Posted in Astroloji, Ay Akrepte, juno astroloji, juno ile sabah kahvesi, Kısa Dönemli Etkiler

JUNO ile Sabah Kahvesi – Aklımda Deli Sorular!


Dün AY Terazi’deyken, Uranüs ile karşıt açı yaptı veee zaten Yay’da olunca biraz ayarsız, biraz sakar olan Merkür’den de olumlu etki aldığı için, bütün dengeler bir anda kaçtı :) 

Neyse bu sabaha karşı AY ayarsızlaştığı Uranüs karşıtlığından çıktı… Ama bu defa da kendimiz yazıp kendimiz oynama eğilimimizi arttıran Akrep’e girdi :) İki gün boyunca orada misafir olacak.

Akrep’te gayet analitik ve biraz da kuşkucu olan AY, önce Satürn ve Lilith ile 60 derece yapacak. Sonra da sırasıyla Neptün ile üçgen, Jüpiter ve Mars ile kavuşum, Venüs – Güneş – Pluto üçlüsü ile 60 derece açı yapacak.

Gözümüze saçma bir detay, basit bir tesadüf, küçük bir kaza gibi görünen şeylerin arkasında, fark edilmeyi bekleyen bir gerçek ya da daha derin senaryo olduğunu düşünmeye başlayabiliriz.

Önceden dikkatimizi çekmeyen ayrıntılar önümüze düşebilir ya da anlam kazanabilir. İpuçlarını biraz da negatif bir bakış açısıyla yanyana getirerek, ya da nereye koyacağımızı bilmediğimiz için üstünden atladığımız olayları ciddiye alarak, hikayeye bambaşka bir boyut kazandırabiliriz.

Akrep ve Oğlakta yoğunlaşan gezegen kavuşumlarının bizi içine çektiği KARAR ALMA ve TUTUM değiştirme, hatta YENİ BİR SİSTEM OLUŞTURMA enerjisi, AY’ın da iyice tetiklemesiyle, tavan yapabilir.

Kafamızdaki kurguda boş kalan yerleri doldurabilir, bir türlü içimize sindiremediğimiz ihtimaller hakkında daha kesin bir algıya sahip olabilir, ve zor ya da acı da gelse bir durumu sindirmemiz, gerçekçi olmamız gerektiğini anlayabiliriz.

Dün gece Venüs’ün gerçekçi Oğlak Burcu’nda Güneş’in kalbine yerleşmesiyle açığa çıkan enerji de, olaylara anlam ve değer biçme, beklentilerimizi ayarlama konusunda bizi destekleyecektir.

Hiç bir şey hiç bir zaman tam olarak göründüğü gibi değildir! Bazen en olumsuz ihtimali de aklımıza getirip sorgulamak cesaretini göstermek, bizi güçlendirir, hatadan korur, ya da en azından öyle olmadığını öğrenip kuşkuyu kafamızdan atmamızı sağlar. Ya da toplamda olumlu giden bir konuyu, şeker pembesi camları ve tüylerle kristallerle süslenmiş  bir çerçevesi olan bir gözlükle görmek yerine, hatalı, sorunlu, kirli, zaaflı yanların da olduğunu fark etmek, ayağımızı yere bastırır. Bu sayede biz iyisiyle kötüsüyle kabullendiğimiz bir duruma, daha sağlam, daha yapıcı ya da daha temkinli ve korunaklı yaklaşabiliriz.

Bugün abartılı bir kaygı ve vesvese boyutuna savrulmayalım, sadece hissiyata dayalı suçlamalara kalkmayalım. Ama kesinlikle UYANIK  sorgulayıcı, detaycı, ve gerçeğin acı taraflarıyla da yüzleşmeye hazır olalım :)

Önümüzdeki günlerde Güneş – Venüs kavuşumunun Uranüs ile karesi daha keskin bir hal aldığında, şimdi biraz karanlık görünen bir durumu çözümlemenin, aslında bizi özgür kıldığını ve önümüzde yepyeni olasılıkların uzandığını fark edeceğiz.

Tekrar görüşene dek, kahveniz de gönlünüz de sıcak olsun efendim :)

 

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

6 thoughts on “JUNO ile Sabah Kahvesi – Aklımda Deli Sorular!

  1. Juno bu harika bir yorum. Bazı yerleri tam da ben. Yeni bir sistemimi, kaç yıldır üzerinde çalıştığım konuda beni çıkışa götürecek olan o ilk gözüme çarpan ama yapamamalısın’lı, etmemelisin’li çaresizlik psikolojisine girerek kaybettiğim ama aslında hep gözümün önünde hatta dilimde olan nedense farkedemediğim o fırsatı ancak şimdi küçük bir tonlamayla tekrar görebildim. Öyle mutluyum ki. Ama o karanlık noktaları aşmakla karşı karşıya kaldım. Korkuyor muyum ASLA. Ben bir oğlağım. Adım gibi Özgür olmanın peşindeyim.

  2. Keyifli isabetli yorumlarınız var. Sizi tebrik ediyorum. Müzik ve resimler de çok hoş. Ben sizi erkek sanıyordum😂

  3. Aaa sesinizi ve sizi ilk defa duyup goruyorum. Ne yumusacikmis, cok hooos! Daha cok video cekin lutfeen, bu guzel enerjinizi almak cok guzel :) Bence tum yorumlarinizi videoya cekin hatta :D

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.