Posted in Uzun Dönemli Etkiler

Terazi Burcu’ndaki Güneş Uranüs’e Karşıt, Pluto’ya Kare… ADALET ARAYIŞLARI!


by Rob Gonsalvez
by Rob Gonsalvez

Terazi Burcu’nda ilerleyen Güneş bir hafta – 10 gün kadar Retro konumdaki Uranüs ile karşıt, Pluto ile de kare görünümde olacak.

Bugün – yani 5 Ekim günü – Yengeç’teki Ay’ın da katılımıyla Öncü Burçlarda bir Büyük Kare da meydana geldi.

Demek ki bir süre ADALET ve UZLAŞMA konularına kişi ve toplum olarak kafa yoracağız!

Kontrolümüzün, müdahale yeteneğimizin, kapsama alanımzın dışında kalan bazı oluşumlar, kararlar, ya da belirsizlikler nedeniyle, kendimizi haksızlığa uğramış, talep ve ihtiyaçları gözardı edilmiş, uzlaşma veya anlaşma beklediği konularda açıkta bırakılmış, anlamlandıramadığımız sebeplerle etkisiz hale düşmüş, hatta duygusal / zihinsel / fiziksel anlamda şiddete maruz bırakılmış hissedebileceğimiz bir süreç bu…

Ancak yaşadıklarımız bilmediğimiz, tanımadığımız şeyler de değil!

Yani daha önce de benzer durumlarda kaldık. Daha önce de, benzer şekilde etkisiz veya çaresiz hissettik. Ve tam olarak nasıl kendimizi korumamız ya da hakkımızı aramamız gerektiğini bilemedik.

Öyleyse defa sorunu aşmanın yeni yöntemlerini bulmamız lazım;

  • Beklentimizi değiştirebilir, çözümü bambaşka bir yerde arayabiliriz.
  • Gerilime neden olanlar ”çatışmadan besleniyorlarsa” biz topa girmeyebilir ve onların bizi çektikleri zeminde durmayabiliriz.
  • Sakin, mantıklı ve sabırlı bir biçimde ”bizden yana olan” delilleri, göstergeleri, verileri toparlayabilir, ve 1 hafta 10 gün sonra ortaya koyabiliriz.

Başak’ta ilerleyen Jüpiter ve Mars, Pluto ile olumlu görünüme giriyorlar. Ekim ayının ortasında, birçok sorunun yepyeni bir zeminde çözüme varacağına dair işaretler var.

Güç gösterilerinin değil, verilerin konuşacağı, haklı ve haksızın daha serinkanlı ve özenli bir değerlendirmeye maruz kalacağı bir zaman geliyor.

Sabır ve kararlılık konuşarak değil, susarak ve doğru zamanda doğru adımı atarak gösterilen bir şeydir!

Üstelik görüntüde yalnız veya savunmasız olanlar, kalplerinde güçlü ve işlerinde temiz oldukları müddetçe, ”Herşeye Hakim Olan Yüce Adaletin” korunması altındadırlar.

Adaleti günde ve insanda aramayın… Yolunu, çizgisini, niyetini bozmayana adalet bir şekilde sunulacak, kapanan her yol için, bambaşka yepyeni yollar açılacaktır :)

Yalnızlığın Şarkısı – Milonga de Solitario … Mayte Martin

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

10 thoughts on “Terazi Burcu’ndaki Güneş Uranüs’e Karşıt, Pluto’ya Kare… ADALET ARAYIŞLARI!

  1. müzik için ve bu anlamlı yazı için çok teşekkürler… geçtiğimiz yıllarda aralıklarla olan URANÜS – PLUTO KARELERİ hayatımı her seferinde derinden etkilemiş büyük değişimler yapmıştı. eşim oğlak burcu ve yükseleni yengeç olduğu için pluto karelerini dikkatle takip ediyorum bari ben daha anlayşlı olayım diye :)

  2. Adaleti günde ve insanda aramayın… Yolunu, çizgisini, niyetini bozmayana adalet bir şekilde sunulacak, kapanan her yol için, bambaşka yepyeni yollar açılacaktır :) juno bu tam bır acıklama oldu..ben yenı yollar arıyom….ıcım acıldı yaaaa…en azından yenı yollar acılma ıhtımalı bıle yeterlıii ……juno sagol….

  3. çok teşekkür ederim… yürekten teşekkür ederim çünkü çıkmazdaydım merhametsiz ve adaletsiz bir dünyanın tam göbegindeyim sana sığınıyorum YA RABBİM bana bir işaret ver bir tek işaret ver ki yalnız olmadığımı ve benimle olduğunu bileyim diye sessiz sessiz inlerken yazınızı okudum İŞARETİMİ ALDIM… RABBİM RAZI OLSUN…

  4. Babamı dolandıran müteaahite dava açıyoruz yazınız ilaç gibi geldi ben yay burcuyum yükselenim oğlak annem akrep babam boğa burcu

  5. inanamiyorum, su yazi ve bugun yasananlar.. kelimesi kelimesine halk olarak hissettiklerimiz ne kadar da ortusuyor. insallah toplum olarak bu yazi da dediginiz cozum yollariyla bu gunlerin ustesinden gelebiliriz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.