Posted in Ay Döngüleri, Yeniayın Burçlara Etkisi

23 Temmuz 2017, ASLAN BURCU’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkileri…


frida kahlo
Bir Başka Frida Kahlo…

23 Temmuz 2017 günü, İstanbul’a göre saat 12:46’da YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak.

Genel yorumda, meydan okumalar ile karşılaşmaya ya da meydan okumaya açık olduğumuz bir zaman olacağından söz etmiş, ve mücadeleri kişiselleştirerek, abartılı boyutlara taşımak, zamansız ve maksadı aşan çıkışlarla kendimize ve çevremize zarar vermek, adalet ve merhamet hissini kaybetmeden davranmak konusunda özenli olmalıyız demiştim.23 Temmuz 2017, ASLAN Burcu’nda YENİAY; Bi Şahlanasım Var Ama…

Burçlara göre yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Enerji patlamaları yaşamanız mümkün :) Aile içinde veya çocuklarınızla ilişkilerinizde sizi sınırlara götüren ya da başkalarını sınırlara götürdüğünüz gerilimler yaşanabilir… İçinizdeki Koç’un boynuzlarını sıkı tutun ve sonradan pişman olacağınız tepkiler vermeyin :))) Size acı veren durumlarda saldırıya geçerek konuyu çözmek ve gücünüzü etrafa ama ÖNCE KENDİNİZE ispat etmek istemeniz doğal… Fakat size asıl yarayacak olan şey, o acı ve zaafiyet hissi ile yüzleşmek! Şiddet ardında daima acı barındırır ve bu acıyı geçtiği her yere saçar… Acıyı anlamak ve gidermek, şiddete olan yatkınlığımızı ya da şiddetle karşılaştığımız zamanki tutumumuzu dönüştürmemizi sağlar. Aşkta da size meydan okuyan ve can yakıcı görünenlere meyletmeniz mümkün :))) Ama bunun ardında da ne olduğuna iyi bakın ;) Tansiyonunuza ve kalbinize de – fiziksel anlamda – dikkat edin.

BOĞA veya Yükselen BOĞA:   Kurmaya çalıştığınız güvenlik alanlarını kaybetmekten endişe ediyor olabilirsiniz. Sizi güçlü, sağlam ve güvende tutanın, sahip olduğunuz aile, ev, zemin olmadığını fark etmeye çalışın… Yapmanız gereken şey, eksiklik ya da kayıp korkusuna saplanıp kalmamak. Yeteneklerinizi, canlılığınızı ortaya koymaktan çekinmeyin. Şu an yapamadığınız şeyler ya da içine düştüğünüz eli kolu bağlılık hissi nedeniyle, etrafınızı suçlamaya da kalkmayın. Elbette birileri bir şeyleri yanlış yapmış ve siz de bunun bir şekilde kurbanı olmuş olabilirsiniz… Ama geçmişe, geçmişin hatalarına, eksiklerine, sorunlarına saplanıp kalmak sizi ileri götürmez. Vazgeçmeniz, terk etmeniz, değiştirmeniz gereken şeyleri, başarısızlık olarak görmezseniz, içinizdeki değerli ve yapıcı nitelikleri ortaya koymanız daha kolay olur :)

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bazı fırsatları kaybetme korkusuyla atağa kalkmak isteyebilirsiniz… Ama atılıp alayım derken, devirip yıkmamaya tikkat edin :))) Kendinizi becerikli ve önüne çıkan meyveleri toplamaya hazır hatta mücadeleci hissediyor olmanız mümkün. Fakat bunu yaparken, manipülatif olmamaya, güçlü ve kararlı görünmek için, karşınızdakileri aşırı zorlamamaya özen gösterin. İçimizde kaygı, zaafiyet, yetersizlik hissi, gözardı edilme ya da seçilmeme kaygısı taşıdığımız zaman, bazen kabul görmek ya da dikkat çekmek için aşırı zıplarız ;) Bu da tepki almamıza ve istediğimizin aksine sevimsiz bulunmamıza neden olabilir! En güzeli üzerimize düşenleri yapmaya hazır olduğumuz ve eksikleri itiraf etmekten çekinmediğimizi dürüstçe göstermetir. İnsanların güveni iddialı olarak değil, açık ve yapıcı olarak kazanılır :)

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: İnsana en iyi ve değerli hissettiren şeylerden biri RAĞMEN YAPMAK’tır. Koşulların zorluğuna rağmen… Ama en önemlisi kendine rağmen! Kontrolün elinizden tamamen kaçtığını ve istemediğiniz her şeye zorlandığınızı düşündüğünüz bir tünelden geçiyorsanız, bu yolu bitirmenin çaresi, ağlamak, yer oturup şikayet etmek, yapamıyorum diye bağırmak, yardım istemek değildir. ”YAPABİLİRİM!” diye kendimize rağmen attığımız her adım, bize cesaret ve gurur verir. Kendinizi değerli hissetmek için, kimsenin size izin ya da paye vermesine gerek yok. Başkalarına göre küçük ya da sıradan olsa bile, hatta yanlış olsa bile, size göre önemli olan bir şeyin altından kalktığınızda, kendinizle gurur duyarsınız ve bu yola devam etmeyi kolaylaştırır. Bu hayatın her alanında böyledir :) İş hayatınız bir meydan okumaya dönüştüyse eğer, kim olduğunuzu bağırıp çağırarak değil, ortaya koyduğunuz kararlı performans ile sergileyin. Eğer yapmak istediğiniz başka bir iş varsa ve ona geçmek istiyorsanız da, bunun koşullarını oluşturup geçin.

ASLAN veya Yükselen ASLAN:  Eğer çok bağırıyorsanız, kendinize gerçekten güvenmiyorsunuz demektir! Bunu biliyorsunuz değil mi tatlişkolarım :))) Kendine güvenen ASLAN, gülümseyen, sessiz ve kararlı adımlarla hedefine doğru ilerler ve üstüne atlar! ”Geliyorum hüleyyynnn! Oydum sizi tamam mı… Bittiniz siz!” diye het hüt girizgahıyla hissettiği kaygıyı bastırmaya ve yapamayacağı şeyleri ileri sürerek milleti çekindirmeye kalkmaz :))) Yaralıysanız, korkuyorsanız, acı çekiyorsanız, önce bunun için kendinizi affedin. Hiç kimse her zaman güçlü ve kazanan ve başarılı ve istediğini yaptıran olamaz! Yaralarınızı fark edin… Şahlanmak istiyorsanız, önce onlar ile barışın, iyileşin. Zaaflı bir şekilde meydana çıkıp, kendinizi iyice paralamayın. Eğer gerçekten kaybedeceğiniz bir şey kalmadığından eminseniz de birilerini yenmek ve kim olduğunuzu göstermek için değil, sadece kendinize yakışanı yapmak için mücadele edin.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK:  Sizinki bir fırtına öncesi sessizliği gibi ürkütücü bir durum. İçinizde fişekler patlıyor! Ama siz bunları nerden ne bulup ortaya çıkartacağınızı henüz tam kestiremiyorsunuz. Büyük bir kaybetme korkusu, ya da sert bir değişimin ayak sesleri… Belki de, bir zeminin çoktan dönüşmüş, alıştığınız halden çıkmış olduğunu, bir türlü içinize sindirememe hali… Yaw bastırmayın da :))) Salın gitsin… Bitti mi? Bitsin! Yapamıyor musunuz? Yapamayın! Yoruldunuz mu? Durun! Bilmiyor musunuz? Ay söyleyin :) Yıkımlar, artık tavanı ayakta tutmayan sütunların yerine yenilerinin yapılması için bir  vesiledir. Yıkımı kabul etmeden, daha güçlü, yararlı, anlamlı bir şeyi yapmak mümkün olmaz. İyileşmek için, önce salıvermek… Yani nekahat devresine izin vermek gerekir. Savaşmanız gerekmeyen şeyler için dertleneceğinize, önümüzdeki maçlar için güç toplayın ;)

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ:  Hoppala Paşam Malkara Keşan bir takım fırsatlarla karşılaşacaksınız :))) Burada zemin, iş, aşk, veya sosyal bir açılım olabilir… Kendinizi, ummadığınız bir şekilde ön plana konulmuş bulabilir ve bundan kısmen gaza gelirken kısmen de korkabilir veya bu ”meydan okumaya” cevap verecek kadar güçlü olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Pek havalısınız, pek civeleksiniz de… Aslında rezil olmaktan, bir şeye al atıp sonra becerememekten, bir ortama girip uyum sağlayamamaktan da pek ürkersiniz. Yaw allasen, başkalarının ne düşündüğünü takmayı bırakın :))) Siz başkaları size bakıp kendi hayal ettiklerini gördükleri için değil, siz olduğunuz için değerlisiniz! O yüzden de höm höm küm küm bi hallere girmeye çalışmayın. Olduğunuz gibi olun… Alem de itiniz olsun ;)

AKREP veya Yükselen AKREP: İktidar mücadelesinin göbeciğinde kalmak diye ben buna derim :))) Evde veya işte, kurduğunuz düzene, bir şeyleri yapma biçiminize meydan okuyan, yolunuza taş koyan, ayarınızı bozan bir şeyler oluyor belli… Siz de bunları bi zapt-u rapt altına almak için kolları, bacakları, zehirli kuyrukları sıvamış, tam gaz ileri atılmak üzeresiniz :))) Eğer birilerine had bildirmeniz gerekiyorsa, açık ve net olun. Arkadan dolaşmaya, biriktirip ”dolapta bekletilmiş zeytinyağlı fasulye tadında” intikam almaya kalkmayın. Zira siz böyle yapınca fazla kurup, hikaye yazıp, ayarı kaçırabiliyorsunuz :))) Olan bitenden ne anladığınızı KİMSEYİ SUÇLAMADAN söyleyin. Belki sizi yatıştıracak bir açıklama alırsınız. Ne isteyip ne istemediğinizi AÇIKÇA söyleyin. Belki istediğinizi elde edersiniz. İktidar derdine düşmeyin… Doğrusunu anlamak ve yapmak derdine düşün ;)

YAY veya Yükselen YAY: Bombastik fikirlerle dolusunuz :))) Maşşallah anacım! Kesinlikle bu düşündüklerinizi, bu hayallerinizi, bu planları, bir kağıda dökün. Sadece heyecanlanıp, herkeşlere anlatıp, başkalarını galeyana getirip, sonra ”Ayy ne güzel düşündüm!” diye tatmin olmuş bir şekilde başka bir aleme akmaya kalkmayın ;) Ayrıca şu ilk YENİAY ateşi geçer geçmez, düşüncelerinizi sistematik bir gözle inceleyip, uygulanabilirliğini kontrol edin. Eksik ve abartılı yanlarını törpüleyip, hayata geçirmeye başlayın. Önünüze çıkan yeni öğretileri hevesle kucaklayın. Ama daha önce duyulmamış ve görülmemiş şeyler gibi baş tacı etmeden, önüne arkasına bi bakın :) Yolculuklara heves ediyorsanız, çıkın ama çok da dağıtmayın. Aşk hissediyorsanız, yaşayın ama kimseninkine benzemediğini ve kusursuz birini bulduğunuzu sanmayın. Yani işte… Bir şey çok şey olduysa fazla abatmayın! Bunlar hep YAY ŞEYSİ yaaa :)))

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK:  Alıştığınız, güvendiğiniz, ya da hak ettiğiniz bir şeyden mahrum kalmaktan endişe ediyor olabilirsiniz. Aşırı beklentiye maruz kalma, suistimal edilme kaygılarınız depreşebilir. Sahip olduğunuzu düşündüğünüz şeyleri kaybetmek korkusu ile ya da ailenizde bir sorunla yüzyüze gelebilirsiniz. Ya da bir miras meselesi, bir alım satım prosedürü içinde kalabilirsiniz. Haklarınızı koruyun! Vermeniz beklenenler karşısında almanız gerekenleri belirleyin ve savunun! Devam etmesi gerekmeyen bağları kesmekten de korkmayın! Ama kontrol edemediğiniz bir kayıp ya da engellenemez bir zarar ile karşı karşıya kaldıysanız, boşuna kendiniz hırpalamayın. Bazen bizi koruduğunu sandığımız duvarlar, bize mezar olur. Kaybetmemek için yaptığımız mücadeleye ya da kaybettiğimiz için duyulan kızgınlığa harcadığımız enerjiyi, yeni başlangıçlara aktarmak bizim için daha iyidir ;)

KOVA veya Yükselen KOVA: Aşkta veya işte, kendinizi ispat etmeniz gereken durumlarda kalabilirsiniz. Heyecan verici bir teklif almanız, ya da sizin bir konuda taleplerinizi güçlü bir biçimde dile getirmeniz gerekebilir. Eğer ”ya hep ya hiç!” köşesine kıstırılıyorsanız, serinkanlılığınızı muhafaza edin. Kimsenin hakkı olmayan bir şeyi sizden fazla baskı yaparak almasına izin vermeyin. Pazarlığı uzatın :))) Yok siz birilerini böyle bir baskıya maruz bırakmak eğilimindeyseniz de, motoru içten soğutun ;) Yani usulet ve suhuletle pazarlık yapmak daima daha iyi sonuç verir dimi şekerim… Kendinizi güçlü ve güvenli bir şekilde ortaya koyun. Ama çıkmaza sokulmaya ya da insanları çıkmaza sokmaya da kalkmayın. Manipülasyon, çift yönlü bir silahtır. Atılan kıtırı yemeyin ve yedirmeye de kalkmayın :)

BALIK veya Yükselen BALIK: Çalışma ve yaşama düzeninizde bazı değişiklikler olabilir… Bunlar sizi tedirgin edebilir ve huzurunuz kaçabilir. İstediğiniz koşullar konusunda mücadele etmek, size dayatılanları reddetmek, ya da bazı taleplerinizi dayatmak durumunda kalabilirsiniz. Para ve iş kaybına uğramamak için gayret göstermeniz ya da bir pozisyonu kazanmak için atağa kalkmanız gerekebilir. Aşırı talepkar bir çalışma temposuna girmeniz ve kendinizi tüm gücünüzle ispat etmeniz de bekleneebilir. Buna değip değmediğini düşünün. Eğer bugüne dek ihmal ettiklerinizi ve eksiklerinizi kapatmanız gerekiyorsa, bu çabayı kendinize rağmen gösterin. Ama sadece manipüle ediliyorsanız da, boş yere gaza gelmeyin ve sınır çekin. İş değiştirmeyi düşünüyorsanız, ani karar vermeyin… Geçiş koşullarını hazır edip bu adımı atın. Sağlığınıza da lütfen dikkat edin!

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

2 thoughts on “23 Temmuz 2017, ASLAN BURCU’ndaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkileri…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.