Posted in Ay Döngüleri

21-22 Mayıs 2016, YAY Burcu’nda DOLUNAY; Başımız Dağlardan Dumanlı…


Chinese Inkblush Painting
Chinese Inkblush Painting

İstanbul’a göre 21 Mayıs’ı 22 Mayıs’a bağlayan gece saat 00:15’de DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak.

DOLUNAY haritasını değerlendirirken aşağıdaki bileşenleri dikkate alıyorum;

 • Ay, YAY Burcu’nun 1 derecesinde, 10’uncu evde ve retro durumdaki Mars ile kavuşumda.
 • Güneş, İKİZLER Burcu’nun 1 derecesinde, 4’üncü evde ve Boğa Burcundaki Venüs ile geniş açılı bir kavuşum halinde.
 • Haritanın Yükseleni, 26 derece Oğlak. Yükselen yöneticisi olan Satürn retro konumda, 11’inci evde ve YAY Burcunda. Satürn, YAY’ın yöneticisi olan Jüpiter ve Neptün ile T-kare yapıyor. Retrodan çıkmak üzere olan Merkür’den de 150 derecelik açı alıyor.

Genel MEALİ ve Burçlara göre yorumlar;

Öyle bir DOLUNAY ki;

 • Bazı tercihlerimizden dolayı pişmanlık hissetmemiz, geri dönmeyi ve daha iyisini yapmayı dilememiz mümkün. Ama gitmek mi zor kalmak mı… İşte orası meçhul!
 • Bir yandan deli gibi ERİŞEMEDİĞİMİZ hedeflere kayıyor aklımız… Bir yandan da, bize güvenli, rahat, konforlu gelen alanlarda gönül oyalamaktan kendimizi alamıyoruz :)))
 • Bir yandan hayatımızın kontrolünü ele geçirmek geliyor içimizden, bir yandan teslim olmak, çekildiğimiz yöne doğru yürümek ve akışa kendimizi bırakmak istiyoruz.
 • Kapanmamış davaların hesabını sormak, umduğumuz gibi gitmeyen işler ve ilişkilerle kozumuzu paylaşmak var gönlümüzde… Ama dengeleri bozmaktan, ortalığı karıştırmaktan, aidiyetlerimizi ve ilişkilerimizi tehlikeye atmaktan da çekiniyoruz.

Asıl mesele ne biliyor musunuz Dostlar? Biz şu anda neyin kaçınılması gereken bir risk, neyin kaçan bir fırsat olduğunu, hangi detayları önemseyip, hangi konulara artık takılmamak gerektiğini göremeyecek bir durumdayız. Bu nedenle de kendimizi tıkanmış ve adım atmakta beceriksiz hissediyoruz.

Hadi ben sizi bu sıkıntıdan kurtarayım! Eğer başınız çıkmak istediğiniz dağdan bile dumanlıysa, AZ DURUN :)))

 • Ne yapayım diye uykusuz kalmak yerine, BUNU YAPMAYI NEDEN İSTİYORUM ya da İSTEMİYORUM diye soralım kendimize… Arzu ve endişelerimizin kaynağına inelim! Belki o zaman takıldığımız olaydan çok daha başka bir derdimiz olduğunu görebiliriz.
 • Bizi içine çeken duygu durumlarına ve ilişki sarmallarına kapılmak yerine, eski savaş baltalarını gömüp bir süre geri çekilmeye, merkezimizi bulmaya, hoşnutluk ve huzuru yakalamaya çalışalım. Belki kayıp ve kazanç diye gördüğümüz durumlar konusunda yeni bir bakış açısı yakalar, bazı engellerin aslında bizi yeni bir yola sevk eden bir işaret olduğunu fark ederiz.
 • Bir şey yapmanın cazibesine kapılmak yerine, emin olmadığımız hiç bir şeyi yapmamayı, kendimize zaman vermeyi seçelim. Belki bu zamana kadar göremediğimiz bir çıkış kapısı buluruz.
 • Sırf bir şey bizi çok ürkütüyor diye, ondan kurtulmak adına önümüze çıkan ilk rahat seçeneğe atlamayalım! Belki yağmurdan kaçarken doluya tutulur, daha beter pişman oluruz…
 • Sırf etrafımızdan destek görüyoruz ya da birileri bizi şimdilik koruyor veya tolere ediyor diye, sorumluluklarımızı kulak arkası etmeyelim. Sonra iş işten geçer, ve biz kendimizi treni kaçırmış buluruz.
 • Yapmayı ertelediğimiz işlere yeni bir açıdan bakalım… Belki daha önce neyi göz ardı ettiğimiz için tıkandığımızı ve ileri gidemediğimizi buluruz.
 • Eğer bir tercih ne kadar cazip gelirse gelsin, içimize sinmeyen detayların varlığını fark ediyorsak, hele de daha önce böyle şeyleri göz ardı etmekten dolayı sorun yaşamışsak, geri durmayı bilelim. Belki vazgeçerken, bırakırken, hatta kaybederken, aslında kendimizi güvende tutmuş, henüz önümüze çıkmamış olasılıklar için bir açık kapı bırakmış oluruz!

Sosyal düzlemde ise, olabildiğince ÇEKİMSER bakalım etrafımızda olan bitene… Ta ki bulut dağılıp dağın tepesi görünene kadar.TARAF OLMAKTAN kaçınalım.  Haydaaa diyenin peşine takılmak ve birileri ile birlikte hareket etmenin güvenliğine sığınmak yerine, atacağımız adımların geniş zamanlı sonuçlarını iyi düşünmeye çalışalım. Seçimlerimizi genelin gittiği yönde kullanmak yerine, SORUMLULUK alalım. Geçmişte fazla düşünmeden yaptığımız seçimlerin vardığı yerleri düşünüp, bu kez ders almış olarak davranalım.

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ için aşağıdaki yorumları okuyabilirsiniz;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Aklınızın olduğu yer ile sizin bulunduğunuz yer arasında geniiiş bir açı var :))) Bir yandan kendinizi yiyor, öbür yandan gönlünüzü oyalıyorsunuz. Hangi yöne giderseniz daha rahat edeceğinizin derdindesiniz ama RAHATLIK anlayışınızı bir gözden geçirmenizde fayda var! Sizi hayatınızın içine yerleşmiş hissetmekten alıkoyan da, sonuç itibariyle daha önce rahat etmek için yaptığınız seçimler değil mi? İsterseniz yön belirleme derdine düşmeden, hayattan ne beklediğinizi bir daha sorun kendinize ;)

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Kazandığınız harcadığınıza, bulduğunuz umduğunuza yetmiyor :))) Bir türlü istediğiniz standartlara ulaşamıyor, hak ettiğinizi düşündüğünüz takdiri maddi ve manevi alamıyor gibi hissediyorsunuz. Eh o zaman isterseniz HOŞNUTLUK kriterlerinizi bir elden geçirin! Memnun olmamak için bir sürü neden bulmak yerine, daha fazla ya da daha tutarlı gayretler gösterin, bir de olana şükretmeyi ihmal etmeyin. Zira hep yapamadıklarıza takılmaya devam ederseniz, yaptıklarınızdan alacağınız ”yola devam” cesaretini hissedemeyeceksiniz.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Siz arzulusunuz da, karşınızdakiler değil :))) Habire ayak sürüyor, oluru olmaza, çıkarı çıkmaza getiriyorlar. Eh cancağızım, demek ki gün sizin için kimseyi hazır olmadığı bir şeye zorlamamayı öğrenme günü :))) Niyetinizi ifade edin ama fazla çekelemeyin. Bırakın su aksın yolunu bulsun ya da suyun oradan öteye gidemeyeceği belli olsun. Biliyorum sizin hayır sözüne tahammülünüz yok :))) Ama arada bir size NEDEN hayır denildiğini duyun ve gerekirse tutum değiştirin! Mesafenizi ve iç dengenizi korursanız, belki bir uzlaşma yolu da bulursunuz. Eğer OLMAYACAK yol arkadaşlarınız var ise de, bunun adını koyun ;)

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: İşte huzurlarınızda BAHANELER KRALİÇESİ! Kralı da olsanız fark etmez, zira mızmız bir kraliçe gibi davranıyorsunuz :)))) Ay tamam şimdi bana yüz tane acıklı sebep sayacaksınız ama böylesi rahatıma geliyor hareket etmek istemiyorum demeyeceksiniz.  Cicim bu kadar kaygı üretmeye ve itiraz cümlesi kurmaya harcayacağınız zamanı, plan yapmaya, yapacağınız işleri sıraya koymaya verin. Özgür olmak için bir bebek kadar çaresiz görünmeyi bırakın, o numara aynayı kandırmıyor! Bebek adımları ile her gün bir işi hallederseniz, farkında olmadan yürümeyi, hatta koşmayı da öğrenirsiniz :)

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Mutluluğun peşinden koşasınız var da, önünüze koyduğunuz hedeflerin mutluluk getirip getirmeyeceği konusunda aslında o kadar net bir görüş açısına sahip değilsiniz… Biliyorsunuz dişinizin kovuğuna gitmeyecek avın peşinden koşulup, enerjinizi boşa harcamaya değmez! Ama işte siz bu aralar elinizi uzatsanız alamamaktan, alsanız memnun kalmamaktan korkuyorsunuz. İstediğim beni istemiyor, beni isteyeni ben istemiyorum filan gibi bir haldesiniz. Ay hadi biraz nefes alın… Biraz gevşeyin. Kendinize azcık zaman verin. Ve unutmayın; geri çekilmenin de ayrı bir cazibesi vardır ;)

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Bu DOLUNAY’da huzur ve güven bulma arzunuz yüksek ve olayları kontrolünüze alma eğiliminiz güçlü. Ancak aile ortamınız, özel hayatınız ya da evinizle ilgili hiç hoşunuza gitmeyen konuların gündeminizin tepesine oturması mümkün. Hayatınızı güvenli ve huzurlu bir hale getirmek, kendinizi ve başkalarını bir takım koşullara mahkum etmekle olmaz. Hem kendinizi hem de başkalarını özgür bırakmakla mümkün olur. Eğer daha … bir  hayatınız olsun istiyorsanız, bunun için inisiyatif alın. Tam istediğiniz zamanda istediğiniz gibi olmayanları da azcık zamana bırakın. ANDA hoşnut olamayan, istedikleri olunca da hoşnut olamaz.. Zira gözü hep olmayanları arar ;)

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bu aralar sizde fikir çok icraat yok :))) Kafanızın içinde tilkiler kuyruklar birbirine değmiyor. Ancak yol almakta, düşüncelerinizi hayata geçirmekte zorlanıyorsunuz. Ya da insanlar önünüze engel çıkartıyor veya iletişimleriniz istediğiniz hızda akmıyor. Tatlım, bir düşünün bakalım taleplerinizin hangileri makul değil? Ya da şu da bu da o da olsun dediklerinizin içinde hangi parçalar uyumsuz? Olmayacak duaya amin dediğinizi fark ederseniz, olacak duayı edebilirsiniz ;)

AKREP veya Yükselen AKREP: Yine bir değişim zamanı gelmiş çatmış! Ama siz bunun için yeterince kaynağa sahip olup olmadığınızı bilmiyorsunuz. Ya kendinize güveniniz tam değil, ya da umduğunuz destek ve onayı bulamıyorsunuz… Alacak verecek işleri ve kredi başvurularınızda umduğunuz koşulları bulamayabilirsiniz. Ağustos ortasına kadar istediğiniz kaynaklara sahip olamayabilirsiniz. Ama bu sizi analiz yapmak, alternatif çözümler düşünmek ve hazırlanmaktan alıkoymasın.

YAY veya Yükselen YAY: Kendinizle kavga etmekten size uzanan ellerin farkına varmıyorsunuz :))) Ayyy ne bu şiddet bu celal yaw! Biraz sakin olun ve yapamadıklarınızın acısıyla savrulup kavrulacağınıza, yapabileceklerinizin farkına varın. Kendinizi ortaya koymak istiyorsanız da şunu unutmayın; sizin sizden büyük düşmanınız yok! Ben 10 katı koşarak çıkarım deyip sekizde tık nefes olacağınıza, 6-7 katı ağır ağır çıkarım deyip, üstüne koyduğunuz her basamak için hem takdir alın hem de gurur duyun. Hayat ve iş ortaklarınıza dürüst ve alçakgönüllü davranmayı da unutmayın!

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Üfff bütün bilinçaltına itilmiş arzularınız, korkularınız, kızgınlıklarınız, bastırılmış beklentileriniz felan yukarı doğru zıplayışa geçmiş bu ara :))) Daha iyi bir  hayat istiyorsunuz… Ve istediğiniz gibi olmayan her şey için başkalarını suçluyor, kendinizi kurban edilmiş, harcanmış, yok sayılmış gibi hissediyorsunuz. Tatlım hayatınız hiç de öyle korkunç kötü durumda filan değil! Ya da şu an yaşadıklarınız başkalarının olduğu kadar sizin de tercihlerinizle bu noktaya gelmiş. Şimdi sağa sola saldırmayı bırakın. Önce şu bilinçaltınızın azgın sularına bir dalıp kendinizle bir hasbıhal edin bakalım :) Kimbilir belki orada bir inci bulursunuz!

KOVA veya Yükselen KOVA: Sizin neler neler yapasınız var da, kimse size fırsat vermiyor mu? Durun biraz sabırlı olun bakalım… Eskiden başlayıp yarım bıraktığınız işleri, dağınık kalmış ya da sarpa sarmış bağlantıları, sakin ve efendi bir gözle değerlendirin ;) Bazı şeyler sizin istediğiniz zamanda ve koşullarda olamıyorsa, ya olgunlaşması gereken bir koşul ya da düzeltilmesi gereken bir hata vardır. Fikirleriniz mükemmel olsa da, uygulamada izlenmesi gereken yollar insan ilişkilerindeki narin detaylara dayalıdır. İletişimlerinizi iyi yönetin. Finans kaynaklarınızı da har vurup harman savurmayın! Şimdi vereceğiniz gayretler zaman içinde fırsata dönecektir.

BALIK veya Yükselen BALIK: Bu ara temel arzunuz hayatınıza bir düzen getirmek. Ama kontrol tam anlamıyla sizin elinizde değil… Kariyeriniz açısından netleşmeyen konular var bunlar sizin güvende hissetmenize engel olabilir. Siz esnek olmaya çalıştıkça, etrafınızdakilerin taleplerinin giderek daha detaylı ve zorlu olması da sizi rahatsız edebilir. Koşulları tam istediğiniz hale getiremediğinizi fark ediyorsanız, ya kendi beklentilerinizi ve alışkanlıklarınızı biraz değiştirmeye razı olun ya da konuyu biraz askıya alın ki, uzlaşmaya çalıştığınız kişiler sizi fazla zorladıklarını fark etsin.

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

8 thoughts on “21-22 Mayıs 2016, YAY Burcu’nda DOLUNAY; Başımız Dağlardan Dumanlı…

 1. Bir balık burcu ve yükselini boğa olan bir kişi olarak bıktım tükendim fenalıklar geldi … Savruldum ne zaman huzuru bulacağım pfff 😔

 2. Yeğenimle sizden profesyönel hizmet alabilir miyim.Anlıyorum sizi yeğenimin doğum haritasını merak ediyorum.Yeğenime doğum haritası hayat boyunce yol göstersin istiyorum yeğenimin doğum haritasına bakabilir misiniz.

 3. Sen guzel yurekli kadin..juniiimm..ahh junimmm..ustteki arkadasin yorumuna da katilarak gonullere su serptin..
  Ne guzel yazmissin..gonullere ışık tutuşunu, bir zorlukta hemen hatra gelip ne oluyor yahu acaba bu goklerde, ah bu dolunay..hep bu dolunay..cozelim bakalim derdimizi derken..akla da gelisini seveyim..ne guzel yazip ciziyorsun bizleri..sevgilerrr mukitikadan..

 4. Bunun hemen üzerindekileri kimi zaman dudak büzerek,
  kimi zaman da gülerek,
  tamam noktası noktasına okudum ve katılıyordum fakat,
  “Önce şu bilinçaltınızın azgın sularına bir dalıp kendinizle bir hasbıhal edin bakalım :) Kimbilir belki orada bir inci bulursunuz!”
  demek ne demek?
  hayır soru sormuyorum, ne dediğini biliyorum :)
  da niye kafa karıştırıyosun,
  bu saatden sonra bilinç altımın azgın sularından,
  zamanında fark edemediğim,
  nasıl bir inci çıkar,
  hadi buyrun.
  Oturdum terasta,
  bi tütün sarıp bunu düşünüyorum.

 5. Ben size içten içe bir sevgi sempati hep besliyordum da siz derki videosunda beni şoktan şoka uğrattınız. O ne hoş bir ses, o ne cıvıl cıvıllık kabına sığamamazlıktır! ve fotoğrafınızdan çoook daha güzel ve gençsiniz. Videonun içine girip gel bacım seni bir kucaklayayım sarılalım coşalım diyesim geldi. İyi ki çekmişsiniz çok memnun oldum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.