Posted in Ay Döngüleri

7 Nisan 2016, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Uysa da Uymasa da Değişmek ;)


Masako Kurokawa
by Masako Kurokawa

7 Nisan günü, İstanbul’a göre saat 13:24’de YENİAY adını verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu gerçekleşecek.

YENİAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

  • Güneş ve Ay, haritanın 9’uncu evinde ve KOÇ Burcu’nun 18 derecesinde kavuşuyor.
  • YENİAY, Uranüs ile kavuşum içinde. Yükselen noktası ve Retro konumdaki Satürn ile de bir Ateş Üçgeni oluşturuyor. Aynı zamanda Pluto ile de kare açı yapıyor.
  • Haritanın yükseleni Aslan Burcu’nun 18 derecesi.
  • AY’ın yerleştiği KOÇ Burcu’nun yöneticisi Mars da bir Ateş Burcu olan Yay da ve 4’üncü evde. 8’inci eve yerleşmiş olan Balık’taki Neptün ile kare görünümde.

MEALİ;

Öncelikle ATEŞ etkisinde bir YENİAY yaşadığımız için, 7 Nisan’ın öncesi ve sonrasındaki bir kaç günün, çarpıcı gelişmelere, hızlı ve karşı koyma imkanı olmayan değişimlere sahne olacağını söyleyebiliriz.

Kişisel hayatlarımızda ani yolculuklara çıkma gereği ya da haberleşme trafiğinde artış yaşanabilir.  Sosyal düzlemde ise yayın organları üzerinden duyulacak ani haberler, gündemimize düşecek sosyal medya bombaları bu sürecin bir parçası olabilir.

Küçük bir kıvılcımın bir anda büyük bir yangına ya da bir kartopunun çığa dönüşmesi gibi, aniden gelişen bir olay, kontrol altına alınamadığı için beklenmedik sonuçlara yol açabilir.

Ya da ne zamandır çözüme kavuşmayan durumu belirli bir noktaya vardırmak isteyen bir kişi (kişiler), bir OLDU BİTTİ ORTAMI yaratmak amacıyla davranabilir ve etrafını da gaza getirebilir.

Ancak anlık gelişmelerin ateşine KENDİMİZİ KAPTIRMAMAK’ta, olan bitenle gaza gelerek değil, olayların içindeki sebep sonuç ilişkilerini fark ederek davranmakta fayda var!

ÖYLE ya da BÖYLE;

Karşı karşıya kalacağımız olaylar bizi, hayatımızdaki TIKANIKLIKLARA YARATICI ÇÖZÜMLER bulmak zorunda bırakacak!

Bir AYDINLANMA anı ile, başımızı hep başka yöne çevirmekte ısrar ettiğimiz için fark etmediğimiz bir çıkış noktasını, ya da mecbur olduğumuzu sandığımız için katlandığımız bir durumun açığını görebiliriz.

Beklenmedik bir gelişmeyle kendimizi bir belirsizlik denizinin içine atılmış bulursak eğer, her şeyi alıştığımız hale döndürmeye çalışmakla vakit kaybetmek anlamsız… Zira biraz özenle düşününce, aslında sinyallerin geçmişten beri var olduğunu ve bizim potansiyeli görmezden geldiğimizi ya da geciktirmeye çalıştığımızı kendimize itiraf edeceğiz.

  • Bir olayın ya da insanın bizi KÖŞEYE SIKIŞTIRMASI yüzünden, epeydir ertelediğimiz, kendimizde yapma gücünü ya da cesaretini bulamadığımız bir adımı atmak durumunda da kalabiliriz.
  • Kendimizi disipline sokmayı beceremediğimiz konularda, alarm zilleri çalabilir ve biz acil bir toparlanma planı geliştirmek durumunda kalabiliriz.

Durum bu ise UNUTMAYALIM ki;  Alıştığımız düzeni kaybetme korkusu bizi sadece geciktirir ve önümüzde uzanan olasılıkları fark etmemize ve değerlendirmemize engel olur. Çıkılması zorunlu bir yolculuğu, atılması gereken bir  adımı ertelemek, giderek artan sıkıntılara yol açacaktır. Tembelliğimizin, korkularımızın, konfor alanımıza olan abartılı bağlarımızın bizi geri çekmesine izin vermeyelim.

ARKAMIZDAN KAPANAN HER KAPI, BİZİ YENİ BİR YOLCULUĞA ÇIKARTMAK İÇİNDİR. Kendimize güvenemediğimiz yerde dahi , hayatın bilgeliğine güvenmek bizi ayakta tutabilir :)

Tabi işin bir de ”ANİ BİR GÜDÜYLE BELİRSİZ SULARA UÇARAK ATLAMAK” boyutu var :))))

Olayları istediğimiz yere getirme arzumuzu, koşulları kırılma noktasına getirecek kadar zorlamaya dönüştürmeyelim bu YENİAY’da…

Sabit fikirlilik, kafasına göre davranma arzusu, ısrarcılık ya da basitçe bencillik nedeniyle karşımızdakileri köşeye sıkıştırdığımız durumlarda, beklemediğimiz karşılıklar alabiliriz.

Hiç kimse KAYITSIZ ŞARTSIZ HÜKÜM SAHİBİ ya da VAZGEÇİLMEZ UNSUR değildir. İnsanları kıymetli yapan, fonksiyonlarıdır. Fonksiyonunu ”adaplıca” yerine getirmek yerine, borusunu öttürmeye, zorbalık taslamaya kalkanları hayat kendi yollarıyla ehlileştirir.

Sözün özü; eğer bu YENİAY’da fazla uçup da çakılan biz olursak, abarttığımızı fark ettiğimizde iş işten geçmiş olabilir. O aşamadan sonra bize kalan, bizi bu kadar fütursuz  yapanın, risk almaya itenin, hem ortalığı dağıtıp hem de ”Amaan bana bişey olmaz!” gevşekliğinde davranmaya sevk edenin ne olduğunu kendimize sormaktır…

Yaratan’ın sevgisini ve koruyuculuğunu da insanların sabrını da fazla sınamak iyi değildir ;)

Özüne sağlıklı bir güven duyamayan insanlar, kendi önem ve değerlerinin altını AŞIRI çizebilir, sürekli olarak üstten alabilir ve güçlerini insanların gözüne sokmak ister gibi davranabilirler. Bu içerdeki boşluğu, etraftan HAK EDİLMEYEN bir onay ve kabul görerek yamalamaya çalışmaktır.

Biz böyle davranmaya eğilim gösterdiğimiz durumları bu YENİAY’da fark edelim. Başka kişilerin böyle davrandığı durumlarda da, durumu göğüslemek, mücadele etmek yerine KENARA ÇEKİLELİM!

HIZINI ALAMAYAN, KENDİ DUVARINI BULUR VE İTİNAYLA ÇARPAR ;)

Burç ve Yükselen Burca Göre Etkileri de bugün yazacağım. 7 Nisan 2016, KOÇ’taki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi… Ama GENEL YORUMU paylaşayım istedim.

Bu yazıya eşlik etmesini istediğim şarkı TUTAMIYORUM ZAMANI – Kenan Doğulu… Zaman bizi bekletir ama beklemez :) Akustik yorumu daha bi güzeldir. KEYİFLE :)

 

 

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

5 thoughts on “7 Nisan 2016, KOÇ Burcu’nda YENİAY; Uysa da Uymasa da Değişmek ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.