Posted in Astroloji Hakkında Genel

14 – 17 Ocak Arası İçin Demedi Demeyin ;)


6fb324238dc4c5f4f90a713a9c17d1d8

14 – 17 Ocak arasında Retro Merkür hem Güneş ile kavuşum halinde hem de Retro Jüpiter ve Kuzey Ay Düğümü ile üçgen görünümde.

16 Ocak günü ise, Koç’taki AY Uranüs ile kavuşuyor ve hem Lilith ile karşıt, hem de Pluto ile kare oluyor.

MEALİ;

Detaylara gömüldüğümüz, ya da sabit fikirlerimizden sıyrılamadığımız için bir türlü adım atamadığımız bir süreç olabilir. Bir türlü ikna olamamak gibi bir sıkıntı yaşayabiliriz… Bunun anlamı aslında ikna olmamız gerektiği değil :)

Ama dikkatle bakarsak, geçmişte gözardı ettiğimiz, kaçındığımız, inanmak istemediğimiz bir konu yüzünden hayatımızı nasıl sekteye uğratmış olduğumuzu da idrak edebiliriz!

Bu süreçte kaygılı ve korkak değil ama özenli ve ayrıntıda gizlenen sorunu görmeye odaklı olursak, önümüzü tıkayan konularda nasıl adımlar atılması gerektiğini fark edebiliriz.

TAM 16 OCAK GÜNÜ ise, gündemimize bomba gibi düşen bir gelişme ile şekillebilir hayatlarımız.

Etrafımızda beklenmedik ve endişe verici olaylar gelişebilir. Genelde böyle gelişmeler, insanların iç gerilimini de arttırır ve özel hayat içinde sert çıkışlar yapma, kamplaşma, senden yana olana bile ufak bir ayrışma yüzünden tavır alma, ya da her şeye çok radikal tepkiler verme gibi eğilimleri güçlendirir.

O gün ani tepki vermemek, ani karar almamak, HİÇ BİR ŞEYİN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYABİLECEĞİNİ unutmamak, olayların arkasında yatanları iyice anlamadan saldırıya geçmemek ya da taraf seçmemek yerinde olacaktır.

Eğer bizim elimizi ayağımızı bağlayan sorunun ne olduğunu idrak etme günümüz o gün ise, bu idraki de içimize sindirmeden, aptalca bir hareket yapmamak iyi olabilir.

GERÇEK sadece özgürleştirir. Ama gerçeğe verdiğimiz tepki geçmişteki hatalarımızla şekillenirse, aynı tuzağa kendi kendimizi düşürmüş oluruz.

Hepimize hayırlı bir idrake varmak  ve olgun karşılıklar  vermek nasip olsun :)

Duke of Burgundy soundtrack’inden derin, sakin bir parçayla bitirmek istedim bu yazıyı…

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

14 thoughts on “14 – 17 Ocak Arası İçin Demedi Demeyin ;)

  1. Sağolun bunu arada bir söyleyen çıkıyor ama binlerce kişi de okuyor… Acaba hata alanların google versiyonlarında sorun olabilir mi?
   Zira sitede bir sıkıntı yok…
   Sevgiler

 1. Sevgili JUNO, yazılarının tıpatıp aynısını yazınızdan 5 gün önce yani 08 ocak günü yaşadım. Bu şekilde Artı, Eksi günler olabilirmi. Yoksa 16 Ocak günü yani sizin söylediğiniz tarih tam olarakmı geçerlidir. Saygılar

 2. Ben de 8 Ocak günü yaşadım bu anlattıklarınızı. Güneş ve yükselen İkizler’im.
  Yazılarınızı okuya okuya fevri hareket etmemeyi öğreniyorum. Çok teşekkür ederim.

 3. Sevgili JUNO, TAM 16 OCAK GUNU 31. yasimi kutlayacagim. Umarim o gun yasanabilecek gelismeler karsinda bir karar vermeden once serinkanliligimi koruyabilirim. Bunu yap(a)madigim icin surekli birbirine benzer olumsuz deneyimler yasiyorum. Yaziniz korkuttu vallahi. Bu sefer guldurmedi :)
  Sevgiler

 4. Cunocum selam .bu 14-17 ocak etkisi benim yillardir biriktirip sırtıma yuk yaptigim bir kaygı heybesini , pat diye yere atabilmemin vesilesi oldu.biraz kırip döktüm elbette ama sanırım buna degdi , iyi geldi 😓sevgiler ..bi akrep.

 5. Bu yazıyı 17 ocakta görmek…… dram:( artık çok gec dediğiniz herseyi yaptım umarım misli ile bana geri dönmez ama ruh sağlığım iyi değil bu dönem hayırlısı yıne de çok teşekkür ederim

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.