Posted in Astroloji, Ay Döngüleri, Dolunayın Etkileri

16 Eylül 2016, BALIK BURCU’nda DOLUNAY ve AY TUTULMASI… Eski Hesapların ”İtinayla” Kapanma Zamanı!


arthem-rhad-chebokha2
by Arthem Rhad Chebokha

16 Eylül 2016 günü, İstanbul’a göre 22:05’de, DOLUNAY adını verdiğimiz AY – Güneş karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAY’a bir de Penumbral AY Tutulması eşlik edecek. 2016 yılının AY Tutulmaları tam tutulma değil ”gölgede kalma” şekline gerçekleşti… Bu da onlardan biri :)

DOLUNAY haritasını incelerken aşağıdaki verileri dikkate alıyorum;

 • Ay Balık Burcu’nun 24 derecesinde, haritanın 11’inci evinde ve Chiron ile kavuşumda.
 • Güneş Başak Burcu’nun 24 derecesinde, haritanın 5’inci evinde.
 • Yay’daki Mars, Güneş ve Ay’a T-kare konumda.
 • Harita’nın yükseleni 2 derece İkizler. Yöneticisi Merkür Başak’ta retro ve Güneş ile geniş açılı kavuşumda.
 • AY’ın girdiği Balık Burcu’nun yöneticisi Neptün 11’inci evde, Güney Ay Düğümü ile kavuşumda, haritanın ve Güneş Burcu’nun yöneticisi Merkür ile karşıt ve Lilith & Juno kavuşumu bu ikiliye ılımlı açılar yapıyor.
 • Balığın antik yöneticisi Jüpiter ise, beşinci evde, Terazi’de ve Güneş ile geniş açılı kavuşumda ve Yükselen noktası ile üçgen açıda.

Biz fanilerin payına düşenlere gelince ;

Aslında ana-temamız, HAKKIN YERİNİ BULMASI… Herkes dürüst olsun, üzerine düşeni söyleyip yapsın ve bu çerçevede  yeni bir uzlaşma zemini, yeni bir düzen kurulsun diye çaba göstereceğimiz bir zaman.

Ancak yeni bir düzenin, bir uzlaşmanın sağlanması için, önce eski defterlerin açılıp, yanlışların, aksaklıkların, mağduriyetlerin ve şikayetlerin ortaya saçılıp, hesap çıkartılması, belirsizlikte kaybolmuş, derine gömülmüş ama unutulmamış, ya da tıpkı yosun tutmuş bir damacananın yeni konulan suyu da zehriyle kirletmesi gibi gizliden zarar vermiş tüm sorunların titizlikle ele alınıp, taze bir zemin oluşturulması şart!

Toplumsal düzlemde, kamuya karşı işlenmiş bazı suçların, mağdur edilmiş insanlarla ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkması, bunlarla ilgili sorumluların yargıya gitmesi, ve zararın giderilmesine ilişkin yeni düzenlemeler yapılması mümkün…

Bireysel düzlemde ise, tertemiz ve yepyeni başlangıçlar yapmak için büyük bir arzu duyabiliriz. Kendimize yeni bir yön ve dinamik bir tutum belirlemek, hayattaki amacımız ve görev bellediklerimiz hakkında yeni tanımlar yapmak, daha verimli ve pratik yöntemler geliştirmek isteyebiliriz. Ancak önce yolu açmamız, ilerlememize engel olacak her türlü riski ortadan kaldırmamız lazım!

Enerjimizi düşüren, kafamızı karıştıran, duygusal, zihinsel ya da fiziksel olarak bizi tam anlamıyla şarj olmaktan alıkoyan ne varsa hayatımızdan çıkartmanın tam vaktidir!

Yani zaman köşe bucak Ballerina Cif dansı yapma zamanı Anacım :)))

Bu yüzden de geçmişten bu yana zarara, acıya, aksamaya, verimsizliğe yol açmış ne varsa, önce hepsini masaya dökme cesaretini göstermemiz lazım…

Yetersizlik hislerimiz, küskünlüklerimiz, reddedilme, ihmal edilme, kullanılma, kurban edilme korkularımız, geçmişte yaşadığımız bu tür deneyimlerden bizde kalan her tür sekel, suyun üstüne çıkan yosunlar gibi kendini ortaya atabilir ve biz bunların hesabını hem kendimize hem de etrafımızdakilere sormak isteyebiliriz.

Elbette birileri de bizim karşımıza çıkıp, onların böyle hissetmesine neden olduğumuz durumlar hakkında bizimle hesaplaşmak isteyebilir.

En çok acı çekmiş olan, ya da böyle olduğunu düşünen her zaman en haklı olan ve olan biteni en doğru perspektiften gören değildir! Yanlış ve eksik anlamalar, ya da iletişimsizlik yüzünden düzeltme ya da telafi imkanı kalmamış olabilir.

Bu nedenle iletişimlerimizde amacımız haklı çıkmak, bedel istemek, hesap sormak değil, kendini ifade etmek ve ifade edileni anlamak olsa, herkes için daha iyi olur :)

Karşımızdakinden duymak istediklerimizi almak için değil, sadece anlamak için dinler, kendi davamızı gütmek, üste çıkmak için değil, dürüst olmak için anlatırsak, bu bize yepyeni bir uzlaşma zemini sağlayabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken ”Günah Keçisi” aramaktan kaçınmak :)

ASLOLAN başkaları ile değil, kendimizle hesaplaşabilmektir! Yeni başlangıçlar, önce kendimize dürüst olarak yapılır.

Bu yüzden de kendimize şu soruları sormamız, iyi olur;

 • Hayatıma, sağlığıma, sorumluluklarıma sahip çıkmak konusunda yeterli çabayı gösteriyor muyum?
 • Hayat kalitemi yükseltmek, belirsizlikleri ortadan kaldırmak, rahat adımlarla yürümek için ne yapabilirim?
 • Hayatımda kaçak oynadığım alanlar, ısrarla ihmal ettiğim, üzerinde düşünmeyi ve çözmeyi reddettiğim sorunlarım var mı? Bunların hayatımın hangi alanlarına etki ettiğini ve ne kadar zarar verdiğini biliyor muyum?
 • Haksızlığa uğradığımı düşündüğüm, kurban edilmiş hissettiğim, eziklik ya da yetersizlik hissetmeme neden olan şeyler neler?
 • Ben sadece buna neden olan olayları ve insanları suçlayıp, kendi içime gömülmekle yetinecek miyim?
 • Diyelim ki, bana acı vermiş olanlar öz eleştiri yapmayı ya da tutum değiştirmeyi reddediyorlar! Bu durumda ben onlarla hesaplarıma saplanıp kalacak mıyım? Yoksa bu duyguların yükünden kurtulup, geçmişin hayaletlerini bir yana bırakıp, yeni bir başlangıç yapmak için çaba mı göstereceğim?
 • Başkalarıyla olan hesaplarımın bitmemesinin, ya da hep benzer hesaplara neden olan ilişkilere girmemin nedeni, kendimle hesaplarımın temizlenmemesi olabilir mi?
 • Kendimi ”Sütten Çıkmış Ak Kaşık” olarak mı görüyorum? Öz eleştiri yapıyor muyum?
 • Kendimce haklı olduğum, bana göre doğru olanı  yaptığım durumlarda en iyi savunma saldırıdır diyerek, hep üste çıkmaya mı çalışıyorum?
 • Eğer her şeye rağmen kendi bildiğimi uygulayacaksam dahi, bunu kimseyi bana benzemeye ya da beni haklı bulmaya zorlamadan, suçlamadan, aşağılamadan, sadece sorumluluğu kendi üzerime alarak yapabilir miyim?
 • Kendim için şefkat, anlayış ve adalet isterken, başkalarına vermeyi de beceriyor muyum?

Sonbahar temizliğimiz hepimize hayırlı uğurlu olsuuuunn :)))

BURÇLARA GÖRE yorumları da okuyun 16 Eylül 2016, BALIK BURCU’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

İsterseniz biraz müzik de dinleyin… Ryan Arcand – The Beginning;

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

3 thoughts on “16 Eylül 2016, BALIK BURCU’nda DOLUNAY ve AY TUTULMASI… Eski Hesapların ”İtinayla” Kapanma Zamanı!

 1. Merhaba. Uzun zamandır düzenli olarak Mail’lerinizi aldım . Ancak size hiç teşekkür edemedim. Emeğinize ,elinize , yüreğinize sağlık. Teşekkür ederim. İyi Bayram’lar dilerim ,

  14 Eylül 2016 Çarşamba tarihinde, JUNO ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” yazdı:

  > JUNO posted: ” 16 Eylül 2016 günü, İstanbul’a göre 22:05’de, DOLUNAY adını > verdiğimiz AY – Güneş karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAY’a bir de > Penumbral AY Tutulması ile birlikte gerçekleşecek. 2016 yılının AY > Tutulmaları tam tutulma değil ”gölgede kalma” şeklin” >

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.