Posted in Astroloji, Astroloji Hakkında Genel, Ay Döngüleri, Burçlar, Güneş Tutulması, juno astroloji, Yeniay, Yeniayın Burçlara Etkisi

6 Ocak 2019, Oğlak Burcu’ndaki Güneş Tutulması ve YENİAY’ın Burçlara Etkisi…


turandot opera illustration by georges barbier pochoir
Turandot Opera Poster by George Barbier

6 Ocak 2019 günü, İstanbul’a göre 04:30 ‘da YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alacak. Bu YENİAY’a yılın ilk Güneş Tutulması da eşlik edecek.

Genel yorumda 6 Ocak 2019, OĞLAK Burcu’nda Güneş Tutulması ve YENİAY – Hedefler, Bedeller ve Sınırlar! şöyle demiştik;

”Güçlü olmanın ve ayakta kalmanın gereklerini, araçlarını ve sonuçlarını sorgulayacağımız, kontrolü ele almanın veya başkalarına bırakmanın olumlu ve olumsuz veçheleri ile yüzleşeceğimiz bir dönem bizi beklemektedir.”

BURÇLARA ve Yükselen BURCA göre etkilere gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Kariyeriniz, statünüz ya da sorumluluklarınız ve bunları yönetme anlayışınızla ilgili büyük bir değişimin eşiğindesiniz. Önümüzdeki altı aylık süreçte işinizi, konumunuzu, çalışma şeklinizi değiştirecek bir gelişme olabilir. Çalıştığınız şirkette bir yönetim değişikliği ya da organizasyonel bir dönüşüm meydana gelebilir. Hayatınızdaki iktidar figürleri – anne, baba, patron vb. – ile ilişkileriniz önem kazanabilir. Sizin hayat ve çevreniz üzerinde iktidar kurmakla ilgili yaklaşımınız da masaya yatabilir. Ya da bir ebeveyn olarak sorumluluklarınıza nasıl sahip çıktığınızı yeniden düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Bazen korkmak, acı çekmek, yetersiz hissetmek kadar doğal bir şey yoktur! Zayıflığını bilmeyen gücünü de bilmez. Size çok güçlü olmanız gerektiğini ve gücün nasıl elde edilip nasıl korunacağını öğreten ilk deneyimleri veya buna vesile olan insanları düşünün… Bunlardan biri mutlaka ebeveyninizdir. Ebeveynlerimizin hatalarını tekrar etmemek için bazen KARŞI kimlikler geliştiririz… Ama bu da bizi KARŞI olmaya mahkum eden ve kendimizle barışık olup özgürce büyümemize mani olan bir yaklaşımdır. Güç figürlerinizin hataları ya da güçsüzlükleri ile barışın… Onları aşmak için onlardan beter olduğunuz yerleri fark edin. Onlar gibi olmamak için kendinizi mahkum ettiğiniz davranış modellerini fark edin. Onların da kendi çaresizlikleri içinde bazen doğru bazen yanlış yaptıklarını ve ancak kendilerini sevebildikleri kadar size de sevgi sunabildiklerini kabul edin. Artık kendi yolunuzda yürüme, özgürce büyüme zamanınız geldi :) Kendinize doğru yolunuz açık olsun…

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Önümüzdeki altı aylık süreçte hayat planlarınızı, eğitim planlarınızı, yolculuk veya taşınma planlarınızı güncellemeniz gerekebilir. Hayata dair bakışınız, yargılarınız ve kararlarınız da bu süreçte gözden geçebilir. Hukuki işlemleri gerektiren konular da bu dönemde gündem oluşturabilir. Bir türlü sonuç alınamayan mahkeme süreçleri bir çözüme varabilir ya da geçmişte kalmış bazı tartışmalı konular bu dönemde gündeme gelebilir. İhmal ettiğiniz yükümlülüklerin bedelini ödemeniz ya da sormadığınız hesapların peşini kovalamanız gerekebilir. Sahip çıkmak, korumak, geleceğe taşımak istediğiniz değerlerin, önceliklerin hangileri olduğunu ve bunları sürdürmek için neleri feda edebileceğinizi, hangi zorluklara katlanabileceğinizi kendinizle tartışmanız gerekecektir. Peşinden koşmaktan vazgeçmeniz, sizin için önemini veya zaman içindeki değerini ve geçerliliğini sorgulamanız gereken hedefler varsa, önümüzdeki altı ay içinde bu durumla yüzleşeceğiniz kesindir. Eğer farklı bir iş alanına geçmek, ya da yeni yetenekler ve nitelikler geliştirmek için kendinize yatırım yapmanız gerekiyorsa, bu dönemi iyi kullanın. Varolan bilgi ve birikiminizi daha verimli kullanmak, atıl tuttuğunuz potansiyeli hayata geçirmek için biraz çaba göstermeniz, biraz atılım yapmanız, ihmal ettiklerinize sahip çıkmanız gerektiğini fark edin. Hayat size bir çok hediye sunar… Siz bu hediyeleri zamanında ve gereğince kullanmayı ihmal ederseniz, onlar sadece sırtınızdaki birer yük olmaktan öteye gidemezler. Hediyelerinizi hayata üretkenlik olarak geri vermek, size sunulanları başkalarının kullanabileceği değerlere dönüştürmek ve bunların getirilerinden maddi manevi fayda sağlamak için harekete geçin ;)

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Önümüzdeki altı aylık süreç size kaynaklarınızı yönetmek konusunda yeni bakış açıları kazandıracak, kazanç kayıp anlayışınızı da gözden geçirmenize yol açacaktır. İş değiştirmek, işinizi devretmek, ortaklı bir işin sermaye yapısında değişikliklere gitmek ya da size gelir getirecek bir iş alanına yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Bitirmek istediğiniz ya da bitme sürecine girmiş bir ilişki, ortaklık ya da iş yapma şekli varsa, bununla ilgili hesaplaşmaları bu dönemde tamamlayabilirsiniz. Geçmişten gelen maddi manevi bağlarınızın aldığı hali, size sağladığı katkıları ya da ödettiği bedelleri de bu süreçte sorgulayabilirsiniz. Borçlarınız ya da yükümlülükleriniz varsa, bu süreçte bunları ödemeniz ve maddi manevi bereketinizi bir an önce kazanmanız açısından önemlidir! Emeklilik maaşı veya miras gibi geçmişten gelen bir hakkı elde etmeniz de söz konusu olabilir. Eğer sahip çıkmadığınız bir hak, tahsil edilmemiş bir alacak varsa, bunu takip etmek için iyi bir zamandır. Eğer bunların hiçbiri değilse, o zaman kendinizle ilgili hesaplaşmalarınızın çok yoğun olacağını söyleyebilirim. Bugüne kadar öncelik verip korumaya çalıştığınız ilişkilerin, konumların, maddi manevi değerlerin, size ne getirip ne götürdüğünü, sahip olduklarınızı ne kadar verimli ve anlamlı kullandığınızı, yeteneklerinizi, zamanınızı, birikiminizi ne kadar iyi değerlendirdiğinizi kendinizle tartışacaksınız. Unutmayın kayıp diye bir şey yoktur! En büyük kayıpların bile insana olgunluk gibi büyük bir hediyesi vardır ;)

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Önümüzdeki altı aylık süreçte hayat ve iş arkadaşlıklarınızın, sahip olduğunuz maddi ve manevi bağların değerini, size kattıklarını ve sizden aldıklarını sorgulamanız beklenir… Yaptığınız kontratlar, kurduğunuz ortaklıklar, bu süreçte sonlanabilir, içerikleri değişebilir ya da bu kavramlara bakışınız dönüşebilir. Örneğin evlenmekten kaçınıyorsanız, uzun bir ilişkiyi evliliğe dönüştürebilir ya da bir süredir işsizseniz yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz. Ama var olan işiniz ya da evliliğinizde sorunlar varsa, özellikle de görmezden gelip ertelediğiniz konuları ele almanız ve bunlarla baş etmeniz gerekecektir. Örneğin hak ettiğiniz değeri görmediğiniz bir iş yerinden ya da size kendinizi değersiz hissettiren bir ilişkiden, hakkınızı yiyen bir ortaktan, bu süreçte uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ama üzerine düşeni yerine getirmekten kaçınan ya da yesiz beklentiler içinde olan sizseniz, bunun da önünüze çıkacağı kesindir. Bir ihtimal de bir iş bağlantısı yüzünden yer değişikliği yapmanız ya da eski yerinize geri dönmenizdir. İlişkilerinizi yönetme şeklinizi, boyun eğmek ya da eğdirmek konusundaki tavrınızı sorgulayacağınız bir dönemdesiniz. DOLAYLI İKTİDAR KURMAK yerine açıkça hayatınıza sahip çıkmak zamanının geldiğini fark edeceksiniz. Ne zaman güç gösterisi yapıp ne zaman geri çekildiğinizi, direnme noktalarınızı ve nedenlerinizi, taleplerinizi ortaya koyma şeklinizi, sorumluluklarınızı yerine getirmek konusundaki tutumunuzu, beklentileri karşılamak hakkındaki hislerinizi ve tavrınızı, kaybetme korkularınızı ve bunların size ödettiği bedelleri dürüstçe analiz edin. Kolay gelsin ve lütfen saklanıp kaçmayın ki bu ”hangi kapıyı çalsam karşımda buruk acı” şarkısı bitsin :)

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Önümüzdeki altı aylık süreçte çalışma ve yaşama biçiminizi ve gündelik düzeninizi yeniden yapılandıracaksınız. İhmal ettiğiniz sorumluluklar varsa bunları yerine getirmek için seferberliğe kalkışacak, ya da artık üstlenmeniz gerekmeyen sorumlulukları bir kenara bırakmayı öğreneceksiniz. Bir dönem çalışmaya ara verdiyseniz, bıraktığınız yerden başlamak için iyi bir dönemdir. Çalıştığınız yer ya da çalışma şekliniz artık size uygun değilse, bunu değiştirmek veya bulunduğunuz yerdeki iş süreçlerini yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz. Eskiden başkasına yaptırdığınız işleri kendiniz takip etmeniz ya da kendi sorumluluklarınızı daha verimli yerine getirmek için bazı işleri yapacak kişiler bulmanız gerekebilir.  Hayat biçiminizin tatsız tuzsuz, verimsiz, boğucu bir hale dönüştüğünü, bir anlamı ya da gereği olduğunu zannederek üstlendiğiniz işlerin ne size ne kimseye bir katkısı olmadığını, elinizi ayağınızı bağlayan tercihlerinize daha farklı bakmanız gerektiğini bu dönemde idrak edebilirsiniz. Alışkanlıklarınıza tutunmanın, konfor alanınıza sığınmanın bedelleri üzerinde düşünmeniz, eğer elinizdekileri iyi kullanmıyor, akıllıca yönetmiyorsanız, daha verimli ya da sağlıklı bir düzen kurmak için çaba göstermeniz iyi olur. Eğer sağlığınızı ihmal ettiyseniz, bu süreçte yeniden kazanmak için para ve emek harcamanız söz konusu olabilir. Ama en önemlisi bu dönemde kendinize, zamanınıza, bedeninize, yeteneklerinize ve etrafınıza yararlı olma kapasitenize gereken önemi ve değeri vermeye başlamanızdır! Kıymetini bilmediğiniz şeyden ne değer üretebilir ne de kazanç elde edebilirsiniz. Hayatınıza sahip çıkın :)

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Önümüzdeki altı aylık süreçte enerjinizi daha verimli kullanmayı öğrenecek, hayata tutunmayı, keyif almayı ve vermeyi, heyecan duymayı hatırlayacaksınız! Ayyy hadi inşallahhh… Valla kollektif bilinç bile etkilendi sizin bezgin hallerinizden :)))) Atıl kalmış yeteneklerinizi işe yarar hale getirmek, ertelenmiş procelerinizi hayata geçirmek için süper bir dönemdesiniz! Ya yaptıklarımı kimse beğenmezse diye kaygılanmayı bırakıp, sadece kendinizi tatmin etmek için bir şeyler yapın ve elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama nooolur şu ”Keşke tıp okusaydım… Acaba bu sene yeniden üniversite sınavına mı girsem?” saçmalıklarından vazgeçin :) Kompleks haline getirdiğiniz şeyler için anlamsız çabalar göstermek yerine, kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi ve yapabildiklerinizden zevk almayı öğrenin.  Aşka bakışınızı yeniden yapılandırmak için de daha fazla beklemeseniz iyi olur ;) Geçmiş ilişkilerinizde sizi tüketen insanlara bağlanıp kaldıysanız, mutsuz olduysanız ve kapılarınızı yeniden manitacılık işlerine açmak istiyorsanız, önce kendinize bazı sözler vermeniz gerektiğinin altını çiziyorum; 1- Emzirecek bebek değil, sizinle eş koşullarda yaşamayı beceren bir SEVGİLİ bulun. 2- Şefkat gösteriyorum adı altında hakim olmaya, insanlar üzerinde dolaylı iktidarlar kurmaya bir son verin. 3- Kimseyi saplantı haline getirmeyin! Aşk zevk almak içindir. Zevk vermeyen şeye işkence denir. İşkencenizle sapkın bağlar kurmaktan vazgeçin. 4- Kendine bile hayrı olmayan insanlara kendinizi sevdirmeye çalışarak özdeğer algınıza yama yapmayı bırakın! DİREKT KENDİNİZİ SEVİN! Çocuk sahibi olmak istiyor ama olamıyorsanız buna gerçekten hazır olup olmadığınızı iyice düşünün… İçinizdeki çocuğa şefkat göstermeyi öğrenirseniz, hem daha rahat hamile kalır hem de sahip olunca daha iyi bir anne olursunuz. Ya da olmuyorsa vardır bi hayrı deyip vazgeçin… Kasmayınca belki olur ;) Var olan çocuklarınızla ilişki kurma şeklinizi, onlar üzerindeki iktidar kurma biçiminizi, görev anlayışınızı, abartılı şekilde koruma veya yönlendirme eğiliminizi ya da ebeveynlik algınızın neden hep sıkıcı bir görevi yerine getirmekle, üzerinizdeki bir baskıyı yönetmekle eş anlamlı olduğunu iyiiiice düşünün. Sevgi alışverişi, bir görev değil doğal bir bağdır. Kendinizi sevdiğiniz kadar çocuklarınızı da oldukları gibi sevip kabul edeceğinizi unutmayın ;) Bana da kızmayın… Anneye, öğretmene, doktora kızılmaz :))))

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Önümüzdeki altı aylık süreçte ev, aile, aidiyetler, özel hayatınızın düzeni, bir başlangıca vesile olacak bitişler gibi konular gündeminize oturacak… Ailenize, ebeveynlerinize, aidiyetlerinize ilişkin bakış açılarınız, bu bağlar nedeniyle üstlendiğiniz sorumlulukları yönetme şekliniz üzerinde düşünmeniz ve çalışmanız gerekebilir. Aile yapınızda ya da yaşadığınız yerde, yaşam düzeninizde bazı değişiklikler olabilir. Güven ve huzur ihtiyacınızı ve bu ihtiyacı karşılama biçiminizi elden geçirmeniz, güvende kalmak için feda ettiklerinizi ya da eskiden sizin için güven unsuru olan şeylerin hala aynı görevi yerine getirip getirmediğini düşünmeniz, hayatınızda güven ve huzuru sağlamak için yeni seçimler yapmanız, bu amaçla kurduğunuz aidiyetleri bırakmanız ya da yeterince sahip çıkmadıklarınıza artık sorumluluk duyarak yaklaşmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bir ev almak, evlenmek, var olan evinizin ya da evliliğinizin huzuru için yapılması gerekenleri fark etmek, içinde huzur bulmadığınız bir mekanı ya da bir evliliği bitirmek ya da en azından değerlendirmeye almak söz konusu olabilir. Maddi sorunlarınız varsa, bunları ciddiye almanız ve geçmişte sıkıntıya yol açan davranışları tekrar etmemeniz önerilir. Kendinize ait bir işyeriniz varsa, bunu küçültmek, yapısını değiştirmek, yerini değiştirmek, daha farklı yönetmek, geçmişten gelen sorunlarına çare üretmek gibi konularla uğraşabilirsiniz. Eskiden beri kurmak istediğiniz bir işe önümüzdeki altı ay içinde el atmanız ya da eski iş alanınıza geri dönmeniz de mümkündür.

AKREP veya Yükselen AKREP: Önümüzdeki altı aylık süreçte geçmişten bugüne kurduğunuz dostluklara veya iş ilişkilerine, yakın çevrenize, kardeşleriniz veya ikinci derece akrabalarınıza bakış açınızı ve davranış biçiminizi elden geçirmeniz gerekebilir. Verip tutmadığınız sözler, size verilmiş ama yerine getirilmemiş olan vaatler tartışma konusu oluşturabilir veya yanlış anlama nedeniyle kopmuş olan bağların tamir edilmesi gerekebilir. Bir şekilde uzak düştüğünüz insanlarla yeniden yakınlaşabilir ya da alıştığınız çevrelerden tamamen uzaklaşabilirsiniz. Eğer çeşitli şubeleri olan bir firmada veya devlet görevinde çalışıyorsanız, tayin, yer değişikliği, konum değişikliği gibi konular gündeme gelebilir. Size ait olan bir işyerini taşımanız, var olan bir şubeyi kapatmanız ya da yerleşimle ilgili kararlar almanız söz konusu olabilir. Satış sorumluluğu taşıdığınız bir göreviniz ya da sorumlu olduğunuz hizmet bölgeleri varsa, yetki alanınız değişebilir veya genişleyebilir. Eğer yarıda bıraktığınız bir eğitim varsa bunu tamamlamak isteyebilirsiniz. Akademik alanda bir görev üstlenmeniz ya da akademisyen veya öğretmen olarak çalıştığınız kurumu değiştirmeniz söz konusu olabilir. Alıştığınız düşünce, konuşma ve davranış kalıplarını veya çevrenizi değiştirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. İletişim modelinizin, insanlara yaklaşım şeklinizin, arkadaşlık anlayışınızın size kattıklarını ve ödettiği bedelleri daha iyi anlayabilir, bundan sonra nasıl davranmanız, kimlerle ne kadar ve ne şekilde bağ kurmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Ama en önemli konu, hayatınızda yeni bir döneme başlamak, atılım yapmak istiyorsanız, düşünce ve davranış modelinizi hedeflerinize uygun şekilde yapılandırmak ve yönetmek olacaktır!

YAY veya Yükselen YAY: Önümüzdeki altı aylık süreçte her şeyi bir yana bırakacak ve varsa yoksa para, mevki, şan şöhret, saygınlık peşinde koşacaksınız :)))) Şaka bir yana maddi ve manevi anlamda önceliklerinizi gözden geçireceğiniz bir zaman sizi bekliyor.  Önem verdiğiniz konulara, işlere, insanlara nasıl yaklaştığınızı ve bu tavrınızın sonuçlarını daha iyi anlayacaksınız. Ektiklerinizi olumlu/olumsuz biçecek, daha verimli bir düzen kurmak, yeteneklerinizi, paranızı, zamanınızı, kaynaklarınızı daha iyi değerlendirmek, emeklerinizin karşılığını almak için nasıl davranmanız gerektiğine karar vereceksiniz. Eğer işinizi veya sorumluluklarınızı iyi yönetemiyorsanız, bu konuda eksiklerinizi kapatacaksınız. Sizin burcunuzda ilerleyen Jüpiter elinizi attığınız işte ileri gitmenizi kolaylaştıracağı için hataları düzeltmeniz, sorunları gidermeniz de kolay olacaktır ;) Bu süreçte hayatınızdan çıkanlara takılmayın zira işlevlerini kaybettikleri için yolunuzdan çekilmektedirler. Geçmişte saptadığınız hedeflerin, üstünüze aldığınız sorumlulukların, taşıdığınız tanımların anlamlı, gerekli ya da yeterli olup olmadığını iyice düşünün. Eğer boyunuzu aşan ya da artık verimsiz hale gelen işlere kalkıştıysanız geri çekilmekten kaçınmayın. Eğer üstlendiklerinizin hakkını vermediyseniz harekete geçin. O meşhur ”ben yaparımcı” egonuzu bir yana koyun ve kendinizi geliştirmeniz gereken yerleri ihmal etmeyin! Eğer iki numara küçük gelen şeylerle oyalanıyorsanız ileri yürümekten de korkmayın. Hayal kırıklıkları, hüzünler, yitik aşklar veya hevesler, hoş ama boş proceler sizi yolunuzdan alıkoymasın ;) Kendinizi sabote etmekten vazgeçin. Kontrol edemediğiniz şeyleri kaygı konusu yapmayı, bu yüzden de gerekli gereksiz her şeye hakim olmaya çalışmayı bırakın. Yaratıcılığınızı, hayal gücünüzü, doğal cazibenizi, verimli konulara odaklarsanız, hayatın size çok güzel hediyeler hazırlamakta olduğunu göreceksiniz :)

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Önümüzdeki altı aylık süreç, gerçek bir iç hesaplaşma, geçmişten gelen bazı kalıplara ve konumlara veda etme, hayatınızda var olan her şeye yeni bir gözle bakma ve yeni değerler biçme, kendinizi yeniden keşfetme ve üzerinizde olan tanım ve sorumluluklara ilişkin yeni kararlar alma zamanı olacak. ”Ben kimim? Hayatımın anlamı ve varlığımın değeri nedir” sorusuna verdiğiniz otomatik cevapların anlamı ve içeriği değişebilir… Yaptıklarınızı neden böyle yaptığınızı, ya da neden başka türlü bir şeyler yapmadığınızı kendinize sorabilirsiniz… Bu güne dek ortaya çıkartamadığınız ya da bir şekilde farkına varmadığınız bazı yeteneklerinizi ve niteliklerinizi hayata geçirebilirsiniz… Kendinize çizdiğiniz sınırları ortadan kaldırmak, aidiyetlerinizi bırakmak ya da yeni aidiyetler kurmak, bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmek, ya da sizi olduğunuz konuma ve duruma getiren ama artık işlevini yitirdiğini gördüğünüz tutumları değiştirmek gibi tercihlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilir, ya da yaptığınız işin sınırlarını genişletmek isteyebilirsiniz. Bu fiziksel anlamda taşınmanızı da gerektirebilir. 2019 ve 2020 Oğlaklar için çok önemli yıllardır. Zira yapacakları şeyler de kendi etki alanları için önemli olacaktır! Kendinizi iyi tanımanız, yaptıklarınız ve aldığınız sonuçlar hakkında kendinize dürüst olmanız, sorumluluk duygunuzu, sabrınızı, dirayetinizi ve hakimiyet becerinizi olumlu ve verimli işler için kullanmanız halinde hem gerçek kapasitenizi ortaya koyacak, hem de başkalarına yararlı olacaksınız. 2019 yılını bir hazırlık süresi, 2020 yılını ise emeklerinizin karşılığını alma dönemi olarak görmeniz yerinde olur. Şimdi yapacağınız seçimler, şimdi farkına varacağınız gerçekler, şimdi üstleneceğiniz konumlar, önümüzdkei iki yıl için belirleyici olabilir. Bu nedenle kaçak dövüşmekten, alışkanlıklarınıza tutunmaktan, hakimiyet kaygısı veya yetersizlik korkusu ile kendinizi sabote etmekten sakının. Sizi siz yapan nitelikleri, hayata kattığınız asıl değerleri fark edin ve yolunuza sahip çıkın :)

KOVA veya Yükselen KOVA: Önümüzdeki altı aylık süreç, sizin takılıp kaldığınız yerlerden sökülme zamanınız! Bir türlü ilerleyemiyorum gibi bir şikayetiniz varsa, bunun tek nedeni geride bırakmanız, bitirmeniz, vazgeçmeniz, tamamlamanız, hesabı temizlemeniz gereken şeyler konusunda bir türlü gerekeni yapmamanız. Sallıyor da sallıyor, bahaneler üretip oyalanıyorsunuz :))) Yazmanız gereken proceler, bitirmeniz gereken eğitimler, kopmanız gereken çevreler, arkanızda bırakmanız gereken insanlar var… YAW YAPIN KURTULUN DÜNYA DA KURTULSUN :))) Şaka bir yana bitirememe, bırakamama, vedalaşamama, kabullenememe haliniz sizi bitiriyor. Hayatın doğal döngülerine de, bir sistemin doğal süreçlerine de, kendi varlığınızın / kimliğinizin / bedeninizin / tanımlarınızın doğal gelişimine de direniyorsunuz. Doğal sürecin doğal bir parçası olarak yükleneceğiniz sorumluluklardan kaçmak istiyor, bunun için de tuhaf öncelikler, garip sorumluluklar icat ediyorsunuz. Aslında itiraf edin ki siz konfor alanınızı ve aidiyetlerinizi değiştirmekten ve büyümekten çok korkuyorsunuz. O yüzden de rahatça şikayet edebileceğiniz, sıkıntılı ama tanıdık bir ortamda ya da konumda var olmak, habire istediğinizi söylediğiniz ama belki de sizden şikayet edilecek, belki de uyum sağlamakta zorluk çekeceğiniz, ya da size bilmediğiniz sorumluluklar getirecek yeni bir duruma geçmekten daha güvenilir geliyor. Tatlım elinizdeki oyalanmadan işleri bitirin. Sonra da taşınacak mısınız… evlenecek misiniz… ayrılacak mısınız… yeni iş mi kuracaksınız… inzivaya mı çekileceksiniz… ne yapacaksanız yapın ;) Zira sizin bir türlü terk etmek istemediğiniz konumlar, aidiyetler, güvenlik alanları önümüzdeki bir yıl içinde zaten sizi terk edecek! Normal insanların tabi oldukları sıradan ve sıkıcı süreçleri takip etmeyi deneyin, o kadar da korkunç olmadığını ve hatta mutlu bile olduğunuzu göreceksiniz :)

BALIK veya Yükselen BALIK: Önümüzdeki altı aylık süreç, size umduğunuz ve beklediğiniz değil, ummadığınız ve beklemediğiniz yerlerden yepyeni fırsatlar getirecek ama işte sizin de biraz işin ucundan tutmanız lazım :) Çocum evladım… Kaygı kaygı nereye kadar kaygı? Neymiş hayat size göre değilmiş… İnsanlar sizin kıymetinizi bilmiyormuş… Bu güne dek olsaymış birşeyler olurmuş da artık bundan sonra olası yokmuşmuşmuş… Bunlar hep deneyip de başarısız olma kaygısının alt replikleri :) Bu güne dek yaşadıklarınızdan çıkarttığınız derslerin kıymetini bilin. Bu güne dek yaptığınız ama karşılığını görmediğiniz işlerin, bu güne dek biriktirdiğiniz ama meyvasını toplayamadığınız niteliklerin de değerini fark edin. Şimdi bunları ortaya döküp hasat etme zamanınız geldi. Ama yeni bir şeylere adım atmak için accık çaba ve cesaret göstermeniz gerekiyor. Evet hayat sizin sandığınız gibi bir yer değil… E artık bunu biliyorsunuz :)))) Hala da hayatta olduğunuza göre, solungaçlarınızı bu suya uyarlamışsınız demektir. Öyleyse yeni denizlere de kulaç atmaya başlayın. Sadece eskiden yaptığınız hataları tekrar etmeyin… Eskiden takıldığınız beklentilere saplanıp kalmayın! Gerçekçi, sabırlı, gayretli ve üretken olun. Merak etmeyin baharla beraber içinde yüzdüğünüz denizler de şenlenecek ;) Öpüyorum ve arkanızdan itiyorummmm

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

30 thoughts on “6 Ocak 2019, Oğlak Burcu’ndaki Güneş Tutulması ve YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

  1. Neden :) Başak mısınız? İnsanın doğum zamanında danışmanlık alması lazım gibi bir kural yok… Ama tercihinize saygım var. Sevgiler

   1. Sevgili juno kova burcuyum☺ eylül ayında türkiyede semineriniz olduğu için öyle yazdım

 1. Yazılarınızı çok seviyorum ama sıra balıklara gelince hep bi dalga geçme küçümser bir tavır hakim oluyor. Siz yazarken eğleniyorsunuz belki ama balık burcu biri olarak okumak, ciddiye alınmadığını düşünmek çok da hoş olmuyor. Yapıcı bir eleştiri olarak alın lütfen🙏🏻 Teşekkürler

  1. Yanlış anlamışsınız demeliyim… Siz de lütfen bunu samimi bir cevap olarak alın. Eğer diğer burçlara yazdıklarımı da okursanız, aynı sivri dilli ama teşvik etmekten asla geri durmayan tavrı koruduğumu göreceksiniz. Sevgiler

   1. Yok, mesela akrep burcunu okuduktan sonra bu hisse daha yogun kapildim. Yazilarinizi,yaklasiminizi gercekten seviyorum o yuzden sizi cok uzun zamandir takip ediyorum. Ama bu aksam dile geldim. Benim de amacim tenkit degil, farkindalik yaratabilmek. Iyi geceler dilerim

 2. Tam Balik’lara yazdiginiz “opuyorum ve arkanizdan ittiriyorum”u biz kovalar kiskandik yazacaktim ki Aysegul’un yorumunu gordum 🙃

  Cokk cokk guzel, cok tesekkurler Juno’cugumuz 😊

 3. Merhaba Juno,
  Güneş Burcum Balık ve Yükselenim Başak. Yazdıklarınızı çok beğendim. Hele arkamızdan ittirmeni 😇 Eline gönlüne sağlık ❤️

 4. Sevgili Juno, acaba etkileri okurken yükselen burca göre mi okumak daha anlamlı olur? Tutulmanın düştüğü eve göre mi etkileniriz yani? Yanıt için şimdiden teşekkür ederim. Severek takip ediyorum her bir yazıyı :)

 5. Yükselen koç içiin öyle zorlu şeyler diyorlardı ki, satürn 10. Evde, tutulma 10. Evde bir de benim natal neptün ve uranüs’üm de 10. Evde ve tutulmam tam da bunların üstünde conjunction şeklinde meydana geliyor😱 Açıkçası çok korkmuştum, bir de sınava gireceğim şubatta. Ne yaşan söyleyeyim endişem çok yüksek seviyedeydi😔 Ama sanırız güzel olacak her şey öyle değil mi? Bu tutulma satürn ve plüto var diye negatif olmayacak?
  Çok teşekkür ederiz böyle detaylı yorumlarınıza❣️

 6. it arkamızdan junoo ittttt:)) yükselen balık, güneş yay

  eline emeğine sağlık. ellerinden öperim sevgili juno

  saygılar

 7. Bir başak olarak “Ayyy hadi inşallahhh… Valla kollektif bilinç bile etkilendi sizin bezgin hallerinizden :)))) ” yorumunuz çok güldürdü. Gerçekten de bezdirdik muhtemelen :) Aşk hakkında yazdıklarınız da rahatsızlık verecek kadar gerçeklik payı içeriyor.

 8. juno bır kova olarak dedıgınız ortamı yasıyorum…harıkulada bır anlatım olmus…sızın soyledıgınız guvenlı alandan cıktım sıkıcı dıyebılecegım hayat tarzına gırdım…ama şikayetci degılım…ıyı gıdıyor..tesekurler juno pekı bundan sonra ne olacak acaba???

 9. 2 Temmuz yengeciyim : ) İkizimle evde doğmuşuz ve anneme göre öğlene doğruymuş. Sanırım yükselen olarak başak burcuyum. Her neyse : ) yazılarınızı keyifle takip ediyorum. 2019 yılımız çok sevdiğim 19 oluşundan mıdır nedir iyi hissettiriyor. Belki ilk ayları değil ama sonrası güzel olacakmış gibi geliyor. İnşallah.
  Size yazılarınızda kolaylıklar bize ise keyifle okumalar diliyorum.
  Yeni yılımızı çook iyi değerlendirelim ve kahkahası bol bir yıl yaşayalım inşaallah.

 10. Ha bu arada yazılarınızı kopyalıyorum ve duvarıma asıyorum. Az önce de bunu yaptım. Köy lojmanımda her daim internet olmayınca böylesi daha motive edici : ))

 11. 4 Oca 2019 17:24 tarihinde JUNO ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” yazdı:
  JUNO posted: ” 6 Ocak 2019 günü, İstanbul’a göre 04:30 ‘da YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alacak. Bu YENİAY’a yılın ilk Güneş Tutulması da eşlik edecek. Genel yorumda 6 Ocak 2019, OĞLAK Burcu’nda Güneş Tutulması ve YENİAY – Hedefler, Bedeller “

 12. Sevgili juno. Benim için çok önemli bir soru sormak istiyorum. Şunu gözlemledim doğru olabilir mi? Güneşi ikizlerde olan biri olarak 2011 yılından itibaren arkadaşlıklarım bitti, anlaşmazlıklar çoğaldı. Acaba bu neptünün koç burcundaki bana etkisi olabilir mi? Cünkü boğaya geçtigi donemde eskisi gibi arkadasliķ, iyi anlaşma hatta flört gibi kavramlar gündemime gelmişti. Sizce neptün 11 evde bunları kısma etkisi verebilir mi? Koça girdiğinden beri gene eskisi gibi oldu?teşekkür ederim. Lütfen böyle astrolojik bilgileri de ayrıca yazınız yazılarınız çok keyifli.

  1. Genellikle arkadaşlıklar satürnün 3. eve girmesiyle ya da sosyal çevreyle bağlarınız 11. eve girmesiyle etkilenir… Yükselen burca bağlı olması daha muhtemel. Neptün değil Uranüs koç ve boğa arasında geziyor bu arada :)

   1. cevabınız için çok teşekkür ederim. Uranüs yerine neptün yazmışım kusura bakmayın. Düzelttiğiniz için teşekkürler. uranüs bir burçta 7 sene kaldığı ve hayatımda 2011 sonrası ilişkilerimin sorunlu oluşunu gözlemlediğim için bunu sormuştum.boğaya geçince ilişkilerim düzelmişti, koça geri gelince aynı süreç başladı gibi hissetmiştim. eğer üşenmez de cevap verirseniz 14 yıl bir burçta kalan neptün bu etkiyi verebilir mi? beklenmedik olan etkisiyle samimi ilişkileri kısıtlayabilir mi?bu arada cevabınız için gerçekten teşekkürler, çok faydası oldu. Mutlu olun.

   2. Hakan bey gezegenlerin etkilerini tam olarak anlamak için haritanızın önümde olması lazım. BUrca girip çıkmaylan ilgili değil, girdiği ev ve haritadaki diğer gezegenlerle yaptığı açılar etkili olur. Astrolojiyi sadece bir gezegenini bri burca girmesi boyutunda ele alınca çıkan fadeler kalıplardan ibaret kalır. Sevgiler

 13. Kova burcuyum yükselen yay.. Bazen bir şey okursunuz çok basit ama aydınlanırsınız.. Bir değişim sürecindeyim. Yorumu okuyup evet dedim bu kadar doğru yazılıp teşvik edilebilir insan.. “Normal insanların tabi oldukları sıradan ve sıkıcı süreçleri takip etmeyi deneyin, o kadar da korkunç olmadığını ve hatta mutlu bile olduğunuzu göreceksiniz”.. Bu öneriye uyacağım bir de böyle deneyelim bakalım :) Teşekkürler..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.