Posted in Astroloji, Burçlar, Sivri, Hınzır & Cüretkar

Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla, BURÇLAR ”Yeterince Sevilmiyor” Hissettiklerinde Nasıl Davranırlar ;)


 

5e4b5eef6f87c6b4940c9e4dc17287ce

Bu yazı bana SİPARİŞ edildi :))) Bütün Burçları yazdıktan sonra şöyle bir okudum da, neden ”Asılırsan Kasılırlar, Kasılırsan Asılırlar!” denildiğini daha iyi anladım. Delice sevda dediğimiz şeyin aslında ”doyurulmamış özdeğer sorunu” olması ne acı…

Güldürürken düşündüren bir Sivri, Hınzır & Cüretkar yorum olması dileğiyle…

KOÇ : İfrit olur! Feci takıntı yapar. Koç için istediğinin olmaması, YOK SAYILMAKLA eş anlamlıdır. Sevimlilik işe yaramıyorsa, tahrik edici davranışlarda bulunarak ilgi çekmeye, olumlu olumsuz bir şekilde tepki almaya çalışır. Acı vermek filan da isteyebilir! Daha klinik vakalarda, o kişinin maffolmasını tüm hücreleriyle diler ve hatta bunu oldurtmaya çalışır :))) Aksine ikna etmeniz için, baya yıpranmanız gerekebilir…

BOĞA : Önce nerede yanlış yaptığını, neden istediği sonucu alamadığını çözmeye çalışır. Hedefine koyduğu ama beklentisini karşılamayan kişinin nelerden hoşlandığını inceler. Sonra vericiliğiyle ve uygun zamanda uygun yaklaşımları göstererek, o insanı kendine bağımlı kılmaya gayret eder. Denenebilecek herşeyi deneyip olmadığına iyice ikna olunca da tamamen vazgeçer! O zaman da geri döndürmek neredeyse imkansızdır.

İKİZLER :  ”Ne demek sevmiyorsun ayol! SEVECEN… SEVECENNNNNNNNN. Hatta tepene çıkartacan!” diye inatla, bir darbeli matkap gibi uğraşır uğraşır :)))) Ama hiiiç bir şeyin işe yaramadığını görünce, buz keser! Kulp takacak, hatta nefret edecek sebepler bulur. Hatta o beklentisini karşılamayanı, devamlı girdiği çevrelerde de istenmeyen kişi ilan ettirir. Yani İkizlerin uzanamadığı ciğer baya PİS’tir :))) Sakinleştirilmeleri zordur!

YENGEÇ :  Yeterince sevilmediğini düşünmek, Yengeç için tam anlamıyla TIRRLATMA NOKTASI’dır :))))) Önce bir güzel kendi içinde kafayı yer. Olmayacak ipuçlarını birleştirip, uçuk hikayeler yazar. Sonra da, en olmayacak aksiyonlarla, ”yeterince sevmemeye cüret eden o münasebetsize” feleğini şaşırtır :))) Karşısındakinin ayarlarını, sinirlerini bozar. Direncini ve muhakemesini allak bullak eder. Yaşamayan bilemez :)))) Sevdiğinize ikna etmek için çooook şımartmak şarttır.

ASLAN :  Yeterince sevilmediğini düşünmek mi… İşte bu asla aklına gelmez :))) O olumsuz göstergeleri yok sayıp, tamamen istediğini elde edecek aksiyonları bulmaya odaklanır. Kapınızın altından sızar, kalbinize akar, rüyanıza girer… Baldan tatlı, kediden sokulgan, kuzudan uysal görünür :))) İstediği ilgiyi, sevgiyi alıırrrr, karşısındakini kıvama getirir veee çeker gider! Zira güvenemeyeceğini içten içe bildiği yerde duramaz. Sevildiğinden emin olduğu yerde ise kalıcı olur.

BAŞAK :  Önce anlamaz… Zira sevilmeye değil, sevdiği için bir şey yapmaya odaklıdır. Ama duruma uyanınca tikenli bir kirpi kibin davranır! ”Ha sen beni sevmiyor musun… Tamam o zaman. Hem zaten sen kimsin ki? Ne sanıyon be sen kendini!” moduna girer.  Keskin bir bıçakla bağı koparır. Bir müddet ıssız bir adada arabeske bağlar. Sonra kendini aptalın teki olmakla suçlar ve bir daha kimseye onu böylesi incitme izni vermeye yemin billah eder. Kimse yaklaşamasın diye dikenli bir kirpi gibi görünmeye devam eder :)))

TERAZİ :  Yeterince sevmeyenin kıymeti hepsinden büyüktür :))) Terazi karşısındakini istediği kıvama getirene kadar, üstünde büyük kırmızı harflerle BOŞVERRR yazan her işareti görmezden gelecektir. O kişi için vazgeçilmez olana dek uğraşmaya hazırdır. Bakar bakmaz her şeyin notunu verebilen Terazinin, kendisine değer vermeyeni Kaf Dağı’na yerleştirmesi, ”Banane… Banane… Bu da beni çoook isteyecek! Yoksam ölürüm.” diye kendini telef etmesi, prime time dizi kıvamında bir dramadır.

AKREP :  Zaten Akrep’in dikkatini hep YETERLİ VERMEYECEK OLAN, ulaşılmaz, ele avuca sığmaz görünen çeker! Ama o çakal olduğu için, oyuna bilinçli girer :)))) Önce sürekli gözünün önünde durup, uygun zamanlarda müdahele ederek karşısındakinin dikkatini çeker. Kendine iyiiice bi alıştırır. Sonra da yeterince sevilmeme durumuna düşmemek için, umursamaz, bencil, kendine odaklı, belirsiz, bir ele bi bele davranır! İkna edilen durumundan, kovalayan durumuna nasıl geçtiğini anlamazsın :))))

YAY :  Yay buna izin vermemek için yaşar :) Sürekli kendini sevdirecek birrrrr sürü insan bulmaya ve kimseye tam olarak bağlanmamış görünmeye çalışması, tam da bu ortada kalma korkusundandır! Zira bir kez kalbini açıp, yeterince sevilmediğini anlayınca, Yay çok kırılgan bir hale gelir. Ya tamamen içine kapanır ve uzaklaşır. Ya da o ele avuca sığmaz görünen insan, bağımlı bir çocuk gibi gelir, o kişinin eteğine yapışır. Tuhaf bir aidiyet hissiyle ilişkinin üzerine kapanır. İyice zarar görene kadar da vazgeçmeyebilir…

OĞLAK : Sevilmeye ihtiyacı olduğunu belli etmek ve reddedilmek kadar Oğlak’ın gururuna tokanan bir şey yoktur! O yüzden adeta kimsenin sevgisine ihtiyacı mihtiyacı yokmuş gibi davranır. Kendini sevdirmek için VEREN biridir. Ne kadar kapasiteli olduğunu pornografik bir şekilde ortaya serer. Beklentilerini ise itinayla gizler. Sevgisinin karşılığı olmadığından emin olunca da, ”Ben adamı yokluğumla terbiye ederim!” edasıyla kapıyı vurup çıkar. Bağımlı kalmaktansa, kendini mahrum bırakmak, tam bir Oğlak klasiğidir :))) Geri döndürmek için baya ciddi ve kararlı olmanız ve çok peşinden koşmanız şarttır!

KOVA : Onlar zaten sevilmediklerini düşünürler… Karşısındakinin yaptığı ve yapmadığı her şey onlarda ”Tabi zaten beni sevmiyor ki!” düşüncesine yol açar. Yeterince sevilmediklerini veya onaylanmadıklarını düşündüklerinde, hayal kırıklıklarını en dolaylı ve tuhaf yollardan belli ederler :))) Kafaları sürekli karşısındakinin poposunu fazla kaldırmamak yönünde işler ;) Durup durup gıcık ederler… Sürekli eleştirip müdahale ederler… Karşılarındakine kendilerini değersiz ve beğenilmez biri gibi hissettirmek için ellerinden geleni yaparlar. O yüzden bir türlü şefkat ve uyum kıvamına gelinemez :)))

BALIK : Genelde sevildikleri ve oldukları gibi kabul edildikleri sularda yüzüp, uyum ve dengeyi yakalayamadıkları kıyılardan uzak durdukları bilinir… Onlar canları istiyorsa, kendilerini zaten sevdirirler :))) Eğer bir kişiyi gözlerine kestirdilerse ”kovsan gitmez arasan gelmez” ama tadından da yenmez bir kıvamda davranarak, kendilerine yer açarlar. Eğer bir yerde durmak istiyorlarsa, hiç bir ilgi almasalar da sorun etmiyorlarmış gibi görünme yetenekleri vardır. O yüzden varlıklarına alışır, yokluklarını ise tuhaf bir özlemle hissedersiniz. Öte yandan dünyaları verseniz istemedikleri yerde durmadıkları için, zaten sevgi veya başka bir şey vererek onları bağlanmaya ikna edemezsiniz…

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

15 thoughts on “Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla, BURÇLAR ”Yeterince Sevilmiyor” Hissettiklerinde Nasıl Davranırlar ;)

  1. Olmaya kişi bu cihanda balık üzeri yükselen yay birde üzerine ay başak,ay yetmez tüm gezegenlerde koçta buluşmuşsa çok böle yanar dönerli,janjanlı oluyor ya sevgi takıntısında 🤣 benim derin özdeğer dedim varmış amanın😬

  2. Junocum yeniden Merhaba uzun bi zaman sonra , akrepleri en iyi taniyosun sanki , evde bitane besleyip izlediklerini not aliyo gibisin , ne dersen de , dogru diyosun valla. 2018 bu masum akreplere ne getirecek ,merakla yorumlarini bekliyorum. Cidden😮

  3. Aslan olmamis sanki, Aslan daha cok ‘sen beni sevmiyorsan, ben seni hic sevmiyorum der ve ceker gider. Ha cok seviyodur belki o ayri ama kimseye belli etmeden, onu da icinde yasar bitirir bi sekilde. Kedi sonucta HIH der ve uzaklasir.

    Yazilarinizi cok seviyorum bu arada ❤️

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.