diye tutturduğumuz anlamsız çekişmeler varsa, bunların en çok da bize zarar verdiğini görmemiz kaçınılmaz olabilir!

Çamur suyu bulandırır, yolu dolandırır, ayağı kaydırır, hatta içine gömüleni boğar! Çamura bulaşmayın… Biri sizi çamurlu zemine çekiyorsa orada oynaşmayın. Eskaza çamurlu zeminde kaldıysanız ayağınızı kaydıracak acele hareketler yapmayın, sabır ve temkini elden bırakmayın. Eğer çamura yatan, gerçekten kaçan, olacağı ertelemek için bahaneler bulan sizseniz, valla bence yapmayın :)

Zamanın suyu bütün çamurları yıkar…

Simply Tree – RAIN

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

18 thoughts on “5 Mayıs 2019 BOĞA Burcu’nda YENİAY; Çamura Saplanmak…

 1. Hocam burçlara göresin isteriz.hakkaten bu sefer isteriz.lütfen yazın.bizi ihmal ettiğinizi düşündürttürmeyin. :-(

   1. Hocam geçmiş olsun.Allah şifa versin.hasta olduğunuzu düşünemedim.özür dilerim.

 2. Okuduğum en iyi Yeniay yazısıydı. Sitenizi kısa bir süre önce keşfettim ve bundan dolayı oldukça mutluyum. Çalışmalarınızın ve başarınızın devamını diliyorum <3
  Sevgiler.

 3. noluuğr dolunaya kalmadan da birşeyler yazın Juno, çok ihtiyacımız var sizden bir şeyler duymaya :(( :)

 4. 12 yıl benim oğlum can dostum sırdaşım en iyi arkadaşım olan köpeğime veda ettim Juno hastalığı Hıdırellez başladı 10 gün mücadele etti ve dolunayda beni terketti..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.