Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Ay Tutulmasının Etkileri, Dolunayın Etkileri, Kanlı AY Tutulması, mavi ay, süpermoon

31 Ocak 2018, Aslan Burcu’nda DOLUNAY ve AY Tutulması’nın Burca Göre Etkileri;


tumblr_lgghjfdbbj1qdwkufo1_540
by Dan’ah Kim

31 Ocak 2018 günü, İstanbul’ göre 16:27 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAY, aynı zamanda, ”SÜPER KANLI MAVİ” olarak geçen bir AY TUTULMASI’na da eşlik edecek.

Genel yorumlarda şöyle demiştik; 31 Ocak 2018, ASLAN Burcu’nda DOLUNAY ve ”Süper Kanlı Mavi” AY Tutulması; Savaşçı’nın da Bir Adabı Vardır!

”Sevdiklerimizi, sahip olduklarımızı, maddi veya manevi değerlerimizi, önceliklerimizi, saygınlığımızı, onurumuzu, konumumuzu korumak adına mücadele edeceğimiz, hiç bir konuda geri adım atmayı kolay kabul etmeyeceğimiz bir süreç bizi bekliyor. Durumu küçümsemek ya da abartmak gibi bir boşluğa düşmemek için ekstra özen göstermek gerekebilir.”

Bu tutulmanın etkileri son bir haftadır hissedilmiş olabilir ve önümüzdeki bir iki haftalık süreç daha yoğun olmak kaydıyla, altı ay boyunca zaman zaman bu tema üzerinde düşünmemiz, çalışmamız gerekebilir.

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ için yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Bu ara çiçek vermeyen her saksının dibinde boncuk arayasınız var :) Eski aşkları canlandırmak, hayata geçememiş projelerden iş çıkartmak, ya da riski yüksek mecralarda aksiyon aramak gibi niyetleriniz varsa, kendinize ”neyin hesabında” olduğunuzu bir sorun! Derdiniz üzüm yemekse, üzüm verecek asmaya doğru ilerleyin. Yok sizden üzümünü sakınan bağcıya dalacaksanız… ”Kendinizi kimseye ispat etmekle vakit kaybetmeyin!” derim. Aşırı gurur ve gösteriş yapma arzusu hiç bir zaman dostunuz olmadı, olmayacak. Yaratıcılığınızı ortaya koymak, takdir edilme arzunuzu tatmin etmek, ya da kendinizle gurur duymak istiyorsanız, bunu etrafa meydan okuyarak değil, kendinizle yarışarak yapın :) Eğer bir işe, bir ilişkiye ya da bir fırsata çok heves eder fakat başarısız olursanız da, kendinizi topun ağzına koyup patlatmayın. Olan kadar olmayanda da bir hayır vardır.

BOĞA veya Yükselen BOĞA:  Herkese ”Kim Olduğunuzu” göstermeye ve otoritenizi ispat etmeye yatkın olduğunuz bir zaman… Değerli ve etkin olayım derken, aşırı talepkar olup, elinizdeki işten, cebinizdeki paradan veya huzurunuzdan olmayın. Eğer iş değiştirmeyi düşünüyorsanız, bunu hırs ve kızgınlıkla değil, karşınıza çıkan alternatiflerin koşullarını mantıklı bir şekilde değerlendirerek yapın. Aile büyükleri, otorite figürleri ile çatışmaya ya da onlarla aranızdaki sorunları, üzücü meseleleri kafanıza takmaya yatkın olabileceğiniz bir zaman. İster ailemizde, ister iş hayatımızda, insanlar bize bazen umduğumuz karşılıkları vermezler ya da takdirlerini bizim istediğimiz şekilde göstermezler. Fakat bu bizim değerimizi hiç bilmedikleri anlamına gelmez. Eğer beklentimize uymayan durumlara çok sert tepki verirsek, bu defa biz verilenin ne kadar değerli olduğunu,  kaybederek anlarız. Elbette hakkınızı arayın ya da kendiniz için daha iyisini arzu edin ama karar vermek için ”AŞIRI” duygularınızın yatışmasını bekleyin :)

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER:  Yakın çevreniz ya da müşterilerinizle iletişimlerinizde, ciddiye alınmak, saygı görmek, lafınızı geçirmek arzunuzun yüksek olduğu bir zaman. Ama yanlış anlaşmalar, isabetsiz yargılar, güvensizlikler ya da temel fikir ayrılıkları nedeniyle, umduğunuz karşılığı bulamayabilir ya da yeterince önemsenmediğiniz algısına kapılabilirsiniz. Tartışmalı ortamlarda fazla yükselmemeye, buluttan nem kapmamaya, aşağılandığınızı düşünüp iyice üstten almaya kalkmayın :) Bu ara herkes en az sizin kadar hassas! Düşüncelerinizi, önerilerinizi, kişisel mücadele haline getirmeden ortaya koymaya özen gösterin. Aldığınız olumsuz tepkileri, olgun ve sakin karşılamaya azami gayret gösterin. Tahrik edici fikir tartışmalarında, dengenizi koruyun. Bazı seyahat planlarınızda, resmi başvurularınızda, adli işlerinizde gecikmeler veya sorunlar çıkma ihtimali olabilir. Eksik evrak ya da sorun çıkartacak bir detay olmadığından emin olun. Sınava giriyorsanız, soruları iyi okuyun veya konuyu hafife alıp, az çalışmaya filan kalkmayın :)

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ:  Kendinizi değerli, saygın, arzulanır, en güzel konumlara, en bol paralara, en rahat hayat koşullarına layık görmek istediğiniz, cesaretinizi toplayıp bütün dünyaya kim olduğunuzu göstermek hevesiyle dolduğunuz bir zaman uzanıyor önünüzde. Ama geçmiş kayıplarınız, hatalarınız, kaygılarınız, ya da umduğunuzu bulamama korkularınız, bir gölge gibi sizi geriye çekiyor. Sanki kendinizden beklediklerinizin boyutu giderek büyüyor ama bunlara erişememe korkunuz da ona oranlı olarak artıyor. ORTAYI BULUN! İsterken olurunu makulünu isteyin, ve olmayacak ya da olmamış şeyler için kendinizi yemeyin. Bu arada para harcama şeklinize de dikkat edin. Paranızı ölçülü kullanma gereği dahi size gurur kırıcı geliyor olabilir. ”Bana ne!” diyip, saçma sapan alışverişler yapmayın. Ya da biraz yokluk çekiyorsunuz diye kendinizi ezik büzük ve değersiz hissetmeye kalkmayın. Onun yerine, içinizdeki değeri ortaya çıkartan bir şeyler yapın :)

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Kendinizi saydırmak, sevdirmek, beğendirmek ihtiyacını hiperuzay boyutunda hissettiğiniz bir zamana giriyorsunuz… Lakin bunun için AYNA olarak kullandığınız kişilerde sorun var ;) Kaybedilmiş ya da düzgün gitmeyen bir ilişki, bitmiş ya da kaybettiren bir ortaklık, hakkınızı vermeyen hatta alenen yiyen insanlara takılıp duruyorsunuz.  Herkesi, özellikle de size bir faydası olmayan ya da beklentinizi karşılamayan kişileri hedefinize koyarak, kendinize varmanız mümkün değil. Öte yandan kazanma, öne çıkma, tercih edilme arzunuz çok yüksek olduğu için, her konuştuğunuz insanda bir rakip, her durumda bir çatışma görebilir, düzgün giden ilişkileri de siz zora sokuyor ya da geçmişte yaşanmış sorunları ısıtıp ısıtıp masaya koyuyor olabilirsiniz. Derinde bir yerde içinizdeki çocuğu savunup iyileştirmeye ihtiyacınız varsa, bunu her durumu er meydanına dönüştürmeden, usulca ve şefkatle yapın :) Kendinize gösteremediğiniz şefkati de başkasından boşuna beklemeyin! Hımm… Bak bunu düşünmeye değer işte ;)

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Canım… Girdiğiniz o kafa var ya, hani şu kendini ezik, kurban, bitik, yitik gören kafa… İşte hemen çıkın ordan :) Soramadığınız bütün haklar, alamadığınız bütün onaylar, dile dökemediğiniz bütün hesaplar, ödenmemiş borçlar, gururunuzda açılmış bütün yaralar, kara kaplı defter gibi önünüzde duruyor. Bu hesapları önce kendinizle görüp, neden böyle olduğunun adını koyun. Hangi varsayımlarla ya da önceliklerle davrandığınız için o kadar ödün verdiğinizi bulun mesela… Eğer öncelikleriniz değişirse, rahatça tutumunuzu ve insanlarla ilişkilerinizdeki konumunuzu da değiştirirsiniz. Eğer istemediğiniz bir durumu sineye çekiyorsanız, efendice geri çekilin ve kimsenin size hak vermesiyle filan uğraşmayın. Ha istediğiniz huzur bulmak değil olay çıkartmaksa, bağırın çağırın ama boşa nefes tükeceğinizi baştan bilin. Eğer somut bir iş, para ya da hak kaybı yaşıyorsanız, bunu resmi kanallardan halledin. Kişisel çatışmalarla vakit  kaybetmeyin.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Etrafınıza yeni fırsatlar arayan gözlerle bakıyorsunuz. Elbette bakın :) Ama bunu yaparken içinizdeki kaygılı, gergin, reddedilmekten endişe eden, geçmiş yenilgilerin yükünü hisseden, ya da aşırı beklentili sesi kontrol altında tutun. Bir teklifi değerlendirmeniz gerekiyorsa, düşünce ve karar sürecinizde serinkanlı ve olabildiğince az gergin kalmanızda fayda var. Yoksa kayba uğramanıza neden olacak bir duruma fırsat diye atlayabilir, ya da bir öneriyi ”ben buna tenezzül etmem” diye es geçebilir hatta ”küçük düşürücü” bulabilirsiniz. Sosyal ortamlarda cazibeli ve etkileyici olabildiğinizi kendinize ispat etmek için, maceradan öteye gitmeyeceği belli olan ilişkilere fazla anlam yükleme, gereğinden fazla enerji aktarma eğiliminiz olabilir. Özdeğer algınızı kendi merkezinizde tutarsanız, başkalarının egosunu beslemek ya da başkalarının sizin egonuzu beslemesiyle doyup, asıl değerli ya da önemli olanları gözardı etmek gibi sorunlar yaşamazsınız.

AKREP veya Yükselen AKREP: Kariyeriniz, sosyal konumunuz veya bir ebeveyn, bir otorite figürü olarak gördüğünüz saygınlık ve değer konusunda hassas olacağınız bir zaman sizi bekliyor… Başarılı ve etkin olmak adına girişimde bulunmak, ön planda görünmek isteyebilirsiniz. Ancak aile düzeniniz, özel hayatınız, ya da yaşam biçiminizle ilgili değişiklikler size kendinizi zayıf, güvensiz ya da zemin kaybetmiş gibi hissettirebilir. Bir konuda başarılı olmak için diğerinden fedakarlık etmeniz gerektiğini düşünüp endişe edebilrsiniz. Ya da bir yer değişikliği, bir konum değişikliği yüzünden, yeni bir çevrede ya da konuda kendinizi ispat etmek zorunda kalacağınız bir sürece girebilirsiniz. Alışmadığınız bir altyapıda ayakta durmaya çalışırken, dengeli kalmaya, gücünüzü de zaaflarınızı da soğukkanlı bir şekilde gözlemeye ve aşırı çıkışlar yapmamaya özen göstermeniz yerinde olur.

YAY veya Yükselen YAY: Bir proje, bir iş geliştirme çabası, bir eğitim planı, ya da uzak mesafeli bir iş girişimi, sizin için hayat memat meselesi haline gelebilir. Kendinizi kabul ettirmek, bilgi ve deneyiminizi konuşturmak ya da bu girişimden maksimum fayda sağlamak isteyebilirsiniz. Etrafınızda sürekli iletişim kurmanız gereken insanlardan alacağınız tepkileri de, bu beklentinize denk bulmayabilirsiniz. Yakın çevreniz sizi gayretleriniz konusunda istediğiniz kadar ciddiye almayabilir ya da çıkan sorunlar enerjinizi düşürebilir. Rekabetçi ya da bazen saldırgan gelen bir ortamda yol almak durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi gösterme çabasını da, etrafınızdaki sorunları veya gerginlikleri de ABARTMAMANIZI öneririm. Bir emeğin, bir bilginin, bir planın, bir tasarımın değerinin anlaşılması zaman alır. Sizin bu konudaki değerlendirmeniz de zaman içinde değişebilir. Şimdi engel olarak görünen şeylere fazla takılmak, odağınızı yapmanız gerekenlere değil, çatışmalara çekebilir. Eğer manevi bir açılım yapmaya çalışıyorsanız, ego çatışmaları arasında işin özünü kaybedebilirsiniz. Siz bu süreçte motorunuzu arada soğutmayı ve önceliğinizi kaçırmamayı hatırlayın :)

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Aslında gelişmek, açılmak, imkanlarınızı daha iyi değerlendirmek istiyorsunuz. Ama kazanmak isterken kaybeden durumuna düşmekten, bir konuda derinleşmek, bir meseleye daha hakim olmak isterken, öncelikleri ya da asıl önemli olanı kaçırmaktan, bir borç alıp ödeyememekten, bedeli ağır olacak bir hataya düşmekten, hakkımı savunayım derken haksızlık yapmaktan, iyilik edeyim derken kullanılmaktan, vermek istemediğiniz bir şeyin sizden alınmasından, çabalarınızın boşa gitmesinden… Özetle; maddi ve manevi kaynaklarınızı hedeflerinize denk düşmeyecek şekilde kullanıp, ziyan etmekten ve mağdur duruma düşmekten endişe edebilirsiniz. ETMEYİN :) İşin sırrı her zaman olduğu gibi denge! Çok büyük beklentileriniz olmazsa, çok büyük açılımlar yapmaz, geldikçe koyar, verdikçe alır, tatmin oldukça daha fazla odaklanır, sıkıntı gördüğünüz yerde de hızla geri çekilirsiniz. ”Bir Kaybeden” durumuna düşmekle ilgili eski korkularınızı yakından incelerseniz, asıl sorunun durumu değerlendiremeyecek kadar KAYIP hissetmek olduğunu fark edeceksiniz. Merkezinizi kaybetmeyin yeter ;)

KOVA veya Yükselen KOVA: Bu süreçte iş veya hayat arkadaşları, uzun süreli romantik bağlantılar, birlikte iş geliştireceğiniz kişi ya da kurumlar, karşılıklı bir kontrata gireceğiniz muhataplar, sizin için çok önemli olacak. Kendinizi yeterince iyi ifade edemeyip onları kaybetmekten de korkabilirsiniz, onlara olduklarından fazla önem verip, sonradan pişmanlık ve kayba uğramaktan da endişe edebilirsiniz. Alışverişte bulunduğunuz ya da böyle bir bağ kurmak istediğiniz kişileri, çok iyi değerlendirmeye gayret edin. Ne kendinizi küçümseyin, ne olduğunuzdan fazla görünün, ne de onları gözünüzde fazla büyütün. Ne verip ne alacağınız, nasıl bir kontrata gireceğiniz hakkında açık olun ve onları da öyle olmaya teşvik edin. Eğer bir eksiğinizi, bir sorununuzu gidermek, bir çare bulmak için, bu konuda güçlü, yetkili, veya uzman olan biriyle işbirliği yapacaksanız, o kişinin de kapasitesini ve taleplerini iyi ölçün.

BALIK veya Yükselen BALIK: Hayatınızın düzeni, yaşam kaliteniz, sağlığınız, iş koşullarınız,  görev tanımlarınız, gibi konularda çok hassas olabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. İhmalkarlık veya çaresizlik yüzünden iyice büyümüş olan sorunlar hakkında yeni kararlar almanız gerekebilir. Hak etmediğiniz koşullar, yaptığınızın değerini bilmeyen ya da üzerine düşeni yapmayan insanlar, her zamankinden daha fazla gözünüze batabilir. Ortamın ya da insanların kendinden menkul tutumlarını veya koşullarını, fazla kişisel almaya da başlayabilirsiniz. Sorunlara tahammülünüz azalabilir. Zira gelinen noktanın sizin bazen aşırı fedakar, bazen de aşırı rahat davranmanızdan, problemin varacağı boyutu gözardı etmenizden kaynaklandığını fark etmiş olabilirsiniz. Eğer hayatınıza çeki düzen vermeniz gerekiyorsa, bunu ciddiye alın ve gerekeni yapın. Ama süreci değiştirmeniz biraz zaman alacaksa, geçiş aşamasını kendiniz için eziyet haline getirecek duygusal dalgalanmaları biraz kontrol etmeye çalışın ;)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

21 thoughts on “31 Ocak 2018, Aslan Burcu’nda DOLUNAY ve AY Tutulması’nın Burca Göre Etkileri;

 1. 4-5 gündür reddedilme psikolojisi üzerinde düşünüyor, ilişkilerimdeki sorunlu kilit noktanın bu olduğunu ve bunun nasıl yenilebileceğimi düşünüyordum. Sanırım bir süre daha bunu düşünüp yanıtlar bulup düzen kuracağım. Yükselenim terazi olmasına karşın denge konusunda beceri göstermekte zorlanan bir oğlağım. Bu da yamaçtan aşağı düşmek gibi oluyor. Ne önerirsiniz?

  1. Denge konusunda beceri göstermekte zorlanan Terazi ;) Ama reddedilme kaygısı kökü derinde bir konu… Bununla ilgili çok genel geçer bir yorum yapmak psikolojiye saygısızlık olur.

 2. Bir başakla ilişkim yeni bitti. Beni sevdiği halde aşırı kararlı bir şekilde ayrılmak istedi,burcum balık. İkimizin yükseleni de ikizler.. Hiç anlaşamıyorduk ancak bu son benim için çok zamansızdı. Ben ölü gibiyim Juno ne olacak dersiniz?

   1. Ben Juno’yu uzun zamandır takip eden bir aslan olarak yorumlarından çok fayda görüyorum. Hatta bu süreçte törpülendim bile diyebilirim. Juno’yu seviyoruz :)

 3. Sevgili juno, paylastigin değerli bilgiler bana yol gösteriyor, basim egosu yüksek bir koçla dertte, ben kovayim dün doğum günümdü, ne yapmalı ne etmeli nasıl baş edebilirim bu koç erkeğiyle?

 4. Oğlak burcuyum. Ve doğum haritamda; satürn, aslan burcunda geri gider (retro) pozisyonda. Ben bu tutulmadan çok kötü etkileneceğim, değil mi juno? :((

 5. Neyse haaalim o çıkıyor faaaalim…Hayırlara vesile olsun ne diyeyim. Hafif endişe yapıyor ama -lenmemeye konsantre olayım:) Teşekkürler. Sevgiler.

 6. Sevgili Juno merakla ve severek takip ediyorum sizi. Yazdıklarınızı da önemsiyorum, ama daha sıklıkla ve daha ayrıntılı yazarsanız ya da kanalda yayınlarsanız daha mutlu olurum :) Ellerinize yüreğinize sağlık. Seviyoruz sizi

 7. bir yükselen boğa olarak hislerime ve ruh halime tercüman olmuşsunuz. ne zaman geçecek
  kızgınlık ve değersizlik hissi, hayatımda bir türlü değişmeyen bu düzeni ne zaman değiştirmem için yardımcı olacak gökyüzü :))))

 8. Hak arama kavgası mı, huzur mu sanki birkaç yıldır tek bu hat üzerinde bir ileri iki geri gidiyor gibiyim. Yukarıdaki yorumlardan birinde bir arkadaş sizin yazılarınız sayesinde törpülendiğini söylemiş. Sanıyorum ben de birkaç aydır giderek netleşen sorular soruyorum. Yükselenimin Başak olduğunu birkaç ay evvel sizin yazılarınızı dikkate almaya başladığında merak ettim de öğrendim. Hep yayım ben der geçerdim. Uzattım kısaca şunu söylemek istiyorum: düşünmeyi takdir eden insanların doğru sorular sorabilmesine yardımcı oluyorsunuz, teşekkür!

 9. Juno burcum balık yükselenim boğa ve boşanma Arifesinde olmam bu dolunaya denk gelmesi dur nefes al mı diyor gökyüzü

 10. Koç ve yükselenim boğa, yengeçle zorlanarak yürüttüğümüz ilişkinin bitmesi kanlı dolunay mı, ben mi o mu bilemedim?😔

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.