Posted in Astroloji, juno ile sabah kahvesi, Kısa Dönemli Etkiler

Juno ile Sabah Kahvesi – 1


Bugün Yay’daki Merkür, Uranüs ile tam üçgen, Chironla tam kare açı alıyor. Kapsama alanı birkaç güne yayılacak bu açıların olası etkilerinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle ani gelişmeler karşısında ani tepkiler vermeye yatkın olabileceğimiz bir gün. Beklenmedik haberler almamız, olayların hızına yetişemediğimiz için ipin ucunu kaçırmamız, bu yüzden de büyük resmi göremeden, tam yerini bulmayan yorumlar yapmamız, hatta yorumun ötesine geçip abartılı tavırlar almamız mümkün!

Sakarlık etmek, istemeden kendimize ya da başkalarına fiziksel ya da duygusal anlamda zarar vermek imkanı var.

Hız yaptığımız ya da dikkatimizi toplayamadığımız için irili ufaklı araba kazalarına açık olabiliriz. O yüzden mümkünse araç kullanırken hatta yolda yürürken, dikkatimizi dağıtacak konuşmalar yapmamaya, odağımızı yolda tutmaya dikkat edelim.

Öte yandan güçlü refleksler göstererek, avantaj elde etme, sorunlu durumlardan sıyrılma yeteneğimiz de yüksek. Dolayısıyla uyanık ve tetikte olalım.

İletişim kazalarına da açık olabiliriz… Eğer önemli bir yazışma yapacaksak, söylediğimiz şeyin yanlış anlaşılma ihtimali olup olmadığını incelemeden, birkaç kez okumadan ve kimlere gittiğini iyice kontrol etmeden yollamayalım :)

Bazılarımız biraz alıngan, biraz fazla kırılgan hissedebiliriz. Ya da duyduğumuz gördüğümüz olayların içindeki olumsuz unsurları biraz gözümüzde büyütebilir, ortalığı velveleye verebiliriz. Dolduruşa gelmeye de, insanları olumsuz yönde galeyana getirmeye de yatkın olabiliriz. En iyisi biz ne olduğundan tam emin olmadan ÇOK DA ŞAAPMAMAYA çalışalım.

Elimize ulaşan verileri gözardı etmeyelim. Zira hiç aklımıza gelmeyen yada bir türlü adını koyamadığımız bir probleme dair, çarpıcı göstergelerin önümüze çıkması da mümkün. Belki bu aralar alacağımız bir kararla bir zararın bir acının önüne geçmek de mümkün olabilir. Ama net bir tavır belirlemeden önce, büyük resmi anlamaya özen gösterelim.

Öte yandan Jüpiter mars kavuşumunun Ay düğümlerine karesi ve Güneş & Venüs kavuşumuna yaptığı 60 derece açı bugün çok güçleniyor.

Dolayısıyla bugün atacağımız adımlar gerçekten yolumuzu değiştirecek, yönümüzü bambaşka bir akışa çevirecek nitelikte olabilir. Geleceği inşa edecek kararlar alabileceğimiz, ya da bizim hakkımızda böyle kararlar alınmasını sağlayacak şeyler yapabileceğimiz bir zaman dilimi. O yüzden de hızlı kavramak, ama düşünerek tepki vermek daha da büyük önem kazanıyor.

Duygusal ve tepkisel olmanın yüceltildiği bir dünyada yaşıyoruz. Ama o an için bizi tatmin eden güdüsel bir davranışın sonuçlarına bazen bir ömür katlanmamız gerekebilir.

O yüzden bugün çok aceleci, aşırı geniş ve sorumsuz, fazla tepkisel, ya da olayları hızlandırmak, İstediğimiz yere vardırmak için aşırı zorlayıcı olmayalım :)

Hepimize zihnimizin açık, yüreğimizin cesur, ama bakışımızın özenli ve tepkilerimizin kontrollü olduğu bir gün diliyorum.

Bir daha ki görüşmemize kadar kahveniz de gönlünüz de sıcak kalsın.

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

6 thoughts on “Juno ile Sabah Kahvesi – 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.