Posted in Astroloji Hakkında Genel, Ay Döngüleri, Yeniayın Burçlara Etkisi

20 Eylül 2017, BAŞAK Burcu’nda YENİAY, Bozuk Olanı Fark Etmek, Tamir ya da Terk Etmek Zamanı…


dee nickerson2
by Dee Nickerson

20 Eylül 2017 günü, İstanbul’a göre 09:30’da YENİAY adını verdiğimiz AY & Güneş kavuşumu tam halini alacak.

YENİAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Ay ve Güneş, Başak Burcu’nun 28 derecesinde ve haritanın 12’inci evinde kavuşum halindeler. AY aynı zamanda MC’nin de yöneticisi.
 • YENİAY, Chiron ile karşıt ve Lilith & Satürn kavuşumu, bu karşıtlığı T-kare’ye dönüştürüyor. Uranüs de YENİAY’a 150 derece açı yapıyor.
 • Başak’ın yöneticisi Merkür de Başak Burcu’nda, Mars ile kavuşumda ve 11’inci evde. Merkür, Retro Neptün ile karşıt, Retro Pluto ile de üçgen görünümde.
 • Haritanın Yükselen Noktası, 16 derece Terazi.
 • Terazi’nin yöneticisi Venüs de Başak Burcu’nda ve 11’inci evde. REGULUS Sabti Yıldızı ile kavuşumda.

MEALİ;

Yılın yaşaması en ”GICIK” ama getirileri itibariyle ”EN FAYDALI” sürecinden geçiyor olabiliriz :)

Zira hayatımızdaki hatalı, aksak, bozuk, eksik, hastalıklı, işlevsiz, yetersiz olan eşyaların, sistemlerin, uygulamaların, alışkanlıkların, ilişkilerin tespit, tamir ya da terk edilme zamanı geldi!

Duygusal değil mantıklı, saldırgan ya da aceleci değil gözlemci ve eleştirel, ertelemeci değil kararlı, ”Allah Kerim”ci değil sorumluluk sahibi ve titiz olmamız gereken bir zaman…

Genel düzlemde;

 • Eğitim, adalet, sağlık konularında aksayan uygulamalar tespit edilip, yeni düzenlemelere gidilebilir.
 • Salgın hastalıklar özellikle barsak ve nefes yolları ile ilgili olanlar artabilir. Ya da allerjik enfeksiyonlar tetiklenebilir.
 • Bilerek ya da bilmeden verilmiş hasarlara, oluşmuş maddi kayıplara, ya da mağduriyete neden olan uygulamalara dair, gözardı edilmiş, atlanmış, saklanmış bazı bilgiler ortaya çıkabilir ve telafisi gündeme gelebilir.
 • Bütçe açıkları, ödenmemiş borçlar, iflaslar gündem oluşturabilir.

Bireysel Düzlemde;

 • Maddi açıklarımız ortaya çıkabilir. Borçlarımızı ödemek için yeni bir kaynak yönetim planına geçmemiz gerekebilir.
 • Yanlış yaptığımız işler önümüze gelebilir ve düzeltmeler gerekebilir.
 • İhmal edilen tamiratlar zaruri olabilir ya da aksak giden işlere el atmak gerekebilir.
 • Sağlımızla ilgili ihmal ettiğimiz konular, rahatsızlıklarımız artacağı için öncelk kazanabilirler. Mümkünse, komple bir kontrolden geçmek yerinde olur.
 • Geçmişten bu yana bizi rahatsız etmiş, incitmiş, mağdur hissetmemize neden olmuş, ama çözüm bulunmamış konularda kesin bir karar alıp, hayatımızı, ilişkilerimizi buna göre düzenlememiz gerekebilir.
 • Sorun çıkartabileceğini fark ettiğimiz ama görmezden geldiğimiz, hafife aldığımız ya dakarar almayı ertelediğimiz bütün meselelere, mantıklı bir yaklaşım geliştirmek için hayat bizi zorlar.
 • Bilmediğimiz ya da görmezden gelmeye çalıştığımız hatalarımızı fark edebiliriz.
 • Bizden gizlenmiş olan bazı sorunlar, ya da sıkıntı verici bilgiler günyüzüne çıkabilir.
 • Baskılanmış psikolojik sorunlar, içimize attığımız kaygılar su üstüne çıkabilir.
 • Maddi veya manevi düzlemde bazı süreçlerin geri dönüşsüz şekilde bittiğini idrak edebiliriz. Bu durumda bazı alışkanlıklarımızı değiştirmek, kaybolmuşluk hissini aşmak, ataletimizden sıyrılmak zamanının geldiğini, kabul etmemiz gerekecektir.

Bildik ve tanıdık bir kötülük, bazen bilinmeyen bir iyilikten daha güvenli gelebilir. Bitişler, çözülmeler, sonlanmalar, ise BUNLARI BİZ İSTEMİŞ OLSAK DAHİ, bazen bir kaybolma ve çaresizlik hissine neden olabilir. Oysa, tükenmiş veya tıkanmış olan süreçleri olduğu gibi sürdürmeye çalışmanın zararı en çok bizedir… Kararlılık ve küçük ama tutarlı gayretlerle, hayatımızda yepyeni yollar açmamız her zaman mümkündür :)

Hayat üzerinde kontrol sahibi olmamak fikri, bize kendimizi çok kırılgan hissettirdiği için, gündelik düzende, sağlığımızda, işimizde ya da ilişkilerimizde meydana gelen iniş çıkışlardan, aşırı derecede tedirgin oluruz.

Biz hayatımızın MÜKEMMEL olmasını isteriz!

Oysa mükemmel dediğimiz şey, anlık bir dengedir! Yani sürekliliği yoktur. Hayatımızın dengesi bir taraftan düzelirken, başka yönlerden bozulur. Ya da bugün için bize yeterli ve anlamlı gelen durum, yarın yeni koşullar altında sevimsiz ya da gereksiz gelebilir.

Dolayısıyla, hayatın değişkenliğini doğal kabul edebildiğimiz ölçüde, HUZUR ve GÜVEN hissimizi koruyabiliriz.

Öte yandan biz de mükemmel değiliz ;) Bunun için kendimizden nefret etmemiz gerekmez… İnsan eksiklidir ve hayat bu eksikleri görüp düzeltmeye yönelik bitr çalışma sahasıdır. Doğrularımız, hayatın görebildiğimiz ve değerlendirebildiğimiz bileşenleri ile oluşmuş, varsayımlardır. Bu varsayımlar, zaman ve olaylar ile test edilecek ve hayat bize kendimiz güncelleme şansı verecektir. Bu güncelleme gerekliliğini reddeder, hep haklı ve doğru olmakta ısrar eder, ya da değişmekten korkup, hatalarımızı tekrar edersek, sadece yolu uzatırız. Ama gerçek yine gelip bizi bulur :)

Bu YENİAY’da, bizim işimizi kolaylaştıracak olan nitelik kesinlikle DÜRÜST, GERÇEKÇİ ve PRATİK olmaktır! Hayal bulutları arasında yükselen kumdan kuleler, dramatik oyunlar, çılgın salınımlar filan bu ara işlemez :)

Ayaklarımızı yere bastıracak somut bilgilere ulaşmak için çaba gösterelim ve sorumluluk sahibi, tutarlı bir yaklaşımla, hayatımıza çeki düzen verelim.

KOLAY GELSİN ;)

Burçlara göre yorum için 20 Eylül 2017, BAŞAK Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

Vee MÜZİK; I Can’t Rely On You – Paloma Faith

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

4 thoughts on “20 Eylül 2017, BAŞAK Burcu’nda YENİAY, Bozuk Olanı Fark Etmek, Tamir ya da Terk Etmek Zamanı…

 1. Ya inanılmazsın. Ruha huzur, bedene umut katıyorsun Sevgili Juno. Sen çok yaşa, var ol. İyilikler seninle olsun, güzel enerjiler varlığına dolsun. Yazı ve emeğin için çok teşekkürler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.