Posted in Astroloji, Astroloji Hakkında Genel, Kısa Dönemli Etkiler

Ay Chiron ile, Merkür Satürn ile Kavuşumda; ACI ELBİSESİNE VEDA ZAMANI…


Aaron Westerberg
Aaron Westerberg

Bugün bazı güçlü açılar var gökyüzünde… O yüzden de bir kısacık dokunmak istedim zihinlerinize ve kalplerinize ;)

 • Yay’daki Merkür, Satürn ile kavuşum halinde.  Bu kavuşum, Mars ve Uranüs’e ılımlı açılar yapıyor.
 • Balık’taki AY, Chiron ile kavuşum halinde. Akrep’teki Venüs’e de üçgen açı yapıyor.
 • Uranüs Venüs’e, Mars da Chiron’a 150 derecelik açı yapıyor.
 • Jüpiter ve Neptün de tam üçgen açıya girmek üzereler.

MEALİ;

En sevilen soruya baştan cevap vereyim; Bugün tam halini alan bu etki 2-3 gündür var ve daha birkaç gün sürer… Sankim bizi düşündürüp taşındıran açılardan kurtulunca kendimizden kurtulacaz :)))

Neyse…

Venüs hala Akrep’te olduğu için gökyüzü bizi sürekli ”İstedim Vermediler Valla Çok Garibem!” konusunda çalıştırıyor.  AY – Chiron kavuşumu, Venüs’e üçgen alınca, bu ”bir türlü gerçek olamayan arzular ve hayal kırıklıklarımız” konusuna, ”kendine acıma” pespektifi dışında bir yerden bakmamız gerektiğini fark edeceğiz ;)

Merkür – Satürn beraberliği, dağılmış düşüncelerimizi toparlamak ve bizi inciten durumları sadece duygu değil, mantık perspektifinden de ele almak konusunda yardımcı olacak.

Duvarlar vardır… Onları yıkamaz, yok sayamaz, onlara savaş açamayız :) Ama gidip gidip kafamızı aynı duvara vurmaktan, ”ille bunun içinden geçecem ben” demekten vazgeçebiliriz.

Hayatın bizi acıtmasına engel olamayız. Ama acı deneyimleri karşısında nasıl bir yolu tercih edeceğimizi seçebilir, yani kendimize aynı acıları yaşamak konusunda ENGEL OLABİLİRİZ.

MAĞDURLUĞUN her daim onurlandırıldığı bir toplumda yaşıyoruz. Mağdurluk, bu durumun OLUŞMASINA ya da SÜRMESİNE SEBEP OLAN tercihlerin sahibi, mağdurun kendisi değilmiş gibi bir MEŞRUİYET kazandırıyor kişiye…

Akıllanmayı, çözüme odaklanmayı, sorumluluk almayı, farklı bir yol seçmeyi kabul etmedikçe, bunun için çaba göstermedikçe, kişinin mağduriyetinin devam edeceğini, gözardı ediyoruz. Mağduriyetin ilk sebebi çevre koşulları olsa da, gelinen aşamada ”sadece acı ve hüzün ile” hiç bir yere çıkılmayacağını, ”düştüm kalkamıyorum” bahanesinin, bir yerden sonra kimseyi kurtarmayacağını kabul edemiyoruz.

Kişiyi belirli bir noktaya getiren iki faktör vardır; Birincisi çevre koşulları, ikincisi ise bu koşullar karşısında yaptığımız seçimlerdir. Seçimlerimiz, eldeki koşullarda belli bir sonuç üretiyor ve bu sonuç bizim hoşumuza gitmiyorsa, iki yol vardır; Ya hoşumuza gitmese de bu durumu kabul eder ve seçimlerimize sahip çıkarız. Ya da seçimlerimizi değiştiririz.

Seçimlerimize, sonuçların yükünü başkasına taşıtmadan, başkalarının mağdur olmasına neden olmadan sahip çıkıyorsak, bu bizi ilgilendirir… Buna kimse bir şey diyemez. Kimse eleştiremez. Sadece bir yerden sonra saygı duyulur. Dolayısıyla tercih edilmiş yolunun getirdiklerine sabreden ve şikayet etmeyenleri konu dışına alıyoruz :)

Ama ”Ben bu seçimden dolayı çook acı çekiyorum, o yüzden de sizler beni çekmek zorundasınız!” türü yaklaşımlar ya da ”Etrafımdakiler de benimle birlikte bazı zararlar görüyor, ama naapiyim bu da benim için çok önemli!” gibi çıkarımlar, bizi daha ağır yükler altına sokabilir.

Şimdi zurnanın zırt dediği yerdeyiz! Yani acının, çaresizlik illüzyonunun, sorumluluk duygusundan yoksun bir duygusallığın, arkasına saklanamayacağımız bir nokta geldi çattı.

İçine girdiğimiz çıkmazdan kurtulmak için, olaylara bakışımızı değiştirmek, yeni seçimler yapmak, yeni bir çıkış kapısı açmak zamanı geldi.

Sevilmeyi, anlaşılmayı, korunmayı, kollanmayı umup umup, ZAYIF duruma düşmek yerine, KENDİMİZİ SEVMEK, KENDİMİZ KOLLAMAK, KENDİMİZE SAHİP ÇIKMAK zamanı geldi. Ve bunu kimse görsün, anlasın, kıymetini bilsin diye değil, KENDİMİZE KARŞI GÖREVİMİZ BU OLDUĞU İÇİN yapmalıyız.

Bazen ACI BİR ALIŞKANLIK olur… Onu bizi çaba göstermekten koruyan bir elbise gibi giyer ve kendimizi hayatın diğer yüklerinden MUAF tutarız.

Ama hayat bizi hiçbir şeyden muaf tutmaz ;)

Acı elbiselerine sığınmak, sadece derimizin giderek daha da derinine işleyen acıların bize yönelmesine neden olur.

SİLKİNELİM ve kendimize gelelim şimdi :) Hayat, çaba göstereni, yol arayanı, sorumluluk alanı, kolayına geldiği gibi değil gerektiği gibi davranmayı tercih edeni, daima destekler.

Kalbinizin ihtiyaç duyduğu yağmuru yağdırmayı göklere bırakmayın :)

Make It Rain – Foy Vance cover …

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

17 thoughts on “Ay Chiron ile, Merkür Satürn ile Kavuşumda; ACI ELBİSESİNE VEDA ZAMANI…

 1. Nasıl dört gözle bekliyordum bu yazını junocum. Ağzına,kalemine sağlık. Çok farkındalık yarattın gene. Sevgiler

 2. Tesekkurler.Sanirım artık duvarları kabul edip geri gitme zamanı.Bakarsın umdugumuzdan erken gelir yaz.. Diyor ya şair.Bir bildigi vardır.

 3. Ah siz var ya sizz.. Ne guzel bir insansiniz. Bazen dusunuyorum, bilgeliginiz mi astroloji kanalindan yayin yapiyor, yoksa astroloji mi bilgelik kanalinizdan:) Her neyse her durumda bize yariyor, kalbinize saglik💜

 4. Bu kadar mı her şeyin üzerine bir motivasyon ve “Titre ve kendine dön!” yazısı olabilir. Emeğinize sağlık. Seviliyorsunuz :)

 5. 👏, biz umutla olumlu düşünelim, bunu becerebilmek için dua edelim, affına ve kudret ve iradesine sığınalım, şikayetimizi sadece O’na yaptığımızda Allah sabırı veriyor ♥️

 6. You’re a lifesaver!
  Aylardır bahsettiğiniz bir değişimin ve seçim sürecinin girdabında savruluyorum. Ve şu “düştüm kalkamıyorum” halini dün öyle yoğun hissettim ki noluyor lan diye kendime çıkışıp, bunun sorumlusunun ümüğü sıkacağım diye dellendim durdum. Halbuki it’s all about choices!
  Mağduriyet kalın bir battaniye gibi. Insanın bu soğuk günlerde altından çıkası gelmiyor :)

 7. Sevgili Juno tam da aşkta, işte ve para kazanmada üstüme üstüme gelen haksızlıklardan dolayı Calimero gibi “Ama haksızlık buuu” diye diye gözü yaşlı dolandığım günlerde ilaç gibi geldi yazınız :)) Her zamanki gibi (sizin yazılarınızı da kulağıma küpe ettiğim için ) çaba gösterip yol arıyor, sorumluluğu başkasına bırakmıyordum ama destek geç kaldı biraz. Ama yazınızı da desteğin ilk işareti olarak kabul ediyorum :) Elleriize sağlık & Çok teşekkürler :) İstanbul’dan kucak dolusu sevgilier size :))

 8. gerçekten düştüm ve kalkamıyorum. boğuştukça daha da düşüyorum. bu yazıdan umut edersem kalkacağımı mı anlamalıyım.

 9. Benim haritama bakarak mi yaziyorsunuz tum bunlari:) Bana da guclu bir ben lazim , farkindayim!!! Farki hayata gecirecegim.Cok tesekkurler,sabirsizlikla bekliyorum yeni yazilarinizi….

 10. İyi ki varsın Juno… Senin yazılarından başka yerde güç bulamıyorum. Daima her şey dilediğin gibi olsun :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.