Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Yeniay, Yeniayın Burçlara Etkisi

7 Kasım 2018, AKREP Burcu’nda YENİAY; Çamurlu Suya Dalma Zamanı!


andres kal
by Andres Kal

7 Kasım 2018 günü, İstanbul’a göre 19:02’de, YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş Akrep Burcu’nun 15 derecesinde, ZUBEN ALGENUBİ Sabit Yıldızı ile tam kavuşumda ve haritanın 6’incı evinde yerleşmişler. ZUBEN ALGENUBİ, özellikle AY ve Güneş ile kavuşumlarında haksızlığa uğrama, gözden düşme, aldatılma, aşk ilişkilerinde gerilim ve yakın akrabalarla ilgili üzüntü getiren bir yıldız olarak biliniyor.
 • YENİAY, Akrep’in modern yöneticisi Pluto ile 60 derece, klasik yöneticisi Mars ile kare açı yapıyor. Retro konumdaki Neptün ile de üçgen açısı var.
 • Haritanın Yükselen Noktası, 8 derece İkizler.
 • İkizler Burcu’nun yöneticisi Merkür, Yay Burcu’nda ve Haritanın 7’inci evinde, DC noktası ile kavuşum halinde. Merkür Lilith ile 60 derece açı yapıyor.
 • Jüpiter Yay Burcu’na, AY Düğümleri de Yengeç-Oğlak aksına geçmek üzereler. Uranüs ise retro halinde artık terk ettiği KOÇ Burcu’na kısa bir dönüş yapıyor.
 • Uranüs, AY Düğümleri ile kare açıda.
 • Mars ve Reto konumdaki Venüs arasında üçgen açı var.

Belirsizlik ve şüphe hissinin tavan yaptığı bir YENİAY bu! Kaygı ve güvensizlik yaratan sıkıntılar ve hatalarla yüzleşme, hayatı tatsız veya çözümsüz hale getiren sorunlara el atma, bürokratik detaylarla ve hukuki mecburiyetlerle ilgilenme, yani hayatın çamurlu yollarına dalıp bir şekilde çıkış yolu bulma zamanı…

Sosyal anlamda;

 • Büyük bir yolsuzluk, sahtecilik olayı ortaya çıkabilir.
 • Gerçek olup olmadığı kamu önünde tartışma yaratacak suçlamalar yapılabilir.
 • Uyuşturucu ya da sahte içki satışı operasyonları olabilir.
 • Bazı ürünlerde, gıda maddelerinde ya da ilaçlarda var olan sağlığa zararlı bileşenler hakkında duyumlar yayılabilir,
 • Okullar, askeri birimler, devlet daireleri, sosyal hizmet kurumları gibi yerleri ilgilendiren yasalara veya ahlaka aykırı bir konu ya da bir zehirlenme vakası gündeme gelebilir.
 • Toplumu ya da devleti ilgilendiren büyük suçlarla ilgili davalarda önemli gelişmeler olabilir.

Bireysel düzlemde;

YENİAY bizi tatsız sürprizler ve sıkıcı işlerle, hayatımıza düzen verme mecburiyetiyle ya da kendimize ya da başkalarına sormayı hiç istemediğimiz sorularla yüzyüze bırakabilir.

”Bu da nereden çıktı şimdi!” diyeceğimiz konulara el atmak zorunda kalabiliriz;

 • İş ve ev düzenimizi, gündelik akışımızı etkileyen belirsizlikler ve aksamalara tahammül etmemiz, yeni düzenlemeler, yer – akış – süreç değişiklikleri yapmamız gerekebilir.
 • Yolunda gittiğini sandığımız işler ve ilişkilerde beklenmedik sorunlar ya da ertelemeler ortaya çıkabilir.
 • Sağlığımızla ilgili sorunları fark edebilir, önlem alabilir, ya da ertelenmiş tedavileri mecburen görebiliriz.
 • Evimizin altyapı sistemlerinde ya da kullandığımız eşyalar ve araçlarda meydana gelecek arızaların tamiri ya da ertelenmiş yenilemelerle uğraşabiliriz.
 • Yakınlarımızın sağlık sorunları ya da ilgilenilmesi gereken problemleri bizim sorumluluğumuz haline gelebilir.
 • Evde ya da işte bizim emrimizde veya sorumluluğumuz altında çalışan kişilerle ilgili aksaklık veya sorunlar olabilir. Bu kişilerle ilgili haklı veya haksız bir şüphe oluşabilir ya da gözardı edilmiş bir problem gün yüzüne çıkabilir.
 • Çalıştığımız yerde gözardı edilmiş bir sorun, gizlenmiş bir yolsuzluk, zarara yol açan bir hata gündeme gelebilir.
 • Bize yönelik haklı ya da haksız suçlamalar ya da bizim birilerine yönelik yargı ve suçlamalarımız ortaya dökülebilir. Yüzleşmeler yaşanabilir.
 • Maddi anlamda hesap kapatmak, alacak verecek dengelerini tutturmakla uğraşabiliriz. Yürümeyen işler, zarara neden olan girişimlerle ilgili nihai kararların alınması gerekir.
 • Bilerek gizlediğimiz ya da farkına varmadığımız bir hata, zaaf gösterdiğimiz için oluşan sorunlar, hayatımızın ihmal edilmiş köşeleri, ertelediğimiz çözümler, gereği yapılmayan sorumluluklar ve bunların sonuçları önümüze gelir.
 • Boş vesveseler, kendimize acıma hisleri, hayatımıza hakim olan küskünlük ve kızgınlık duyguları, bitmeyen hesaplaşmalar, çıkartılamayan acılar, terk edilemeyen alışkanlar ve saplantılar yüzünden kendimizi karanlığa gömdüğümüzü, yaşamayı, keyif almayı reddettiğimizi fark edebiliriz.

Hayat bir gül bahçesi değildir :) Düzen hep aynı kalmaz. Sıkıntılar doğar, yaşanır, çözülür! Ertelenmiş sorunlar, baskılanmış problemler daha derine iner, daha çok zarar verir ve daha zor çözülür!

O yüzden ”Neden ben bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorum?” deyip hayıflanmak yerine, elimizi çamura bulayıp hayatımızı temize çıkartmak, bunu da çok oyalanmadan, çok mızmızlanmadan yapmak iyidir ;)

Çamurlu suya girmek, aslında var olan ama ihmal edilen zorlukların bitişine giden son aşamadır.

 • Bizi bir yere vardırmayan, kullanışlı olmayan, hataya ve soruna yol açan/açabilecek nesneleri, sistemleri, mekanları, iş yapma şekillerini,
 • Tükenmiş, içi boşalmış, hatta zarar verici olan halleri, konumları, ilişkileri,
 • Yanlışa, kayba, çözümsüzlüğe, zarara neden olan tercihleri, tutumları, inançları
 • Artık adını koymak ve çaresini bulmak zorunda olduğumuz fiziksel ve zihinsel hastalıkları,
 • Taşımamız gerekmeyen yükleri, sırları, acıları, baskıları,

Yani sıkıntılı konuları önümüze koymak ve onlarla ne yapacağımıza karar vermek ZEVKLİ değildir. Ama hayatın devamı, sorunun çözümü, tıkanmış akışın rahatlaması için gereklidir.

Sıkıcı süreçlerle ilgili sorumluluk almak, çözümün bir parçası olmak önümüzü açar ve etkinliğimizi, yetkilerimizi arttırır.

Acı veren bitişler, yüzleşmeler, zor gelen değişimler, kabul edilmesi gereken kayıplar, vazgeçilmesi gereken alışkanlıklar, daha büyük sıkıntıların yaşanmasını önler ya da temiz bir zeminde yeni başlangıçların yapılmasını sağlar.

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken konular;

 • Sabırlı, dikkatli, sorgulayıcı, özenli olmak.
 • Kendimizi dürüst ve açık bir şekilde ifade etmek ve başkalarının da bunu yapmasına izin vermek.
 • Önyargılı, suçlayıcı, saldırgan, bencil, fırsatçı, boşvermeci ya da sorumsuz olmamak.
 • Mükemmel diye bir şey olmadığını kabul etmek. Var ve mümkün olanı iyi değerlendirmek. Yetinmeyi, şükretmeyi, kısıtlı veya belirsiz koşullarda kontrollü olmayı bilmek.
 • Yargılarımızı ve tutumlarımızı değiştirmeye, korkularımızı kaygılarımızı bırakmaya, durumu olduğu gibi görüp kabul etmeye ve sadece gereğini yapmaya açık olmak.
 • Karar almaktan ve yol çizmekten kaçmamak.
 • Kabahati, sorumluluğu, ağırlığı başkasına atmamak. Kimseden hayatımızın yükünü taşımasını beklememek.
 • Bize yüklenen işlerin hakkını vermek, kapımızın önünü temizlemek ama kimsenin yükünü anlamsızca taşımaya, olur olmaz beklentileri yerine getirmeye çalışmamak.
 • Sorulan hesaplar, atılan suçlarla ilgili dürüst olmak, sorumluluk almak ama haksızlık karşısında dik durabilmek.
 • Çözülemeyen sorunlar, ispatlanamayan gerçekler, kapatılamayan hesaplar, temizlenemeyen pislikler, giderilemeyecek eksiklikler, iyileşmeyecek hastalıklar da olduğunu anlamak. Bunları da olduğu gibi kabul edip, karı zararı sineye çekip, kendimizce uygun ve gerekli olan yola devam etmek.

Bu YENİAY’da zor fark edilen ve geç aşılan bir mesele daha gündemimize gelebilir.O da acı elbisemizle ve kurban kimliğimizle vedalaşmaktır!

İnsan ”bir devri, bir inadı, bir davayı, bir kavgayı, bir tutkuyu” arkada bırakmaktan ölüm gibi korkar! Bu korku yüzünden habire ölümden beter acılar çeker de yine sırtını dönüp temiz bir sayfa açmaya yanaşmaz…

Bazen çekilen o acı, yaşanan o kayıp, yapılan o haksızlık, adeta kişinin hayata karşı HAKLI ÇIKTIĞI NOKTA, seller sularla birlikte denize akmamak için tutunduğu köhne direk, yaptığı hatalar ya da bir türlü yapamadığı işler için bulduğu TEK BAHANE olur.

Oysa hayat kıymeti bilinmesi gereken bir hediye, bakılıp yeşertilmesi gereken bir bahçe, iyisiyle kötüsüyle yaşanıp tadı çıkartılması gereken bir hikayedir. Bahaneler, hayatın hakkını veremediğimiz gerçeğini değiştirmez.

Bazı hesaplar başkaları ile kapatılmaz. Bazı kararlar kimse ile birlikte verilmez. İnsan yeni bir yola çıkmak için en son sözü kendine söyler. Geçmişin gölgelerinden geleceğin umuduna taşınırken, kişi herkesten çok kendi içindeki beklentiler ve yargılar ile vedalaşır. En büyük temizliği ve tamiratı herkes kendi içinde yapar.  Bütün yaşanmışlıklar biter, bütün tanımlar eksilir, bütün yollar sona erer… Geriye insanın kendiyle hesapları ve kendiyle barışması kalır :)

İç barışınız ve huzurunuz daim olsun.

BURÇLARA GÖRE analiz için 7 Kasım 2018, AKREP Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Yorumu…! Şimdilik müzik sizinle olsun;

Biri Giderken Diğeri Kalır – L’un Part, L’autre Reste. Charlotte Gainsbourg söylüyor…

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

6 thoughts on “7 Kasım 2018, AKREP Burcu’nda YENİAY; Çamurlu Suya Dalma Zamanı!

 1. Tam da kendimi iyileştirme kararı aldigim gün bu yeni ayın yaklaştığını öğrendim. Öğrendiğim diğer şey ise zuben algenubi yıldızıyla natal venüs jupiterim hatta KAD kavusum halinde ve yeni ay doğacak üzerine….bu yıldız beni oldukça korkutuyor..çamurlu suya dalışlar geleneksel oluyor haritama göre anlaşılan ama yine de hayatım boyunca süren bu dalışların farkına varmama vesile olduğunuz için teşekkürler umarım artik çıkışı bulabilirim :)

 2. Emeğiniz için çok teşekkürler.
  Ay düğümlerinin yengeç-oğlak aksına geçişiyle ilgili de yazacak mısınız?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.