Posted in Astroloji Hakkında Genel, Burçlar

Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla : BURÇLARIN AYDINLIK ve KARANLIK Yanları!


funny-mona-lisa-pics-8-570x499

Hiç kimse ”Sütten Çıkmış Ak Kaşık” değildir! Her burcun da kendine göre ışığı alıp yansıtmayı daha iyi becerdiği ve karanlığa gömüldüğü alanlar vardır…

KOÇ: Aydınlık yanları, cesur ve açık sözlü olmalarıdır. Koç’un aklına gelen ya elinden ya dilinden çıkar :) İyi de olur… Karanlık yanları ise yıkıcı olmalarıdır! Kodu mu oturtmak lafı Koç’a az kalır! Ayarsızlıkları yüzünden oturttukları kaideyi de yıkarlar :)))

BOĞA: Aydınlık yanları, bir kez dost olduktan sonra sadık kalmaları ve keyifli olan her şeyi paylaşmaya uygun doğalarıdır… Karanlık yanları ise kindarlıkları! Kara saplı bıçak misali, onlara acı vermiş bir olayın anısını taşır ve bunun davasını mantıksızca sürdürebilirler!

İKİZLER: Aydınlık yanları, pratik ve akıcı olmalıdır. Hiiç bir şeyi fazla uzatmaya gerek görmez, söyler kurtulur, yapar bitirirler… Karanlık yanları ise densiz ve düşüncesiz olmalarıdır! Söylememeleri gerekeni de söyler, yapmamaları gerekeni de yaparlar :)))

YENGEÇ: Aydınlık yanları, duyarlı olmalarıdır. Her tür canlının duygu durumuna ve ihtiyacına son derece duyarlı ve ellerinden gelen bir şey varsa yapmaya açıktırlar. Karanlık yanları ise kendileriyle ilgili duyarlılıklarını ABARTMALARIDIR! Oyyy bitmez bitmez :)))

ASLAN: Aydınlık yanları, cömert ve yüce gönüllü olmalarıdır. Kendilerinde olanı kimseden sakınmaz, mutluluğu çoğaltmayı, yüzleri güldürmeyi severler. Karanlık yanları ise, yüksek egolarıdır. Her şeyin merkezine kendilerini koyar ve bir çocuk gibi saçmalar üstelik abarttıklarını kabul de etmezler :)))

BAŞAK: Aydınlık yanları, merhametli ve hizmet etmeye gönüllü olmalarıdır. Soğuk göründüklerine bakmayın! Yardım istenmesine dayanamazlar… Karanlık yanları ise kontrol manyaklıklarıdır :))) Hayatınızı kendi doğrularıyla işgal ederler ve onlara sormadan aldığınız nefesi bile eleştirebilirler :)))

TERAZİ: Aydınlık yanları, her durumu olumluya çevirme yetenekleridir. Tatlı dilleriyle, tilkinin elinden tavuğu, kasabın elinden bıçağı alabilirler :))) Karanlık yanları ise, belkemiksiz olmalarıdır! ”LAN HANİ ŞÖYLEYDİ NOOLDU?” dersin… Onun bin tane üfürükten açıklaması vardır :)))

AKREP: Aydınlık yanları, eşsiz çözümleme yetenekleridir! Onların ısrarcı zihinlerinden hiç bir gizem kurtulmaz :))) Ve bilgilerini yararlı hale çevirmeyi de severler. Bu yüzden dostlukları çok değerlidir. Karanlık yanları ise, takıntılı ve GÜÇ MANYAĞI olmalarıdır! Kontrol edemedikleri şeyi BİTİRİRLER :)

YAY: Aydınlık yanları, umutlu ve yaratıcı olmalarıdır! Her durum için yeni bir bakış açısı üretmeye, her darlıkta bir varlık bulmaya açıktırlar :) Karanlık yanları ise, bozulması gerekmeyeni de değiştirmeye kalkmalarıdır :))) Sebep…? E sıkılmışlardır :))))

OĞLAK: Aydınlık yanları, büyük resmi görme ve en karmaşık durumu bile içinde yaşanacak bir sisteme dönüştürebilme becerileridir. Sıkılmaz, yorulmaz, herkes için yaşanacak bir habitat oluştururlar :) Karanlık yanları ise KATI olmaları… Kararlarını değiştirmeleri çoook zordur!

KOVA: Aydınlık yanları, ileriyi görme yetenekleri ve herkesin yararına olacak çözümler üretme gayretleridir! İçtenlikle Hümanisttirler :) Karanlık yanları ise, genel olarak insanlık fikrini sevmelerine karşın, insanlarla kaynaşmakta güçlük çekmeleridir. Onların bünyeleri kendileri dışında hiç bir şeyi tam olarak sindiremez :)

BALIK: Aydınlık yanları, yoktan var edebilecek bir hayal gücüne sahip olmalarıdır! Evrensel zihinle kolayca bütünleşir ve denizden inci çıkartır gibi bir anda dahiyane fikirler üretebilirler :))) Karanlık yanları ise, daldıkları her denizin içinde kaybolmalarıdır. İFRAT boyutuna varmaya her alanda yatkındırlar…

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

7 thoughts on “Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla : BURÇLARIN AYDINLIK ve KARANLIK Yanları!

 1. Junooo sana bir sorum olacak, lütfen yanıt ver senin fikrini çok merak ediyorum çünkü. Bir yengeç burcu olarak yengeçlerle oğlakların çok iyi anlaştıklarını düşünüyorum, bugüne kadar tanıştığım tüm oğlaklarla bir acayip kafa anlaşması yaşamışlığımın bir tesadüf olmadığını düşünüyor ve senin fikrini çok merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden :)

  not: bir zamanlar burada yazmış olduğun ama şimdi göremediğim bir “gölgemize ayna tutanlar” serin vardı, o seri sayesinde yay burcu olan sevgilimle yaşadıklarımız hakkında bir aydınlanma yaşattığın için de ayrıca teşekkür ederim! :)

  1. Yengeç ve Oğlak birbirinin bütünleyicisidir.
   Bazen çok zıtlaşma potansiyeli olsa dahi, bir Oğlak olarak benim de en yakın arkadaşlarım Yengeç oldu :)
   Şimdi de onları iyi tanıdığım için yakamızı paçamızı açıyorsun diye bütün Yengeçler bana kızıyor :)))

 2. Merhabalar,
  Gölgemize ayna tutanlar serisini ben de çok beğenmiştim (blogunuzun genelini beğendim gerçi sizi diğer astrologlardan ayıran bir aktarım ve uslubunuz var) defalarca okudum hatta; fakat akrep burcu mensubu olarak kovalarla da bir ayna tutma durumumuz olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz?

  1. Ayna değil o direkt ters köşeye yatırma :))
   Bükemediğin el giremediğin kafa…
   Olumlu düşünceniz için çok teşekkür ederim bu arada eksik olmayın!

 3. Bir Kovadan daha haklı biri varsa muhtemelen başka bir Kovadır.Dolayısıyla Kovalar her zaman haklıdır.Hem insan canlısıyız hem soğuk nevale.Çelişki özümüzde, biz ne yapalım..:)))

 4. Merhaba sizi severek takip ediyorum sevgili juno .Benimde bir sorum var içinden çikamadğm .Sizin yardımınıza tavsiyelerinize ihtiyacım var kafam çok karışık.konum şu sevgili juno iki yıldır bir birlikteliğim var yengeç burcu ben koçum bu arada fakat onu hâlâ çozemiyorm sürekli gitgelleri var bir ariyo bir bakmşsn iki ay hiç aramiyo sürekli böyle ben çk Yoruldum ben ne yapmalıyım caresizim sınırın bozuldu bende karışık bir insan yaptı teşekkür ederim juno.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.