Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Yeniayın Burçlara Etkisi

17 Ocak 2018, OĞLAK Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi…


7d09c808fc70ca95261290788a8a269b

17 Ocak 2018 günü İstanbul’a göre saat 05:18 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak.

Genel yorumda 17 Ocak 2018, OĞLAK Burcu’nda YENİAY; Kurban ve Kahraman! şöyle demiştik;

”Bir Çoğumuz Hayatın Kurbanı Olduğunu Düşünür. Oysa Her İnsan Kendi Hayatının Kahramanıdır. İnsan her seçimi için bir BEDEL öder. Seçilen her yolun kendine göre zorlukları, darlıkları, öğretileri ve kazançları olur. Hiç bir öncelik değiştirilmez, hiç bir yol dönülmez, hiç bir deneyim boş, hiç bir hayat anlamsız, hiç bir varlık İŞE YARAMAZ değildir.”

BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Kariyerinizle ilgili beklentilerinizin yüksek olduğu, ya da karşınıza yeni olasılıkların çıkabileceği bir zaman. İktidar sahibi olduğunuz, sorumluluk taşıdığınız alanlardaki tutumunuzu yeniden değerlendirmek ihtiyacını da duyabilirsiniz. Yapacağınız seçimin size başka önceliklerinizle ilgili sorunlar çıkartabileceğini dikkate almanız gerekecektir. Ya da bu güne dek başka öncelikleri dikkate aldığınız için bazı fırsatları değerlendirmemiş, arzu ettiğiniz kadar ileri gidememiş, istediğiniz kadar çok kazanmamış olmanız, bu süreçte sizi rahatsız edebilir ve buna değip değmediğini tartabilirsiniz. Sorumluluk hissi ve hayatta kendine bir yön belirleme becerisi, sadece kariyerle sınırlı değildir. İnsanın bağımsızlığını koruma, kendi ideallerini ya da huzurunu muhafaza etme, ailesini bir arada tutma gibi bir çok kaygısı olabilir. Yaptığımız seçimler, bizim için önemli olan bütün bileşenlerin DENGESİ’ni bularak oluşur. Dengenin kaçtığı yer ise, dönüp dolaşıp gözümüze batar ;) Bu ara gözünüze batan konuyla ilgili kendinizi sorgulamanız, önceliklerinizi yeniden düzenlemeniz yerinde olur.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Hayatınızla ilgili yeni düzenlemeler yapmanız gereken bir YENİAY sizi bekliyor. Yeni iş hedefleri belirlemek, kazancınızı arttıracak tasarımlar yapmak, yolculuk ya da taşınma planları yapmak, eğitim alıyorsanız bu konuda yeni bir atağa kalkmak ya da kariyerinizi ve becerilerinizi etkileyecek bazı eğitimlere başlamak, yeni bir projeye ya da araştırmaya başlamak, gündeminize yerleşebilir. Ani bir haber, beklenmedik bir gelişme, kararlarınızı ve davranış sürecinizi etkileyebilir. Bu süreçte birlikte hareket etmeniz, güvenmeniz, akıl almanız ya da ikna etmeniz gereken kişilerin aktardıkları verileri, altını çizdikleri fırsatları, yaptıkları uyarıları detaylı bir biçimde inceleyin. Durumu doğru anlamak ve değerlendirmek, size güç kazandıracaktır. Hakkında karar verilecek, bir değerlendirmeden geçecek, bir başvuru yapacak olan kişi siz de olabilirsiniz. Bir mahkeme kararı bekliyorsanız, bu süreçte onu da alabilirsiniz.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bu aralar tüm kaynaklarınızı ve zamanınızı, bir iş girişimine, bir yatırıma ya da kaçınılmaz hale gelen bazı tamiratlar veya altyapı düzenlemelerine yönlendiriyor olabilirsiniz. Sağlığınız ya da fiziksel durumunuz için yapmanız gereken harcamalar olabilir. Borçlarınızı kapatmanız ya da alacak verecek dengenizi yoluna koymaya çalışmanız da mümkün. Bir mirasla ya da size eşiniz veya aile büyükleriniz nedeniyle bir kaynakla, ya da emekli olacaksanız alacağınız maaşla ilgili gelişmeler olabilir. Başkalarının kaynaklarını yönetmekten, başkalarının işini, çıkarlarını, mal ve para akışını takip etmekten, başkasının sahip olduğu bir yeri işletmekten dolayı para kazanacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Önceliklerinizi özenle saptayın. Birlikte iş yapacağınız, işini üstleneceğiniz ya da destek alacağınız kişiler varsa, bunların da önceliklerini, beklentilerini ve zaafiyetlerini iyi değerlendirin. Beklenmedik harcamalar ya da hesapta olmayan kayıplara yol açacak detayları atlamayın. Kendi kapasiteniz hakkında, önce kendinize sonra bağlantıda olduğunuz kişilere dürüst olun.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ:  Bu aralar hem kendinizi başkalarının değerlendirmesine açmanız, hem de karşınıza çıkacak durumları, insanları ve önerileri değerlendirmeniz gereken bir zaman. Duygusal bir bağlantı ya da birlikte bir hayat kurmaya varabilecek bir ilişki hakkında, sizin para vermenizi gerektiren bir kontrat örneğin bir yer ya da bir hizmet kiralama hakkında, bir iş ortaklığı, ya da sizin teklif sunacağınız bir iş fırsatı hakkında, böyle değerlendirmeler yapmanız ya da birilerinin yargı ve kararlarına bağımlı kalmanız söz konusu olabilir. Konu ne olursa olsun, mantıklı ve detaycı olun. Karşınıza çıkacak beklenmedik fırsatlar ve tekliflerin, ya da umulmadık tersliklerin, varolan işbirliklerinizi, ilişkilerinizi, bağlarınızı etkilemesi söz konusu olabilir.  Bağlantı, anlaşma, ilişki içinde olduğunuz kişilerin durumunda da, beklenmedik gelişmeler olabilir. Önceliklerinizi ve kapasitenizi iyi tanımlayın. Karşınızdaki kişilerin niteliklerini, taleplerini ve koşullarını da iyi anlayın. Hiç bir zaafı gözardı etmeyin. Durumun hakkını vermeniz, güçlü ve kararlı olmanız gereken bir zamandasınız.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayat düzeninizi, çalışma ve yaşama koşullarınızı, yeniden yapılandırmanızı gerektiren bir zaman. Yeni bir işe girmek, yeni bir eve taşınmak, ya da varolan düzeninizi değişen önceliklerinize göre elden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer işletmenizde ya da evinizde, sizin için çalışan kişiler varsa, bunların sayısını iş akışına göre arttırıp azaltmaya, ya da görev tanımlarını değiştirmeye karar verebilirsiniz. Ailenizin ve yakınlarınızın ihtiyaçları, sizi önceliklerinizi değiştirmeye, zamanınızı ve kaynaklarınızı farklı şekilde kullanmaya yönlendirebilir. Sağlığınıza ilişkin göstergeleri de ihmal etmeyin. Belki de hayat düzeninizi elden geçirmeniz gereken alan budur. Gözardı ettiğiniz bir sorun sizin için ciddi bir engele dönüşmeden onu tespit edip önlemlerinizi almaya bakın.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Mutlu, üretken, coşkulu, doyumlu olmaktan, takdir görmekten, yeteneklerinizi verimli bir şekilde kullanmaktan hatta sevip sevilmekten ne anladığınızı gözden geçireceğiniz bir zaman…  Bir iş ya da ilişki fırsatı ile karşılaşabilirsiniz. Bu öneriyi değerlendirirken, asıl önceliğinizin, değerlendirme kriterlerinizin ne olması gerektiğini enine boyuna düşünün! Hiç bir fırsata ya da insana hak etmediği kadar önem vermek, olmadığı yere koymak gibi bir hataya düşmeyin. Varolan bir ilişkide, üzerinde çalıştığınız bir projede, eskiden beri heves duyduğunuz bir konuda, bir karar aşamasına da gelebilirsiniz. Değerinizin bilinmeyeceği ortamları, niteliklerinizi iyi değerlendirmenizi sağlamayacak işleri ya da sizin için tatminkar olmayacak ilişkileri ayıklamayı, zamanınızı, kaynaklarınızı, önceliklerinizi yerli yerince kullanmayı bilmeniz gereken bir zamandasınız. Eğer kendinize gereken değeri vermiyor ve bu yüzden bazı adımları atamıyorsanız, onun da artık farkına varın :)

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Düzen kurma ve güvenli bir ortam oluşturma ihtiyacınızın ön plana çıktığı bir zaman… Size düzen ve zemin sağlayan bir sistem yaratmak, bir ev almak veya iş kurmak, aile huzurunu ya da kişisel konforunuzu sürekli kılmak, temel önceliğiniz olabilir. Bu öncelikler doğrultusunda zamanınızı ve kaynaklarınızı nasıl kullanacağınıza, nelerden feragat edip, neleri mutlaka koruyacağınıza karar vermeniz gerekebilir. Bir düzeni koruyacak ve besleyecek kaynakları bulmak için de bazı konforlarımızdan ve önceliklerimizden vazgeçmek zorunda kalırız. Bu sıralar ihtiyaç duyduğunuz düzen, kaynaklarınızı yönetme şekliniz ve kişisel öncelikleriniz arasında yeni bir denge kurmaya çalışın. Yeteneklerinizi, birikiminizi, imkanlarınızı, bilinçli ve kararlı bir şekilde değerlendirin. Seçimleriniz, öncelikleriniz ve adımlarınız birbirine uygun olsun.

AKREP veya Yükselen AKREP: Yakın çevrenizle ilişkilerinizde hak ettiğiniz değeri görmediğiniz, anlaşılmadığınız, önceliklerinizi kendinizce belirleyemediğiniz, ya da sizi boğan, tatmin etmeyen bir çerçeve içinde sıkışıp kaldığınız hissini yaşamanız mümkün. Şimdi ilişkilerinizi objektif bir gözle değerlendirmenizde fayda var! İletişimlerinizde aradığınız ilgi, destek, keyif, ya da yararı göremiyorsanız, kendinizi engellenmiş ya da tatsız bir şekilde bağımlı veya eli kolu bağlı hissediyorsanız, bu bir anda mı böyle oldu? Yoksa tercihlerinizle kendinizi böyle bir çevreye hapis mi ettiniz? Hem sosyal anlamda, hem de işinizle ilgili olarak ilişkilerinizi geliştirmek, daha verimli hale getirmek ya da karşılıklı alışverişin daha akıcı olacağı çevrelere yönelmek için gereken gayreti siz gösterdiniz mi? Bu YENİAY’da etrafınızdakilerin tutumu kadar kendi tercihlerinizi de değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Eğer aldıkları, yaptıkları, erişebildikleri ile tatmin olamayan, yüksek beklentileri yüzünden yaptıkları ile asla yetinemeyen sizseniz, bunu da fark edin :)

YAY veya Yükselen YAY: Aklınız fikriniz parada ve işte :))) Ne yapıp, ne edip, elinizdekileri daha iyi kullanmak, eskileri düzeltmek ve değerlendirmek, yeni fırsatlar varsa onlara da erişmek için büyük gayret içindesiniz. Zaten yapmanız gereken de bu! Yaylar için, Ağustos Böcee değil Karınca olma zamanı… Kendinizi odaklı ve kararlı bir şekilde önünüzdeki işleri tek tek temizlemeye verin. Paranızı, zamanınızı, bilginizi, imkanlarınızı, olabilecek en verimli şekilde kullanın. Uzun vadeli düşünün ve sistematik olun. Zamanınızı ve gücünüzü boşa tüketen hiç bir şeye fazla emek ve gönül vermeyin. Kendi değerinizi bilin, yapabileceklerinizi küçümsemeyin ama gerçekçilikten de uzaklaşmayın. Çok güçlü ve güvenli görünseniz de, geçmiş kayıplarınız ve yaralarınız, alttan alta size kendinizi zayıf ve kırılgan hissettiriyor olabilir ;) Korunma, sığınma, sağlam bir zemin bulma ihtiyacınızı yok saymayın ama aşırı kaygıya da kapılmayın. Zaaflarınızı bilerek, ve onları mantıklı yöntemlerle yöneterek yol alırsanız, bu sizin gücünüz olur.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Kendinizin her anlamda FARKINDA olmanız ve önceliklerinizi de, sınırlarınızı da gayet net saptamanız gereken bir zaman dilimi. Bazı beklentileriniz boşa çıkmış, bazı ihtimaller yakından bakınca o kadar cazip gelmemiş olabilir. Çekirge misali sıçrayışlar yapamadığınız ya da herkese herşeye yetemediğiniz için üzülmeyin :) En iyi yaptığınız şeylere odaklanarak, üretebileceğiniz maksimum değeri ortaya koyun. Siz güçlü ve yeterli olduğunuz için, zor durumda olanlar için değerli ve güvenilir bir insansınız. Bunu bilin ve üzerinize düşeni yapın. Ama yapmanız gerekmediği kadarına da soyunmayın. Zira sonra kendinizi kullanılmış hissediyorsunuz. Etrafınızdaki insanları da oldukları gibi görün ve olmayacak yerden gelmeyecek faydayı beklemeyin. Emeklerinize verdikleri karşılığın, size verdikleri değerle ilgili olmadığını, size davranışlarının onların kapasiteleri, eğilimleri ve zaaflarıyla ilgili olduğunu hiç unutmayın. Kimsenin kahramanı ya da hiç bir durumun kurbanı değil, seçtiğiniz yolun yolcusu olun ;)

KOVA veya Yükselen KOVA:  Bu aralar eksikleri, sorunları, boşlukları, hasarları, boşa harcanmış zaman veya kaynakları saptama zamanı! Bir işten ayrılma, bir görevin gerekliliklerini sonlandırma, bir geçiş, ya da bir duraklama zamanı olabilir. Üretken ve atılgan olmaktan ziyade, sizin kontrol etmediğiniz bir sürecin sonlanmasını beklemek ya da sorun çözmekle uğraşabilirsiniz. Yapmakta olduğunuz bir işi tamamlama ve bu yüzden bitiş detaylarıyla uğraşma sürecinde de olabilirsiniz. Kendi önceliklerinize ya da arzularınıza göre davranmamayı kabul etmeniz gerekebilir. Sabırlı bir gayret, zorunlu bir teslimiyet, sıkılmanıza rağmen gösterilen bir anlayış ve şefkat ya da başetmeye çalıştığınız bir ”harcanma, kurban edilme” duygusu içinde olabilirsiniz. Eğer dış nedenlerden kaynaklanan bir durağanlık yaşamıyorsanız, daha içsel bir sorgulama ve değerlendirme aşamasından geçiryor da olabilirsiniz. Kendinizi değerli hissetmek konusunda ne yaptığınız, değersizlik veya kaybolmuşluk hissi ile nasıl başedebileceğiniz hakkında düşünebilirsiniz. Geçmişte kendinizden bekledikleriniz ile şimdi yaşadıklarınız arasındaki farkı gözden geçirip, yapamadıklarınıza üzülmek, kendinizi yıpratmak yerine, yapabildiklerinizden dolayı kendinize saygı duymayı öğrenmeniz gerekebilir. Öncelikleriniz ile hayatınızın gerçeklerini uzlaştırmanız için iyi bir zamandır :)

BALIK veya Yükselen BALIK: Düşünceleriniz, hevesleriniz, kaygılarınız, idealleriniz, öncelikleriniz arasında başınızın döneceği bir YENİAY :))) Geçmişte aldığınız kararları, olaylara bakış açınızı sorgulamanıza neden olacak ani gelişmeler yaşamanız, ya da ani çıkışlar yaparak herkesi şaşırtmanız mümkün.  Kendinizi ortaya koymak, bir grup ya da bir amaç adına yararlı işler yapmak, bir imkanı değerlendirip daha çok para kazanmak ya da basitçe daha verimli, değerli, üretken ve işe yarar hissetmek için, yeni fırsatlarla karşılaşacağınız bir zaman. Ancak siz bu topa girip girmemek konusunda zorlanacaksınız. Bir karar almak, bir duruş belirlemek, bazı planlarınızda değişiklik yapmak, bazı insanlarla ilişkilerinizi seçiminize göre yeniden düzenlemek zorundasınız. Önceliklerinizi çok iyi belirleyin. Hangi alanda kahraman olmak, nerede parlamak, emeğinizi nereye aktarmak istediğinize,  seçiminiz hangi yönde olursa, neyi kurban edeceğinize, ve buna değip değmediğine karar verin.

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

10 thoughts on “17 Ocak 2018, OĞLAK Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

 1. Bu yıldızları nasıl okuyorsunuz bilmiyorum ama
  Yazdıklarınızla güçlü ve yeterli olduğumu ancak zor durumda olan için değerli ve güvenilir olduğumu anladım. Sanırım artık sadece kendi yolumun yolcusu olacağım. Kimsenin kurbanı olmadığımı anlamıştım ama artık kimsenin kahramanı olmamam gerektiğini de anladım.
  Teşekkürler
  Sizi seviyorum.
  Lütfen hınzır paylaşımlarda bekliyoruz. Mesela ilgi alanları,zaaflar :)

   1. Mesela, neye dayanamazlar. Nasıl materyallere, sözlere, davranışlara. Onları etkileyen şeyler nelerdir mesela. Onlara her şeyi unutturan nelerdir gibisinden… Eğer varsa da bulamadım. Keşke burçların sağda göründüğü gibi hınzır içinde ayrı bir yer olsa. girip okusak. Mesela 2 sene önce yazdıysanız aylar içinde onu bulmak gerekiyor. Samanlığa girmiş gibi oluyorum :D
    Saygılar, sevgiler

 2. Ikizler burcu hakkında yazdıklarını defalarca okudum,,bu kadar güzel tanimlanan bi ikizler burcu yorumlamasi gormedim ömrümde 👏

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.