Posted in Kısa Dönemli Etkiler

YAY’da Güneş, Merkür, Satürn Kavuşumu… KARARLILIK ve TUTARLILIK ZAMANI!


Rob Gonsalvez
by Rob Gonsalvez

Baktığımızda konumuz YAY’da Güneş, Satürn ve Merkür Kavuşumu…

Hani öyle bir KARARLILIK ve TUTARLILIK ki ana meselemiz, o kadar olur! AMA NERDEE :)))

Neden mi?

Terazi Burcu’ndaki Mars & Lilith kavuşumu YAY’daki bu güçlü Stelyuma 60 derece açıdan usul usul yürüyor… Neptün ise sağlam bir kare çekiyor.

BESBELLİ SINAV KONUSU: Belirsizlik ve güvensizlik ortamında ayağını yere sağlam basmak!

Üstelik Venüs – Uranüs karşıtlığı, KEYİF ALMA ve BOLLUK İÇİNDE OLMA arzumuzun yoğun, ve beklentimizin yüksek olduğunu, lakin beklenmedik gelişmelerle ve ertelemelerle, yoğun bir yoksunluk hissine düşebileceğimizi gösteriyor.

DEMEK Kİ BİZ BU ARA HER ZAMANKİNDEN DE KARARLI VE TUTARLI OLMAK ZORUNDAYIZ :)

”yAW jUNO İYİ de anacım… HEP de biZ Mi  ZORUNDAyız leyyNNN!” diye bağıyorsunuz dimi :))) Vıyyklaayan ve cıııyykklayan seslerinizi duyabiliyorum da, o yüzden harfleri öyle çarpık çurpuk şeyttirdim ;)

Merak etmeyin, ben de kendi payıma düşen kadar vıyık cıyık oluyorum arada bir… YİNE DEEE diyorum ki :)

Canlarım, ciğerlerim, kıymetli vatandaşlarım… Bu ömürde ve bu yoldaki yol arkadaşlarım… Şunu bilin ki;

HERKES VE HERŞEY KARANLIĞI ÇAĞRIŞTIRIYORSA ETRAFIMIZDA, BİZİM MUTLAKA AMA MUTLAKA AYAĞIMIZI YERE SAĞLAM BASMAMIZ, YÜZÜMÜZÜ IŞIĞA DÖNMEMİZ VE O IŞIĞI TÜM DÜNYAYA YANSITMAMIZ LAZIM!

NEDEN Mİ? İNSAN BUNUN İÇİN VARDIR DA ONDAN!

Yerçekimi insanı kandırır türlü oyunla… Belirsizlik arttıkça insanlar gerilir. Gerildikçe hatalar artar. Yapılması gerekmeyen yanlışlar, hep birileri aklıselimi yitirdiği, herkes de onun peşine takıldığı için yapılır. Ve böyle zamanlarda kıyıyı bulanlar ve başkalarını da kendileriyle birlikte taşıyanlar, GÜNÜN KÖPÜĞÜ İLE UÇUŞANLAR DEĞİL, YÜREĞİN GÜCÜYLE HAREKET EDENLERDİR. İnsanlığın bütün hikayeleri, bütün efsaneleri bize bunu anlatır.

Haydi bu edebiyat :)))

Peki ekonomiden bahsedelim; Kriz yönetimi uzmanları, bütün ekonomik, sosyal ve siyasal krizleri olduğundan daha derin hale getirenin ve beklenmedik sonuçlara götürenin, KAYGIYA KAPILIP KAFASI KESİK TAVUK GİBİ DAVRANAN İNSANLAR olduğunu anlatırlar.

Herkes ne derse desin, ne yaparsa yapsın… Siz ONLAR GİBİ OLMAYIN ;) Kalbinizin kapılarını ışığa kapatmayın. Zira ışık en fazla böyle zamanlarda yansıyacak bir ayna arar…

Bir güzel yürekli insanın, bir iyi davranışı, bir çocuğun gülüşü, her şeye rağmen atılmış bir dürüst ve hakkaniyetli adım, etrafta fazla gölge ve fısıltı varken, daha da büyük bir etki yaratır.

Zira RAĞMEN yapılanın gücü, ZATEN yapılmakta olanın karşısında 10 kaplandan daha büyüktür :)))

Yeter ki biz YARATAN’ın UMUT PROJESİ olduğumuzu unutmayalım. IŞIĞA TUTUNMAKTAN asla vazgeçmeyelim. Her zaman tüm kalbimiz ve tüm imanımızla tüm insan kardeşlerimiz için dua edelim. İLK BAŞTA DAR GÖRÜNSE DE HAYIRLI YOLUN GENİŞ OLANDAN DAHA KOLAY OLDUĞUNU hatırlayalım. Bu yüzden de, kötüye, eğriye, büğrüye, kırığa uymayıp, vicdanımızla hareket edelim.

O zaman dünyayı ZATEN BÖYLE YAPANLARIN eline bırakmayacak olan Yaratan’ın enerjisini, davet etmiş ve vesile olmayı kabul etmiş oluruz. Ve Yaratan işini her zaman, karanlık görünen yollarda umudunu kaybetmeyenler üzerinden yapar :)

Eva Cassidy – Who Knows Where The Time Goes… Gerçekten de zamanın bizi hangi yolculuklara hazırladığını bilmiyoruz… Ama üzerine düşeni yapanların huzurda ve güvende kalacağını biliyoruz :)

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

2 thoughts on “YAY’da Güneş, Merkür, Satürn Kavuşumu… KARARLILIK ve TUTARLILIK ZAMANI!

  1. Çok ilham verici ve şaşırtıcı derecede iyi ifade edilmiş. Yani, bu kadar serbest bir üslubun bayağılığa, geyiğe kaçmadan meramını anlatması ancak gerçek bir samimiyet ve dürüstlükle olur. Sevdim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.